Συζήτηση για το mini event "Μυστηριώδης σταβλάρχης"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Pandora*, 4/9/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Είπα δειλά δειλά να πάρω 2 μήπως έρθει τίποτα καλό , αλλά
    [​IMG][​IMG] απλά χάλια!!!!!!!!!!!!
    εκκολαπτήριο στρουθοκαμήλων !!!!!!, κλουβί γατιών !!!!!!!!!!!
    πολύ παίζουν τα γατάκια
     
    Αρέσει σε Gulit1, GEPPO1, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 9 σε άλλους.
  2. souhome

    souhome Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    με τον έα σταύλο ήρθε ο Λύκος!!!
     
    Αρέσει σε GEPPO1, powerranger91, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημερα σε ολους
    εγω θα πω το εξης, παλαιοτερα οταν εβαζαν σταδιακα τους μυστηριωδεις σταβλους, επαιρνα καθε φορα 2,3 και καποια στιγμη τον πετυχαινα, βεβαια μετα απο πολλους αχρηστους κιτρινους σταβλους, αλλα ειχα ελπιδες γιατι ηταν ενας σταβλος ανα τακτα χρονικα διαστηματα. τον τελευταιο καιρο με τον ενα σταβλο μετα τον αλλο, επαψα καν να προσπαθω, γιατι δεν μπορω να τους προλαβω!! και επειδη ως γνωστων <<οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια>>, τα <<φορτωσα και εγω στον κοκορα>>!!!
     
    Αρέσει σε Gulit1, kitsena, *mava* και 23 σε άλλους.
  4. Μιχαήλ

    Μιχαήλ Αρχάριος στο φόρουμ

    καλησπέρα
    πήρα 46 σταβλάρχες και δεν μου έδωσαν ούτε ένα πλατύποδα!!!!!
    δεύτερη φορά δε που δεν μπόρεσα να πάρω έστω έναν στάβλο κιούι !!!!!
    πάντως πέτυχα "υπέροχες" :mad::cry: αναβαθμίσεις μοσχαριών, κατσικιών, λαγών και κοτόπουλων. επίσης πέτυχα και "τρομερά" :mad: εργαστήρια στρουθοκαμήλου, γάλακτος και μελιού. ειδικά τα τελευταία εντελώς άχρηστα από τότε που βγήκαν τα δέντρα.
    :cry::cry: απλά αναφέρω τα γεγονότα και δεν κάνω κανένα σχόλιο.
     
    Αρέσει σε GEPPO1, rodaggelos70, elenigri και 11 σε άλλους.
  5. kostas778

    kostas778 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    αφου πηρες 46 επρεπε να περνες το πακετο πλατυποδα θα χες...
     
    Αρέσει σε GEPPO1, rodaggelos70, elenigri και 4 σε άλλους.
  6. Μιχαήλ

    Μιχαήλ Αρχάριος στο φόρουμ

    έχεις δίκιο αλλά το πακέτο έχει τα ίδια χρήματα και είναι 30 σταβλάρχες και 1 πλατύποδας.
    εσύ θα περίμενες ότι σε 46 κομμάτια δεν θα πετύχαινες έστω 1 πλατύποδα??
    είπα να πάρω 16 παραπάνω στάβλους αλλά .......... τι να πώ???!!!!!
    απλά με νευριάζει που είμαι 94 επίπεδο και επιμένουν να με γεμίζουν με κοτόπουλα και γουρούνια....
    το ότι είναι αναβαθμίσεις λίγο με ενδιαφέρει, εφόσον τώρα με τα βιομηχανικά κλπ οι χρόνοι μειώνονται έτσι και αλλιώς αρκετά και σε όλα.
     
    Αρέσει σε GEPPO1, elenigri, .mariakeh. και 8 σε άλλους.
  7. zendaya_13

    zendaya_13 Τακτικός στο φόρουμ

    καλησπερα.ειμαι επ.80 πηρα χτες 4 και μου ετυχαν 1βατραχος 1 κιουι 1 πελαργος 1 κοκκινο αλογο.σημερα πηρα αλλα 3 και περιμενω να δω.ελπιζω σε σκαντζοχοιρο τυφλοποντικα και τυφλοποντικα
     
    Αρέσει σε GEPPO1, elenigri, powerranger91 και 4 σε άλλους.
  8. verybadfarmer

    verybadfarmer Ενεργός συντάκτης

    γειά σας πήρα 10 κ 20 αντίστοιχα σταυλάρχες εχτές κ σήμερα με το mega π.ε...... απο 30 τα αποτελέσματα.......γάτες ,βατράχια,πελαργοί,ποντίκια, τυφλοπόντικες, κάστορες,κίτρινο καζανοποιείο,κίτρινη λιμνούλα κόι,πορτοκαλί κότες,γαλακτοκομείο κίτρινο,στάνη κατσικιών πορτοκαλί κ άλλα τέτοια νόστιμα,κ πόσο τα ήθελα όλα αυτά.......δεν λέγεται!!!!! πάλι καλά που ήρθαν 2 λύκοι κ 1 κίουι,στάβλοι που είχα είδη βέβαια......αλλά επειδή όλα τα άλλα πάνε στο ράφι,να προστεθούν στα είδη υπάρχοντα,τουλάχιστον αυτά έχουν λόγο ύπαρξης........τον πλατύποδα δεν τον είδα ούτε με κυάλι............κ οι αναβαθμίσεις σούπερ!!!!!
     
    Αρέσει σε kitsena, GEPPO1, elenigri και 6 σε άλλους.
  9. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    τι να σας πω και εγώ
    ένα βατράχι τρέχει κατα δώ
    λές και το περίμενα καιρό
    μωρε...θα το πνίξω στο νερό!!!
     
    Αρέσει σε kitsena, GEPPO1, LILA413 και 14 σε άλλους.
  10. ΒΗΜΑΣΩΤΑ

    ΒΗΜΑΣΩΤΑ Αναλυτής του παιχνιδιού

    Kαλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλους-ες!
    30 παλικάρια απ΄τον περιπτερά
    (πήρα όλο το πακέτο για να΄χω σιγουριά)
    στο δάσος στριμωχτήκαν, πήγα αρκετά καλά
    μα όταν πήγα να τα ξαναδώ, μου κόπηκε η χαρά.
    Εκτός απ΄τους πλατύποδες που ρέμβαζαν εκεί
    όλα τα υπόλοιπα είχαν εξαφανιστεί.
    - Πώς πάτε πλατυποδάκια, πού είναι τ΄άλλα ζωντανά;
    -Ώρα καλή σου, αγρότισσα! Δεν έχουμε ιδέα, μάλλον είχαν δουλειά.

    Δε με έπεισαν, βέβαια κι άρχισα να ψάχνω. Αλλά ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή...
    - Γεια σου, ΒΗΜΑΣΩΤΑ! Μάντεψε ποιοι! Είμαστε ο Πλατύς και ο Πους, τα νέα σου ζωάκια!
    -Καλώς ορίσατε στη φάρμα μου, πλατυποδάκια! Ήρθα να σας ταϊσω. Μα πού είναι τα πορτοκαλιά ψαράκια και τα εργαστήρια; Δε
    βλέπω ούτε τις κόκκινες αγελάδες, τα γουρουνάκια και τα γαλόπουλα ούτε τους κάστορες, τα ρακούν και τους τυφλοπόντικες.
    - Άλλοι ντράπηκαν κι άλλοι σκέφτηκαν την έλλειψη χώρου. Άρχισαν λοιπόν να τρέχουν μόνοι τους στην αποθήκη, για να σε βγάλουν
    από τον κόπο, αλλά δεν πρόσεξαν και τους πάτησε τρακτέρ.
    - Φαντάζομαι τη λύπη σας! Καλά, δεν πειράζει... Τα περιστέρια, οι γάτες, τα ποντίκια και οι βάτραχοι πού κρύφτηκαν;
    - Ήρθαν τα δέντρα και τους έδιωξαν. Μετά τους είδαμε να κατευθύνονται προς την πόλη και πιο συγκεκριμένα τη λαϊκή, όμως στο
    δρόμο τους πάτησε τρακτέρ.
    - Κρίμα! Τι να κάνουμε, μην στενοχωριέστε... Ξέρετε τουλάχιστον πού βρίσκονται οι λύκοι και οι πελαργοί που πέτυχα;
    - Αυτοί παραδόθηκαν οι ίδιοι στη νέα αποστολή για να πάρουμε το κατάστημα καταδύσεων και να σου φτιάχνουμε αναπνευστήρες.
    Ευτυχώς, πρόλαβαν πριν τους πατήσει τρακτέρ.
    - Καημενούλια μου! Έχετε μείνει τώρα μόνο με τα δέντρα! Πρέπει να σας φέρω κι άλλους στάβλους.
    - Με την ησυχία σου, εμείς εδώ περνάμε τέλεια! Πλατσουρίζουμε στη λιμνούλα μας κι οδηγάμε τρακτέρ.
     
    Αρέσει σε Gulit1, GEPPO1, tsarouxis και 15 σε άλλους.
  11. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    μέρος δεύτερο:
    [​IMG] ο 6ος πελαργός, οι 5ες πορτοκαλί γαλοπούλες, ο δεν θυμάμαι πόσος χρυσαφί κάστορας και ο 2ος μου κόκκορας! (Ούτε λύκος ακόμα, ούτε πλατύποδας!)
     
    Αρέσει σε GEPPO1, elenigri, maria071966 και 6 σε άλλους.
  12. nana

    nana Γνώστης του φόρουμ

    Τι να πω? καλα κανω και δεν παιρνω μερος Τι μου ρθε σημερα? Επα μηπως ?.... Αγορασα 5 και ηταν 2 τυφλοποντικες ( ειχα αλλους 5)μια κλασικη φωλια καστορων!!!!!!!!! (αυτο κιαν ειναι τυχη )μια πορτοκαλι αναβαθμηση αγελαδων και μια κατσικιων!! Υπεροχα Τελος. Δεν θα ξαναπαρω μερος ποτε πια. Καλο βραδυ σε ολους.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/3/15
    Αρέσει σε kitsena, GEPPO1, mamamon και 8 σε άλλους.
  13. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    πήρα κι εγω δέκα για να δοκιμάσω την τύχη μου και να κάνω μια προσαθεια και ιδού: πορτοκαλί σταύλος λαγών!!!, πορτοκαλί λιμνούλα ψαριών!!! τέσσερις σταύλοι τυφλοπόντικα τρεις σταύλοι ρακούν κι ευτχώς ένας λύκος που έσωσε την παταγώδη αποτυχία, αυτά κι από μένα φίλοι συναγρότες σκέτη απογοήτευση....
     
    Αρέσει σε GEPPO1, kolokythopitas, elenigri και 6 σε άλλους.
  14. monolith2

    monolith2 Επιφανής του φόρουμ

    Μετά από πληθώρα γατιών,ποντικιών,ρακούν έκαναν επιδρομή και οι κάστορες!!!!.
    Ούτε ένας λύκος, ένα κίουι
    έστω. Πήρα όμως...ένα κοτέτσι κόκκινο!!!! στο 96 επίπεδο.
    Δεν μετανιώνω όμως γιατί ο πλατύποδας "με εξαναγκασμό" δεν μου αρέσει.
    Δέκα ακόμα κι ότι έρθει ας έρθει.
    Καληνύχτα σε όλους σας.:)
     
    Αρέσει σε GEPPO1, kolokythopitas, elenigri και 7 σε άλλους.
  15. stelhs35

    stelhs35 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    εμεος φταιμε συναγροτες που συνεχιζουμε και αγοραζουμε.
     
    Αρέσει σε kitsena, GEPPO1, mamamon και 7 σε άλλους.
  16. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    έκανα το λαθος ν αγοράσω δυο ακόμη.... δεν θα το πιστέψετε! κιτρινη αναβάθμιση γαλακτοκομειο κατσικιών...και καστορες.....εεεεεε μετά απ αυτό τέλος!!!
     
    Αρέσει σε kitsena, -Barbie73-, GEPPO1 και 5 σε άλλους.
  17. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Πήρα για αρχή 4 μ.σ. και έτυχα ένα κάστορα+, ένα σταύλο ποντικιού, ένα κόκκινο χαμαιλέοντα και ένα κίουι.Πήρα άλλα δυο και ήταν κόκκορας και πλατύποδας!
     
    Αρέσει σε Gulit1, GEPPO1, kolokythopitas και 8 σε άλλους.
  18. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    ειπα και εγώ να πάρω άλλον ένα και ωωωωωωωω ένας πελαργός!!!
    μου κατσικώθηκε και αυτος μαζι με τους άλλους!!!
    κρίμα στο κρίμα δηλαδη τί αν πώ ας μου γίνει μάθημα και την άλλη φορά να πάρω 0 στάβλους!!!
     
    Αρέσει σε GEPPO1, kolokythopitas, elenigri και 3 σε άλλους.
  19. _vicky_74

    _vicky_74 Τακτικός στο φόρουμ

    καλημέρα :)
    δεν αγόρασα πακέτο... αλλά καμιά εικοσαριά σταβλάρχες πρέπει να τους αγόρασα
    και ήρθε πρωί-πρωί στη φαρμούλα μου ;)
    [​IMG]

    καλή επιτυχία σ' όσους προσπαθούν ακόμα
     
    Αρέσει σε GEPPO1, βιβη.2003, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  20. monolith2

    monolith2 Επιφανής του φόρουμ

    Τα ίδια Παντελάκη μου, γάτες,κάστορες,κάστορες,κάστορες. Α και κάστορες!!!!xD
    Και η εξαιρετική πορτοκαλί αναβάθμιση χοιροστασίου!!!!
    (μάρω69 δεν αγοράζεις και για εμένα μερικούς σταβλάρχες μήπως και πετύχω κάτι??xD)
    Καλημέρα και καλή Κυριακή σε όλους σας..............
     
    Αρέσει σε GEPPO1, βιβη.2003, kolokythopitas και 8 σε άλλους.