Συζήτηση για το event "Οι κούκοι"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 26/9/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες κι αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να κουβεντιάζετε για το τρέχον event
    "Οι κούκοι (3η αποστολή) ".


    [​IMG]
    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Η-επιστροφή-των-κούκων.11117/

    Συχνές ερωτήσεις για το event, μπορείτε να βρείτε εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Σ-Ε-Κούκοι.11098/

    Σας υπενθυμίζουμε ότι πλέον στις κουβεντούλες θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας.
    Για τις απορίες σας ή για τεχνικά προβλήματα που αφορούν στο event θα πρέπει να ανοίγετε νέο θέμα στις κατάλληλες ενότητες του forum.
    "Βοήθεια για αρχάριους", "Γενικά Προβλήματα" και "Τεχνικά προβλήματα"
    Αναρτήσεις με απορίες θα διαγράφονται από την κουβεντούλα.



    Σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!

    Η ομάδα του FARMERAMA
     
  2. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Μου αρέσουν όλες οι αποστολές πολύ.Δεν ξέρω ποια να κάνω πρώτη.Όμως τα δώρα κούκους τι τα θέλανε;Έτσι και αλλιώς όλοι έχουμε πολλές χιλιάδες απο αυτά και δυστυχώς θα μείνουν πολλά άχρηστα.Μου αρέσουν πολύ οι αναβαθμίσεις σταύλων, τα διακοσμητικά,οι σταυλάρχες ,αλλά και τα κουπόνια, οι σ.τ. ...Έχει πολύ ωραία δώρα.
     
  3. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    βαζω κούκους για να κανω καμμια αποστολή και το μόνο που μου δινει ειναι 1 επομενης γενιας!!!!
    απελπιστικο μου μοιαζει για αλλη μια φορα!!!!
    επισης και στο νησι ψοφια πραγματα!!μου φαινεται τζαμπα χαραμιζω τις σ.τροφουλες μου!!!
     
    Αρέσει στους aloniaris, Stefoulini και ellee68.
  4. marketoysa

    marketoysa Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    εγώ στην αποστολή μωρά κουκου και μόνο που είδα το αυγουλοδεντρο ταράχτηκα φτανη έλεος έχουμε δεκάδες από αυτά δεν το έχει καταλαβη κανένας ?έχουν γέμιση η αποθήκες μας αυγουλοδεντρα οχι δεν θα ασχοληθώ καθόλου το βρίσκω κοροϊδία με αυτά τα δώρα
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  5. giannissuper

    giannissuper Έμπειρος

    Δεν θα συμμετάσχω ούτε στο 3ο ιβεντ κούκος,,, δεν χάνεις και κάτι το σημαντικό.!!!
    Καλή συνέχεια σε όσους προσπαθούν :)
     
    Αρέσει στους aloniaris, -Barbie73- και ellee68.
  6. Wild_Rose

    Wild_Rose Ανερχόμενος συντάκτης

    Εύκολο εβεντ και μάλιστα το τελείωσα με όσες τροφές είχα.
    Τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλύτερα απο την προηγούμενη φορα. Καλή επιτυχία σε ολους
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε aloniaris, βιβη.2003, ellee68 και 3 σε άλλους.
  7. elinoo

    elinoo Γνώστης του φόρουμ

    Καλά στις τόσες φορές που μάζεψα τα εκτροφεία ούτε μία κουκού-μελισσούλα.Τελικά δεν έπρεπε να συμμετάσχω.Καλύτερα να έκανα εκτροφή τα υπόλοιπα ζώα...
     
    Αρέσει στους aloniaris, βιβη.2003 και ellee68.
  8. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Πήρα τις ροζ κατσίκες, το κόκκινο γαλακτοκομείο και 3 σταυλάρχες. Πήρα τον πρώτο μου πελεκάνο,τον 3ο τυφλοπόντικα και μία ακόμη πορτοκαλιά λίμνη ψαριών.Αύριο θα πάω για τα διακοσμητικά και ό,τι άλλο μπορέσω.
     
    Αρέσει σε Gulit1, aloniaris, ellee68 και 4 σε άλλους.
  9. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    [​IMG]
    τωρα εγω πως να μην το αγαπησω ;xDxD
     
    Αρέσει σε aloniaris, *mava*, ellee68 και 3 σε άλλους.
  10. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    εγω εχω χαλασει 300+ τροφες και δεν εχω τελειωσει καμμια καμπανια!!!!
    τι κάνω λάθος δεν μπορω να καταλάβω!!!
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και kolokythopitas.
  11. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    δεν νομιζω να κανεις κατι λαθος γιατι και εγω δεν εχω κανει σχεδον τιποτα, δεν πηρα τιποτα καλο απο τους κουκους και κλαιω τις σ.τ. μου
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  12. elinoo

    elinoo Γνώστης του φόρουμ

    Κλουβί αρκούδας ο πρώτος σταβλάρχης.Είχα κι άλλον αλλά δεν πειράζει.Αισιοδοξία...
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  13. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    είναι από τις λίγες φορές που δεν κατάφερα να κανω κατι καλο σε ένα εβεντ.αντε τωρα να ξανα μαζέψεις τόσες σούπερ τροφες , δεν πειράζει θα περιμένω όμως για την άλλη φορα ,δεν κερδίζεις παντα ,πολύ απλα μετρα η προσπάθεια και όχι η έλλειψη της , να είστε ολοι καλα και μην τα παρατάτε .
     
    Αρέσει σε aloniaris, *mava*, ellee68 και 4 σε άλλους.
  14. amalia1986

    amalia1986 Αρχάριος στο φόρουμ

    εγω ειναι η πρωτη φορα που ειπα να ασχοληθω με αυτο το ιβεντ...αλλα δεν το παω μεχρι τελος...βλεπω οτι τα δωρακια του ειναι πολυ φθηνα...κ δεν αξιζει!!!! τουλαχιστον εχω απο μια αναπαραγωγη κουκους στον αχυρωνα μου!!!!
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  15. ΒΗΜΑΣΩΤΑ

    ΒΗΜΑΣΩΤΑ Αναλυτής του παιχνιδιού

    H άποψη μου, όταν τα "Μωρά κούκου" έκαναν την εμφάνισή τους, ήταν ότι δεν θα ασχοληθώ καθόλου, επειδή τα δώρα δεν ήταν αντάξια
    των σούπερ τροφών που έπρεπε να ξοδέψω. Τελικά μπήκα στο χορό, γιατί οι επόμενες δυο αποστολές μου άρεσαν. Βέβαια το δρώμενο
    ανήκει στην κατηγορία "συν ποντίκι και Ευρώ κίνει", όμως οι σούπερ τροφές δεν είναι περισσότερες από όσες θα έδινε κάποιος με τη δική
    μου τύχη στις εκτροφές για να αποκτήσει 2 κόκκινα εργαστήρια και 2 ροζ στάβλους. Επιπλέον, έχει το πλεονέκτημα ότι οι κούκοι αποθη-
    κεύονται για μελλοντική χρήση και ότι προσφέρει και άλλα φιορινάτα δώρα, όπως πάρτυ γύρους, σούπερ τροφές, κουπόνια βοηθών και
    μυστηριώδεις σταβλάρχες. Αυτή τη φορά τους μάζεψα νωρίς το πρωί ενώ τα γούρια μου κοιμούνταν ακόμα με εκπληκτικά αποτελέσματα!
    Μήπως την επόμενη φορά που θέλω να μαζέψω να τους βάλω όλους για ύπνο;
     
    Αρέσει σε aloniaris, *mava*, psipsi1978 και 2 σε άλλους.
  16. elinoo

    elinoo Γνώστης του φόρουμ

    Όχι!Ποντικόσταβλος και λιμνούλα κόι.Τα έχω και τα δύο.Έχω πάρει και κλουβί αρκούδας.Περίμενα κάτι καλύτερο...Περισσότερο αξίζουν οι αναβαθμίσεις στάβλων και εργαστηρίων.
    Συμπεράσματα δικά σας.
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  17. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Απίστευτο.Πήρα και 2ο πελαργό.Ελπίζω ότι είναι τύχη και όχι μία ακόμη επιδημία ΄όπως με τα πορτοκαλί άλογα και ψάρια.Το μειονέκτημα με τους κούκους είναι ότι όσα περισσεύουν είναι άχρηστα.Και φυσικά ότι και ένα να σου λείπει πρέπει να το κάνεις με εκτροφή. Δεν μπορείς να αγοράσεις ή να πουλήσεις τίποτα.Οπότε χρειάζονται περισσότερες σ.τ.
     
    Αρέσει στους Gulit1, aloniaris, ellee68 και σε ακόμα ένα άτομο.
  18. elinoo

    elinoo Γνώστης του φόρουμ

    Ένα τεράστιο μπράβο στους κούκους.Έμεινα με 22.000 χορτοτάλιρα για να καταφέρω να πάρω άχρηστα δώρα και να τελειώσω μία αποστολή.Τουλάχιστον να είχα πάρει κάτι καλύτερο...Το μόνο τελικά που άξιζε ήταν το διακοσμητικό κουκού-αυγουλάκια II.
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και Stefoulini.
  19. *Persa*

    *Persa* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γειά χαραντάν αγρότες κ αγρότισσες

    Και πάλι μας επισκέπτονται οι κούκοι
    Αυτή την φορά με τα
    "Κούκου μυστικά "τους
    Για να δούμε θα μπορέσετε να ανακαλύψετε ποιά είναι αυτά τα μυστικά?

    Καλά Κούκο γεννητούρια
     
    Αρέσει στον/ην kourentis.
  20. elinoo

    elinoo Γνώστης του φόρουμ

    Εγώ πάντως δεν θα ασχοληθώ.Έχω μαζέψει,μέχρι τώρα αρκετές σούπερ τροφές(νομίζω).
    Δεν θα τις χαλάσω τσάμπα.Θα ασχοληθώ με τα γεννητούρια που (πάντα)σε τέτοιες περιπτώσεις έρχονται και μας βοηθάνε με τα χρήματα.Στο προηγούμενο event με τους κούκους είχα τελειώσει την(πρώην) καινούρια αποστολή και είχα κερδίσει και 4.000.000 χορτοτάλιρα(τα οποία και αμέσως ξόδεψα).Για να δούμε τι θα κάνω τώρα...
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.