Συζήτηση για "5α γενέθλια του FARMERAMA"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 26/1/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. efirizou

    efirizou Ενεργός συντάκτης

    [​IMG]

    καλησπερα....τελος και για μενα αυτο το ιβεντ.
    καλη δυναμη σε οσους το παλευουν ακομα.
     
    Αρέσει σε AgriQueen, kolokythopitas, psipsi1978 και 6 σε άλλους.
  2. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους
    Τελικά οι μπαταρίες, αποδεικνύονται μπελάς.
    Τον αμάζευτο έχουν !!
    Βγήκαν και τα ... αποτελέσματα, από σταβλάρχες και δενδρύλλια και έχουμε τα παρακάτω
    2 κίτρινα εργαστήρια τρούφας και γκουανο!!! 4 πορτοκαλί λαγού, γουρουνιού, γαλοπούλας και πρόβατου!! Μέχρι εδω μαύρη απογοήτευση μετα αρχίζει και στρώνει 1 κόκκινη μέλισσας ,1 ποντίκι (τα είχα και τα δυο αλλά δεν πειράζει) και τέλος το καλύτερο ένας κόκορας και μια αλεπού!! Ευτυχώς που ήρθαν αυτά τα 2 γιατί ήταν απελπισία!!
    Από δενδρύλλια έχουμε
    1 κουφοξυλιά χλ!!(τι ναπω ) 2 κουφοξυλιές χχλ., 1 βερικοκιά και 1 λεμονιά χχλ., 1 έλατο χλ και 1 μηλιά χχλ (δεν ξέρω πιο από τα 2 είναι χειρότερο) και ευτυχώς 2 μουσμουλιές και 1 κουμάρια!!
    Είμαι σίγουρη ότι κάποιος η κάποια με γρουσουζεύει, αλλά στο τέλος η καλή νεράιδα του φαρμεραμα τσουππππ μου δίνει και κάτι καλό!!
    Άντε παιδιά βάλτε όλοι ένα χεράκι, να τελειώνουμε με αυτό το εβεντ και του χρόνου μπορεί να είμαστε πιο τυχεροί!!
     
    Αρέσει σε siourdistan, ioanna6929, .FARMERAMA010. και 12 σε άλλους.
  3. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    μπορω να πω πως με ξινισαν πολυ τα δενδρυλλια μιας και τα 4 απο τα 10 ηταν λεμονιες.
    αναλυτικα
    1χχλ λεμονια
    3χλ λεμονια
    2 κουμαρια
    2 χλ που δεν θυμαμαι
    γιαπωνεζικο σφενδαμι
    και το καλυτερο χχλ αμυγδαλια
    παντως η αναλογια δεν μπορω να πω πως ειναι καλη...
    ξερετε ε, αν χρειαστειτε καμια λεμοναδα ξερετε σε ποιον θα πατε.:p
     
    Αρέσει σε graganta, *mava*, takis.00 και 3 σε άλλους.
  4. anny01

    anny01 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπερα βγηκαν και τα δενδρυλλια 2χχλ ελατα 3γιαπωνεζικα σφενδαμι 1χλ κουφοξυλια 2μεσκουλιες μουσμουλιακαι κουμαρια
    αρκετα καλα τα αποτελεσματα για μενα
     
    Αρέσει στους graganta και *mava*.
  5. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Λοιπόν έχουμε και λέμε τα μυστηριώδες δέντρα ήταν
    1 μουσμουλιά δεν είχα
    και τα υπόλοιπα ηταν χχλ που τα είχα όλα (λεμονιά ,3 μουριές, 2 δαμασκηνιές , βερικοκιά , αμυγδαλιά , κουμαριά)
    από στάβλους στάθηκα πιο τυχερή
    Ναι επιτέλους πήρα λύκο και βάτραχο που δεν είχα
    και ροζ αναβαθμίσεις και κόκκινες
    σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη
    αν έπεφταν και οι μπαταρίες πιο πολλές θα ήταν όλα καλά
     
    Τελευταία επεξεργασία: 30/1/15
    Αρέσει σε siourdistan, graganta, .FARMERAMA010. και 3 σε άλλους.
  6. elinoo

    elinoo Γνώστης του φόρουμ

    Να γράψω κι εγώ λίγα αποτελέσματα μέχρι τώρα...έχω πάρει 5 σταύλους και ετοιμάζομαι να πάρω και τα δενδρύλια.Να σας γράψω τους σταύλους:
    χάμστερ
    τυφλοπόντικας
    πορτοκαλί χοιροστάσιο
    πορτοκαλί κυψέλη
    πελαργός
    Σχετικά καλά για εμένα...
     
    Αρέσει στους siourdistan, graganta, *mava* και σε ακόμα ένα άτομο.
  7. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    και κλάααααααμα η Κυρία!!!στέρεψαν τα δάκρυα και ήρθα να σας πώ τα απογοητευτικά αποτελέσματα!!!
    Στάβλους:2 κόκκινους στρουθοκάμηλους(τους οποίους δεν είχα αλλα δεν τους έψαχνα κιόλας),πορτοκαλί από στρουθοκάμηλο,χοίρο,λαγό και γαλοπούλα, γάτα,ποντίκι,κόκορα και για το τέλος αλεπού!!!!αμάν πια 7 έγιναν!!!και ας είχαν πει οτι θα καταργηθεί απο το προηγούμενο ιβέντ!!!ακόμα εδώ και όχι τίποτα άλλο όλους τους τυχαίνω εγώ!!!
    Δέντρα:κουμαριά χ2,βερυκοκιά χχλ,γιαπωνέζικη κερασιά χ2,κυδωνιά χχλ,ζαχαρένιο σφενδάμι χχλ,μουσμουλιά,ελατο χχλ και αλλο ενα δεν θυμάμαι.
    Τα λόγια περιτά!!!τα είχα όλα !!δεν ήρθε ούτε τσαπουρνιά ούτε λύκος ούτε κίουι!!!
    αντε να δούμε πότε θα έρθει το ιβέντ εμπόριο και δώρα να ανταλάξουμε τίποτα για να χαρούμε γιατί άν περιμένουμε απο αλλού......
     
    Αρέσει σε siourdistan, graganta, maria071966 και 6 σε άλλους.
  8. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    Οι σταβλαρχες ηταν μεσανυχτα αρα δεν υπηρχε περιπτωση να ειχαν κκιουι και αρα ειχαν και αλεπου,αν διαβασετε τθις σ.ε. είναι ξεκάθαρο πάντως βιβη για μενα προσωπικα τα δωρα σου ηταν φοβερα μολις τους παρω κι εγω θα σας πω τα αποτελεσματα ;) .Βέβαια τωρα που το σκεφτομαι αλλο να τα τυχαινεις αυτα 75 επιπεδο και αλλο 93...ως αναφορα το ιβεντ εχω παρει τα πρωτα δωρα στην 2η και την 3η καμαρα και ουσιαστικα μονο τα φυτα μου λειπουν για να προχωρησω τα οποια θα τα αρχισω αυριο
     
    Αρέσει στους siourdistan, graganta και stavros72.
  9. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Εμένα με παιδευει ο 4ος θάλαμος!!! ;) διότι ζητάει προϊοντα! κατα τα άλλα οι υπόλοιποι καλεσμένοι μάλλον θα έρθουν σχεδόν ταυτόχρονα, αλλα επειδη ξέμεινα από μπαταρίες...φυτεψα γαρύφαλλο (εξευγενισμένο)
    Τιπς αν για κάποιο λόγο δεν σας αρέσει αυτο που ζητάει για να γλυτώσετε τα χρονόμετρα σας καντε το την ώρα που θα πάτε για ύπνο! ;) ή την ώρα που θα ξέρετε οτι θα λείπετε τουλάχιστον 2 ωρίτσες ;) Επίσης ο 4ος θάλαμος μου είχε ζητησει και εμένα κατσαρόλες και μετά απο 2-3 ανανεώσεις μου ήρθε καστοροξύλο !!!
     
    Αρέσει σε graganta, ioanna6929, billgab και 2 σε άλλους.
  10. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    εγω πραγματκα μαλλον δεν θα τον κανω καν ολο καστοροξυλα και κατσαρολες και τωρα μου βγαλε νισιγκοι αλλα μπολικα
     
    Αρέσει στους graganta, SofiaXnd και .mariakeh..
  11. SofiaXnd

    SofiaXnd Ανερχόμενος

    Καλησπέρα ξανά..Μόλις πήρα τα δενδρύλλιά μου!! Το πρωί θα δούμε τι έβγαλαν..ανυπομονώ, μου λείπουν πολλά σπάνια δέντρα..Τέλος για μένα το event,καλοδεχούμενες οι μπαταρίες αφού εξαργυρώνονται με χ.τ.!! :)
    Επίσης ανταποδίδω σε όσους χρειάζονται χρονόμετρα και μπαταρίες..Καλή συνέχεια,καλό βράδυ!!
     
    Αρέσει σε graganta, ariadnim, FARMERLENA65 και 2 σε άλλους.
  12. efirizou

    efirizou Ενεργός συντάκτης

    ακομα μια καλησπερα απο μενα...
    λοιπον τα αποτελεσματα απο σταυλους...
    2 λυκους επιτελουςςςς
    1 κοκκινο γουρουνακι
    1 βατραχο...[τους εκανα 9 τωρα]
    και τα υπολοιπα...αδιαφορα.
    το μονο που μου λειπει τωρα ειναι τα κιουι
    αλλα αυτα ειναι ειδος προς εξαφανιση
    οσο για τα δεντρα.....
    ακομα 2 τσαπουρνα... [γινανε 5 τωρα]
    μουσμουλιες...κουμαριες....βερυκοκιες χχλ
    και ακομα μερικα αλλα αδιαφορα.
    αυτα απο μενα και καλο βραδυ σε ολους σας
     
  13. .mariakeh.

    .mariakeh. Τακτικός στο φόρουμ

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε ariadnim, antzypet, [stsimpouklis] και 3 σε άλλους.
  14. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    μπράβο σε όσους τέλειωσαν.... έμενα μου λείπουν αρκετές μπαταρίες, όμως έχουμε ακόμη δυο μερες, με μεγάλα φυτά θα βγει. τα δέντρα και οι στάβλοι ηταν αρκετά καλα:)
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και 2014chr.
  15. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    και εγω τις μπαταρίες περιμένω.με τριανταφυλλο και τσαι στο νησι,ολους τους σταβλους ενεργοποιημένους κορακια,δρακο σειρες συννέφων και κολοκυθομηλοπιτα πηρα μόλις 59 μπαταριες!!!πολυ λίγες για όλα αυτα που εχω ενεργοποιημένα!!αρχιζω να αμφιβαλλω....
     
    Αρέσει στους antzypet και 2014chr.
  16. SofiaXnd

    SofiaXnd Ανερχόμενος

    Λοιπό έχουμε και λέμε...αποτελέσματα από δενδρύλλια..
    2 κουφοξυλιές χχλ (τις κάναμε 3 :p )
    1 μεσκουλια
    1 τσαπουρνια
    1 κυδωνια χχλ
    2 μουριες χχλ
    1 χουρμαδια χχλ
    1 ελατο χλ
    1 γιαπωνεζικη κερασια :D

    απόλυτα ευχαριστημένη..!! :)
     
    Αρέσει στους graganta, *mava*, 2014chr και σε ακόμα ένα άτομο.
  17. antzypet

    antzypet Νέος ειδικός

    κι εγω μια απο τα ιδια.. εβαλα λοιπον σημερα ολα τα χχλ δεντρα που εχω κ πορτοκαλι ζωα,κ στο νησι τα ιδια. αν κ σημερα με σκορδο πηγα καλυτερα απο της αλλες μερες μου λειπουν ακομα καμια 300ρια.. απογοητευομαι σιγα σιγα. πρωτη φορα ειναι τοσο δυσκολα τα αναδυομενα:oops:
     
    Αρέσει στον/ην βιβη.2003.
  18. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    ορίστε και τα δενδρύλια:

    Μεσκουλιά2
    κουμαριά2
    κυδωνιά XXL1
    λεμονια XXL2
    βερυκοκιά XXL1
    χουρμαδιά XXL1
    κυδωνιά XL1
    καλα μην ζηλέψετε !!! xD (ξέρετε, ξέρετε για ποιο/α μιλάω! ;) )
     
  19. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέρα! Έχοντας μαζέψει όλα τα φυτά του event επανέφερα μεγάλα χωράφια, φύτεψα το βράδυ τριαντάφυλλο, κουνουπίδι και λεμονόχορτο και σήμερα το πρωί με μαρμελάδα κολοκύθι, ψωμί καρότου και ενεργοποιημένη τη δρακοφωλιά από κάθε πεδίο πήρα περίπου 20 και μπαταρίες... (σύνολο 79 νομίζω).
    Κατά τ'άλλα δηλώνω βαθύτατα συγχισμένη αφού ούτε λύκος κατέβηκε απ' τα βουνά, ούτε κιούι (αυτό πια κι αν είναι κουφό) και η τσαπουρνιά και η μουσμουλιά με αγνοούν πανηγυρικά. Δεν πειράζει. Όλα καλά...
     
    Αρέσει στους βιβη.2003, elenigri και .FARMERAMA010..
  20. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλημέρα

    Μετά λύπης μου διαβάζω τις αναρτήσεις σας και είμαστε στην δυσάρεστη θέση να τις διαγράφουμε.
    Προφανώς δεν έχετε διαβάσει τις συχνές ερωτήσεις προσεκτικά.

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Σ-Ε-5α-γενέθλια-του-farmerama.12624/#post-57849

    Σε αυτο το Link αναφέρεται οτι από το δρώμενο θα κερδίσετε Μυστηριώδης σταβλάρχης "Μεσάνυχτα"
    ΔΕΝ αναφέρεται "σταβλάρχης χαραυγή" ούτε "σταβλάρχης ορίων" όπως έχει αναφερθεί από εσάς!
    Κάτω από αυτή την επισήμανση, υπάρχει ένα Link που οδηγεί εδώ
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Σ-Ε-Μυστηριώδης-σταβλάρχης.10338/#post-46875

    Σε αυτό το Link λοιπόν, υπάρχει ένας πινακας.
    Σε αυτό τον πίνακα δεν βλέπω να υπάρχει πουθενά η αναφορά σε στάβλο κίουι!

    Αρα μπορείτε να κερδίσετε :
    Κίτρινες αναβαθμίσεις στάβλων
    Πορτοκαλί αναβαθμίσεις στάβλων
    Κόκκινες αναβαθμίσεις στάβλων
    Ροζ αναβαθμίσεις στάβλων
    Εργαστήρια
    Στάβλοι +
    Στάβλοι ++
    Στάβλος αλεπούς
    Κλουβί για χάμστερ
    Σπιτάκι γατιών
    Στάβλος τυφλοπόντικα
    Στάβλος ποντικιού
    Περιστερώνας
    Φωλιά πελαργού
    Κλουβί για σκαντζόχοιρους
    Λίμνη βατράχων
    Στάβλος ρακούν
    Κοτέτσι κοκόρων
    Σπηλιά των λύκων
     
    Αρέσει στους siourdistan, pan15200188 και kolokythopitas.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.