Συζήτηση για "5α γενέθλια του FARMERAMA"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 26/1/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    πάντως αν το παράδειγμα που δίνουν στις σ.ε ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα, οι ποσότητες που θα ζητάει το ιβέντ δεν θα είναι υπερβολικές.
     
  2. pepi1973

    pepi1973 Προχωρημένος

    η πληρωμη του δωρου μπορει να εγινε για να μην μπορει καποιος που εχει πολλους λογαριασμους να το εκμεταλευτει εξαλλου τοσο καιρο φωναζουμε για ισοτιμια ισως αυτο το ιβεντ να βαζει τις βασεις καλη επιτυχια σε ολους μας
     
  3. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    καλησπέρα σε όλους...
    μη σας αγχώνουν οι ποσότητες των τυχαίων φυτών-καρπών που θα ζητήσει και όσα είδαμε στο παρελθόν δε σημαίνει πως θα ισχύσουν τώρα σ αυτό το ιβέντ
    έτσι μια αναφορά να κάνω σε 25.000 μαρούλια σε παίκτη 45 επιπέδου αλλά και τα 70.000 μαρούλια σε 94 επίπεδο.... τα 1200 βιολογικό βαμβάκι μια ανάσα πριν το 100 επ/δο και τα 90 γαϊδουράκια ...
    αυτά δεν λένε απολύτως τίποτε και μην τα λαμβάνετε υπ όψην , τα ανέφερα για την ιστορία... δε σημαίνει πως θα επαναληφθούν
    μπορεί να είναι λιγότερα αλλά ίσως και περισσότερα !!! αυτή είναι και μια άγρια ομορφιά του παιχνιδιού , το απρόβλεπτο !!!
    το σημαντικότερο είναι πως μπορείτε να αλλάξετε κάτι που δεν έχετε και να πάρετε άλλο βήμα σε 2 ώρες
    θεωρώ πως είναι ευκολότατο διαδικαστικά ιβεντ, με λίγες ως λογικές ποσότητες φυτών σε σχέση με όσα δίνει
    κρατάω μια επιφύλλαξη ως προς τα αναδυόμενα , αν θα χρειαστεί κάποια εξευγενισμένα φυτά να γίνουν.... και θα πρότεινα να γίνουν απο την αρχή τα μισά (αναδυόμενα)για όσους θέλουν να τελειώνουν γρήγορα μιας και τα φυτά μπορούν να βγουν σε δυο μέρες άνετα.
    ( με κάνει επιφυλακτικό το ότι θα πληρώνονται ως δώρα οι μπαταρίες ...έχετε το νου σας και φροντήστε να τα βγάλετε νωρίς γιατί βοήθεια δεν θα βρείτε εύκολα απο φίλους με κόστος 2 φιορίνια τη μπαταρία )
    η σειρά στη φασολιά είναι μακράν η καλύτερη όλων όσων έχουμε ως τώρα , διαθέσιμη ουσιαστικά ανα πάσα στιγμή κάθε 10 ώρες περισσότερο μοιάζει με διακοσμητικό παρά με σειρά φασολιάς και αισθάνομαι μεγάλη χαρά για μιά ψήφο που έστειλα στην ανάλογη δημοσκόπηση προ ημερών!!!! αυτό ακριβώς εννοούσα τότε , το οποίο μακάρι να έχει συνέχεια και με άλλα πράγματα στο παιχνίδι.
    καλοι οι σταυλάρχες και τα φυντάνια αλλά αύριο θα ξεχαστούν... η φασολιά όμως θα μας "πάει μακρια" !!!!
    καλή επιτυχία !!!
     
    Αρέσει σε tempelxanas, *mava*, maria071966 και 17 σε άλλους.
  4. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Που την είδες την ισοτιμια τη στιγμή που ζητάει διαφορετικά πράγματα απο τον καθένα; Όσοι έχουν πολλαπλούς λογαριασμούς και θέλουν να το εκμεταλλευτούν , στέλνουν ακριβά βιοτεχνικά στη φάρμα τους για να αγοράσουν ότι τους λείπει. Όσοι έχουν πολλά σ.λ. και σ.τ. φτιάχνουν πολύ γρήγορα τα ζώα και τα φυτά.Ισοτιμία δεν υπάρχει και δε μπορεί να υπάρξει.Σε'κάποιες περιπτώσεις δεν πρέπει κιόλας, μιλώντας για τους παλιούς παίχτες που έχουν μαζέψει με κόπο όσα προανέφερα.Επίσης τις μπαταρίες όποιος δώσει λεφτά για φιορίνια,τις αγοράζει και μόνος του.Το να μη μπορεις να δώσεις δώρο αναδυόμενο, μόνο τους μικρούς και αδυνάτους βλάπτει.Και στο κάτω κάτω, τι μας πειράζει αν κάποιοι το τελειώσουν νωρίτερα; Αρκεί να προλάβουν να το τελειώσουν όσο γίνεται περισσότεροι.
     
    Αρέσει σε Gulit1, kostantinos.13, xara2011 και 8 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    γεια σας και απο εμενα
    κατ αρχην μολις ειδα τις σε κοντευα να παθω εγκεφαλικο!! με μια πιο ψχραιμη ματια ειδα οτι παλευετε!! θα ειναι ζορικο!! ξεκιναω αμεσως με φυτα, σουπερ λιπασμα, λιπασμα της ζωζως, νερο κοπρια και εγω προσωπικα, φυυτευω σε μεγαλα χωραφια μεχρι να αποκτησω περιπο 800 απο το καθε φυτο. μετα μικρα χωραφια, τσαντι ,κολοκυθομ. και αγροτικους βοηθους για οποιον εχει, μεχρι να βγουν τα φυτα και αρκετα αναδυομενα. η τυχαια ποσοτητα φυτων και ζωων δεν με τρομαζει γιατι σε αναλογα εβεντ ηταν μεσα στις δυνατοτητες μας. το μονο που με ανησυχει μηπως ζητησουν ζωα εκτροφης, αλλα και αυτα πιστευω οτι θα ειναι εντος οριων. σε γενικες γραμμες ειναι ζορικο και πιθανων να χρειαστει να επισκευτουμε την λαικη, πιο πολυ με ανησυχει η μεγαλη ποσοτητα των φυτων. παντως θα το παλεψουμε!!
    και κατι ακομα, γεμιστε απο σημερα την φαρμα σας με μαγαλα φυτα ή σταβλους, δενδρα και μαζεψτε τα ολα μολις ξεκινησει το εβεντ, να παρετε πολλα αναδυομενα. μην μαζεψετε τιποτα το πρωι, εγω αυτο κανω και παντα παιρνω αρκετα!!
    αα και μην ξεχασετε να χρησιμοποιησετε τον μπονους κωδικο που μας εδωσαν για παραπανω πε (μεταξυ αλλων), θα μαζεψετε πιο πολλα αναδυομενα!!

    καλη επιτυχια σε ολους και αν καποιος χρειαζετε βιοτεχνικα, ας το πει απο τωρα στους παλαιοτερους να βοηθησουμε

    υγ αγαπημενη βιβη δεν νομιζω οτι ηταν αυτη η προθεση του pan, ισως το ειπε ξεροντας οτι ειμαι παικτρια απο την αρχη και δεν εχω χασει κανενα εβεντ. αυτο βεβαια σε καμμια περιπτωση δεν σημαινει οτι η αποψη μου ειναι παντα σωστη και υπαρχουν πολλοι εμπειροι παικτες που τους ακουω και τους διαβαζω με προσοχη (και εσενα). απλα νομιζω οτι ηθελε ακομα μια γνωμη!! αλλωστε ολοι μαζι μπορουμε!!

    μολις ειδα μετα την επισυμανση απο τον φιλο paokaki02 οτι η αποστολη μπαταριων ως αναδυομενα του εβεντ , ειναι με πληρωμη!! αυτο πρωτη φορα γινετε στα 5 χρονια και ελπιζω και η τελευταια!! προσωπικα εγω, δεν προκειται να στειλω ουτε μισο δωρο με πληρωμη!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/1/15
    Αρέσει σε kostantinos.13, *mava*, gian1 και 21 σε άλλους.
  6. paokaki02

    paokaki02 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα & από μένα! Αρκετά ενδιαφέρον το δρώμενο, ας ξεκινήσει, θα το παλαίψουμε & βλέπουμε... Εκείνο που με στενοχώρησε πολύ είναι η αμοιβή για να στείλουμε δώρα-μπαταρίες... Το ταμείο μου είναι άδειο από φιορίνια μετά τους σταυλάρχες & ζεστό, πραγματικό χρήμα δεν υπάρχει ούτε κατά διάνοια για να ξοδευτεί για τις ανάγκες ενός παιχνιδιού... Γι αυτό & ζητώ δημόσια συγνώμη από γείτονες & φίλους που δεν θα μπορέσω, σε αυτό το δρώμενο, να είμαι συνεπής στην αποστολή μπαταριών...
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, *mava*, ariadnim και 5 σε άλλους.
  7. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    ναι το ειδα 2014chr και πηρα μια χαρα!!!!ειδομεν!!!!γιατι πολλές φορές ο θησαυρός βγαίνει άνθρακας και το παιχνίδι αυτό πολλές φορές μας έχει δώσει το δεύτερο!!!
    GEPPO1 απ'ότι φαίνεται οπως το είπες εσύ το είπε. απλά σε κάποιον που δεν ξέρει μπορεί εύκολα να υποθέσει οτι μόνο εσύ δίνεις σωστές οδηγίες και όλοι οι άλλοι λένε μπαρούφες!!
    απ'ότι βλέπω ειναι όλοι δυσαρεστημένοι με τις μπαταρίες όπως είμαι και εγώ. έτσι καλά θα κάνει η εταιρεία να το ξαναδεί!!

    υγ.και εγώ δεν ειμαι νέα στο παιχνίδι ειμαι κανα 4άρι χρόνια
     
    Αρέσει σε kostantinos.13, .FARMERAMA010., ioanna6929 και 3 σε άλλους.
  8. gagalia

    gagalia Νέος ειδικός

    Μην ξεχασετε και το BONUS. Τα βιοτεχνικά και...

    +30% π.ε σε όλα για 48 ώρες από την ενεργοποίηση του κωδικού
    Θα βοηθησει αρκετα στα αναδυομενα.
    Οι καρποι ελπίζω να μην ειναι Τσάπουρνα, τα ζώα να μην ειναι Κίουι και Λύκοι και τα προιόντα να ειναι σε λογικές ποσότητες :oops:
    Καλή Τύχη
     
    Αρέσει σε .FARMERAMA010., βιβη.2003, dionmilia84 και 4 σε άλλους.
  9. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Να επισημάνω οτι για την αποστολή μπαταριών ως αναδυόμενα του εβέντ είναι με πληρωμή, 2 φιορίνια το ένα.
    Αυτό το αναφέρετε ορισμένοι παίκτες πιο πάνω, ορθά.

    Αυτό δεν ισχύει όμως και για τα Χρονόμετρα τα οποία μπορούμε να στείλουμε ως δώρα σε φίλους χωρίς πληρωμή.
    Ας στείλουμε χρονόμετρα τότε και είμαστε όλοι εντάξει.
     
    Αρέσει σε kostantinos.13, .FARMERAMA010., βιβη.2003 και 3 σε άλλους.
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    για αυτο ειπα και εγω οτι ακουω τις συμβουλες σου!!
    ο καθενας δινει οτι μπορει στο παιχνιδι και δεν ειναι το θεμα ποιος δινει πιο καλες συμβουλες. το θεμα ειναι ολοι μαζι να βοηθησουμε τους νεοτερους παικτες, αλλα και τους εαυτους μας, γιατι και εμεις μαθαινουμε. ηταν μια παρεξηγηση και ειμαι σιγουρη πως δεν το ειπε με αυτην την εννοια. καλυτερα να τελειωσει εδω αυτη η συζητηση, γιατι δεν ειναι ευχαριστη για κανενα. αλλωστε μια παρεα ειμαστε ολοι!!
    καλο βραδυ και ονειρα γλυκα σε ολους. αυριο μας περιμενει πολυ δουλεια χαχα
     
    Αρέσει σε kostantinos.13, stavros72, βιβη.2003 και 4 σε άλλους.
  11. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Γεια σας κι από μένα.
    Το δρώμενο δείχνει να είναι κάτι το ξεχωριστό, μόνο ως προς τον σχεδιασμό. Κατά τα άλλα, η φιλοσοφία είναι ίδια. Θεωρώ ότι δεν είναι δύσκολο, αλλά αυτό θα το διαπιστώσουμε όταν το ξεκινήσουμε.
    Οι ποσότητες των φυτών δεν είναι ούτε λίγες, ούτε και πολλές, γι αυτό και δεν με ανησυχούν ιδιαίτερα.
    Αυτά που με ανησυχούν περισσότερο είναι, οι τυχαίες ποσότητες που θα ζητήσει και το αναδυόμενο, 900 περίπου κομμάτια αν δεν κάνω λάθος, με δεδομένο ότι υπάρχει αποκλεισμός του από τα δώρα των συμπαικτών μας. Άρα, ότι αναδυόμενο χρειάζεσαι θα το μαζέψεις μόνο από τις συγκομιδές σου, με την ελπίδα ότι οι δημιουργοί θα έχουν φροντίσει να είναι τουλάχιστον σε καλό ρυθμό, ακόμα και με το 4ωρο φυτό του δρώμενου.
    Τα έπαθλα είναι αρκετά καλά, με την σειρά σύννεφων να κλέβει την παράσταση και είναι το κίνητρό μου για να το προσπαθήσω.

    Καλή επιτυχία σε όλους.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 27/1/15
    Αρέσει σε GEPPO1, βιβη.2003, elenigri και 2 σε άλλους.
  12. tzeni62

    tzeni62 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλημέρα σε όλους.
    ναι φαίνεται ιδιαίτερο το event και αυτό είναι θετικό,ελπίζω μόνο να είναι καλά τα αποτελέσματα απο τα μυστηριώδη για όλους...
    δεν μου αρέσει που δεν ξέρω τι ακριβώς θα έχω σαν αμοιβή σε ένα δρώμενο.
    θα ήθελα τα event να μην έχουν μυστηριώδη σταβλάρχη και δενδρύλιο για αμοιβή
     
    Αρέσει στον/ην elenigri.
  13. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    μην ξεχάσετε τον μπόνους κωδικό που δίνει για 48 ωρες 30 % π.ε, αυτό θα βοηθήσει πάρα πολύ με τα αναδυόμενα !!!
     
    Αρέσει στους GEPPO1 και elenigri.
  14. vassoulini7

    vassoulini7 Νέος ειδικός

    Γεια σας κι από μένα.

    Αρχικά θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στους συντονιστές και στην ομάδα του Farmerama διότι χωρίς τη βοήθειά τους (να μεταφέρουν τη γνώμη και τις επιθυμίες μας στα κεντρικά) αυτό το Event δε θα ήταν δυνατό να δημιουργηθεί. Πιστεύω ότι είναι ένα από τα καλύτερα αν όχι το καλύτερο Event που έχω δεί μέχρι τώρα στο παιχνίδι και έχω δεί πολλά παίζοντας από το 2010. Περιλαμβάνει όλα όσα έχουμε ζητήσει τον τελευταίο καιρό τα οποία μεταξύ άλλων τα βασικότερα είναι: Καλύτερα έπαθλα και ισότητα ανάμεσα στα επίπεδα!!!

    Συνεχίζοντας θα ήθελα να θυμίσω σε όλους ότι ναι μεν μπορεί να πληρώνουμε τις μπαταρίες σαν δώρο όμως μας δίνει τη δυνατότητα να στείλουμε δωρεάν σαν δώρο τα χρονόμετρα που μπορεί τελικά να αποδειχτούν πολύ πιο χρήσιμα διότι με αυτά μπορούμε να αλλάξουμε πολύ γρήγορα τα ζητούμενα κάποιου βήματος χωρίς να περιμένουμε 2 ώρες, οπότε μην τα περιφρονείτε.

    Τέλος θα ήθελα να θυμίσω,με την έναρξη του event πριν μαζέψετε ότι έχετε βάλει για να πάρετε περισσότερα αναδυόμενα:
    1) Βάλτε βιοτεχνικά που να δίνουν bonus στους ΠΕ
    2) Ενεργοποιήστε στη φασολιά τις 2 γραμμές από τα προηγούμενα event που δίνουν 5% επιπλέον αναδυόμενα η μία σε όλες τις εκτάσεις και η άλλη στο νησί
    3) Ενεργοποιήστε τα κατοικίδια σας
    4) Ενεργοποιήστε τον Bonus Κωδικό που μας έχουν δώσει BIRDSEYESVIEW
    5) Τέλος πριν μαζέψετε μία έκταση κάντε λίγο χώρο και τοποθετήστε τα ΧΙΟΥ ΝΤΟΝΑΤ διακοσμητικά σας, όσα έχει ο καθένας. Το καθένα απο αυτά δίνει +5% αναδυόμενα.
     
    Αρέσει σε .eugenaki., .FARMERAMA010., GEPPO1 και 7 σε άλλους.
  15. t.n.s

    t.n.s Προχωρημένος

    τελικα αλλαχτηκε και μπορουμε να στελνουμε μπαταριες δωρεαν!
     
    Αρέσει στους .FARMERAMA010., graganta και ariadnim.
  16. dalaveri

    dalaveri Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    τι εγινε παλι...??? μαζεψα κ δεν ειδα ουτε ενα αναδυομενο...φυτα αφαντα...κ το ρολοι λεει αρχισε....
     
    Αρέσει στον/ην βιβη.2003.
  17. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    προεκυψε προβλημα ? με πεταξε!!
     
    Αρέσει στον/ην βιβη.2003.
  18. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    και εγω μαζεψα τη μιση φαρμα ρε παιδια παλι τα ιδια.......πανε χαμενα τα γαριφαλακια μου!!!!!!!!!!κριμα δεν εναι???!!!
     
    Αρέσει στους maria071966 και βιβη.2003.
  19. dafni_mat

    dafni_mat Ανερχόμενος συντάκτης

    Με το συμπάθειο, συγχώρεσε μας αλλά αυτή την στιγμή κάνουμε κάποιες εργασίες στην φάρμα σου! Χαλάρωσε λοιπόν και δες ένα μικρό βιντεάκι!
    Είναι δυνατον;;; Μόλις κατανάλωσα τα βιοτεχνικα μου προιόντα και τοκ κωδικο βγήκε αυτο το μήνυμα χωρίς να προλάβω να να μαζέψω καν! ότι και να πω είναι λίγο!!! :mad:
     
    Αρέσει στον/ην βιβη.2003.
  20. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    εβγαλε ταμπελακι <<συντομο διαλλειμα>> ας κανουμε λιγο υπομονη.
    επισης να πω οτι βγηκε ανακοινωση <<Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες,

    Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι η αποστολή μπαταριών θα ειναι δωρεάν εφόσον έχετε διαθέσιμα καθημερινά δώρα.
    Εαν έχετε στείλει όλα τα διαθέσιμα δώρα, η αποστολή μπαταριών σε φίλους θα κοστίζει 2 Φιορίνια.
    Η ομάδα του FARMERAMA >>
    και επι την ευκαιρια να θυμησω, μπονους κωδικο, κολοκυθομ, τσαντι,μαρμελαδα τριανταφυλλο αν υπαρχει θεση, κατοικιδια και φασολια...
    αντε και καλη επιτυχια
     
    Αρέσει στους kostantinos.13, βιβη.2003 και *mava*.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.