Συζήτηση για το event Χάλογουιν 2014

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 24/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR


    Γεια χαραντάν αγρότες κι αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να κουβεντιάζετε και να πείτε τις απόψεις και παρατηρήσεις σας για το event

    "Χάλογουιν 2014"

    Θα προσπαθήσουμε να σας βοηθήσουμε όσο μπορούμε. Όμως θα πρέπει να συνεργαστείτε μαζί μας.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/11413/

    Τις συχνές ερωτήσεις για το event, μπορείτε να τις βρείτε εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Χάλογουιν-2014.11414


    Σας ευχόμαστε καλή τρομακτική διασκέδαση!

    [​IMG]
     
  2. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    το λαμπυρίζον μανιτάρι είναι τέλειο!!!μηπως να έμενε για πάντα;
    τα δώρα μου αρέσουν πάαααααρα πολύ (ελπίζω να τελειώσω το ιβεντ)
    και το καλύτερο είναι οτι μπορούμε φυτέψουμε παντούυυυυυυυυυυ!!!
     
    Αρέσει σε Stefoulini, ellee68, psipsi1978 και 3 σε άλλους.
  3. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Το παντου δεν παιζεταιιι χαχα :) Επίσης δεν σε βάζει και σε δίλλημα να διαλεξεις διότι δεν έχει και φυτα σεληνιασμου που άλλες φορες είχε το κάτι της! :)
     
    Αρέσει στους ellee68 και βιβη.2003.
  4. fenia233

    fenia233 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    καλή η σειρά συννέφων και πολύ οι πε που δίνει ,εμείς(οι πιο παλιοί) δεν έχουμε ξαναδεί κάτι τέτοιο, αλλά θέλει 30000 και κάτι φυτά και 445 ζώα και 800 αναδυόμενα,λέω εγώ τώρα.....
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/10/14
    Αρέσει σε kolokythopitas, ellee68, psipsi1978 και 3 σε άλλους.
  5. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    το μόνο κακό είναι ότι βάζοντας το διακοσμητικό στη φασολιά, χάνονται τα - αρκετά καλά - χτ που δίνει. έχει γίνει κ ατο ισπανικό δρώμενο αυτό...

    Σας παρακαλούμε να χρησιμοποιείται την λειτουργία της παράθεσης σωστά.
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 25/10/14
    Αρέσει στους ellee68 και βιβη.2003.
  6. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    ελάτε παιδια για να πάρεις πρέπει να δώσεις κιόλας.και οι παλιοι παίχτες σίγουρα εχουν καλές αποθήκες!!
    και εγω παλια ειμαι.
    και γενικά νομιζω οτι ειναι καλυτερα τα δωρα απο αλλες φορες.
     
    Αρέσει σε ellee68, psipsi1978, .eugenaki. και 3 σε άλλους.
  7. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα παιδια
    λοιπον το εβεντ θελει
    15300 στραγγαλιστη
    15800 λαμπυριζουσα και 800 αναδυομενα και φυσικα τα ζωα , τα οποια οι περισσοτεροι παλιοι , τα εχουμε.
    ειναι απο τα καλα εβεντ και το θετικο ειναι οτι φυτευουμε παντου, γιατι ειδαλλως δεν θα ειχε και νοημα να το παιξουμε.
    τα αρνητικα του ειναι ο πολυ μεγαλος αριθμος φυτων που θελει και η γραμμη φασολιας που δινει π.ε, ενω το χρησιμο θα ηταν να μειωνε τον χρονο παραγωγης των φυτων της πανσεληνου, νομιζω οτι οι π.ε δεν ειναι και τοσο σοβαρο κινητρο, γιατι εμας μας ενδιαφερει ο χρονος, μιας και στο μηνιαιο εβεντ ειναι περιορισμενος.
    τα υπολοιπα δωρα ειναι πολυ ενδιαφεροντα και χρησιμα.
    βεβαιως και θα παιξω αυτο το εβεντ γιατι και τα δωρα ειναι καλα αλλα και τα διακοσμητικα απο μονα τους εχουν αρκετους π.ε αν τα τοποθετησουμε στην φαρμα.
    καλη επιτυχια σε ολους και προς την εταιρια να πω οτι μπορουν να μας δωσουν ακομα καλυτερα εβεντ, αρκει τα δωρα να ειναι αυτα που πραγματικα εχουμε αναγκη.
    και σ' ανωτερα
     
    Αρέσει σε ellee68, kikigr!, dika34 και 13 σε άλλους.
  8. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα κι από μένα. Πολ΄ωραίο event με φοβερά δώρα. Ειδικά οι πόντοι εμπειρίας είναι πολλοί!!
    Μια παρατήρηση. Στον πίνακα με τα απαιτούμενα και τα δώρα, το ιπτάμενο πρόβατο που δίνει, έχει γίνει ιπτάμενο γουρούνι (ζώο εκτροφής;).
    Καλή επιτυχία σε όλους:D
     
    Αρέσει στους ellee68 και βιβη.2003.
  9. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    καλησπερα κ απο εμενα.. να πω αρχικα οτι ειναι ενα καλο σχετικα δρωμενο. απλα ηθελα να πω γι αυτο που γραφουν μερικοι οτι ειναι καλο που φυτευουμε σε ολα τα μερη της φαρμας οτι διαφωνω κ εξηγουμε. ειναι πιο καλα να φυτευουμε σε 2 πχ χωραφια οποτε το 3ο της φαρμας μπορουμε να το κρατησουμε για να συνεχισουμε τις αλλαες δουλειες που εχουμε προγραμματισει,πχ τωρα να ειχαμε χωρο για τα καζανοποιεια μας, κ οσον αφορα το νησι οι πε που δινουν τα φυτα του τρεχωντος δρωμενου ειναι 36 το 4ωρο κ 44 το 6ωρο ενω αντιστοιχα το τσιλι δινει 58 σε 4 ωρες κ η πιπερια 84 σε 6 ωρες οποτε σκεφτητε αν φυτευετε φυτα του δρωμενου ποσοι πε χανονταιποσο πισω δλδ μενουμε στο νησι. κ τελος αν φυτευαμε σε 2 χωραφια ισως με λιγη υπομονη δεν θα χρειαζομασταν κ τους βοηθους ενω αν εχουμε κ τις 4 περιοχες τοτε το θεμα αλλαζει.... αν ειμαι πολυ εκτος θεματος ζητω συγγνωμη κ αν διαγραφει το ποστ μου παρακαλω για μια υποδειξη απο τους συντονιστες για το που θα μπορουσα να να το γραψω. ευχαριστω κ καλη σας συνεχεια....
     
    Αρέσει στους ellee68, silsi60, psipsi1978 και σε ακόμα ένα άτομο.
  10. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Και επίσης αν είχαμε κάποιο χωράφι ελεύθερο, θα βάζαμε μεγάλα φυτά και δε θα είχαμε πρόβλημα με τα αναδυόμενα.μας δίνεται η εντύπωση ότι θα τελειώσουμε πιο γρήγορα έτσι, αλλά ξεχνάμε ότι αν φυτεύαμε σε δύο χωράφια,λογικά θα ζητούσαν τα μισά φυτά.
     
    Αρέσει στους ellee68, silsi60 και empotonaki.
  11. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    40 σούπερ λίπασμα = 20 ΦΙ [περίπου] γιατί 50 σούπερ λίπασμα =20 ΦΙ
    24 ώρες θεριστική =7 ΦΙ[περίπου] γιατί 48 ώρες θεριστική =15 ΦΙ
    20 τούρμπο λίπασμα της Ζωζώς =40 ΦΙ
    2 Δενδρύλλια Baharama = 12 ΦΙ
    30 σούπερ λίπασμα της Ζωζώς =30 ΦΙ
    3 Πάρτι γύροι =24 ΦΙ
    35 Σ.Τ. =40 ΦΙ [περίπου] γιατί 40 Σ.Τ. =40 ΦΙ
    3 Μυστυριώδεις Σταυλάρχες Χαραυγή =45 ΦΙ[νομίζω]
    Σύνολο=219 ΦΙ [περίπου]


    Συγνώμη αν ξέχασα κάτι
     
    Αρέσει σε Stefoulini, βιβη.2003, [stsimpouklis] και 4 σε άλλους.
  12. elinoo

    elinoo Γνώστης του φόρουμ

    Σε κάποια σημεία αρκετά εύκολο...όπως τα ζώα που θα παραδώσουμε.
    Σε άλλα σημεία είναι δύσκολο...όπως τα αναδυόμενα(ζητάει 75 στο πρώτο βήμα).
    Για τα δύο φυτά πιστεύω ότι είναι σχετικά εύκολο να τα μαζέψουμε(αφού θα φυτέψουμε παντού).
    Με δώρα πολύ καλά στο event, ξεκινάω με αισιοδοξία και ελπίζω να καταφέρω να το τελειώσω.
    Καλή μας τύχη λοιπόν!;)
     
  13. paraf_4

    paraf_4 Αρχάριος στο φόρουμ

    Δηλαδη αν δεν εχει κατι εξτρα να παραγουμε στο μυλο θα μας βγει το λαδι στο φυτεμα και αμα προλαβουμε...πολυ πολυπλοκα τα κανετε τα ιβεντ και κουραζομαστε
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και ellee68.
  14. rainbow

    rainbow Γνώστης του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους, το δρώμενο είναι πολύ καλό, με ωραία γραφικά (ειδικά το λαμπυρίζον μανιτάρι με ενθουσίασε) και με πολύ ωραία δώρα όπως αναλύει και ο συναγρότης aggelos974. Αλλά παραπονιόμαστε και ξεχνάμε ότι το παιχνίδι είναι για όλους και όχι για λίγους και πρέπει να συμπεριλαμβάνονται και τα μικρότερα επίπεδα που χωρίς τα σωστά βιοτεχνικά είναι δύσκολο να βγάλουν τις αποστολές (όλοι έχουμε περάσει από αυτά τα στάδια). ;)
     
    Αρέσει στους Stefoulini, ellee68 και βιβη.2003.
  15. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα σε ολους
    βρε παιδια τι ηταν αυτο το πρωτο δωρο, 24 ωρες θεριστικη μηχανη?? δεν το ειχα προσεξει και νομιζα οτι ηταν ολοι οι βοηθοι!!! αλλα δυστυχως τσαμπα η χαρα μου!! Μόνο ή θεριστικη!! δεν εχει ξαναγινει ποτε!! πραγματι δωρον , αδωρο!! και ειπα τοσα καλα λογια. χμμμ παιρνω πισω μερικα απ αυτα!!!>:(
     
    Αρέσει σε Stefoulini, ellee68, dika34 και 5 σε άλλους.
  16. .FARMERAMA010.

    .FARMERAMA010. Μόνιμος στο φόρουμ

    πραγματι το 24-ωρο θεριστικη ηταν.......πιστευω οτι θα βοηθουσε πιο καλα αν ηταν ολοι οι βοηθοι για λιγοτερες ωρες π.χ.8-ωρο......
    ή κουπονι [ακομα ενα σ'αυτα που δινει....]
    κατα τα αλλα πολυ καλο το δρωμενο
     
    Αρέσει στους ellee68, βιβη.2003 και SYLVART.
  17. deppy1970

    deppy1970 Ανερχόμενος

    Με τα αναδυόμενα πως τα πάτε? Εγώ μετά από πολύ καιρό τα βλέπω λιγοστά. Είμαι ενάμιση βήμα μπροστά σε φυτά απ΄' ότι αναδυόμενα. Έχω αρχίσει να μαζεύω φυτά για το 7ο, αλλά τα αναδυόμενα με κρατάνε στο 5ο
     
    Αρέσει στους ellee68, graganta και βιβη.2003.
  18. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Ναι πράγματι δίνει πολύ λίγα αναδυόμενα, ξέρετε εαν υπάρχει κάποιο βιοτεχνικό προιόν που να ανεβάζει τις πιθανότητες για τυχαία αντικείμενα; (αναδυόμενα)
     
    Αρέσει στον/ην ellee68.
  19. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Τα βιοτεχνικά που δίνουν π.ε. όπως η κολοκυθομηλόπιτα το ψωμί καρότου και η τούρτα με ξινή κρέμα νομίζω για το τριαντάφυλλο.και εγώ έχω μεγάλο πρόβλημα με τα αναδυόμενα.έχω μόνο 50 για το πέμπτο βήμα.άηρχισα και βάζω και μεγάλα φυτα μπας και γίνει κάτι.
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και dalaveri.
  20. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέρα και από μένα
    Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω μαζέψει τα 4ωρα φυτά και τώρα φυτεύω τα 6ωρα από αναδυόμενα για το πέμπτο βήμα έχω 61
    Αν κάποιος παλιός και έμπειρος παίχτης μπορεί να μας δώσει κάποια συμβουλή ευπρόσδεκτη
    Ευχαριστώ πολύ
     
    Αρέσει στους ellee68, dalaveri και yolanta71.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.