Feedback Συζήτηση για Farmerama Unity WebGL Open Beta Σεπτέμβριος 2020

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 28/9/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    και εγω απο την πρωτη μερα δεν ανοιγει ολες τις φασολιες και 2 αντικειμενα στον λουλουδοτοπο νομισα θα στρωσει αλλα τιποτα ID 5004132
     
  2. -fasolaki-

    -fasolaki- Ενεργός συντάκτης

    Καλημέρα, εγώ εξακολουθώ να κάνω εναλλαγές με το flash γιατί κολλάει σε αρκετά θέματα. Σήμερα πατώντας στην καρτέλα της γιορτής μου εμφανίζει την μπάρα γεμάτη, γράφοντας πως έχω φτάσει στο μέγιστο των πόντων. Είμαι στο τελευταίο βήμα που είναι επαναλαμβανόμενο. Και μου δείχνει μηδενικές τις εορταστικές μάρκες.
     
    Αρέσει στον/ην maria_palou.
  3. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα κολλάει συνέχεια και μπαίνω μόνο για να παίξω το πανηγύρι του Ρέντσο και μετά γυρίζω ξανά σε flash.
     
    Αρέσει στους μαρω69 και maria_palou.
  4. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ούτε πως είναι δεν είδα...κολλάει στη καρτέλα εισαγωγής και αναγκάζομαι να το γυρίσω στο flash ...
    Εν αναμονή ανακοινώσεων!
     
    Αρέσει στον/ην pap100.
  5. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Eγω ακομη δεν μπορω να συνδεθω..
    Μπαινω από mozzila η chrome αλλα μου κολλαει στην μπαρα στο 100%( με τα προβατάκια στο καροτσακι)..
    Κι εγω αναγκάζομαι να γυριζω στο flash..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε pap100, maria_palou, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 3 σε άλλους.
  6. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    προς την εταιρεια και σε σας αγροτοπουλα που εχετε το ιδιο προβλημα με εμενα:Δεν μπορω να μπω στο unity και ειμαι παντα με το flash, θα ειμαι ετσι νομιζω μεχρι το τελος και μετα αναγκαστικα θα φυγω, αυτο ειναι κατι που με κανει να χανω πια το ενδιαφερον μου να παιξω πια!αφου δεν ενδιαφερθηκα για το νεο ζωο! γιατι να δωσω φιορινια αφου ειναι αχρηστο?οπως δεν θα παρω πριμιουμ για τους μηνες που μενουν .....αντε ως το τελος να παιρνω μονο βοηθους για να μη ζοριζομαι με τα κλικ, κλικ.Ειμαι πολυ στεναχωρεμενη αλλα τι μπορω να κανω?
     
  7. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Προφανώς δεν διάβασες τις επίσημες ανακοινώσεις προσεκτικά και ανησυχείς άδικα. ;)

    https://board-el.farmerama.com/threads/to-open-beta-διαθέσιμο-από-τις-30-Σεπτεμβρίου.29791/


    Σου παραθέτω 2 αποσπάσματα


    Όποιος δεν μπορεί να έχει πρόσβαση στο Unity/WebGL client : Σας παρακαλούμε να μην ανησυχείτε. Όπως ειπώθηκε, αρχίσαμε να εργαζόμαστε σε μια εναλλακτική λύση ήδη. Θα σας κρατάμε ενήμερους.


    Υπάρχει ενδεχόμενο να μην μπορούν να μεταφερθούν όλοι στο Unity/WebGL client, πιθανότατα εξαιτίας των παλιών υπολογιστών που χρησιμοποιούνται.
    Αλλά για αυτή την περίπτωση, κάνουμε τα πάντα που είναι στο χέρι μας να βεβαιωθούμε οτι όλοι θα μπορούν να συνεχίσουν να παίζουν Farmerama. Παράλληλα με το Unity/WebGL client εργαζόμαστε σε εναλλακτικές μεθόδους. Όπως πάντα θα σας ενημερώσουμε εγκαίρως.



    Επειδή λοιπόν είμαι ενήμερη για τις εναλλακτικές μεθόδους και ξέρω κάτι παραπάνω σε διαβεβαιώνω οτι όλοι οι παίκτες θα είναι με θέση να παίζουν και το 2021 ;)

    Οπότε δείξε λίγο εμπιστοσύνη στην ομάδα του FARMERAMA που δουλευουν πυρετωδώς πάνω σε αυτό.
     
    Αρέσει σε μαρω69, dinaspyro, skias10 και 9 σε άλλους.
  8. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    μακαρι!!!!!!!!!!!!!!!
     
  9. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    γειά σας κ από μένα
    έχω κ εγώ το ίδιο πρόβλημα μιας κ οι 2 μου υπολογιστές μου είναι πάνω από 6 χρόνων
    κατάφερα να στο ανοίξω από κινητό με τo δωρεάν puffin browser και άνοιξε μετά από πολλά δακτυλικά πατήματα στο κενό αλλά είναι αργό πολύ κ δεν μπορούσα να παίξω στο Ρέντζο
    Ελπίζω κ εγώ σε κάτι καλύτερο μέχρι το τέλος της χρονιάς γιατί είναι κρίμα μετά από 10 χρόνια και να την αφήσω ....
     
  10. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    Υπαρχει πρόβλημα....δεν μπορω να κανω τις νεες αλλαγες από το λαπτοπ μου.....τοσα χρονια παιχνιδιου θα πανε χαμενα!!!!
     
  11. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αν διάβασες μόνο 2 αναρτήσεις παραπάνω...
     
  12. aggelospana8a

    aggelospana8a Νέος ειδικός

    συμφωνω και επαυξανω.κολαει,κολαει ,αργει .παλαιοσ υπολογιστησ .
     
  13. danesia70

    danesia70 Ενεργός συντάκτης

    καλημέρα,

    έχω κι εγώ μεγάλα προβλήματα με το unity, παρόλο που επέλεξα τα χαμηλότερα γραφικά κλπ και όχι μεγέθυνση. Φορτώνει απελπιστικά αργά και το παιχνίδι κυλάει σαν να περπατάς σε λάσπη. Επίσης τα ώριμα φυτά φαίνονται σαν να φυτεύτηκαν τώρα μόλις και μερικές φορές μού βγάζει κάτι μωβ λεκέδες στην οθόνη που κρύβουν κάποια κομμάτια.
    Μήπως μπορεί κάποιος να μού πει πώς παίρνουμε screenshot για να τα ανεβάσω να τα δουν οι τεχνικοί?
     
  14. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Πιστεύω ότι τα όποια προβλήματα παρουσιάστηκαν θα επιλυθούν αργά ή γρήγορα. Το θέμα είναι ότι τα συνεχή δρώμενα μας τρώνε το χρόνο ώστε να ανταπεξέλθουμε και δεν ασχοληθήκαμε πραγματικά με το unity, δεδομένου ότι δουλεύουμε κιόλας. Θα έπρεπε να σταματήσουν τελείως τα δρώμενα, για δυο μέρες έστω, να κάνουμε τις παρατηρήσεις μας και να προχωρήσουν μετά, ένα δρώμενο κάθε φορά. Ακόμα πιο αποδοτικό θα ήταν το να μας χωρίσουν παγκοσμίως σε 5, 10, 20, όσες χρειάζεται, ομάδες - που η κάθε μια θα περιλαμβάνει νέους και παλιούς υπολογιστές και από πολλά κράτη - και να μας αναθέσουν τι να κάνουμε για να διαπιστώσουμε τα προβλήματα. 2 μέρες φτάνουν κι εδώ. Διαφορετικά δεν θα συλλέξουν αξιόπιστες και πλήρεις πληροφορίες. Ίσως γι' αυτό επεξεργάζονται και την εναλλακτική λύση..
     
    Αρέσει σε martha72, maria_palou, assamar και 2 σε άλλους.
  15. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα.

    Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.

    Το θέμα κλείνει.
    Καλή συνέχεια.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.