Συζήτηση για "5α γενέθλια του FARMERAMA"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 26/1/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. RARANIARO

    RARANIARO Ενεργός συντάκτης

    καλησπερα σε ολους,δυσκολο πολυ μου φαινεται.Θα χρειαστω μικρα tips απο τους φιλους που θα παρουν μερος.Θελω να ρωτησω κανα δυο πραγματα...πιστευετε οτι θα εχει και ζωα εκτροφης;;:sleepy:λεω να φυτευω συνεχεια τα φυτα απο τα δρωμενα και μετα αφου γεμισω να παραδωσω για να δω που παταωωω ...εσεις τι λετε;
     
    Αρέσει στους *mava*, βιβη.2003 και elenigri.
  2. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    Καλα μπηκε το ιβεντ λογικες ποσοτητες και απο υπαρχοντα πραγματα εκτος απο το καστοροξυλο και ααδυομενα 56
     
  3. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    οχι να το κάνεις βήμα-βήμα να ξέρεις τι ζητάει παρακάτω και να το αλλάζεις αμα δεν τα εχεις θέλει 2 ωρες η αλαγή
     
    Αρέσει στους .FARMERAMA010. και βιβη.2003.
  4. .FARMERAMA010.

    .FARMERAMA010. Μόνιμος στο φόρουμ

    Ξανά προβλήματα......
    Ξεκίνησα το δρώμενο στις 18:00
    Έβαλα πασχαλινή+ανοιξιάτικο+μονόκερο+15%Π.Ε.από σγουρομάλλη+τον bonus κωδικό ,είχα φυτεμένο σε άνετα χωράφια γαρύφαλλο,στάβλους-εργαστήρια με πολλά Π.Ε.ενεργοποίησα βοηθούς και τα αποτελέσματα ήταν:
    οι βοηθοί τόσο μα τόσο αργοί που αναγκάστηκα να μην τους χρησιμοποιήσω(πρώτη χασούρα)
    95 αναδυόμενα(ενώ άλλες φορές μόνο με μονόκερο ήταν 130-140)
    Σίγουρα τα δώρα είναι αρκετά καλά.
    Ας ευχηθούμε να μην υπάρξουν άλλα προβλήματα.
    Εύχομαι να φτάσουμε μέχρι το τέλος ό λ ο ι.
     
    Αρέσει στους ath, βιβη.2003 και 2014chr.
  5. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    εμεενα μου ζητησαν μονο κατι παγωνια λιγα :Ο και 100κατι σκορδα και 11 καστοροξυλα
     
    Αρέσει στους .FARMERAMA010. και βιβη.2003.
  6. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Μηπως αυτα που λες ειναι αυτα που εχεις ? με πρασινο χρωμα ειναι αυτα που εχεις στην αποθηκη σου ....

    [​IMG]

    πχ ..μου ζηταει 2 στρουθοκαμηλους ...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 27/1/15
    Αρέσει σε [stsimpouklis], .FARMERAMA010., *mava* και 7 σε άλλους.
  7. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Λίζυ, ευχαριστώ.Έτσι είναι γι αυτό και το διέγραψα.Τελικά ζητάει πολύ λίγα. Δεν είμαι στις καλές μου σήμερα.Έβαλα πάλι τον αυτόματο πιλότο να κάνει τα σχετικά και δεν είναι και σωστά προγραμματισμένος.Ευχαριστώ και πάλι.Καλή επιτυχία σε όλους.Όλα θα πάνε καλά.
     
    Αρέσει σε Gulit1, .FARMERAMA010., *mava* και 7 σε άλλους.
  8. *TZOULIOS*

    *TZOULIOS* Προχωρημένος

    Παιδιά καλησπέρα και από εμένα και καλή μας τύχη μας εύχομαι αν και αυτή λίγη είναι με όσα είδαμε και βλέπουμε :p . Εγώ θα ήθελα αν κάποιος από εδώ μπορεί να συγκεντρώσει τις ποσότητες φυτών και αναδυόμενων που χρειαζόμαστε για όλο το δρώμενο,επειδή δεν έχω και άπειρο χρόνο όπως παλιά και θέλω να ξέρω αν είναι πολλά ή όχι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
     
    Αρέσει στον/ην elenigri.
  9. RARANIARO

    RARANIARO Ενεργός συντάκτης

    elenigri ευχαριστω για τις συμβουλες
     
    Αρέσει στον/ην elenigri.
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    εκτος αν εχεις χρονομετρα, μην το ξεχναμε αυτο
     
    Αρέσει στους .FARMERAMA010., *mava* και elenigri.
  11. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    [​IMG] Καλησπερα fenia, μονο για σενα.
     
    Αρέσει στους *mava* και fenia233.
  12. t.n.s

    t.n.s Προχωρημένος

    παντως με το 8ωρο κατι αναδυομενα βγαινουν!τολμω να πω πως ειμαι ευχαριστημενος μεχρι στιγμης!
     
    Αρέσει στους elenigri και .FARMERAMA010..
  13. rodaggelos70

    rodaggelos70 Ανερχόμενος

    Καλημεραααα....ηρεμια παιδια οσο περναει η ωρα δινει περισσοτερες μπαταριες.....χρονομετρα δεν δινει αρκετα και απο δωρακια μεχρι στιγμης δεν κανει τσιγγουνιες :inlove::);)
     
    Αρέσει στον/ην elenigri.
  14. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλήμερα σε όλους,άργησα λίγο να μπω άλλα δεν πειράζει,λέω να μαζέψω πρώτα τα φυτά και μετά να πάω στα επιμέρους προϊόντα που θα ζητά το κάθε βήμα,έτσι θα μείνει χρόνος να βάλει κάποιος κάτι άλλο που θα θέλει το βήμα αν δεν έχει χρήματα να το πάρει από την λαϊκή, εκεί που οι τιμές αρχίζουν να ξεφεύγουν πάλι .τώρα για το εβεντ είναι πολύ κάλο ως άριστο και δίνει εξαιρετικά δώρα . αυτά για τώρα .να είστε όλοι καλά.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, billgab, natalia_prod72 και 4 σε άλλους.
  15. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Κι εγώ με την σειρά μου πιστεύω πως είχαμε να δούμε πολύ καιρό ένα τέτοιο event - με τόσο καλά δώρα και μάλιστα δώρα έκπληξη - τώρα για το αν είναι δύσκολο... κατά την γνώμη μου καθόλου αρκεί να επικεντρωθεί κανείς στα φυτά του event και στην συνέχεια μένει πολύς χρόνος για τα υπόλοιπα φυτά και ζώα που χρειάζονται. Τώρα όσον αφορά τον πανικό σχετικά με τα ρολογάκια που δημιουργήθηκε... πιστεύω δεν υπήρχε λόγος και αν διαβάσει κανείς σωστά τις Σ.Ε. θα δει ότι και τα ρολογάκια είναι κάτι νέο που κατά την γνώμη μου δεν χρειάζεται όμως είναι καλό που προστέθηκε.
     
    Αρέσει στον/ην elenigri.
  16. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα κι από μένα. Πάντως τα φυτά που ζητάει (είμαι στο προτελευταίο βήμα του Κας) είναι μεν των τελευταίων επιπέδων -είμαι 94 και μου ζήτησε πορτ. τουλίπες, πανσέδες, λωτό, χιον. καμπανάκια, πράσο και σίκαλη- αλλά είναι σε λογικές ποσότητες, τα περισσότερα γύρω στα 200 - 300. Το ίδιο και τα ζώα, κάστορας και στρουθοκάμηλος αλλά από 2-5.
    Το σημαντικό είναι να έχεις καλή αποθήκη και μετά όλα είναι εύκολα. Εγώ στα φυτά έχω πάνω από 10000 σε όλα και στα μεγάλα σε διάρκεια (πράσο, σίκαλη) είχα τουλάχιστον 8000. Και με τις ποσότητες που ζητάει σε 1 μέρα θα αναπληρώσω την αποθήκη.
     
    Αρέσει στους pan15200188 και elenigri.
  17. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    μου ζητησε 8 κατσαρολες , δεν εχω και πατησα ακυρωση.. (ειναι πολλες επι 18000 στη λαικη) δεν πειραζει θα περιμενω δυο ωρες γιατι δεν εχω χρονομετρα ....επιπεδο 92
     
    Αρέσει στους *mava* και elenigri.
  18. pinelopi55

    pinelopi55 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    παντως πιστευω,(για οσους ανησυχουν) οτι τα φυτα και τα ζωα που θα ζηταει θα ειναι σε λογικες και αγορασιμες ποσοτητες ...
     
    Αρέσει στους elenigri και SYLVART.
  19. pinelopi55

    pinelopi55 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    εχεις δικιο για κατσαρολες .....8 ειναι πολλεεεες
     
    Αρέσει στον/ην elenigri.
  20. antzypet

    antzypet Νέος ειδικός

    οπως τα υπολογισα θελει 8.000 γιατραφα,και 10.000 μελιλωτο. αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος. εγω σημερα απο μπαταριες ακομα χειροτερα.. δεν ξερω με αγχωνει πολυ αυτο. τι λετε θα βγουν?
     
    Αρέσει στους elenigri και rodaggelos70.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.