Συζήτηση για το mini event "Μυστηριώδης σταβλάρχης"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Pandora*, 4/9/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Στους 35 σταβλάρχες πήρα 1 κόκκινη αναβάθμιση, 2-3 πορτοκαλί και 1 κίτρινη, 1 κόκκορα, 1 λύκο, 1-2 πελαργούς, 3-4 ποντίκια, γάτες και ρακούν και τα ρέστα αλεπούδες. Από εκεί που είχα 1-2 στάβλους αλεπούδων έχω πλέον 11. Βάτραχο ακόμα δεν έχω πετύχει. Όσο για τις ροζ αναβαθμίσεις και κρίνοντας από το τί γράφουν και οι υπόλοιποι θεωρώ ότι μεγαλύτερες πιθανότητες έχεις να πιάσεις το τζόκερ παρά μία από αυτές.
     
    Αρέσει σε ellee68, .[agrotis]., psipsi1978 και 3 σε άλλους.
  2. voulasol

    voulasol Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    ροζ αγελαδα και αλεπου:eek:
     
    Αρέσει στους ellee68, elenigri και βιβη.2003.
  3. siourdistan

    siourdistan Τακτικός στο φόρουμ

    παιδια πολυ καλυτερα
    3+1 σε εξελιξη 1 σκατζοχοιρο,1 πελαργο (ειχα αλλα δε πειραζει καθολου) και 1 περιστερι
    βελτιωνεται παιδια πρπει να το πουμε
     
    Αρέσει στον/ην ellee68.
  4. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    καλησπερα και απο μενα :) .....μαλλον την βελτιωση την βλεπουν οσοι αγροτες ειναι αυτη την φορα πιο τυχεροι ;) .......εγω ακομα δεν εχω καταληξει σε καμια γνωμη , και τι εννοω με αυτο ....... εβαλα σημερα τους δυο σταβλαρχες 'χαραυγη' που ειχα κρατησει απο το ιβεντ και πηρα και ενα σταβλαρχη 'μεσανυχτα ' με σκοπο παντα να δω τι θα πετυχω και να αποφασισω αν θα σπαταλησω τα φιορινια μου -.- Οι δυο ''χαραυγη'' μου εδωσαν ενα πελαργο (ειχα ενα) και ενα σκατζοχοιρο (δεν ειχα κανενα )!!! xD Ο σταβλος ''μεσανυχτα '' μου εδωσε κουρειο λαγων πορτοκαλι !! >:( 92 επιπεδο (μια ανασα απο το 93 ) για μενα αυτο δεν ειναι βελτιωση ,.....και επειδη απο οοοοολους τους σταβλους ο μονος που μου λειπει ειναι ο λυκος και επειδη καθαρα προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δεν προκειται σε καμια περιπτωση να τον τυχω εχω σκοπο να μην παρω αλλο σταβλο μα να τον κυνηγησω στους σταβλους χαραυγη την επομενη φορα :p
     
    Αρέσει σε ellee68, .[agrotis]., powerranger91 και 3 σε άλλους.
  5. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Παίξε τζόκερ επειγόντως. :)
     
    Αρέσει σε ellee68, .[agrotis]., kitsena και 2 σε άλλους.
  6. kikigr!

    kikigr! Ανερχόμενος συντάκτης

    Αυτη τη φορα αποζημιωθηκα! Κοκκινο καζανοποιειο:music:
     
    Αρέσει σε ellee68, powerranger91, maria071966 και 2 σε άλλους.
  7. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    δυστυχώς και η δεύτερη μου απόπειρα δεν πήγε καλύτερα από την πρώτη, έτυχα ένα ακόμη σπιτάκι γατιών και μία λιμνούλα ψαριών πορτοκαλή. :sleepy:
     
    Αρέσει στον/ην ellee68.
  8. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    εμένα μου έτυχε πορτοκαλί μέλισσα!!:eek:
    τι να πώ; δεν πρόκυτε να πάρω άλλον !! καθε φορά λέω δεν θα πάρω και πάντα πέρνω έναν και μετά παίρνω.......τα βουνά!!
     
    Αρέσει στους ellee68, .[agrotis]. και maria071966.
  9. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] Οκ! φτάνει...
     
  10. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    καλησπέρα σε όλους.
    εγώ παιδιά δεν πήρα πολλούς σταυλάρχες λόγω κακής προϊστορίας και λόγω πολύ περιορισμένου χώρου.
    χθες βράδυ τέτοια ώρα πήρα 5 , ο πρώτος που άνοιξα ήταν κόκκινο καζανοποιείο και τ άλλα αδιάφορα σε βαθμό που δεν θυμάμαι κανένα
    τώρα πήρα 8 και έγινε το "έλα να δεις"!!! πρώτο σπηλιά λύκων , δεύτερο λίμνη βατράχων , τρίτο ξανά βάτραχοι
    τέταρτο σκαντζόχοιρος!!! λέω δε μπορεί .... candit camera με γράφει !!! αδύνατον !!! πλάκα μου κάνει η bp !!!
    ανοίγω το πέμπτο τυφλοπόντικας , λέω μέσα μου αυτό ήταν , τέλος...έμειναν τρία και βάζω το έκτο , και ωωωω!!! κοκκόρια !!!!
    πάμε στο έβδομο και να και ένας κόκκινος σταύλος στρθκμλ... και το τελευταίο ένας περιστερώνας!!!
    Αυτά τα 8 που σας περιέγραψα ένα-ένα ήταν οι πιο πετυχημένοι σταυλάρχες που έτυχα ποτέ!!!
    μακάρι πάντα έτσι να είναι ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ !!
    καλό βράδυ.
     
    Αρέσει σε ellee68, kikigr!, *mava* και 14 σε άλλους.
  11. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    γειά κι από εμένα!!σπάνια αγοράζω λόγω
    έλλειψης φιορινιών,αλλά αυτή την φορά πήρα.πέτυχα στάνη αγελάδων κόκκινη που δεν είχα,λίμνη παπιών πορτοκαλί(έλεος),σκαντζόχοιρο είχα από κάποια αποστολή που μας έδινε δώρο μυστηριώδη σταβλάρχη κι έτσι τον πέτυχα,αλλά το καλό είναι ότι πέτυχα βατραχάκι που δεν είχα!!θα ήθελα λύκο,κοκκορα και πελαργό αλλά ελπίζω στο event δώρα και εμπόριο να μπορέσω να τα βρώ από κάποιον άλλο συμπαίκτη μου
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/11/14
    Αρέσει στους Gulit1, ellee68, elenigri και σε ακόμα ένα άτομο.
  12. ΒΗΜΑΣΩΤΑ

    ΒΗΜΑΣΩΤΑ Αναλυτής του παιχνιδιού

    "... Λύκε, λύκε μου, καλέ μου
    λύκε, λύκε, είσαι εδώ;...
    Κάπου θα σε συναντήσω, κάπου θα σε βρω."
    Τα καλά νέα είναι ότι τον πέτυχα και τα κακά ότι είναι χορτοφάγος.
     
    Αρέσει σε Gulit1, megakanoni, picantinio2012 και 11 σε άλλους.
  13. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Eγω αντίθετα με τον φιλο μου τον Dalaveria , έπαθα πανωλεθρία ! Στους 10 σταυλαρχες που αγορασα οι 7 ηταν πορτοκαλι λαγοι , πορτοκαλι αλογα , πορτοκαλι μελισσες , πορτοκαλι προβατα , πορτοκαλι , πορτοκαλι , πορτοκαλι ... Βεβαια μην είμαστε αχαριστοι παλια ηταν κίτρινα αντι για πορτοκαλι ... Επισης έτυχα γατες , τυφλοπόντικα και κιτρινο πουπουλαδικο . Οπότε , εγω δεν θα παιξω τζοκερ , σωστα ;
     
    Αρέσει σε ellee68, .[agrotis]., *mava* και 3 σε άλλους.
  14. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    και εκει που είχα απογοητευτεί ήρθε ο τελευταίος μυστηριώδης σταβλάρχης να με αποζημιώσει. Ροζ λιμνούλα ψαριών, ο πρώτος μου και μοναδικός ροζ στάβλος !!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 30/11/14
    Αρέσει σε ellee68, *mava*, powerranger91 και 5 σε άλλους.
  15. biki2004

    biki2004 Νέος ειδικός

    καλημερα κ απο μενα!τα πηγα αρκετα καλα μπορω να πω,με την πρωτη φουρνια κερδισα το λυκο.μετα μου ηρθε κ ο βατραχος που δεν ειχα,2 σκατζοχοιρακια (επισης δεν ειχα),κ μια κοκκινη αναβαθμιση στους στρουθοκαμηλους.ολα αυτα σε συνολο 20 σταβλων.σε σχεση με αλλες φορες εμεινα ευχαριστημενη.:)
     
  16. yro-s

    yro-s Βαρόνος του φόρουμ

    για παρηγορια ολων των ατυχων, υπαρχουν και χειροτερα. στο 98 επιπεδο εξακολουθω να παιρνω πορτοκαλι γαλοπουλες και κατσικες.. ουτε καν γαϊδουρακι.. οσο για το τζοκερ ουτε που να το σκεφτω βεβαια.
     
    Αρέσει σε ellee68, .[agrotis]., *mava* και 6 σε άλλους.
  17. angelina081981

    angelina081981 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Φώναζα-φώναζα κι εγώ.. Λύκε, λύκε είσαι εδώ;; Τελικά, ο κακός ο λύκος άκουσε την απεγνωσμένη φωνή μου και είπε να έρθει μια βόλτα και από το δικό μου δάσος!! Με τα λίγα αυτή τη φορά.. Τα πολλά μας τέλειωσαν! Ε μην ξεχνάμε.. Υπάρχει και αυτή η "πορτοκαλο-κίτρινη" φοβία που μας διακατέχει και μας κυνηγάει.. Και όχι άδικα! Θαρρώ οτι ο μυστηριώδης σταβλάρχης "μεσάνυχτα" εμφανίστηκε λίγο πιο ανοιχτοχέρης αυτή τη φορά. Μπορούσε και καλύτερα όμως αλλά και περισσότερα. Υπάρχουν μεγάλα περιθώρια βελτίωσης και εξισορρόπησης που ακόμα περιμένουμε να τα δούμε να γίνονται πράξη. Καλημέρα σας και καλή Κυριακή!
     
    Αρέσει σε dimitra28021970, ellee68, polulogou και 7 σε άλλους.
  18. toylaaaaa

    toylaaaaa Εξαιρετικό ταλέντο

    καλησπερα ..παρακεινουμενη απο την τυχη του φιλου μας κ συναγροτη dalaveria.gr..και ενω δεν ειχα σκοπο να αγορασω και αυτην την φορα πηρα 5 κ ω!! τι θαυμα!!! λυκος ... κοκκινο καζανοποιειο ...πελαργος... κοκκινο στρουθοκαμηλων ...κοκκινο γαιδουριων ... γλυκαθηκα μετα απο παρα πολυ καιρο κ πηρα αλλους 2 .. κ βρηκα επιτελους το βατραχουλη .. νασατε ολοι καλα κ ευχαριστω πολυ!
     
    Αρέσει σε Gulit1, *mava*, polulogou και 3 σε άλλους.
  19. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Toylaaaa αχχχ , πήρα και άλλους , παρακινουμενη απο εσένα και απο τους φίλους με τα ροζ , Για να δούμε γιατι τελευταία .... όλα μου παν ανάποδα !
     
    Αρέσει στους ellee68, toylaaaaa και polulogou.
  20. kostas778

    kostas778 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    απο 10 μυστηριωδη πηρα 2 κοκκορια 1 βατραχο 1 λυκο 1 περιστερι αρκετα τυχερος απο προηγουμενες φορες
     
    Αρέσει σε ellee68, toylaaaaa, *mava* και 2 σε άλλους.