Feedback Συζήτηση για το event "Νύχτες Πανσελήνου"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 22/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες κι αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να κουβεντιάζετε και να πείτε τις απόψεις και παρατηρήσεις σας για το event


    "Νύχτες Πανσελήνου"


    [​IMG]


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:



    Τις συχνές ερωτήσεις για το event, μπορείτε να τις βρείτε εδώ:


    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Έκταση-Πανσέληνος.15464/

    [​IMG]


    Σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  2. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα! Πολλά νέα φυτά, νέα διακοσμητικά στο μαγαζί, νέα αποστολή και με μια σειρά συννέφων με εκπληκτικά δώρα! Συγχαρητήρια. Μακάρι να μπορούσαμε να φυτεύουμε και σε άλλο ένα μέρος, εκτός από την κυρίως φάρμα, ώστε να πάρουμε τα σύννεφα από αυτή τη φορά -όχι να ολοκληρώσουμε την αποστολή- τις ασημένιες και την τελευταία αποστολή και ότι χρειάζεται για να αγοράσουμε τα διαοσμητικά... Ευχή και επιθυμία ταυτόχρονα:)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ellee68, *mava* και 3 σε άλλους.
  3. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα και από εμένα , ήρθε το εβεντ που με αρέσει πολύ , το περίμενα πως και πως ,εχει εκπληκτικά δώρα, ειδικά ο κέρβερος . για οσους δεν ξέρουν ο κέρβερος ήταν ο φύλακας της πύλης του άδη ,(του κάτω κόσμου δηλαδή) κατά των αρχαίους ημών προγόνους. ευχαριστώ πολύ να είστε ολοι καλά.
     
    Αρέσει σε Gulit1, Blue0102, ellee68 και 6 σε άλλους.
  4. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    οι ποσοτητες των φυτων ειναι εξαιρετικα μεγαλες, για να προλαβουμε σε τρεις μερες να τελειωσουμε διακοσμητικα και φασολια... για εμενα υπολογιζω τρεις μηνες! και η δευτερη αποστολη ειναι μονιμη (ετσι? δεν διευκρινιζεται)
     
  5. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    βλέπω ότι το ιβεντ ξεκίνά από σήμερα δηλαδη μας έδωσε ήδη 1 μέρα παραπανω! :)
    Επισης μου φαίνεται ύποπτο! πως αμέσως μετα αρχίζει και το halloween ;)
    αλλά είναι ο μήνας του! :)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, GEPPO1, ellee68 και 2 σε άλλους.
  6. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    ωραίο το ιβεντ και η νεα αποστολή, ζητάει παρα πολλά φυτά αλλά τουλάχιστον δίνει γραμμή φασολιάς με π.ε νησιού. Εγω πάντως για την ωρα θα καταφέρω να τελειώσω επιτέλους την αποστολή "το κάστρο του τρόμου" και ίσως καταφέρω να προχωρήσω λιγο και την αποστολή "αστραφτερή μαγεία" . Οσο για την νεα αποστολή, μετα τα Χριστούγεννα ισως να καταφέρω να την αρχίσω. Πάντως δεν νομιζω ότι θα ηταν άσχημα να αυξήσουν την διαρκεια του μηνιαίου αυτού ιβεντ μόνιμα σε 48 ωρες !
     
    Αρέσει σε Gulit1, everme, ellee68 και 5 σε άλλους.
  7. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    συγχαρητηρια για την σκεψη, να αυξηθουν οι ωρες του εβεντ. θεωρω οτι αυτο πρεπει να γινει μονιμο, τουλαχιστον 48 ωρες, γιατι πλεον οι απαιτησεις ειναι πολλες και επισης το εβεντ, πρεπει να ειναι εφικτο για να εχει και επιτυχια ( και οικονομικο οφελος για την Εταιρια ) διοτι οταν κατι δεν μπορεις να το φτασεις, τοτε δεν προσπαθεις και καθολου, εξ και το <<οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια!!>>
    το ιδανικο βεβαια θα ηταν να παιζουμε την πανσεληνο και στο νησι, αλλα με τα ιδια φυτα, και τοτε ειμαι σιγουρη οτι θα γινοταν το αγαπημενο εβεντ , των περισσοτερων απο εμας.
    καλη επιτυχια σε ολους και βουρρρρ στα χωραφια μας!!!
     
    Αρέσει σε Gulit1, everme, kolokythopitas και 10 σε άλλους.
  8. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    πολυ ομορφο το νεο Χάλογουιν φόντο
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ellee68, *mava* και 3 σε άλλους.
  9. elinoo

    elinoo Γνώστης του φόρουμ

    Και η μουσική!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ellee68, *mava* και 2 σε άλλους.
  10. rainbow

    rainbow Γνώστης του φόρουμ

    Συμφωνώ με τους συμπαίκτες μου, πολύ ωραίο το δρώμενο με εξαιρετική μουσική και ωραία γραφικά. Μακάρι κάθε φορά η διάρκειά του να είναι τουλάχιστον 2 ημερών για να προλαβαίνουμε να κάνουμε ότι μπορούμε με τις αποστολές.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, GEPPO1, ellee68 και 4 σε άλλους.
  11. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    μολις άνοιξα την φάρμα μου και είδα το φόντο έπαθα πλάκα!!!ηταν καταπληκτικό!!!
    τωρα όσο για την διάρκεια του ιβέντ θα συμφωνήσω με τους συναγρότες!!Τι προτότυπο έ;;;;
    Εχουμε την αστραφτερη μαγεία που περιμένει ολοκλήρωση έρχετε και το τωρινό να μας τελειώσει(άλλοι έχουν και τα προηγούμενα)πρέπει οπωσδήποτε καθε φορά να διαρκεί τουλάχιστον 2 μέρες!!!
     
    Αρέσει σε everme, kolokythopitas, ellee68 και 8 σε άλλους.
  12. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Τέλειο πιστεύω 3 ημέρες μου φτάνουν για να την τελειώσω [νομίζω] μετά με το άλλο event τι μας περιμένει όμως....
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, GEPPO1, ellee68 και 2 σε άλλους.
  13. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    καταπληκτικο το ηβεντ! οι νυχτες πανσεληνου ειναι οι αγαπημενες μου!! αλλα συμφωνω στο οτι ειναι πολυ λιγες ωρες κι εγω προσωπικα δεν εχω αρχισει καμια αποστολη ακομα γιατι δε θα προλαβαινα να τις κανω. οποτε, θα αρχισω με την καινουρια αν και οι ποσοτητες ειναι πολυ μεγαλες. τα δωρα παντως ειναι απιθανα!!
    :)
     
    Αρέσει σε Gulit1, everme, kolokythopitas και 5 σε άλλους.
  14. *mava*

    *mava* Αρχάριος στο φόρουμ

    Βαριέμαι πολύ να υπολογίζω τις ποσότητες πού χρειάζονται στα event γι αυτό και ευγνωμονώ πάντα όταν οι συμπαίχτες το κάνουν για μας. Τώρα αναγκάστηκα να το κάνω γι αυτό και τις γράφω μήπως και σας βοηθήσει:

    Μαγικό φυτό 5.250
    Φεγγαροδροσιά 3.750
    Λαμπυρίζουσα μούχλα 3.000
    Λουλούδι νυχτερίδα 1.450
    Διαβολοκολοκύθες 600
    Μυαλό κουνουπίδι 800
    Ορχιδέα δράκουλας 850
    Βελζεβουλοθάμνοι 1.400

    Εύχομαι να μην έχω κάνει κάποιο λάθος
     
    Αρέσει σε mpimpilas, kolokythopitas, Stefoulini και 8 σε άλλους.
  15. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    τέλειο το φόντο!!(αν και τρέμω τις αραχνούλες) αυτές είναι γλυκούλες!!χα χα!!αλλά ειδικά με την μουσική τρελάθηκα!!Σαν να ήμουν κι εγώ κάπου εκεί!!
     
    Αρέσει σε Gulit1, mpimpilas, kolokythopitas και 5 σε άλλους.
  16. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    aggelos974 πολύ αισιόδοξο σε βρίσκω!!!μακάρι να τα καταφέρεις άν και νομίζω οτι ειναι κομματάκι δύσκολο!!!
    μόνο για τα διακοσμητικά τις φασολιάς θέλει:

    βελζεβουλοθάμνοι: 3500
    ταφόπλακες: 1800
    διαβολοκολοκύθες: 3000
    φαντάσματα: 2200
    διαβολοντομάτες: 1750
    μαγικό φυτό: 3000
    ορχιδέα δράκουλας: 2500
    φεγγαροδροσιά: 2500
    λαμπυρίζουσα μούχλα: 1500

    και φυσικά συν τα φυτά που θέλει για να πάρεις τι γραμμη.Αν τα καταφέρεις πές μου τι έκανες για να το κάνω!!

    ΥΓ.με κάποια επιφυλαξη μήπως εχω κάνει κάπου λάθος
     
    Αρέσει σε mpimpilas, kolokythopitas, psipsi1978 και 7 σε άλλους.
  17. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Πάντως μη σας πιάνει ανυπομονησία. Δε νομίζω ότι θα έχουμε κάτι καινούργιο από τις "νύχτες πανσελήνου" για μερικούς μήνες.
    Οπότε ο καθένας μπορεί να το τελειώσει σταδιακά.
    Αν θέλει κανείς να αγοράσει και τα διακοσμητικά και να πάρει τη γραμμή της φασολιάς (έστω και μόνο τις ασημένιες και την τελευταία) ο χρόνος δε φτάνει με τίποτα. Εκτός αν βάζει super λίπασμα σε κάθε σπορά σε μικρά χωράφια -και πάλι αμφιβάλω.
    Τώρα αν έχεις τα υπόλοιπα διακοσμητικά -εκτός από τον κέρβερο που είναι καινούργιο και έχεις απόθεμα σε φαντάσματα και ορχιδέα δράκουλα, μπορεί και να βγαίνει.
     
  18. skgskg

    skgskg Κόμης

    καλημέρα να ρωτήσω κάτι από τους συντονιστές το συγκεκριμένο έβεντ θα είναι μόνιμο ή μόνο για τώρα θα μπορούμε να το συνεχίσουμε και τον επόμενο, και τον μεθεπόμενο μήνα.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και ellee68.
  19. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    skgskg ειναι μόνιμη αποστολή
    nantia123 στο προηγούμενο ιβεντ πανσελήνου μας εβαλαν την αστραφτερή μαγία και τωρα τα ανατριχιαστικά ψώνια το μόνο καλό ειναι οτι ειναι μόνιμες αποστολές!!
     
  20. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Όχι Βιβη, έχουν περάσει τουλάχιστον 2 πανσέληνοι απ' όταν έβαλαν την αστραφτερή μαγεία. Εγώ πριν 2 πανσελήνους ολοκλήρωσα τη σειρά συννέφων και την προηγούμενη φορά τελείωσα και τις υπόλοιπες αποστολές. Γι αυτό πιστεύω ότι θα έχουμε περιθώριο 2-3 πανσελήνους για να ξεμπερδέψουμε με αυτή την αποστολή, η οποία ευτυχώς είναι μόνιμη.
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 25/10/14
    Αρέσει στους kolokythopitas, ellee68 και βιβη.2003.