Feedback Συζήτηση για το event "Νύχτες Πανσελήνου"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 22/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Τελικά ξαναείδα το Event και είπα όχι όχι όχι......Μόνο τα 2 πρώτα μέρη θέλω τελικά ούτε την μαγική φασολιά ούτε τίποτα!!!:p
     
  2. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    nantia123 λες να εχασα κανα 2 πανσεληνους;
    μπορεί να έχεις και δικιο πάντως δεν βγαινουν τα δρωμενα καθόλου ευκολα!!!
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, ellee68 και Nantia123.
  3. tower20

    tower20 Ανερχόμενος συντάκτης

    πηρα τη γραμμη φασολιας και τωρα κανω τα διακοσμητηκα
     
    Αρέσει στους ellee68, kolokythopitas και βιβη.2003.
  4. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Πάντως θα έπρεπε να μπορούμε να φυτεύουμε και σε άλλα μέρη της φάρμας.
    Εξάλλου η πανσέληνος είναι παντού. Δεν είναι το ίδιο τρομακτική στο "άγριο λιβάδι" ή στο ξέφωτο στη μέση του δάσους. Μάλλον πιο ανατριχιαστική... Μόνο στο νησί φαντάζει μάλλον ρομαντική...
    Εγώ πήρα τη σειρά των συννέφων (έκανα μόνο τις απαραίτητες αποστολές) και το κερί και μάλλον θα προλάβω να πάρψ το λαγό και την αράχνη. Αλλά για το καζάνι της μάγισσας και τον κέρβερο θα χρειαστεί πάνω από 24 ώρες (άρα 2 πανσέληνοι αμ δεν αλλάξει κάτι). και η ολοκλήρωση της αποστολής θα μείνει για αργότερα, ευτυχώς είναι μόνιμη.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ellee68, Stefoulini και 2 σε άλλους.
  5. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    και εγω μονο τα βασικα βήματα κάνω πιστεύω να πάρω τη γραμμή αλλα για τα διακοσμητικά......... κατάχλωμο:D
    δεν πειράζει μωρε θα ξαναρθουν μέρες ανατριχιαστικές!!!!:)
     
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ουαου..... τι εκπληξη ηταν αυτη με την παραταση!!!
    παντα τετοια!!!!
     
    Αρέσει σε Gulit1, kolokythopitas, psipsi1978 και 6 σε άλλους.
  7. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    και εγω μολις το ειδα!!!πως και ετσι? μας τρομάξατε ευχάριστα!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ellee68, *mava* και 3 σε άλλους.
  8. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα και από εμένα .τωρα είδα την παράταση και χάρηκα ,δεν θα τα καταφέρω για λίγο , αλλιώς τα είχα υπολογίσει, δεν πειράζει όμως , θα προσπαθήσω την άλλη πανσέληνο. είναι πολύ καλό το εβεντ να γίνει 48 ώρες .να είστε ολοι καλα και χρονιά πολλά στους <<Δημήτρηδες>> :):):)
     
    Αρέσει σε Gulit1, ellee68, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  9. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Θα ήθελα να κάνω ένα παράπονο και αν μπορέσουν να το προωθήσουν οι συντονιστές στην εταιρεία. Μπορεί να φανώ γραφική αλλά το έχω ξανά πει. Είμαι 5 χρόνια στο παιχνίδι σχεδόν από την αρχή που ξεκίνησε. Ασχολούμαι με όλα τα event εκτός από 3 - 4 που δεν με ενδιέφεραν καθόλου. Το event σεληνιασμός πιστεύω ότι ασχολούνται οι περισσότεροι παίκτες έτσι και εγώ. Μίλησα και με άλλους γείτονες μου - συμπαίκτες και δεν προλάβανε ούτε και αυτοί να τελειώσουν το event αν και θέλαμε. Έφτασα μέχρι το 5 στάδιο και παρόλο που έβαζα λίπασμα, νερό, κοπριά και + 2 και δεν κατάφερα να το τελειώσω. Αν γίνεται όσοι δεν πρόλαβαν να το τελειώσουν να ζητήσετε να το ξανά βάλετε όταν θα ξανά βγάλετε τον άλλο μήνα με την πανσέληνο. Είναι κρίμα διότι δεν έδινε ούτε θεριστική και όσοι δεν είχανε είναι πολύ δύσκολο να το τελειώσουν. Επειδή στην φασολιά τα έχω ανοίξει όλα εκτός από αυτό που δίνει κουπόνι θεριστικής και ήθελα να ανοίξω και αυτό το κομμάτι της φασολιάς αλλά δεν είναι εφικτό. Είναι εύκολο κάποιος από τους συντονιστές να το προωθήσει; Αν υπάρχουν και άλλοι παίκτες που δεν πρόλαβαν να το τελειώσουν ας γράψουν στο θέμα μου να το δουν και οι συντονιστές για να το προωθήσουν, αν είναι εφικτό. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!!
     
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλημέρα

    Καταρχήν θα σε παρακαλέσω να χρησιμοποιείς τις συζητήσεις για να γράφεις την άποψη σου και όχι να ανοίγεις εκ νέου θέμα. Η παραπάνω ανάρτηση σου δεν αναφέρει ούτε κάποια ερώτηση ούτε κάποιο πρόβλημα με το event και δεν υπάρχει κανένας λόγος να ανοιχθει νέο θέμα στην ενότητα ερωτήσεων. Η ανάρτηση εχει μεταφερθεί τώρα στην σωστή της θέση.
    Οι συζητήσεις υπάρχουν γιαυτό ακριβώς το λόγο.

    κατα δεύτερον, θα έπρεπε ήδη να γνωρίζεις οτι το event γίνεται κάθε μήνα και τα νέα φυτά, η νέα αποστολή και τα νέα διακοσμητικά θα παραμείνουν στο παιχνίδι και θα μπορέσεις ξανά να παίξεις τον επόμενο μήνα. Δεν νομίζω να έχει γραφτεί κάπου οτι η αποστολή αυτή είναι προσωρινή. Αν έχει γραφτεί απο εμάς, σε παρακαλώ να μας υποδείξεις το συγκεκριμένο σημείο ωστε να το διορθώσουμε. :)
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και βιβη.2003.
  11. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Πολύ ωραίο εβέντ, μου άρεσε
    Φυσικά δεν πρόλαβα να το τελειώσω παρόλο που το κυνήγησα αρκετά
    Δεν πειράζει όμως
    ραντεβού στην επόμενη πανσέληνο
     
  12. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα και χρόνια πολλά για την εθνική μας επέτειο του όχι της 28ης Οκτωβρίου 1940. τωρα στο θέμα ,αν σε όλα το εβεντ μας τα δίναν όλα στο πιάτο , τι νόημα θα είχε το παιχνιδι , λίγη υπομονή δεν βλάπτει, εξάλλου κι εγώ δεν πρόλαβα, αλλά δεν διαμαρτύρομαι . θα τα ξαναπούμε σ' ένα μηνά . ευχαριστώ πολύ ,να είστε ολοι καλα.
     
    Αρέσει σε dalaveri, *mava*, ellee68 και 4 σε άλλους.
  13. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Πρώτα από όλα θέλω να πω συγνώμη που το ανάρτησα σε λάθος ενότητα, νόμιζα ότι εκεί έπρεπε να το γράψω. Το ότι το event με την πανσέληνο βγαίνει κάθε μήνα το γνωρίζω και ήδη το έχω γράψει : Αν γίνεται όσοι δεν πρόλαβαν να το τελειώσουν να ζητήσετε να το ξανά βάλετε όταν θα ξανά βγάλετε τον άλλο μήνα με την πανσέληνο. Αυτό σας έγραφα στην ανάρτηση μου. Αν κοιτάξετε όταν βγάλατε την ανάρτηση δεν έλεγε πουθενά ότι είναι μόνιμη έγραφε για αποστολή και πίστευα ότι δεν θα είναι μόνιμη μιας και την προηγούμενες ημέρες είχε το άλλο event με τα γαιδούρια (αν δεν κάνω λάθος) και όταν πήγαινες στην πόλη να παραδώσεις δεν έγραφε "μόνο για λίγο" όπως άλλες φορές. Έτσι υπέθεσα ότι είναι μόνο για λίγο και για αυτό του δώσατε και παράταση 1 ημέρα ακόμη για να το προλάβουμε. Αν και τυχόν το είχα αντιληφθεί ότι είναι μόνιμη αποστολή να είσαστε σίγουροι ότι δεν πρόκειται να έγραφα κάτι τέτοιο. Δεν το έκανα για να προσβάλω κάποιον συντονιστή, αλλά επειδή εσείς είστε οι άμεσοι που αναφέρετε επιθυμίες, παράπονα και ιδέες στην εταιρεία γι' αυτό και το έγραψα. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας αλλά δεν το είχα δει νωρίτερα για να σας απαντήσω και για αυτό απάντησα σήμερα. Καλή μέρα να έχετε!!!
     
  14. victor-ion

    victor-ion Ανερχόμενος συντάκτης

    Ελπίζω να καταφέρω να πάρω αυτον τον μήνα την γραμμή της φασολιάς από την τελευταία αποστολή.. μετά για τα διακοσμητικά βλέπουμε.. δεν έχω αποφασίσει να προσπαθήσω να πάρω αυτόν τον μήνα ένα από αυτά που ζητάει λίγα φυτά ή να ξεκινήσω με αυτο που ζητάει τα περισσοτερα (πχ κερβερο)? Για πείτε γνώμες!!
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και ellee68.
  15. tower20

    tower20 Ανερχόμενος συντάκτης

    εγω παντα ξεκιναω απο τα δυσκολα και παω στα ευκολα
    ετσι ξεκινησα με τον κερβερο(εχω την γραμμη φασολιας και θελω αλλα 2 διακοσμητικα
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, ellee68 και misirli.
  16. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    εγω πάντως κατα 99%(έτσι για να μην απογοητεύομαι βγάζω το 1%) δεν θα καταφέρω να τα μαζέψω.την γραμμή θα την πάρω αλλα τα διακοσμητικά σε κανα 2-3 πανσελήνους!!και εγω απο τα δύσκολα αρχίζω πάντα.
     
  17. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Συμφωνώ με την τακτική από τα δύσκολα στα εύκολα αλλά δεν περίσσεψαν τόσα φυτά από το προηγούμενο event ώστε να ξεκινήσω με τον κέρβερο. Έτσι, πήρα τη γραμμή φασολιάς και τα 3 διακοσμητικά με τα υπόλοιπα φυτά απ' την αποθήκη. Μετά τα γνωστά σημερινά προβλήματα και με δεδομένο ότι αύριο είναι εργάσιμη μέρα, δεν σε σώζουν ούτε οι βοηθοί για να βάλεις μικρά χωραφάκια,τσάτνι κλπ. αφού το event τελειώνει στις 16.00 (εκτός κι αν δοθεί καμιά ανέλπιστη παράταση που πάλι θα την πάρουμε είδηση οι περισσότεροι κατόπιν ...εορτής) άρα,... στις καλένδες άντε στην επόμενη πανσέληνο.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και ellee68.
  18. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    μολις διάβασα την τεχνική ανακοινωση ότι υπαρχει τεχνικό προβλημα στα βιοτεχνικα της "σελήνης" και αφου δεν μπορει καταναλωθει...προτεινω να υπάρξει παράταση ;):pxD
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, ellee68 και ΠΛΗΓΩΜΕΝΟΣ.
  19. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    θα συμφωνήσω με την misirli.να δοθεί παράταση,αν και νομίζω πως κάτι θα κάνει η εταιρεία...δεν θα μας αφήσει έτσι!!πολλά τεχνικά προβλήματα τον τελευταίο καιρό στο παιχνίδι...υπομονή όπως πάντα!!καλή συνέχεια!!
     
    Αρέσει στους Gulit1, kolokythopitas και ellee68.
  20. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    θα τον φτιαξω τον κερβερο,αλλα θελει θυσια το σουπερ λιπασμα,αλλιως δεν προλαβαινω με τιποτα,παντως οι χρονοι των φυτων δεν ειναι δικαιοι π.χ.-10%λιπασμα,-20%νερο,-20%ανθοδεσμη τρομου,συνολο -50%,αρα ενα φυτο που θελει 2 ωρες για να γινει (βελζεβουλοθαμνοι) ,θα επρεπε να το μαζευεις σε μια ωρα και οχι σε 1 και 8 λεπτά .(και με αγροτικούς βοηθούς).ευχαριστώ πολύ, να είστε ολοι καλα.
     
    Αρέσει στους Gulit1 και ellee68.