Συζήτηση για το mini event "Μυστηριώδης σταβλάρχης"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Pandora*, 4/9/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    απ'ότι βλέπω τα αποτελεσματα συνεχιζουν να ειναι απογοητευτικα για τα μεγάλα επίπεδα.
    εβαλα αλλον ενα αλλα βλεπω να παιρνω κι αλλη απογοητευση!!!!θα σας πω σε λίγες ωρες το αποτελεσμα.
    παντως αν αρχισουμε παλι οπως παλια θα πεσουν ξανα οι πωλησεις στον σταβλαρχη!!!
     
    Αρέσει σε .[agrotis]., psipsi1978, theoni1999 και 2 σε άλλους.
  2. thenia

    thenia Αρχάριος στο φόρουμ

    στους 4 που πηρα, οι δυο βγηκαν πορτοκαλι αναβαθμισεις (παπιων+μελισσων)
    και οι αλλοι δυο σταβλαρχες μου βγηκαν, 1 σπιτακι γατιων και 1 λιμνη βατραχων..
     
    Αρέσει στους theoni1999, ellee68 και kitsena.
  3. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Η εξισορρόπηση ,είναι σίγουρα καλύτερη απο οτι στα προηγούμενα event σταβλαρχών,​
    δεν μπορώ ομως ακόμη να πω οτι είναι πολύ καλύτερη. Ο ιδιαίτερα πανηγυρικός αποχαιρετισμός στο κλουβί του αετού ευθύνεται για την άποψη που σχημάτισα ,θα χαιρόμουν εαν την επομένη φορά έβλεπα μια περαιτέρω βελτίωση .
    Καλησπέρα σ΄ολη την αγροτιά.:)
    [​IMG]
     
    Αρέσει στους theoni1999 και ellee68.
  4. PANOS849

    PANOS849 Ανερχόμενος συντάκτης

    Δεν θα αγοράσω...
    Την έχω πατήσει πολλές φορες με κακά αποτελέσματα...
    Δεν χαλάω τα φιορινάκια μου τα οποία είναι μαζεμένα με τόσο κόπο...;)
     
    Αρέσει σε fatsa16love, βιβη.2003, dionmilia84 και 2 σε άλλους.
  5. siourdistan

    siourdistan Τακτικός στο φόρουμ

    ο τεταρος βγηκε κουρειο προβατων..κ το εβεντ εκλεισε χαλια
    το συμπερασμα ειναι ναι μεν.αλλα.εγινε ενα βηματακι αλλα εχουν να γινουν πολλα
     
    Αρέσει στους βιβη.2003, theoni1999 και ellee68.
  6. _vicky_74

    _vicky_74 Τακτικός στο φόρουμ

    καλησπέρα και από μένα,

    μιας και αγόρασα και σήμερα λίγα φιορίνια για να πάρω το 100% είπα να ξαναδοκιμάσω την τύχη μου στον σταβλάρχη... πήρα τρεις μόνο σήμερα και είμαι χαρούμενη με το αποτέλεσμα μιας και ο ένας ήταν βατραχούλης που δεν είχα :):)
    [​IMG] πάντως στους 25 συνολικά χθες και σήμερα ούτε ένα κίτρινο... βέβαια δεν είχα ούτε ένα κόκκινο:p... όλο πορτοκαλιά... αλλά ας μην τα θέλουμε όλα δικά μας... σίγουρα υπήρξε κάποια βελτίωση και εύχομαι κι εγώ με την σειρά μου την επόμενη φορά να έχουμε καλύτερα ακόμη αποτελέσματα... έτσι ίσως όλο και περισσότεροι να αποφασίζουμε να δοκιμάζουμε την τύχη μας με όσα μπορεί ο καθένας...

    Να έχετε ένα όμορφο απόγευμα :)
     
  7. .pastaflora.

    .pastaflora. Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Τελικα ειναι ο καλυτερος σταβλαρχης που εχω παιξει. Ενα πηρα και μου ετυχε πελαργος. :DxD
     
    Αρέσει στους theoni1999 και ellee68.
  8. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    Ελπίζουμε πως στο επόμενο event "Μυστηριώδεις σταβλάρχες" θα είναι πιο ελκυστικό για εσάς καθώς η εξισορρόπηση είναι πολύ καλύτερη από ό,τι πριν.
    Σας ευχαριστούμε και πάλι για την υπομονή σας.


    Είναι αρχή στο νέο φόρουμ και λέω να μην βάλω τις φωνές.
    Πως να είμαι ήρεμος όμως , πως να συγκρατήσω τα νεύρα αλλά και τα λόγια μου με όσα βλέπουν τα μάτια μου άλλη μια φορά και μάλιστα μετά απο τις διαβεβαιώσεις της διεύθυνσης για "πολύ καλύτερη εξισορρόπηση"
    Είχαμε τις πορτοκαλί λιμνούλες πριν , τώρα έχουμε κάτι άλλο , βέβαια !!! έτσι θα μας άφηναν ???
    Πήρα 21 σταυλάρχες και ανοίγοντας τους η χαρά μου ήταν απερίγραπτη , γιατί πήρα 6 αλεπούδες παρακαλώ!!!
    διαβάζω ξανά την επίσημη ανακοίνωση , λέω δε με γελούν τα μάτια μου , δε μπορεί .... σχεδόν το 1/3 άντε το 1/4 των σταυλαρχών 'οσων άνοιξα να είναι ίδιος σταύλος , καλύτερη εξισορρόπηση είπαν...
    έτσι λοιπόν για να δώσω άλλη μια ευκαιρία και να "αποδείξω" πως ήταν μια άτυχη στιγμή , πήρα άλλους εννιά , να γίνουν 30 σύνολο.
    οι αλεπούδες ξανά έκαναν έντονη την εμφάνισή τους, συνολικά πήρα 9 αλεπούδες στους 30 σταυλάρχες... άφωνος
    συγχαρητήρια για την πολύ καλύτερη εξισορρόπηση που επιφέρατε λοιπόν...
    όσον αφορά τα άλλα που πηρα , περιμένοντας να δω να αποκαλύπτεται όσο γίνεται νεότερος σταύλος (απο πελαργο , περιστερι, βάτραχο και σκαντζόχοιρο) μου έτυχε ένας σκατζόχοιρος μόνο !!! αυτό κι αν δε είναι εξισορρόπηση !!! ένα νέο στα τριάντα !!!
    ούτε βάτραχος , ούτε κοκόρια αλλά 9 αλεπούδες και δυό δυό οι αετοί , τα χάμστερ, οι τυφλοπόντικες και άλλα εργαστήρια ανάλογα του επιπέδου μου !!!
    όσο για τις ευχαριστίες σας για την υπομονή μας , ας μη πω κάτι άλλο παρά μόνο μια λέξη μόνο .... πίκρα .
     
    Αρέσει σε paokaki02, LILA413, .[agrotis]. και 27 σε άλλους.
  9. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα κι από μένα.
    Λοιπόν..Είμαι επίπεδο σχεδόν 90 και ήλπιζα για κάτι καλύτερο αυτή την φορά. πήρα σύνολο 9 σταβλάρχες και οι 9 παρακαλώ πορτοκαλί στάβλοι απλών ζώων (αγελάδας,κατσίκας κλπ)!!! Σοβαρομιλούμε για εξισορρόπηση;;
     
    Αρέσει σε .[agrotis]., βιβη.2003, theoni1999 και 2 σε άλλους.
  10. siourdistan

    siourdistan Τακτικός στο φόρουμ

    οι διπλοι πατως ειναι θεμα.. δε μπορει να τυχαινεις ιδιους στο εβεντ
    ξερω οτι θα πουν οτι ειναι τυχαιο αλλα αυτα τα τυχαια μας μαραναν ως τωρα
    σιγουρα θα υπαρχει τροπος να αποφευγονται οι ιδιοι σε ενα εβεντ(δυο πορτοκαλι αγελαδες σε 4)
     
    Αρέσει σε LILA413, .[agrotis]., βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  11. FARMERAMA16000

    FARMERAMA16000 Προχωρημένος

    μολις ξεκινησε το event πηρα δυο σταυλαρχες.......
    εφυγα σαββατοκυριακο και ηρθα πριν δυο ωρες.......
    ανοιξα τους σταυλαρχες και πετυχα δυο ...γατες........
    ειχα και αλλες τεσσερις......μιαχαρα και δυο τρομαρες.....
    ειμαι επιπεδο 85
     
  12. paramythenia

    paramythenia Προχωρημένος

    Καλησπέρα κ απο εμένα!! Μάλλον Κώστα μου σε περίμενα, να μιλήσεις εσύ για να τοποθετηθω κ εγώ!!
    Πως ήμουν τόσο σίγουρη οτι θα μιλήσεις........
    Γεγονός οτι καιρό τώρα δεν εμπιστευόμασταν τούτο το ιβεντ κ δεν επενδύαμε σε αυτό πλεον. Μα τώρα αιτία την καλύτερη εξισσορόπηση μάλλον ρισκάραμε!! Κ κακώς το κάναμε!!
    Ας εξυμνούν τούτη την επιτυχία μερικοί....ξιά τους!!!
    Εγώ ήμουν απών σε αυτό το ιβεντ καιρό κ θα το συνεχίσω μια κ μετανιώνω που παρασύρθηκα αυτή τη φορά!!!
    Δεν θα αναφέρω νούμερα σταύλων, μια κ θεωρώ δεν είναι τόσο χρήσιμο, όσο να αναφέρω ότι στην δύση του 98 επιπέδου μου δίνει εκτός κοράκια κ άλλες βλακείες που ασφαλώς έχω σε περίσευμα ,μα κ το μαγικο εκολαπτήριο!!!
    Εκολαπτήριο είναι ανάλογο του επιπέδου μου;;;; Έλεος!!! Αυτό άλλαξε;;;
    Εγώ ντρέπομαι...εσύ Κώστα μου όχι;;;;;
    Δεν το λένε τούτο εξισσορόπηση στον τόπο μου!!!
    Αλλίως το λένε!! Κακώς πίστεψα....
    Πρός γνώση κ συμόρφοση λοιπόν σε υποσχέσεις, που αφορούν τη νοημοσύνη μα κ την τσέπη μας!!
    Καλό ξημέρωμα!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/9/14
    Αρέσει σε .[agrotis]., ioanna6929, βιβη.2003 και 13 σε άλλους.
  13. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    Παραμυθενια μου δε γνωριζομαστε αλλα ειμαι διπλα παντα σε καθε συμπαιχτη μου.ειναι σημεια των καιρων αυτα.εδω ταιριαζει απολυτα να πουμε -οπου ακους μεγαλα λογια κρατα και μικρο καλαθι-.αναγκαστηκα να ξηλωσω τα κοτετσια μου γιατι τρομαξα με το πληθος των αλεπουδων.δε θα μου αφηναν ουτε πουπουλο.και επειδη δε χρειαζονται πολλα λογια τελειωνωντας να πω οτι ουτε το χιουμορ δε μας αναγνωριζετε εδω μεσα.
     
    Αρέσει σε fatsa16love, βιβη.2003, dionmilia84 και 12 σε άλλους.
  14. ΒΗΜΑΣΩΤΑ

    ΒΗΜΑΣΩΤΑ Αναλυτής του παιχνιδιού

    Ο Μυστηριώδης Σταυλάρχης και η ΒΗΜΑΣΩΤΑ
    Ήπια φίλτρα μαγικά, σκόρδα τριγύρω κρέμασα καθώς και άλλα γούρια,
    η γάτα μου εξασφάλισε πολλά γουργουρητά
    κι έπειτα αυτοσυγκεντρώθηκα κι άρχισα τα τραγούδια:
    "Σταυλάρχη εδώ δεν ήρθαμε να στενοχωρηθούμε
    φιορίνια σου προσφέρουμε, θέλουμε να χαρούμε.
    Δώσε μας και τον κόκορα μα κράτησε την κότα,
    σκατζόχοιρο και πελαργό να πάμε σ΄άλλη πόρτα".
    Παρόλο που ο υπολογιστής έμοιαζε με το Μάγο του Οζ
    έτυχα άπειρα πορτοκαλιά - ούτε κόκκινα ούτε ροζ...
    Το μόνο καλό που έλαχε ήταν το περιστέρι
    αλλά είχα ήδη και γι΄αυτό δε με ενδιαφέρει.
    Αφού λοιπόν κατάφερα το σπίτι γατότριχες και σκορδίλα να γεμίσω,
    σηκώθηκα από τη θέση μου να εξισορροπήσω.
    Κάτι έψαχνα να βρω να φύγει η γκαντεμιά,
    έτσι κοντά μου φώναξα αμέσως τα παιδιά.
    Τους έταξα παγωτά και παιδική χαρά,
    αν τώρα θα πετύχαινα σπάνια ζωντανά.
    Η στιγμή ήταν μαγική, άλλαξε το κάρμα
    κι οι σταύλοι που εμφανίστηκαν ήταν σκέτο χάρμα!
    Από τον ενθουσιασμό βαρέσαμε κανόνι
    κι έξω βγήκαν να δουν τι πάθαμε οι γειτόνοι!
     
    Αρέσει σε Gulit1, nana, ariadnim και 21 σε άλλους.
  15. [maria111]

    [maria111] Προχωρημένος

    1 πρόβατο, 1 γουρούνι και 2 λαγοί πορτοκαλί τίμησαν το επίπεδό μου (91) και μετά απ' αυτά έχασα τη λαλιά μου. Δεν ξαναπαίρνω τίποτα έχει χαθεί πια η χαρά που ένοιωθα όταν πατούσα το ποντίκι μου και περίμενα με αγωνία να εμφανιστεί κάτι καινούριο στη φάρμα μου. Όλα τα πιο πάνω μπορούσα να τα φτιάξω άνετα στο εργαστήριο. Τζάμπα η αναμονή και τα φιορίνια μου (χαρτζηλίκι ).
     
  16. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Παντα πρέπει να κερδίζει κάποιος; ισοπαλία ήρθαν! :p

    αν και εγω το είχα κερδίσει απο το ιβεντ κομιξ την ίδια τυχη είχαμε κάπως διαφορετικα!!!! και είμαι επιπεδο 88 εργαστήριο τρούφας -εδω λες ε γλυτώνεις εργαλεία! αλλα εγω έχω ήδη αρκετά!, λιμνουλα παπιών πορτοκαλι (ΙΙ) -πλακα πλακα δεν μου είχε τυχει ποτε άρα δεν την είχα!!! τελικα καλο μου ήταν και αυτο αφου δεν την πλήρωσα χρυσό, και το τελευταιο ε! το σκατζόχοιρο!!!! Παρατηρώντας το τελικα ήμουν απο τους "κάπως τυχερους!"
     
    Αρέσει σε Gulit1, *mava*, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  17. renalian

    renalian Ενεργός συντάκτης

    τα ιδια και σε μενα.μαυρο χαλι.επιπεδο 95
     
    Αρέσει στους ellee68, .[agrotis]. και βιβη.2003.
  18. maria071966

    maria071966 Δούκας του φόρουμ

    καλημερα κ απο μενα , δεν θα συμετεχω στον σταυλαρχη αν δεν αποφασισουν να κανουν καποιες αλλαγες
    τις προκοπης!!!!!-.-
    γιατι στο 94 επιπεπεδο δεν θελω να ξαναδω κιτρινα και πορτοκαλια ...............φτανει πια!!!!
    τον λυκο δεν ειδαμε ακομα να κυκλοφορει .........μαλλον με τοσες αλεπουδες τρομαξε ο καημενος .:p
     
    Αρέσει σε Gulit1, ellee68, .[agrotis]. και 7 σε άλλους.
  19. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Δυστυχώς μια από τα ίδια κίτρινο κουρείο προβάτων! πορτοκαλί κατσίκες! χάμστερ! η πρωτοτυπία στη φάρμα μου χτύπησε κόκκινο...(92 επίπεδο) Αυτό που παρατήρησα είναι ότι ποτέ μέχρι σήμερα δεν έχω δει 1 στάβλο κόκκινο έτσι για αλλαγή!!
     
    Αρέσει σε ellee68, .[agrotis]., βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  20. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    πηρα 2 και ετυχα κιτρινο εργαστηριο τρούφας και πορτοκαλί στάβλο στρουθοκάμηλων. :(
     
    Αρέσει στον/ην ellee68.