Συζήτηση για "5α γενέθλια του FARMERAMA"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 26/1/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ετσι ειναι και 880 μπαταριες. θα βγουν, αρκει να εχεις μικρα χωραφια , τσαντι και κολοκθομ. για παραπανω πε
     
    Αρέσει σε soyla74, ioanna6929, *mava* και 3 σε άλλους.
  2. rodaggelos70

    rodaggelos70 Ανερχόμενος

    σιγα μην αγχωθουμε κιολας...υποτιθεται οτι παιζουμε φαρμεραμα για διασκεδαση.....χαλαρωσε και οτι βγει στο κατω κατω δεν ειναι το τελευταιο ιβεντ .....εχουμε μελλον ακομα....και το παιχνιδι ατελειωτο.....καποτε το επιπεδο εφτανε μεχρι 80 (οταν ξεκινησε η φαρμα εννοω)...και εχουν αλλαξει πολλα απο τοτε προς το καλυτερο παντα!!!!!;)
     
    Αρέσει σε soyla74, *mava*, graganta και 2 σε άλλους.
  3. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    καλημερα σε ολους :)
    Ωραιο ιβεντ οφειλω να ομολογησω ,και τα δωρα καλα ....θα προτιμουσα κουπονια 24 -48 βεβαια εστω για μια φορα μα ας μην ειμαστε και πλεονεκτες :p εγω εχω φτασει το τελευταιο βημα του κας και κανω ταυτοχρονα τα βηματα 2 και τρια στα οποια ειμαι ηδη δευτερο βημα
    αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι στο 2 βημα ζητα πολλα 8ωρα συνεχομενα ενω στο 3 ζητα τα 4ωρα οποτε καποιος που βαζει απο την προηγουμενη νυχτα παντου το μεγαλο φυτο και την επομενη ημερα το μικρο αν εχει αρκετα αναδυομενα ευκολα μεχρι το βραδυ βγαζει 2-3 βημα με την μια ;)

    καλη συνεχεια :inlove:
     
    Αρέσει στους *mava*, elenigri, toylaaaaa και σε ακόμα ένα άτομο.
  4. .pinelopi1983.

    .pinelopi1983. Νέος ειδικός

    εμενα μου ζητησε 16 νισικιγκοι,κανω ακυρωση ζηταει 8 κατσαρολες,ξανακανω ακυρωση ξανα 16 νισικιγλοι
     
    Αρέσει στους *mava*, βιβη.2003 και elenigri.
  5. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Εμένα μου ζήτησε 12 κατσαρόλες, λέω δεν κάνω μια ανανέωση;Και μου έβγαλε 12 μέλι.Μια χαρά.
     
    Αρέσει σε Gulit1, .FARMERAMA010., stavros72 και 4 σε άλλους.
  6. deppy1970

    deppy1970 Ανερχόμενος

    Τα είδη που δεν έχουμε πολλα, καλά είναι να τα ζητήσει στα πρώτα βήματα ώστε να είναι λίγα. Εγώ έδωσα τις κατσαρόλες τώρα φοβούμενη ότι αν πατήσω για αλλαγή θα μου τις ζητήσει αργότερα και περισότερες.
     
    Αρέσει στους stavros72, *mava* και βιβη.2003.
  7. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλησπέρα σας
    ευτυχώς είχα τις κατσαρόλες και τις έδωσα , στο επόμενο βήμα μου ζητάει καστορόξυλο που έχω πολλά
    αν μου ζητήσει νισικιγκόι θα το αλλάξω γιατί δεν έχω κανένα
    πάντως διαπιστώνω ότι μας ζητάει τα ίδια πράγματα
    Δημητρούλα και εγώ θέλω μέλι έχουν μαζευτεί πάνω από 2000
     
  8. rodaggelos70

    rodaggelos70 Ανερχόμενος

    εκανα μανιωδως τις αποστολες και ξεκληρισα την αποθηκη μου...καλα να παθω λοιπον μου εγινε μαθημα για τις επομενες>:(
     
    Αρέσει στους stavros72 και graganta.
  9. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Σωστή σκέψη,αλλά λέω μήπως τις αποφύγω.Χρονόμετρο δε χάλασα,χρόνος υπάρχει αρκετός μέχρι να μαζέψουμε τα φυτά,θα ξανακάνω ανανεώσεις κι αν δεν το γλυτώσω, δεν πειράζει.Και κατσαρόλες έχω κάποιες και καζανοποιεία.Μακάρι να μη χρειαστεί να τις δώσω.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/1/15
  10. antzypet

    antzypet Νέος ειδικός

    δεν μου αρεσει να αφηνω τιποτα στη μεση. ποσο μαλλον οταν τα δωρακια ειναι τετοια που μπαινω στη διαδικασια να τα αγοραζω με πραγματικα χρηματα.;).δεν εχω λεφτα για (πεταμα)!!
     
    Αρέσει σε stavros72, βιβη.2003, -jonny37- και 2 σε άλλους.
  11. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Μια και μου έκανες πάσα θα σου πω καταρχας ότι ναι προς το παρόν δεν χρειάζεται αλλα στο τέλος του δρώμενου που θα βιάζεσαι και δεν θα έχεις χρόνο...εκει θα δεις την αξία τους! ;) Για αυτό η συμβουλή μου κρατήστε μερικά χρονόμετρα για τις τελευταίες μέρες του δρώμενου

     
    Αρέσει σε .FARMERAMA010., stavros72, ioanna6929 και 3 σε άλλους.
  12. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    προσωπικα με τα αναδυομενα δεν μπορω να πω πως εχω προβλημα.
    [​IMG]
    οσον αφορα τον σχεδιασμο του δρωμενου αλλα και τα δωρα του ειναι φανταστικος!!!xD αυτο ακριβως ηθελα οταν επελεξα τουε νεους σχεδιασμους στην δημοσκοπηση,ηθελα κατι διαφορετικο απο την απλη αποστολη!
    σχετικα με αυτα που θελει νομιζω πως ειναι πολυ λιγα με βαση μονο τα χορτοταλιρα που δινει,εκτος τα καταπληκτικα του δωρα.:)
    αντε και με βλεπω μετα το εβεντ με 2-3 λυκους:p:p!!!
     
    Αρέσει σε .FARMERAMA010., stavros72, *mava* και 4 σε άλλους.
  13. *TZOULIOS*

    *TZOULIOS* Προχωρημένος

    Από μπαταρίες προσωπικά σκέτη καταστροφή. Ελπίζω να μην συνεχιστεί έτσι :(
     
    Αρέσει στους stavros72, elenigri και GEPPO1.
  14. billoulakos

    billoulakos Ανερχόμενος συντάκτης

    Κι απο μενα θετικη ψηφος. Ενδιαφερον, μα εξυπνο σχεδιασμο και καλα δωρα. Παντα τετοια και καλυτερα...
     
    Αρέσει σε stavros72, *mava*, dimitra-c-i και 4 σε άλλους.
  15. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Misirli έχεις δίκιο, ότι προς το τέλος μπορεί να χρειαστούν και όχι μόνο για το λόγο που αναφέρεις.Αλλά λογικά προς το τέλος θα ζητάει μεγαλύτετες ποσότητες, άρα θα είναι πιο δύσκολο να αγοράσουμε ότι μας λείπει.
    Αν και απο ότι βλέπω, οι ποσότητες δεν ανεβαίνουν τελικά.
    Μπράβο.
    Εύκολο, ενδιαφέρον,πρωτότυπο και με πολύ καλά δώρα.Τι άλλο να ζητήσει κανείς;
    Και οι μορφές που σχηματίζονται σιγά σιγά στην καρέκλα πολύ μου αρέσουν.
    Κάνουμε τραπεζάκι; Να τους ρωτήσουμε κάτι;
     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/1/15
    Αρέσει σε Gulit1, .FARMERAMA010., stavros72 και 4 σε άλλους.
  16. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    καλησπέρα με φρέσκα νέα !!
    ήμουν προετοιμασμένος και αποφασισμένος "να το πιάσω απ το λαιμό" αυτό το ιβέντ!!!
    έτσι λοιπόν απο χθες και με όλα τα μέσα στη διάθεσή μου έκανα τα περισσότερα(σχεδόν όλα) 8ωρα φυτά και κάποια 4ωρα ενδιάμεσα
    σήμερα άρχισα να δίνω στα βήματα και μάλιστα σε όλα τα δωμάτια ταυτόχρονα για να δω πως ορίζεται το "τυχαία ποσότητα"
    [​IMG]
    κάνοντας όλο το τρίτο δωμάτιο (αυτά τα φυντάνια γκίμπλι είναι ο λόγος!!!) μου ζητούσε συνέχεια σε κάθε βήμα απο 2 ζωα μόνο!!!
    βέβαια ήταν τα "μεγαλύτερα" ζώα , όπως κάστορες , γαϊδουράκια και στρουθοκάμηλοι , αλλά μόνο 2 ??? πολύ λίγο αυτό το "τυχαίο"!!
    στα φυτά μου ζήτησε κάτι 400αρια σε δάφνη ,190 κουνουπίδια ,108 σίκαλη, λογικά και ίσως λίγα
    στους καρπούς ζήτησε αστείες ποσότητες (μονοψήφια νούμερα ανάξια λόγου
    και στα προϊοντα 8 κατσαρόλες, 12 μέλια, 14 αυγά στρθκμλ κι εδώ πολύ λίγα αναλογικά με το επίπεδο.
    [​IMG]
    τώρα έχω φάει τα 4ωρα φυτά μου αλλά κάθε τόσο γίνονται νέα -σχεδόν ένα δωμάτιο σε κάθε μάζεμα - και μέχρι το βράδυ ή αυριο το μεσημέρι το αργότερο , θα είναι απότελειωμένο!!!
    καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, stavros72, toylaaaaa και 16 σε άλλους.
  17. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    δηλαδη καλε μου φιλε αν καταλαβα καλα, στεναχωριεσε που σου ζητησε τοσο λιγα??? εε τοτε πατα τα χρονομετρα γιατι στην αλλαγη μπορει να σου ζητησει περισσοτερα και να χαρεις!! χαχα
    παντως εγω που τελειωσα την πρωτη καρεκλα ειμαι ευχαριστημενη. λογικες ποσοτητες φυτων μου ζητησε 150 πανω κατω απο καθε φυτο. ειναι εφικτο το εβεντ!! παιξτε ανετα!!

    βρε παιδια πιασαμε την κουβεντουλα για το εβεντ και δεν ειπαμε στο φαρμεραμα
    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/1/15
    Αρέσει σε stavros72, georgia469, *mava* και 7 σε άλλους.
  18. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Ενεργός συντάκτης

    γεα σας

    μερικοι απο σας το ξερετε απλα το λεω για καπιωσ που δεν το ξερουν βαλτε τσαντι καροτου μηλο δινει +2
    κα ι μαρμελαδα κολοκυθι +1
    προσοχη μην βαλετε και τα δυο μαζι γιατι δεν δινουν +3

    με πολθ αγαπη
    καλη επιτυχια σε ολους
     
    Αρέσει στους *mava*, elenigri, graganta και σε ακόμα ένα άτομο.
  19. verybadfarmer

    verybadfarmer Ενεργός συντάκτης

    χρόνια πολλά φαρμέραμα,όσο περνά ο καιρός να γίνεσαι πιο διασκεδαστικό για να μας κρατάς το ενδιαφέρον ζωντανό, το ιβέντ των γενεθλίων μου αρέσει πολύ,έρχονται κ οι καλεσμένοι σιγά σιγά.....κ σε άλλα τέτοια
    ......να αναφέρω οτι με τις γραμμές φασολιάς που δίνουν αναδυόμενα δεν βλέπω μεγάλη διαφορά συγκριτικά με πρίν,βέβαια ο αριθμός των αναδυόμενων είναι συνάρτηση πολλών πραγμάτων.....θα ήθελα να ακούσω κ μια άλλη άποψη
     
    Αρέσει στους stavros72, GEPPO1, *mava* και σε ακόμα ένα άτομο.
  20. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Εγώ θα ήθελα να αναφερθώ σε κάτι που πέρασε στα ψιλά. Είναι ενα δρώμενο που πραγματικά μπορούν να συμμετάσχουν όλοι οι παίκτες και να προσπαθήσουν για το καλύτερο αποτέλεσμα... μέχρι το τελευταίο βήμα.Ενα τεράστιο μπράβο λοιπόν στην ΒΡ για τον σχεδιασμό του συγκεκριμένου δρώμενου. Χρόνια πολλά φαρμέραμα!
     
    Αρέσει σε .FARMERAMA010., pan15200188, misirli και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.