Συζήτηση για "5α γενέθλια του FARMERAMA"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 26/1/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. gagalia

    gagalia Νέος ειδικός

    Αν εξαιρέσουμε τα γραφικα δεν μου αρεσει. Αυτο το φυτευε-θεριζε το βρισκω πολυ βαρετό.
    Οι αποθηκες μου ειναι γεματες -δεν έλαβα μερος στο "Χρυσο Φουντουκι"- :p
    Οι μπαταριες αργουν πολυ να εμφανιστουν (μου λειπουν 540 ακομα). Απλως συνεχιζω ελπίζοντας στον πολυπόθητο Λύκο και το Τσάπουρνο.
    Παιχνιδι ειναι δεν υπαρχει λογος να χαλαμε τις καρδιες μας :inlove: αλλά η αλήθεια ειναι οτι περιμενα κατι καλύτερο.
    Καλη συνεχεια.
     
    Αρέσει στον/ην soyla74.
  2. deppy1970

    deppy1970 Ανερχόμενος

    Τελικά είναι ζόρικο από πλευράς αναδυόμενων. Έχω μόνο τα μισά, ελπίζω βέβαια σε λίγες ώρες που τελειώνω με τα φυτά να βελτιωθεί η κατάσταση.
     
    Αρέσει στους .FARMERAMA010., .eugenaki. και GEPPO1.
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα παιδια
    τελικα οι μπαταριες θα αποδειχθουν μεγαλος μπελας!! φυτευω ακαταπαυστα και ουτε τις μισες δεν εχω ακομα!! μηπως να το δουν λιγο οι υπευθυνοι?? γενεθλια ειναι, ας εισαστε λιγο ανοιχτοχεριδες χαχα!!
    και επισης να πω, αλλα μαλλον για επομενα ιδιου μηχανισμου εβεντ, οτι οταν κανουμε την αποστολη για καθε διασημο, δεν υπαρχει τροπος να δουμε σε ποιο σημειο βρισκομαστε πχ στο 5βημα, στο 8ο στο 9ο??? βεβαια υπαρχει η μπαρα αλλα δεν ειναι διαφωτιστικη.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, psipsi1978, billgab και 9 σε άλλους.
  4. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους
    αυτά είναι τα αποτελέσματα μέχρι στιγμής
    [​IMG]
    πιστεύω να το τελειώσω
    τα αναδυόμενα με κρατούν λίγο πίσω , το 8ωρω στο επόμενο θέρισμα το τελειώνω και μετά
    θα τελειώσω με το 4ωρω
    και θα πάει σύννεφο μετά το τριαντάφυλλο για να μαζέψω τις μπαταρίες
    τα υπόλοιπα που ζητάει είναι σε λογικά πλαίσια
     
    Αρέσει σε .eugenaki., psipsi1978, .FARMERAMA010. και 4 σε άλλους.
  5. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    'Οσον αφορά το δρώμενο πραγματικά οι μπαταρίες πέφτουν με το σταγονόμετρο!Συμφωνώ με την συμπαίχτρια μου GEPPO1 ότι λόγω....γενεθλίων θα έπρεπε η εταιρεία να γίνει λιιιιιιγο πιο γενναιόδωρη;)

    Διαχωρισμός ανάρτησης και μεταφοράς σε νέο θέμα
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Χρόνια-Πολλά-farmerama.12701/
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 29/1/15
    Αρέσει σε .eugenaki., dafni_mat, .mariakeh. και 4 σε άλλους.
  6. antzypet

    antzypet Νέος ειδικός

    ουφ δεν βγαζω ακρη με της μπαταριες με κραταει πισω πολυ αυτο! να σας πω πως ανοιξα τους 3 πρωτους σταβλαρχες κ τα αποτελεσματα ηταν παρα πολυ καλα.. 1 κοκορας 1 καζανοποιειο κοκκινο κ περιστερακια που ειχα αλλα δεν πειραζει.:D
     
    Αρέσει σε yelander10, .mariakeh., βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  7. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σε όλους! Και εγώ τελείωσα με τα φυτά (μένει ένα χωράφι με 8ωρα που γίνεται σε λίγες ώρες.
    Μην γκρινιάζετε με τις μπαταρίες. Όλοι παραπονιέστε ότι είστε στη μέση περίπου, ενώ ακόμη δεν έχουμε κλείσει 2 24ωρα από το δρώμενο. Έχουμε άλλες 4 μέρες και μερικές ώρες παραπάνω -μια και έχουμε παράταση. Βγαίνουν άνετα και οι περισσότεροι θα έχουμε και περίσσευμα. Αισιοδοξία λοιπόν:):D
     
    Αρέσει σε ioanna6929, .mariakeh., pan15200188 και 4 σε άλλους.
  8. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Δεν γκρινιάζει κανείς βρε, από οικολογική άποψη μάλλον διαμαρτύρονται οι περισσότεροι, αν ήταν επαναφορτιζόμενες σίγουρα θα ήταν καλύτερα :D
     
    Αρέσει σε ioanna6929, .eugenaki., ολγα1112 και 21 σε άλλους.
  9. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Πάντως από τους μυστηριώδεις στάβλους πέτυχα λύκο, περιστέρια, ροζ αγελάδες 1-2 κόκκινους και 2-3 παλαιότερους (χάμστερ, ποντίκια κλπ). Φυσιολογικά αποτελέσματα, αλλά ο βάτραχος -το μοναδικό που μου λείπει- μου ξεφεύγει...
    Στα δένδρα έτυχα από τα καινούργια (μεσκουλιά, κουμαριά) εκτός από τσαπουρνιά -ευτυχώς έχω 1. Επίσης 2-3 XXL (κουφόξυλο, λεμόνι).
    Γενικά καλά αποτελέσματα, νομίζω. Καλή επιτυχία και σε όσους δεν τα έχουν βάλει ακόμη!
     
  10. elenι_

    elenι_ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    τσιγκουνιες και εχει και γενεθλια xDxDτουλαχιστον δεν μας εβαλε να τον πληρωσουμε και τα δωρα:pπαλι καλα να λεμε!!!!Βρε ναι μας επιασε το σκεφτειτε οικολογικα :pδεν θελει να δωσει αρκετες μην πανε χαμενες...8)αρα μην παραπονιεστε παλι θα βγουν αλλα με μετρο!!!!xD
     
    Αρέσει σε .mariakeh., -Barbie73-, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  11. ariadnim

    ariadnim Μόνιμος στο φόρουμ

    παιδια δεν ξερω τι λετε αλλα εγω μαζεψα χωραφι που μου εδωσε 3000 πε και πηρα μονο μια μπαταρια και στα υπολοιπα αντιστοιχων πε αντε να μου εδωσε μια δυο παραπανω.. Δεν ξερω αλλα απογοητευτηκα τελειως με αυτο.. Και το οτι ειματε στα μισα δε λεει κατι γιατι οσο παει αυξανεται ο αριθμος μπαταριων που ζηταει για το καθε βημα..
     
    Αρέσει στους .mariakeh., gagalia, antzypet και σε ακόμα ένα άτομο.
  12. *TZOULIOS*

    *TZOULIOS* Προχωρημένος

    Εγώ μέχρι στιγμής βρίσκομαι εδώ. Οι μπαταρίες είναι είδος υπό εξαφάνιση >:( Ελπίζω να το βγάλω :oops:

    [​IMG]
     
    Αρέσει στους .mariakeh. και gagalia.
  13. patatina

    patatina Ανερχόμενος συντάκτης

    Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τις μπαταρίες.Από τα τέσσερα χωράφια πήρα 11 μπαταρίες με κολοκυθομηλόπιτα 60% και το μπόνους
    30% και τσάντι καρότου μήλου.Ευτυχώς τελειώνω αύριο τα φυτά και θα βάλω τα κανονικά της φάρμας να μαζέψω καμιά μπαταρία.
    Όταν άρχισε το έβεντ μάζεψα με γαρύφαλλο 79 μπαταρίες.
     
    Αρέσει στον/ην .mariakeh..
  14. antzypet

    antzypet Νέος ειδικός

    ακομα ενας κοκορας κ στρουθοκαμηλων κοκκινος!
     
    Αρέσει στους yelander10, .mariakeh. και .FARMERAMA010..
  15. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    τα δεντρύλλια μού έδωσαν ωραία δεντράκια αλλά η τσαπουρνιά που είναι και το μόνο δέντρο που δεν έχω θα εξακολουθήσω να μην το έχω. Παντως κερδισα 2 γιαπ. κερασιές, κουφοξυλιά χχλ βερικοκιά χλ, δαμασκηνιά χχλ, κουμαριά κ.α
     
    Αρέσει στον/ην .mariakeh..
  16. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Άντζυ σε ζηλεύω.Τα έχω όλα αυτά που λες εκτός απο τον κόκκινο στρουθοκαμήλων, αλλά δε θα παραπονιόμουν αν μου ξανατύχαιναν.(εντάξει τα περιστέρια μου φτάνουν).Εμένα τίποτα καλό δε μου βγαίνει. Έβαλα μόνο τους δύο και είχα πελαργό και δε θυμάμαι τι άλλο.Εντάξει δεν είναι τα χειρότερα που μου τυχαίνουν.Έλεγα για αλλαγή να τελειώσει το ιβέντ και μετά να τα βάλω, αλλά ίσως τα βάλω όλα το βράδυ.Και τα δέντρα μαζί.Θα βοηθήσουν και στα αναδυόμενα.Μακάρι ναβγει κάτι καλό.Τι στο καλό; 18 εκπλήξεις είναι αυτές.
    Sylvart μόλις διάβασα και τα δικά σου και πείστηκα να τα βάλω.Εμένα μου λείπουν αρκετά δέντρα.

    Τα έβαλα όλα.Καλή μου επιτυχία!!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/1/15
    Αρέσει σε Gulit1, βιβη.2003, *mava* και 5 σε άλλους.
  17. antzypet

    antzypet Νέος ειδικός

    graganta καλη σου τυχη λοιπον κ ευχομαι να σου ερθει οτι σου λειπει! εγω παλι θελω ακομα πελαργο κ λυκο που δεν εχω κανενα! στα αλλα πεντε θα δουμε.. ας ελπισουμε οτι κατι θα ερθει.καλη τυχη σε ολους μας.8)
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και .mariakeh..
  18. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα, κατ' αρχήν να διευκρινίσουμε ότι το τσάτνι (όχι τσάντι) δεν αυξάνει τους ΠΕ αλλά δίνει +2 φυτά, άρα δεν έχει καμμιά επίδραση στα αναδυόμενα. Μετά νομίζω πως πιο πολύ βοηθάει να έχεις μεγάλου βαθμού κύπελλα (κτηνοτρόφων και το άλλο)και αν μάλιστα τα έχεις τοποθετήσει στον Ζωντανό Θρύλο, ακόμα καλλίτερα γιατί δεν παιδεύεσαι με μεταφορές και ανανεώσεις.
     
    Αρέσει στον/ην .mariakeh..
  19. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα!
    Τα αναδυόμενα είναι "σπαστικά"-.-
    Όσο για τα μυστηριώδη που μόλις μάζεψα,από τα δέντρα τίποτα που να είναι αξιόλογο εκτός από 2 μεσκουλιές που τώρα έγιναν 5!
    Οι στάβλοι μου δεν είχαν δυστυχώς λύκο..Το μόνο άξιο λόγου ήταν 1 κόκκινο καζανοποιείο, πορτοκαλί σταθμός συλλογής πούπουλων και 1 κόκκινος στάβλος αλόγων. Όλα τα άλλα,τα είχα , όμως καλοδεχούμενα όλα!!xD
     
    Αρέσει στους powerranger91, graganta και .mariakeh..
  20. .mariakeh.

    .mariakeh. Τακτικός στο φόρουμ

    [​IMG]mexri ayrio elpizo na telioso ka li epitixia se oloys......:inlove::music:
     
    Αρέσει στον/ην .FARMERAMA010..
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.