Συζήτηση για το event "Κόμικ 7: Θέα από ψηλά"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Pandora*, 14/1/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    τα βιοτεχνικά θα είχαν ισχύ είτε τα ενεργοποιήσεις πριν είτε μετά την εκκίνηση του χρονομέτρου.προφανώς όλοι μπήκαν στις 3 και κάτι,όντας σίγουροι πως είχε ξεκινήσει το δρώμενο,τήρησαν μία σειρά διαδικασιών(γραμμή φασολιάς,βιοτεχνικά,κατοικίδια,βοηθούς)κι όταν πήγαν να πατήσουν εκκίνηση,διαπίστωσαν πως ρολόι δεν υπήρχε.από την πολλή σιγουριά την πατήσαμε.προσωπικά θα έβαζα βιοτεχνικά και χωρίς να υπάρχει δρώμενο,οπότε δεν κοίταξα καν αν είχε ξεκινήσει.πίστευα όμως κι εγώ πως είχε ξεκινήσει ήδη από τις τρεις.εγώ μπήκα και τέταρτο.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, GEPPO1, ath και 3 σε άλλους.
  2. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    πω πω φασαρία, γκρίνια, εφτά σελίδες αναρτήσεις
    μα καλά απορώ δεν καταλάβατε ότι η εταιρεία το έκανε επίτηδες
    για το καλό μας
    για να τεστάρουμε αν μαζεύονται οι πόντοι
    ορίστε βρέθηκαν παίκτες που είδαν οτι τους βγαίνουν οι π.ε.
    και άλλοι που ανακάλυψαν οτι τους λείπουν π.ε. και κάτι πρέπει να κάνουν
    και εμείς οι αχάριστοι αντί να πούμε ευχαριστώ γκρινιάζουμε κιολας
    τς τς τς
    αντε κομμάτια να γίνει
    θα το πω εγώ
    [​IMG]
    πιο μικρό δεν μπορούσα να βρώ
    xD
     
    Αρέσει σε takis.00, eytyxoula, βιβη.2003 και 16 σε άλλους.
  3. -stavros19-

    -stavros19- Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Α ρε Farmerama..!!
    Δεν έχει αλλάξει τίποτα ρε παιδί μου..!!
    Όλο για προβλήματα μιλάμε και μία φορά δεν έχουμε μιλήσει για κάτι καλό σε ένα event δυστυχώς..!!
    ύστερα από εμπειρία που έχω αποκτήσει να σας αναφέρω ότι ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν ξεκινούμε να καταναλώνουμε πανάκριβα και δυσεύρετα βιοτεχνικά αν πριν δεν έχουμε δει στο ρολογάκι της φάρμας μας ότι πράγματι ξεκίνησε το event (μάλιστα για λόγους ασφαλείας κάνω και κλικ πάνω στο ρολόϊ να δω αν με μεταφέρει κατευθείαν στο event και μετά ξεκινάω καταναλώσεις, αγροτικούς κλπ.)
    Για το μόνο που πραγματικά στεναχωρέθηκα ήταν που έχασα την ευκαιρία να εκμεταλευτώ το bonus των χωραφιών γιατί έβαλα δέντρα να είναι έτοιμα και έχασα τελικά λόγο αναβολής μια μέρα...!!
    Προς τους συντονιστές τώρα...
    Κύριοι καλά κάνετε την δουλειά σας αλλά δεν είναι λογικό να έχουμε τόσες δισλειτουργείες μόνιμα και σχεδόν πάντα...
    Είναι κουραστικό...
    Επίσης να σας θυμήσω ότι είναι ποιό όμορφο να συζητάμε για τα καλά ενός δρώμενου και όχι συνέχεια για τα αρνητικά που δυστυχώς το farmerama τα δημιουργεί και όχι οι παίκτες.
    Οι παίκτες να θυμήσω ότι είναι οι πελάτες σας...
    Όσο αφορά για αποζημιώσεις χωρίς να είναι απαραίτητες, καλό θα ήταν κάτι να δωθεί..!!
    Φιλικά,
    Σταύρος
    Φάρμα 94, Νησί 221, Φούρνος και Ζαχαροπλάστης 5 και τα υπόλοιπα 3 στο 4...!!
     
    Αρέσει σε pan15200188, βιβη.2003, .mariakeh. και 7 σε άλλους.
  4. -Μαρια13-

    -Μαρια13- Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    οτι εγινε εγινε.
    αυτο που πρεπει να κανει η εταιρεια τωρα ειναι να μας αποζημιωσει για την "ταλαιπωρια" :pπου υποστηκαμε με το μινι ιβεντ του χ5 στα δεντρα.:D:D


    ετσι για να ειμαστε σιγουροι οτι οι 60.000 πε θα βγουν.;)
     
    Αρέσει σε fatsa16love, βιβη.2003, FARMERLENA65 και 9 σε άλλους.
  5. biki2004

    biki2004 Νέος ειδικός

    συμφωνω απολυτα με τους παικτες ath k stavros19. κατι ειχα ψιλιαστει απο χθες που αργησαν να ανεβουν οι σε. βλεπω λοιπον το βραδυ οτι το ιβεντ ειναι περιπλοκο κ εχει κ ρολογακια κτλ.κοιτα να δεις λεω που θα χουμε προβληματα.προνοω σημερα κ περιμενω μεχρι 3 κ 1 λεπτο.το ενα μου ποδι ηταν εξω απο το σπιτι γιατι επρεπε να παω στη δουλεια αλλα αντε λεω να κανω υπομονη. παω λοιπον να ξεκινησω το ιβεντ κ να μαζεψω τα ψεκασμενα μου δεντρα(απο τη ζωζω,οχι τους αμερικανους) κ τσουυυυπ,να η ανακοινωση! τα παραταω λοιπον ως εχουν κ τα εχω ολα ετοιμα για αυριο.εχασα βεβαια τα πε μου αλλα εσωσα τα βιοτεχνικα μου κ ολα τα αλλα που θα χρησιμοποιουσα. κ αφου καηκαμε απο το χυλο αρκετες φορες,μαθαμε να φυσαμε το γιαουρτι..
     
    Αρέσει σε pan15200188, takis.00, fatsa16love και 6 σε άλλους.
  6. dionmilia84

    dionmilia84 Προχωρημένος

    δεν ριχνω το βαρος ουτε σε εσενα ουτε στους υπολυπους συναγροτες-ισες αλλα και ουτε και στους συντονιστες μας. στην εταιρια και παλι ισως...διοτι δεν γνωριζουμε τι ακριβως το δημιουργισε ολο αυτο.. επισης δεν ειναι η πρωτη φορα που γεινετε κατι παρομιο γιαυτο και ολοι μας!!... ;) θα επρεπε να ειμασταν πιο προσεχτικοι..απλα πραγματα.
     
    Αρέσει στους misirli, soyla74 και natalia_prod72.
  7. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Σε ολα τα ιβεντ μπαινω ενα τεταρτο αφου εχουν ξεκινησει και παντα κοιταω πρωτα το ρολοι και μετα αν αυτο (το ρολοι) με παει στο ιβεντ και μετα κανω ολα οσα χρειαζονται. Μια φορα την πατησα και απο τοτε προσεχω για να εχω xD
     
    Αρέσει σε psipsi1978, pan15200188, gagalia και 9 σε άλλους.
  8. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Είναι ν’ απορείς
    Για το πώς εμείς τώρα φτάσαμε σε ετούτο το σημείο​

    Και για το καλό μου.... .παω στη λαικη 8 να βρω τον εαυτο μου :p
    Ελπίζω αυριο το δρώμενο να ξεκινήσει απρόσκοπτα .
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, graganta, elenigri και 8 σε άλλους.
  9. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Κόμικ 7
    Το ουράνιο τόξο αποτελείται από τα εξής 7 διαδοχικά χρώματα: Κόκκινο, πορτοκαλί, κίτρινο, πράσινο, μπλε, μωβ και βιολετί.
    Mετα την σημερινή καταιγίδα αύριο θα το δούμε
    [​IMG]
    :D
     
    Αρέσει σε t.n.s, βιβη.2003, *mava* και 11 σε άλλους.
  10. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Α! ναι σε αυτό δεν έχεις άδικο! εγώ νόμιζα ότι δεν ήμουν έτοιμη! αλλά τελικά είμαι πανέτοιμη! και με 1 μάζεμα το'χω! αλλά οπωσδήποτε όμως με κατανάλωση βιοτεχνικού! Δεν το ρισκάρω χωρις βιοτεχνικό! διοτι τα μέτρησα στο περιπου μες στην νύστα και μπερδευόμουν και συχνά
     
    Αρέσει σε t.n.s, dionmilia84, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  11. GUMASBILL

    GUMASBILL Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    συμβουλη.. μην ανοιγετε το καθημερινο δωρακι. πολυ πιθανο να εχει +20%
     
    Αρέσει σε t.n.s, dionmilia84, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  12. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    καλημερα!!!! λοιπον έχουμε και λέμε
    εγω σκέφτηκα να βάλω στεφάνι και πασχαλινή να μαζέψω τα δέντρα,
    μετα να βγάλω πασχαλινή να βάλω κολοκυθομηλόπιτα να μαζέψω χωράφια για αναδυόμενα
    μετα να βγάλω στεφάνη να βάλω στολεν για το σ.λίπασμα
    τι λετε εσεις?? :p
     
    Αρέσει στους t.n.s, -voula63- και dionmilia84.
  13. dionmilia84

    dionmilia84 Προχωρημένος

    καλημερα συναγροτισα αν σε περνει προχωρα σε θελει ολη η χωρα! αν και πιστευω για τα αναδυομενα δεν πεζουν ρολο τοσο..τα βιοτεχνηκα οσο το επιπεδο και ο θρυλος!.. τωρα εγω πρωσοπικα ιδη πρωι πρωι (για το μπαχαμαραμα)"εκαψα" ενα ματε..και μια κολοκυθομηλοπιτα.. ωστε να βαλω στολεν και λευκη αγνοτητα..και σε 33λεπτα απο τωρα ξανα πρασινο ματε κ.τ.λ.π.
     
    Αρέσει στους t.n.s και elenigri.
  14. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Καλημερα σας ...

    Ευτυχως που δεν ξεκινησε εχθες για να μην εχουμε προβληματα σημερα ... Δεν πιστωθηκαν οι ΠΕ των δεντρων σε μενα ...οποιος δεν ξεκινησε καλο ειναι να μην κανει τιποτα ακομη ...
     
    Αρέσει στους kollitoi, βιβη.2003 και t.n.s.
  15. efirizou

    efirizou Ενεργός συντάκτης

    ουτε σε μενα εχουν πιστωθει οι ΠΕ
    αμαν πια παλι με προβλημα ξεκινησαμε
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και t.n.s.
  16. t.n.s

    t.n.s Προχωρημένος

    σε εμενα προσωπικα μια χαρα πιστωθηκαν!
     
    Αρέσει σε dionmilia84, elenigri, misirli και 3 σε άλλους.
  17. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    και σε μενα πιστωθηκαν ακομη και τα δωρα!!!!
     
    Αρέσει στους elenigri, misirli και t.n.s.
  18. patatina

    patatina Ανερχόμενος συντάκτης

    Πρέπει να μαζεύεται χειροκίνητα ή με τους βοηθούς αλλιώς δεν πιστώνονται οι ΠΕ.
     
    Αρέσει στους soyla74 και βιβη.2003.
  19. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    _Lisy_ και efirizou βγήκε πάλι ανακοίνωση οτι οσοι ειναι premium δεν καταμετρουνται οι π.ε απο τα δεντρα!!!και πρέπει να κάνεις αυτο που λέει η patatina απο πανω!!Εγω το πέρασα το 1ο βημα.
    Αντε πάμε πάλι!!!!!
     
    Αρέσει στους thiba70 και soyla74.
  20. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    η ΕΑ βγηκε μετα το ποστ μας ... και ουτε διορθωνει το προβλημα ολων των πριμιουμ παιχτων ... δυστυχως !!!!
     
    Αρέσει στους graganta, kollitoi, *As* και σε ακόμα ένα άτομο.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.