Feedback Συζήτηση για το mini event "Μυστηριώδες δενδρύλλιο"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 2/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Gulit1

    Gulit1 Επιβλέπων του φόρουμ

    Kαλησπέρα, δεν πήρα πολλά μυστηριώδη δεντρύλια παρά μόνο πέντε. Απο αυτά τα τρία ήταν χχλ ,ένα χλ και άρκευθο.:D
     
    Αρέσει σε markos5560, VeraNikol, powerranger91 και 8 σε άλλους.
  2. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    με καμάρι σας παρουσιάζω τα απιστεύτου σπανιότητας ελαιόδεντρο XXL, κουμαριά XL, δαμασκηνιά XXL και ...μηλιά XXL!!![​IMG]
    τα νεότερα:[​IMG] είχαμε πει τίποτα για γιαπωνέζικο σφενδάμι? πολύ της μόδας!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 18/10/15
    Αρέσει σε markos5560, VeraNikol, powerranger91 και 6 σε άλλους.
  3. Tiravei

    Tiravei Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Μανγκο xxl, χαρουπια xl, κουκουναρια xxl και ζαχαρενιο σφενδαμι xxl.
    Η σπανιοτητητα και η τυχη μαζεμενη στην εκπληκτικη τιμη των... τελευταιων 20 φιορινιων μου!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 18/10/15
    Αρέσει σε markos5560, VeraNikol, powerranger91 και 4 σε άλλους.
  4. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    πήρα 4 δεντρύλλια στο νησί και έτυχα 2 κιτρέες μηδικές χλ, 1 φλογοδεντρο χλ και μια νεκταρινιά που δεν είχα και πολύ χάρηκα που απέκτησα !!
     
    Αρέσει σε markos5560, LILA413, powerranger91 και 3 σε άλλους.
  5. Gulit1

    Gulit1 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα στην αγροτοπαρέα, χθες πήρα ένα μυστηριώδη δεντρύλλιο και σήμερα το ξέχασα. Τώρα που το θυμήθηκα έψαξα στο νησί και τι
    βλέπω . Ένα δέντρο γκρέιπφρουτ.:D
     
    Αρέσει σε misirli, markos5560, .FARMERAMA010. και 10 σε άλλους.
  6. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Δοκίμασα και εγώ την τύχη μου, εκτός απο το ιπποφαές και το λάπατο [όνομα κι αυτό] όλα τα αλλα να τα κλαίνε οι ρέγγες και μαζί και μένα..... :p Τώρα περιμένω και στο νησί να δώ τα χαήρια μου:p
     
    Αρέσει σε markos5560, LILA413, powerranger91 και 4 σε άλλους.
  7. amorphis

    amorphis Ανερχόμενος

    πηρα και εγω 5 στο νησι και πετυχα 1 πρασινο ματε χχλ 1 ταμαρινθος χχλ 1 ταμαρινθος χλ 1 χαρουπια χλ 1 διοσπυρο κακι χχλ :(
    και αλλα 6 στη φαρμα 1 γιαπονεζικο σφενταμι χχλ 1 γιαπονεζικο σφενταμι 1 ιπποφαες 1 αρκευθος 2 ζαχαρενια σφενταμια χχλ -.-
     
    Αρέσει σε markos5560, soyla74, powerranger91 και 2 σε άλλους.
  8. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Αυτό το εβέντ, για χρόνια το αγαπημένο μου, φαίνεται να φθίνει στη λίστα ενδιαφερόντων μου.
    Γιαπωνέζικα σφενδάμια XL, Κουμαριά XL και ιπποφαές, κάτι αμυγδαλιές XXL.... Αυτά και κάποια που δε θυμάμαι καν.
    Αρα τι πήρα? Δέντρα τα οποία θα μπούν στο ράφι.... πιθανόν για πάντα.
    Δεν είχα ποτέ και ούτε και έχω την απαίτηση να πάρω τα "τελευταία" δέντρα.
    Για να μείνω ενδιαφερόμενος όμως, έχω όμως την απαίτηση ανάμεσα στα τυχαία δέντρα που παίρνω να υπάρχει κάτι που να με ενθουσιάσει... κάτι που να με κάνει να θέλω δοκιμάσω ξανά.
    Σε επίπεδο 98, να φορτώνομαι δέντρα XL και δέντρα πρόσφατα αλλά απαξιωμένα, δεν είναι κάτι που με κάνει να θέλω να συνεχίσω.
    Εγώ έτσι αισθάνομαι. Άλλοι προφανώς έχουν διαφορετική άποψη.
    Ο προυπολογισμός που διέθετα εγώ όμως για αυτό το εβέντ έχει αναθεωρηθεί προς τα κάτω.

    Τέλος το εβέντ για μένα
    Καλή τύχη στους υπόλοιπους
     
    Αρέσει σε figbis13, verybadfarmer, markos5560 και 11 σε άλλους.
  9. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Λάπατο ή Λάπαθο
    ποώδες φυτό
    [​IMG]
    τα τρυφερά φύλλα του τρώγονται καμιά φορά μαγειρεμένα όπως το σπανάκι,
    χρησιμοποιούνται για το τύλιγμα των ντολμάδων, μπαίνει και σε χορτόπιτες.
    :p

    και
    [​IMG]
    Το Λαπάχο ή Ιπέροξο ή Ταχίμπο φτιάχνεται από το φλοιό του δέντρου Lapacho (στην τοπική διάλεκτο ονομάζεται pau d'arco) και έχει μια πικρή και γήινη γεύση.
    Είναι γνωστό και ως "το τσάι των Ίνκας" επειδή έχει χρήση τονωτικού αλλά και γιατρικού σε όλες τις Άνδεις από την εποχή που κυριαρχούσαν οι Ίνκας.


    Συμπέρασμα μην το φας, να το πιείς
    xDxD

     
    Αρέσει σε figbis13, Nantia123, skareleni και 14 σε άλλους.
  10. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    γεια σας και χαρά σας τα Μ.Δ μου έδωσαν
    [​IMG]αυτά είναι τα μόνα καλά
    τα άλλα σας τα κρατάω για έκπληξη........
     
    Αρέσει σε Gulit1, skareleni, ioanna6929 και 10 σε άλλους.
  11. verybadfarmer

    verybadfarmer Ενεργός συντάκτης

    15 κ 15 πήρα αντίστοιχα για το νησί κ τη φάρμα τα αποτελέσμα μέτρια,άφαντα τα νέα δέντρα κ η χχλ ροδακινιά στη φάρμα ήταν μια ακόμα δυσάρεστη έκπληξη...-.-
     
    Αρέσει σε ioanna6929, giannissuper, amorphis και 8 σε άλλους.
  12. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG]αυτό είναι το νέο δέντρο το λαπάχο
    στο νησί δεν ήρθε ακόμη το νέο , περιμένω ακόμη
     
    Αρέσει σε Gulit1, skareleni, jimixatz και 8 σε άλλους.
  13. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    γεμισε η φαρμα μου με γιαπωνεζικο σφενδαμι κριμα τα φιορινια που εδωσα!!!!
     
    Αρέσει σε Gulit1, αλεκαki, ioanna6929 και 3 σε άλλους.
  14. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    καλησπερα σε ολους!!!!μετα απο διλλημα με τα φιορινια που ειχα μαζεψει εννοω και που ειχα αποφασισα να παρω ενα πακετο απο τα δυο και να ειναι της φαρμας...της εκανα δωρακι χριστουγεννιατικοxDφυσικα ειχα σιγουρο ενα λαπαχο και περιμενα να βγουν και τα αλλα 30 τωρα που γυρισα τα ανοιξα και ετυχα αλλο ενα λαπαχο:D κατα τ'αλλα σουρβιες αγριοκυδωνιες χουρμαδιες τα οποια καπου θα μου χρησιμεψουν η για ανταλλαγη,δωρο για καποιους που δεν τα εχουν η ακομα για το ιβεντ αν ερθει το περιμενω για τζαμποδεντρα!!!!!!!!
    με τα υπολοιπα φιορινια πηρα για το νησι και τα περιμενω.....δεν θα βιαστω να τ' ανοιξω κιολας θα τα δω αυριο!!!!!! μεσα μου περιμενα και καμια μαυρη ιτια αλλα δεν ηρθε καμια....δεν πειραζει καλα να'μαστε!!!!!!!!!![​IMG]
     
    Αρέσει σε 2014chr, Gulit1, skareleni και 8 σε άλλους.
  15. SemK

    SemK Επαγγελματίας του φόρουμ

    Πήρα 4 δενδρύλλια, 2 για τη βασική και 2 για το νησί... Τα αποτελέσματα: 1 μαύρη ιτιά!, 1 ελαιόδεντρο χχλ -.-, 1 δέντρο σπονδίας χχλ :sleepy: και 1 ταμάρινθος χχλ:mad: (σαν να μην έφταναν οι υπόλοιποι 15 που έχω ήδη). Τουλάχιστον έπιασαν τόπο τα 5 από τα 20 φιορίνια που έδωσα!! :p
     
    Αρέσει σε skareleni, αλεκαki, LILA413 και 5 σε άλλους.
  16. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Λοιπόν αγόρασα και εγω 5 δενδρύλια νησιού! αυριο ίσως τα αποτελέσματα και τα σχόλια μου! χαχα
     
    Τελευταία επεξεργασία: 20/12/15
    Αρέσει στους soyla74 και ioanna6929.
  17. amorphis

    amorphis Ανερχόμενος

    πηρα 5 στη φαρμα με μεγαλη επιτυχια :mad: ελατο, ελαιοδεντρο ,κουμαρια ,μουρια, ζαχ.σφενταμι, ολα χχλ >:(
    και 5 στο νησι , μανγκο χχλ , γκουαβα χχλ :mad: κιτρεα η μηδικη χχλ , φλογοδεντρο χλ , γαρκινια :sleepy:
    τελος απο μενα , δεν ξοδευω αλλα φιορινια μετα την μεγαλη μου τυχη o_O
     
    Αρέσει σε jimixatz, soyla74, αλεκαki και 2 σε άλλους.
  18. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    τα αποτελέσματα από τα πέντε δεντρύλια του νησιού δε ήταν τόσο απογοητευτικά όσο συνήθως... δείτε κι εσείς
    κιτρέα η μηδική χλ, ακτινιδιά χχλ, γαρκινία 2 και νεκταρινιά... όχι δεν έτυχα το καινούριο δέντρο αλλά αυτά που έτυχα δεν ήταν τόσο κοινά όσο άλλες φορές.
    τα αποτελέσματα της φάρμας αύριο.....
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, Gulit1, skareleni και 4 σε άλλους.
  19. αλεκαki

    αλεκαki Ανερχόμενος συντάκτης

    γεια σας και απο εμενα χαλια δεντρα τοσα φιορινια πηγαν αδικα8)
     
    Αρέσει στους xristos-ale3andros, jimixatz και soyla74.
  20. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    2 Φλογόδεντρα XXL (έχω 7 απλα + 1 xl + 1 xxl)
    1 Κακαόδεντρο XXL (έχω 8 απλα + 1 xl + 1 xxl)
    1 Πάνδανος XXL
    1 χαρουπιά XXL (έχω 2 απλα )

    σχόλιο 1 ! ευτυχώς όλα xxl
    σχόλιο 2 τα 2 τελευταία είναι για μένα είναι καλύτερα διοτι πάνδανο δεν είχα καθόλου και η χαρουπια από τι βλέπετε είχα 2 με 2 δέντρα δεν προχωράς πουθενά! αυτα απο μένα :)

    edit: δορθωθηκε
     
    Τελευταία επεξεργασία: 20/12/15
    Αρέσει σε Stefoulini, xristos-ale3andros, skareleni και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.