Συζήτηση για "5α γενέθλια του FARMERAMA"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 26/1/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. gagalia

    gagalia Νέος ειδικός

    Πρωτη φορα μου συμβαινει αυτη η ..."τσιγγουνια" στα αναδυόμενα!
    Οποιος θελει μπαταρια για δωρο ας στειλει μηνυμα. Εχω 4 που μπορω να στειλω. Κι αν εχετε κι εσεις να μου στειλετε καλοδεχουμενες. :)

    επιπεδο 94
     
  2. γεωργια196363

    γεωργια196363 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλησπερα σε ολους! εχω και εγω το ιδιο προβλημα με τις μπαταριες!
     
    Αρέσει στους fatsa16love και GEPPO1.
  3. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Θα σε παρακαλούσα να αλλάξεις την υπογραφή σου γιατί περιέχει εξωτερικό σύνδεσμο.
     
  4. deppy1970

    deppy1970 Ανερχόμενος

    Πρώτη φορά εχω κι εγω πολυ καλα αποτελέσματα από τα δέντρα:
    1 μεσκουλιά
    1 τσαπουρνιά
    2 κουμαριές
    1 γιαπωνέζικο σφεντάμι
    1 γιαπωνέζικη κερασιά
    1 λεμονιά xxl
    2 βερικοκιές xl
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, *mava*, powerranger91 και 6 σε άλλους.
  5. antzypet

    antzypet Νέος ειδικός

    παιδια μολις ανακαλυψα οτι μου λειπουν 400 μπαταριες,που σημαινει οτι εχω μαζεψει της μισες. αρα με αυτη τη ροη θα βγουν.;)
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και graganta.
  6. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Ντέππυ, τα δικά σου θέλω, όπως είναι.Τα τέσσερα δεν τα έχω.

    Τα μάζεψα!!!!!
    5 στα 10 βερυκοκιές(1 χχλ)
    Κι άλλα πορτοκαλί προβατάκια(2) ,γαλακτοκομείο,γατάκια...αλλά και κόκορας.
    Όμως είμαι μετά απο καιρό ευχαριστημένη.
    Πήρα τσαπουρνιά !!!και κουμαριά! που δεν είχα, και βατραχάκι!!!επιτέλους.Καλή μου συναγρότισσα που μου το είχες τάξει, μπορείς να το δώσεις σε κάποιον φτωχούλη που δεν έχει.χαχα.Άντε και στο άλλο ιβέντ ο λύκος και το κίουι.
    Σταύρο,είδες που στα έλεγα; Σε μένα ήταν και δεν τον έβρισκες.
    Καλή επιτυχία στους υπόλοιπους.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/1/15
    Αρέσει σε Gulit1, βιβη.2003, elenigri και 9 σε άλλους.
  7. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    Λοιπόν η πρόοδος μου μέχρι στιγμής είναι μικρή.Έχω κάνει μόνο τα 2 πρώτα βήματα στο θάλαμο με τα ζώα καθώς δεν έχω αρχίσει με τα φυτά επειδή περιμένω να πάω το σαββατοκύριακο στο χωριό μου που ο υπολογιστής είναι πιο γρήγορος και δε θα κουράζομαι πολύ.Όπως έχω προαναφέρει η ποσότητες ειναι λογικότατες στα ζώα ειδικά 2 εως 4 παγώνια η γαιδαρους.Ως αναφορά τα αναδυόμενα μέχρι στιγμής σε σχέση με άλλα ιβεντ έχω μπόλικα (200). Τώρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βιάζεστε τόσο να τελειώσετε το ιβεντ που λέτε πως φοβάστε που δεν έχετε τις μισές από τις μπαταρίες, τι νόημα θα χει να το τελείωσετε αμέσως; το δημαντικό είναι η χαρά του ιβεντ να κρατησει :) . Αυτά από μένα
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, SofiaXnd, powerranger91 και 4 σε άλλους.
  8. deppy1970

    deppy1970 Ανερχόμενος

    Έχω αγωνία σε 7 λεπτά θα δω τους πρώτους 5 σταβλάρχες και εύχομαι να είναι όσο καλοί ήταν τα δεντρίλια , υπάρχουν αρκετοί στάβλοι που δεν έχω (βάτραχος , πελαργός λύκος)
    .
    .
    .
    .
    Πήρα κόκκορα που επίσης δεν είχα και ξέχασα να αναφέρω πριν. Τα αλλά αναβαθμίσεις 2 πορτοκαλί και μια κόκκινη Γενικά καλά ήταν ειδικά ο κόκορας . Μπορώ να ελπίζω σε άλλο 1 από αυτά που δεν έχω στους επόμενους 5, αφού είναι μάλλον γενναιόδωρο το παιχνίδι μαζί μας
    .
    .
    .
    τελικά πολύ γενναιόδωρο, στα πρωινά πήρα δεύτερο κόκορα και 1 βάτραχο. Τώρα μου λείπουν μόνο πελαργός, λύκος και κουι, όμως υπάρχει ένας κόκορας, 1 περιστερώνας και αρκετές αναβαθμίσεις για αλλαγές.

    ΣΥΜΠΈΡΑΣΜΑ: Είμαι και εγώ ευχαριστημένη από τα δώρα έκπληξη του event ...για πρώτη φορά (εύχομαι όχι και τελευταία)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 30/1/15
    Αρέσει σε βιβη.2003, *mava*, powerranger91 και 3 σε άλλους.
  9. SofiaXnd

    SofiaXnd Ανερχόμενος

    Καλησπέρα κι από εμένα..επέλεξα να κάνω μόνο τον 3ο θάλαμο. (στα εύκολα :p )
    Χρειάζομαι λίγες μπαταρίες ακόμα..Μπορώ να στείλω 2 δώρα ακόμη,όποιος χρειάζεται μπορεί να μου στείλει μήνυμα να ανταλλάξουμε μπαταρίες...!
    Έχω τελειώσει το πρώτο δωράκι του θάλαμου,κυρίως με ενδιαφέρουν τα δενδρύλλια..Εσείς που πήρατε,πόσα δενδρύλλια είναι; :)
     
  10. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημέρα.
    Μια συμβουλή για όσους δυσκολεύονται με τις μπαταρίες :Αν έχετε τελειώσει με τα φυτά,και δεν προτιμάτε την λύση πολύωρων φυτών, βάλτε όσα εργαστήρια και στάβλους μεγάλης διαρκείας έχετε,και μαζέψτε αφού έχετε ενεργοποιήσει όλα τα βιοτεχνικά που δικαιούστε και όσα κατοικίδια έχετε.Κάθε εργαστήριο δίνει και ένα αναδυόμενο.Εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω σε κάθε δρώμενο και τα βγάζω πέρα...
    Να ήμαστε όλοι καλά και να έχουμε μια όμορφη μέρα.
     
    Αρέσει στους βιβη.2003, xristos-ale3andros και SofiaXnd.
  11. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Σοφία 10 είναι τα δενδρύλλια.Σου έστειλα π.μ., αλλά δεν έρχεται.Αν θέλεις στείλε μου για μπαταρία.
     
    Αρέσει στους Gulit1, βιβη.2003 και SofiaXnd.
  12. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] Απ' τα δεντρύλια επιτέλους 1 μεσκουλιά και ναι ξημέρωσε και στη δική μου φάρμα[​IMG]
    όλοι οι άλλοι στάβλοιo_O:cry:
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και graganta.
  13. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    καλημέρα σας
    δεν έβαλα τίποτα να γίνεται ,περιμένω να τελειώσω το ιβεντ πρώτα (μυστηριώδες στάβλοι, δενδρύλια )
    θα είχα τελειώσει΄, αν τα αναδυόμενα πέφταν πιο πολλά
    σήμερα κάτι έγινε , είχα φυτέψει τριαντάφυλλο
    [​IMG]
    η πρόοδος μου από χθες το πρωί
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, .mariakeh., fenia233 και 2 σε άλλους.
  14. *TZOULIOS*

    *TZOULIOS* Προχωρημένος

    1 γιαπωνέζικο σφενδάμι
    2 κουφοξυλιές xl
    1 κουφοξυλιά xxl
    3 μουσμουλιές
    1 λεμονιά xl
    1 χουρμαδιά xxl
    1 τρομπετόδεντρο xxl

    Έτσι και έτσι, αλλά δεν πειράζει ελπίζω να μην έχω παρόμοιο αποτέλεσμα και με τους στάβλους.
     
  15. SofiaXnd

    SofiaXnd Ανερχόμενος

    Εντάχθηκα λοιπόν κι εγώ στην κουβεντούλα σας..Χαίρομαι πολύ γιατί είχα παρατήσει το φόρουμ για ένα διάστημα..
    Ίσως μπερδεύτηκες με το όνομά μου garganta ! Με λένε sofiaeleni-stargirl στο παιχνίδι..Το γράφω στην υπογραφή μου..Σε ευχαριστώ πολύ, μήπως θες να σου στείλω κι εγώ; Αν δεν τις χρειάζεσαι θα γίνουν χ.τ. μετά αυτό να σκέφτεσαι!!
    2014chr ευχαριστούμε για τις συμβουλές, τα έχω ξεχάσει αυτά,έλειπα για ένα διάστημα από το φαρμεράμα επανήλθα όμως εδώ και κάτι μήνες..Δεν έχω τελειώσει με τα φυτά, εφόσον κάνω θάλαμο 3 μόνο μου μένουν λίγα φυτά...Γιατρόφα μου λείπουν άλλα 75 αλλά έχω φυτέψει στο νησί μεγάλα χωράφια άρα θα βγουν ..Όσο για Μελίλωτο θέλω πολλά ακόμα έχω 234 μου ζητάει 300 σε αυτό το βήμα αλλά θα συνεχίσω..ότι προλάβω!! Τα δενδρύλλια είναι μια ανάσα.. Μέχρι τις 2/2 δεν είναι το ιβεντ;

    Προσπαθώ να βάλω φωτογραφία της φάρμας για να δείτε την πρόοδό μου στο ιβεντ και πάντα έχει εξωτερικό σύνδεσμο....:( τι κάνω λάθος;
     
    Τελευταία επεξεργασία: 30/1/15
    Αρέσει στον/ην 2014chr.
  16. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    ΣοφιαΕλένη,καλώς ήλθες πίσω στο παιγνίδι.Για το πώς ανεβάζεις φωτό της φάρμας πήγαινε στις συχνές ερωτήσεις .Υπάρχει εκεί ανάρτηση που εξηγεί.
    Όσο για τα φυτά,πάλεψε το μέχρι και τις 2/2 που λήγει το δρώμενο.Πού ξέρεις; Μπορεί και να το προλάβεις.
    Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία.
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και SofiaXnd.
  17. SofiaXnd

    SofiaXnd Ανερχόμενος

    Σοφία με λένε..απλώς είχα την φάρμα με την ξαδέρφη μου παλιά,τώρα εκέινη τα έχει παρατήσει...Τα προλαβαίνω μέχρι τότε!! Αλλά θέλω απλά τον 3ο θάλαμο...για τα υπόλοιπα δεν μπορώ..ζητάει πολύ γιατρόφα!! Έψαξα, αλλά δεν βρήκα κάτι..Θα ξαναψάξω αργότερα..Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία και σε εσένα!!
     
    Αρέσει στον/ην βιβη.2003.
  18. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Πηγαινε στις συχνές ερωτήσεις τεχνικών θεμάτων...Ελπίζω να το βρείς.
     
  19. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Εγώ θα ήθελα να εκφράσω λίγο τα παράπονά μου προς την εταιρία. Αυτό το event γιορτάζει τα 5 χρόνια ύπαρξης αυτού του παιχνιδιού, το οποίο δεν θα κρύψω, μου έχει προσφέρει αρκετή χαρά, χαλάρωση και πολλές φορές και αγωνία. Θα περίμενα μετά από 5 χρόνια και αφού υπήρξε και υπάρχει από τον κόσμο ανταπόκριση και ένδειξη "αγάπης" θα μπορούσε να πει κανείς, να μην τσιγκουνευτεί τόσο στα δώρα.

    Για σκεφτείτε το λίγο... δεν υπάρχουν αστεράκια, μετά από ενασχόληση και φύτεμα ωρών κερδίζει κανείς για αρκετές βαθμίδες μόνο ΠΕ και ΧΤ και έχουμε να εκπληρώσουμε 40 αποστολές....

    Δεν ξέρω, την γνώμη μου λέω....
     
  20. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη απο το ιβέντ, αλλά όπως λες,λόγω των πεντάχρονων, καλό θα ήταν να έδιναν κάποιο καλό δώρο και στα πρώτα βήματα για τους καινούριους παίχτες, και αστεράκια για το καλωσόρισμα, για να μείνουν κι αυτοί 5 χρόνια στο παιχνίδι.
     
    Αρέσει στους Gulit1, βιβη.2003 και powerranger91.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.