Συζήτηση για "5α γενέθλια του FARMERAMA"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 26/1/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλημέρα, υπάρχει θέμα με τις μπαταρίες ή εγώ κάνω κάτι λάθος; Με κολοκυθομηλοπιτάκι (κολοκυθομηλόπιτα;)) , πασχαλινή μαρμελάδα, κέικ καρότου, εξευγενισμένο τριαντάφυλλο (+11.5 πε) συν ενεργοποιημένη γραμμή φασολίας σε φυτά δρώμενων και λουλούδια (+10%) και έδωσε 11 μπαταρίες.:wuerg:. Λόγο οτι είχα και ενεργοποιημένο τσάτνι καρότου μήλου (+2) είχα μικρά χωράφια φυτεμένα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 30/1/15
    Αρέσει στους βιβη.2003 και antzypet.
  2. antzypet

    antzypet Νέος ειδικός

    καλημερα κ απο μενα,εχω τελειωσει τα φυτα αλλα εξακολουθω να φυτευω μελιλωτο γιατι σε μικρο χωραφι δινει 30 πε. ενω τα αλλα 4ωρα φυτα που εχω πολυ λιγοτερους. το βραδυ τριανταφυλλο.θα το παλεψω ετσι για της μπαταριες μαζι με οτι μπονους μπορω να βαλω κ ελπιζω να βγουν.η αλλη πεντε σταβλαρχες τιποτα ουτε λυκος ουτε πελαργος ουτε πορτοκαλι ουτε κοκκινες. δεν πειραζει τι να κανουμε..!τα δεντρακια τα εβαλα τωρα σε πεντε ωρες θα μαθω αν ειναι κατι καλο!
     
    Αρέσει στους graganta και βιβη.2003.
  3. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Οχι κολοκυθομηλοπιτακι, κολοκυθομηλοπιτα!!!
     
    Αρέσει στον/ην graganta.
  4. osakis

    osakis Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημέρα,τσέκαρε πόσες μπαταρίες έχεις μέσα,γιατί και εμένα στην λίστα την πρόχειρη που βγάζει μου έδειχνε πολύ λίγες,ούτε 15 σε όλη τη φάρμα,αλλά όταν μπήκα στην αποστολή να παραδώσω είχα πάρει καμιά εξηνταριά.
    Επί της ευκαιρίας ας μας πουν τελικά τον συντελεστή των αναδυόμενων να ξέρουμε τι ισχύει.
     
    Αρέσει στους fenia233 και graganta.
  5. ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ

    ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ Γνώστης του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλη την παρέα.
    Ειλικρινά μετά την αποκάλυψη των δενδρυλλίων και των σταυλαρχών, δεν ξέρω από που ν'αρχίσω....
    2 ποντικια(σύνολο5), 1 χαμστερ(συν. 8), 1 τυφλοπόντικας (4),1 πορτ. λαγός (4), 1 πορτ. αγελάδα(2), 1 πορτ. προβατο(3), 1 πορτ. άλογο(3), 1 ρακούν(2) και ένας βάτραχος για να τους κάνω κι αυτούς δύο. Ποιος λύκος, ποιος κόκορας, για κίουι ούτε λόγος. Δεν ξέρω αν κάποιος με μάτιαξε, αλλά τα ποντίκια πάντως με λατρεύουν σε όλα τους τα είδη.
    Οσο για τα δενδρυλλια τα 4 στα 10 λεμονιες 2xl και δύο xxl, 1 κουφοξυλια xxl, μεσκουλιά, κουμαριά, γιαπωνέζικη κερασιά, κυδωνιά xl. Τα είχα όλα εκτός απ'την xxl κουφοξυλια, γιατί είχα την απλή. Κοινώς, από 10 δεντρα και 10 σταύλους τίποτα που δεν είχα. Μεγάλη απογοήτευση......
    Τώρα που τα είπα και ξαλάφρωσα, θα μιλήσω και για το event.
    Θα πω πως το δρώμενο είναι αρκετά βατό και πολύ ενδιαφέρον, για μένα τουλάχιστον, αφού τα έχω όλα στην αποθήκη μου σε φυσιολογικές ποσότητες. Η διαδικασία που ακολουθούμε, η περπατημένη (βιοτεχνικά εξευγενισμός κ.λ.π.). Πέρα λοιπόν απ'τις μπαταρίες που όντως βγαίνουν με δυσκολία και τα προιόντα(κατσαρόλες,κ.α.) που πολλοί δεν έχουν, θεωρώ ότι είναι προσιτό σε πολλούς. Δεν υπάρχει χρονόμετρο, δε ζητάει τρελό αριθμό φυτών, επιλέγεις ποιό, τί και πώς θα το κάνεις, αλλάζεις βήματα αν θες, εχει πάρα πολύ καλά δώρα (άσχετα αν εμένα δε με ευνόησαν καθόλου, άλλωστε υπάρχει και η φασολιά), δίνει αρκετά χτ και πε, οπότε δεν υπάρχει κανένας λόγος για γκρίνια αυτή τη φορά.
    Αυτά είχα να σας πω, τώρα που ηρέμησα καλή συνέχεια σε όλους..... και μην τα παρατάτε ποτέ......
    Συγνώμη αν σας κούρασα, αλλά έπρεπε κάπου να τα πω.....
     
    Αρέσει σε ioanna6929, *mava*, βιβη.2003 και 8 σε άλλους.
  6. SofiaXnd

    SofiaXnd Ανερχόμενος

    Από ότι ακούω όλοι πήρατε καλά δενδρύλλια.Ελπίζω κι εγώ να έχω την ίδια τύχη με εσάς.!! :p
    ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ στην θέση σου αν έπαιρνα όλα αυτά θα ήμουν πολύ χαρούμενη κι όχι απογοητευμένη..χαχα!! Πολύ τυχερός αν και τα είχες...Μπράβο πάντως! :D

    Βρε παιδιά τι να κάνουμε για να βγουν πιο γρήγορα από τα βιοτεχνικά τι να καταναλώσω; Δεν έχω καταλάβει... :/
     
  7. anny01

    anny01 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπερα εχω τελειωση με τα φυτα του δρωμενου και θελω 350 μπαταριες ακομη για να τελειωσω το ιβεντ.Στους σταβλαρχες ετυχα
    πορτοκαλι σταυλο χοιρων στρουθοκαμηλων κοκκινο σταυλο χοιρων,βατραχο,τυφλοποντικα,δυο κοκκινα καζανοποια,πορτοκαλι κουρειο
    λαγων και τελος το καλυτερο δυο λυκοι τελεια.
     
    Αρέσει σε *mava*, βιβη.2003, toylaaaaa και 2 σε άλλους.
  8. SofiaXnd

    SofiaXnd Ανερχόμενος

    Πολύ τυχερή κι εσύ anny01 !!! Μόνο εγώ βρε παιδιά δεν θα κάνω τους θάλαμους όλους;; Πότε προλαβαίνετε...Με το ζόρι θα βγάλω μόνο τον 3ο εγώ γιατί θέλω τα δενδρύλλια..Καλά ίσως όλοι έχετε φασολιά και βιοτενχικά προϊόντα και τζαμπόδεντρα...:(
     
  9. *TZOULIOS*

    *TZOULIOS* Προχωρημένος

    [​IMG]
    Αυτά προς στιγμήν και απομένουν ακόμη: 4600 γιατρόφα, 6000 μελίλωτος και 515 μπαταρίες. Κουτσά στραβά θα βγει πιστεύω, αλλά οι μπαταρίες όσο πάει και λιγότερο εμφανίζονται.Λίγο γενναιοδωρία παρακαλούμε, είναι και γενέθλια. :oops:
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και .FARMERAMA010..
  10. ΛΙΤΣΑΚΙ

    ΛΙΤΣΑΚΙ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    λοιπον οι δυο καλεσμενοι μου (οι ακριανοι) εχουν καταφθασει :music:και οι μεσαιοι ειναι με το ενα ποδι στην καρεκλα. λεω λοιπον να τους περιμενω και αυτους και μετα να κοψουμε την τουρτα:p, ευχομαι και γω με την σειρα μου στο αγαπημενο μας παιχνιδι οσο περναν τα χρονια να γινεται πιο γαλαντομο και απλωχερα να σκορπα τα πλουσια δωρα του στους παιχ... εεε φιλους του;)(για να σου γκρινιαζουμε και λιγοτερο).
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και .FARMERAMA010..
  11. ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ

    ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ Γνώστης του φόρουμ

    Αγαπητή συναγρότισσα SofiaXnd "δεν είμαι χαρούμενη" γιατί εκτός απ'την κουφοξυλια που την είχα απλή και μου ήρθε η xxl , όλα τα υπόλοιπα δέντρα τα έχω από πέντε φορές το καθένα. Οταν λοιπόν στα 10 δέντρα και στους 10 σταύλους, δεν τυχαίνεις κάτι που δεν έχεις, 1 στα 20 βρε παιδί μου, ή έστω κάτι κόκκινο, για ροζ ούτε συζήτηση, τότε νοιώθεις προς στιγμή και το τονίζω αύτό απογοητευμένος/η....
    Θα μου πεις ένα παιχνίδι είναι, δεν έγινε και τίποτε, απλά σε σχέση με τα δώρα των υπολοίπων η διαφορά θεωρώ ότι είναι μεγάλη....
    Στο κάτω κάτω γιορτάζουμε τα 5α γενέθλια του αγαπημένου μας παιχνιδιού.....
     
    Αρέσει στους soyla74, GEPPO1, *TZOULIOS* και σε ακόμα ένα άτομο.
  12. SofiaXnd

    SofiaXnd Ανερχόμενος

    Έχεις δίκιο συναγρότη!! Όμως σκέψου ότι όταν έρθει το event του Πάρε-Δώσε θα μπορέσεις να ανταλλάξεις αυτά που έχεις πολλές φορές με κάτι που σου λείπει..είτε είναι σταύλος ή δέντρο..Έτσι δεν είναι; :) Μην απογοητεύεσαι, εξάλλου υπάρχει τρόπος να πάρεις αυτά που σου λείπουν..Δεν είσαι και μικρό επίπεδο!! :)
     
  13. picantinio2012

    picantinio2012 Προχωρημένος

    καλησπερα, ουτε εγω ειμαι μικρο επιπεδο γι'αυτο περιμενα κατι περισσοτερο απο εκκολαπτηριο και χχλ αχλαδι, και αυτα, ουτε λογος, να τυχουν καλης ανταλλαγης στο παρε-δωσε...
    SofiaXnd, τσατνι καροτου-μηλου ή μαρμελαδα κολοκυθι θα σου ανεβασουν τις ποσοτητες των φυτων και ανοιξιατικο στεφανι για ποντους...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 30/1/15
    Αρέσει στους βιβη.2003 και graganta.
  14. ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ

    ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ Γνώστης του φόρουμ

    Θα σου πω ότι κι εσύ έχεις δίκιο, γι'αυτό το λόγο είπα προς στιγμή. Είχα στο νου μου το πάρε-δώσε, αλλά το θέμα ήταν το τώρα και όχι το μετά....Παρεπιπτόντως είμαι συναγρότισσα, όχι συναγρότης

    Διόρθωση παράθεσης
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 30/1/15
    Αρέσει στον/ην GEPPO1.
  15. antzypet

    antzypet Νέος ειδικός

    λοιπον εχουμε κ λεμε,τα αποτελεσματα απο τα δεντρακια μου ειναι
    ΄2 χχλ λεμονιες 2 μουσμουλιες 1 χχλ αμυγδαλια 1 χχλ βερικοκια 1 γιαπωνεζικη κερασια 1 κουφοξυλια χλ 1 καρυδια χλ κ 1 δαμασκηνια χλ.αν κ δεν ηρθε τσαπουρνια δεν ειναι κ ασχημα.:)
     
    Αρέσει στους graganta και billgab.
  16. SofiaXnd

    SofiaXnd Ανερχόμενος

    Με συγχωρείς τότε...ήταν λάθος μου,κατάλαβα ότι δεν είσαι συναγρότισσα γιατί έβαλες σε " " το χαρούμενη!! :(
    Εντάξει,όμως να χαιρόμαστε με το event,εξάλλου δεν επιλέγουμε τι θα κερδίσουμε είναι θέμα τύχης,κι εγώ περιμένω πως και πως να πάρω τα δενδρύλλια!! :p Όπου να ναι τελειώνω με τα φυτά..
     
    Αρέσει στους soyla74, graganta και pan15200188.
  17. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλησπέρα σας
    Εχω τελειώσει τα φυτά του ιβέντ από το πρωί, μετά έβαλα τριαντάφυλλα με όλα τα βιοτεχνικά
    [​IMG]
    και μου έδωσε από 2 χωράφια 23 μπαταρίες
    αυτό δεν ξανάγινε, πολύ λίγα δίνει
    τώρα φύτεψα γαρύφαλλα, άντε να δούμε πόσα θα δώσει
    σε ενα χωράφι συνεχίζω να φυτεύω το 4ωρω του ιβεντ γιατι δίνει πολλούς πόντους σε σχέση με τα 4ωρα που έχουμε
    στο τέλος θα τα εξαργυρώσουμε κιόλας !!!
     
    Αρέσει στους soyla74 και graganta.
  18. AgriQueen

    AgriQueen Αρχάριος στο φόρουμ

    Μόλις μάζεψα κι εγώ τα δενδρύλιά μου: 1 κυδωνιά XL, 2 χουρμαδιές XXL, 1 ροδακινιά XL, 2 γιαπωνέζικα σφενδάμια, 1 γιαπωνέζικη κερασιά, 2 κουφοξυλιές XL και...1 τσαπουρνιά! 8)8)8) Καθόλου άσχημα,ε;;;!!! Ειδικά με τα 6 τελευταία είμαι πολύ ευχαριστημένη.:inlove:
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και soyla74.
  19. -Μαρια13-

    -Μαρια13- Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    καλησπερα.
    τερμα το ιβεντ για μενα.:D

    [​IMG]
    κλειδωσα και την φασολια..;)

    [​IMG]
    και περιμενω να γινουν οι σταυλοι και τα δεντρακια μου....:oops:
     
    Αρέσει σε fatsa16love, βιβη.2003, elenigri και 8 σε άλλους.
  20. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    και μένα με παιδεύουν οι μπαταρίες, αν και πήρα και το θρύλο και ξόδεψα και αρκετά σ.λ. στην αρχή σε τριαντάφυλλο.αν δεν ήταν το μπόνους του κωδικού στην αρχή θα ήταν δύσκολα. τώρα με παιδεύουν αλλά θα βγουν.θέλω ακόμη 2 βήματα στο δεύτερο και 3 στον τέταρτο θάλαμο.
     
    Αρέσει σε Gulit1, βιβη.2003, .FARMERAMA010. και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.