Συζήτηση για το mini event "Μυστηριώδης σταβλάρχης"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Pandora*, 4/9/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!xD
    ας πάρω και κάρτα για τα κεφαλαία !!!!το βράδυ πήρα πέντε σταβλάρχες τώρα τα έκανα κλικ και!!!!!!!!!να και ο λύκος να και το κιουι
    τόση χαρά ούτε Τζόκερ να έπιανα !!!!!!
    μην τα παρατάτε θα έρθουν καλή συνέχεια:music:
     
    Αρέσει σε xara2011, yelander10, graganta και 7 σε άλλους.
  2. _vicky_74

    _vicky_74 Τακτικός στο φόρουμ

    καλημέρα, καλημέρα :)

    elenigri σα να έχεις δίκιο, σήμερα μάλλον οι σταβλάρχες μας αγαπούν περισσότερο :p
    βέβαια εσύ είχες πέντε εγώ εικοσιπέντε (κάτι λιγότερους για να είμαι ειλικρινής) για να πάρω και τον λύκο:oops: σιγά μην κρατιόμουν και δεν προσπαθούσα, αδιόρθωτη είμαι:music:
    [​IMG]
    αλλά τουλάχιστον μου έδωσε άλλο ένα κοκοράκι και 2 βατραχάκια κι ένα κόκκινο αλόγου και λιγότερους κίτρινους, πορτοκαλί θαρρώ

    να έχετε μία όμορφη μέρα:D
     
    Αρέσει στους graganta, soyla74, elenigri και σε ακόμα ένα άτομο.
  3. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    α π ο γ ο η τ ε υ σ η!!!!!!
    πηρα-ξαναπηρα και τι ετυχα 3 αλεπουδες, 2 πορτοκαλι κυψελες και 1 ψαρι,τυφλοποντικα ,αρκουδα και δεν θυμαμαι τι αλλο ασχετο!!!δεν μπορω να καταλαβω σε τι συχνοτητα δινονται!!!1000 προς 1???τελευταια φορα η αλεπου και ειπαν να μας φλωμοσουν?και ναι γκρινιαζουμε τα μεγαλα επιπεδα γιατι δεν μπορει να τυχαινουμε ολο τα ασχετα !!!πληρωνουμε με αληθινο χρημα και εχουμε σπαταληση πολύ χρονο και ενεργεια τιποτα δεν μας χαρίστηκε ολα με κοπο αποκτηθηκαν!!!αμαν πια!!!ηταν το αγαπημενο ιβεντ και όλοι έπαιρναν 50+ σταβλους και τωρα 10 - 20 μαξιμουμ!!!!τι να φταιει αραγε?
     
    Αρέσει σε .[agrotis]., yelander10, graganta και 6 σε άλλους.
  4. siourdistan

    siourdistan Τακτικός στο φόρουμ

    2 πηρα και οι 2 περιστερια? πως γινεται αυτο? 5 εχω τωρα
     
    Αρέσει στους .[agrotis]., graganta και βιβη.2003.
  5. .FARMERAMA010.

    .FARMERAMA010. Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους.
    Πήγατε να ψηφίσετε;;;;;
    Μην το ξεχάσετε!!!!!!!
    Εγώ σαν υπεύθυνος αγρότης-πολίτης έκανα το καθήκον μου πρώτα και μετά πιάστηκα με την φάρμα μου.....
    Είχα αγοράσει 2 σταβλάρχες .
    Περίμενα με αγωνία το αποτέλεσμα......
    Ανοίγω τον πρώτο και......τσουπ......περιστέρι.....(το έκτο παρακαλώ!!!!!!!)
    Ανοίγω τον δεύτερο και ...ναι!!!!! πορτοκαλί λαγός!!!!!!!!(τον εικοστό;!;!;!!!!!!)
    Έκανα την "ταρζανιά"και πήρα άλλους δύο.....
    Λέτε να πετύχω τον λύκο ή τον κίουι;;;;
    Πολλά ζητάω το ξέρω.....
    Αλλά μία φορά ας έρθει κάτι καλό με την πρώτη(ε....άντε με την δεύτερη.....) μιας και το ταμείον είναι και πολύ-πολύ-πολύ μείον.....
    Και είμαι και επίπεδο 87 προς το τέλος.....
    Καλά αποτελέσματα σε ότι και αν κάνετε αγαπητοί ,ταλαιπωρημένοι, κουρασμένοι αλλά κεφάτοι και αισιόδοξοι συναγρότες.
     
    Αρέσει σε Gulit1, ioanna6929, .[agrotis]. και 7 σε άλλους.
  6. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Ελένη, μπράβο.Πήγαινε ρίξε και κανένα τζόκερ, με τέτοια τύχη...Οι πιθανότητες επιτυχίας δεν έχουν και μεγάλη διαφορά βλέπω.
    Και γω 5-6 αγόρασα αλλά τίποτα καινούριο.Και επειδή με έτρωγε να ξοδέψω και τα τελευταία μου φιορίνια και να πάρω ακόμη καναδυό, είπα να μπω πρώτα να διαβάσω τα αποτελέσματα.Και αποθαρύνθηκα γιατί εγώ είμαι με τους άτυχους.Πράγματι ,τυχερό παιχνίδι έχει γίνει.Και ας λείπανε τουλάχιστον οι κίτρινες αναβαθμίσεις και τα αρχαία εργαστήρια,αλλά και οι πορτοκαλί στα μεγάλα επ.Δε θεωρούμαι μάλλον και τόσο μεγάλο επ., αλλά έχω νομίζω όλες τις πορτοκαλί σε απλά ζώα και κάποια κόκκινα και ροζ.Άρα θα ήμουν ευχαριστημένη απο κόκκινο και πάνω.
    Το συγκεκριμένο ιβέντ είναι πολύ καλό για μικρά επ., αλλά στα μεγαλύτερα πρέπει να βελτιώθουν οι πιθανότητες.Αλλιώς γιατί να ρισκάρεις τα λεφτά σου, που δεν υπάρχουν κιόλας;
     
    Αρέσει σε Gulit1, ioanna6929, βιβη.2003 και 5 σε άλλους.
  7. pepi1973

    pepi1973 Προχωρημένος

    θα συμφωνησω μαζι σου και εγω μπηκα στον πειρασμο να αγορασω 2 τους εβαλα τωρα το απογευματακι θα δω τα χαλια μου καλο μεσημερι σε ολους
     
    Αρέσει στους βιβη.2003, elenigri και graganta.
  8. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] έλεος όχι άλλο γατί...
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, elenigri, dionmilia84 και 3 σε άλλους.
  9. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    φτανουν πια τα περιστερια, οι αλεπουδες και οι πορτοκαλιες αναβαθμισεις απο αγελαδες, κατσικες και λαγους... πεταξα παλι 300 φιορινια. λυκους θελουμε και κιουι!
     
  10. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα εγώ με τους πρώτους 7 που αγόρασα πέτυχα το Κίουι, τα υπόλοιπα ήταν πορτοκαλιές αναβαθμίσεις και γάτες, τυφλοπόντικας, ποντίκια. Πήρα άλλους 12 (2χ6) προσπαθώντας να πετύχο το βάτραχο και ίσως έναν ακόμη λύκο (έχω 1). Τελικά πέτυχα ακόμα ένα Κίουι, αλλά ο βάτραχος άφαντος. Θα πάρω άλλους 6 και βλέπουμε.
     
    Αρέσει σε γεωργια196363, .FARMERAMA010., pan15200188 και 2 σε άλλους.
  11. RARANIARO

    RARANIARO Ενεργός συντάκτης

    τελευταια νεα για το μυστηριωδη σταυλαρχη και απο μενα. Στα τελευταια 5 βρηκα 2 κιουι(αρα σε συνολο 19 τα 2 ειναι κιουι)κατα τα αλλα στη φαρμα μου πεταει παντου το Αγιο Πνευμαo_Oo_Oo_Oo_O,ειχα περιστερια,μου ηρθαν και αλλα 4:p:p:p:p.βατραχακια ,κορακια και κοκορια δυστυχως δεν ηρθαν...και λεω να μη το προσπαθησω αλλο ...καλη τυχη σε αυτους που θα συνεχισουν
     
    Αρέσει στους .FARMERAMA010. και pan15200188.
  12. sofaki1968

    sofaki1968 Μόνιμος στο φόρουμ

    Μπράβο σου! Μακάρι να είμαστε τόσο τυχεροί όλοι!
    Εγώ πήρα 4 σταβλάρχες και μου έτυχαν τα εξής:

    - Μία απλή σπηλιά νυχτερίδας (έχω 4)
    - Ένας απλός στάβλος ποντικιού (έχω 6)
    - Μία κλασική φωλιά καστόρων ++
    - Ένα χοιροστάσιο πορτοκαλί (ήδη έχω και κόκκινη αναβάθμιση)

    Είμαι εντελώς άτυχη .... Και από προηγούμενους σταβλάρχες που έχω αγοράσει ή κερδίσει έως τώρα, εκτός από 2 βατράχους, 2 σκαντζόχοιρους & (πάλι καλά) 1 φωλιά πελαργού δεν μου έχει τίποτα άλλο από τους καινούργιους...

    Θα το σκεφτώ πολύ να ξαναπάρω σταβλάρχες!!!
     
  13. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Εγω πηρα 34 και δεν ετυχα ουτε κιουι , ουτε λυκο . Αντίθετα επηξα στα πορτοκαλι , εχω πανω από 10 πορτοκαλι σε κάθε σταβλο ... Α , ετυχα 2 κοκκινους σταβλους , ενώ ροζ δεν εχω τυχει ποτε , δεν ξερω καν αν υπαρχει σαν πιθανοτητα .
     
    Αρέσει στους graganta, dimitra-c-i και .[agrotis]..
  14. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο


    καλησπέρα!!! τελικά είμαστε πολύ φιλότιμος λαός ειναι απίστευτο αυτο που έγινε σήμερα
    με έστειλε π.μ. ο-η alhemist και μου έγραψε πολύ ευχαρίστως οταν έχουμε ανταλλαγή και δώρα!!!!!!
    ευχαριστώ απο καρδιάς και μονο που το ειπες μου φτάνει!!!!! τι να πω παιδιά ????
    Άνθρωπος με κεφαλαίο!! μπράβο σου!! τα like δικα σου...
     
    Αρέσει σε *mava*, graganta, thalassini και 4 σε άλλους.
  15. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    αμα λεω εγω οτι ειμαι ατυχη στους σταβλαρχεεεεες!!! αφου το ξερω αναρωτιεμαι γιατι επαιξα -.-.......πηρα 5
    αυτα :
    [​IMG] Και ενα ρακουν ακομα τα οποια εκανα 11 και 10 ποντικια και 4 αετους .....το μονο καλο θα ελεγα ειναι η κοκκινη αγελαδα ....ομως και αυτην ακριβα την πληρωσα αν υπολογισει κανεις οτι τα ανοιξα ολα αμεσως με εξτρα φιορινια :cry::wuerg:>:( .....δεν ξαναπαιρνω δεν ξαναπαιρνω ,δεν ξαναπαιρνω!! :mad:
     
    Αρέσει σε graganta, ioanna6929, βιβη.2003 και 3 σε άλλους.
  16. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα.

    Η κουβεντούλα αφορά το ιβέντ μυστηριώδης σταβλάρχης.
    Θα σας παρακαλέσω να κρατήσουμε την κουβεντούλα καθαρή από ανταλλαγές στάβλων.
    Αμα επιθυμείτε τέτοιου είδους συναλλαγές-ανταλλαγές, παρακαλώ με προσωπικά μηνύματα μόνο.
     
    Αρέσει στον/ην elenigri.
  17. .[agrotis].

    .[agrotis]. Νέος ειδικός

    συγνώμη τι να μην παρατάμε να ξοδεύουμε φιορίνια; Εγώ πήρα τουλάχιστον 20 και δεν είχα την ίδια τύχη με εσένα. Αλλά προφανώς ξόδεψα τουλάχιστον τα τετρπλάσια χρήματα από εσένα.
     
    Αρέσει στον/ην graganta.
  18. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    αγαπητέ-η νομίζεις οτι ξόδεψες παραπάνω....διάβασε και χθεσινά ποστ και κατι αλλο μπορεί να πήρες 20 οπως και εγω και μετα πήρα αλλα πέντε και έτυχα και τα δυο, γιαυτο ειπα μην τα παρατάτε οτι δίνεις παίρνεις ειναι θέμα τυχης και την τυχη την κυνηγάς δεν ερχετε μόνη της
     
  19. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    καλησπέρα...είμαι επιπεδο 84 και σε κάθε τετοιο event αναρωτιέμαι αν πρεπει να ξοδεύομαι για πολλους μυστηριώδεις σταβλους...δυστυχως για να τυχεις ένα σταβλο συγκεκριμενο που θες, όπως ποντικιου, βατραχου,πελαργου, πρεπει να εχεις πολύ τυχη ....ελπιζω ολοι εσεις που εχετε τουλάχιστον 2-3 σταβλους σε κάθε ειδος, να θελετε να βοηθήσετε ολους εμας που δεν εχουμε κανεναν στο event με τις ανταλλαγες... (π.χ 2-3 καγκουρό για ένα βατραχο ή ό,τι άλλο συμφερει)
    επισης αναρωτιέμαι αν πρεπει να ανοιγουμε το σταβλο αμεσως μολις γινεται, ή να περιμενουμε λιγη ωρα μπας και βγει κατι σπανιο, περα από κιτρινο σταβλο ή κατι άλλο....
     
  20. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Δε βαριέσαι, δεν υπάρχει συνταγή...
    :cry:[​IMG] πάρε ακόμα ένα νάχεις.o_O Από αύριο θα ανοίξω petshop.:wuerg:

    Υ.Γ. Βάζω το μοναδικό καλό που κέρδισα και δεν είχα: σκατζόχοιρο και τα υπόλοιπα θα τ' αναζητήσω όταν και όποτε και άμα...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 25/1/15
    Αρέσει σε graganta, elenigri, 2014chr και 4 σε άλλους.