Συζήτηση για το event "Κόμικ 7: Θέα από ψηλά"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Pandora*, 14/1/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -Μαρια13-

    -Μαρια13- Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    καλησπερα.
    το πρωτο βημα του ιβεντ εχει μαζεμα καρπων.αυτο που πρεπει να κανουμε ειναι να
    μην μαζεψουμε τωρα και να τα αφησουμε για αυριο. ετσι γλυτωνετε και το λιπασμα της ζωζως, και τα δεντρα σας θα ειναι σιγουρα ετοιμα μεχρι αυριο τις 12.:)

    το μονο πραγμα που χαλασαμε ειναι τα βιοτεχνικα αν και με την μαρμελαδα και το στεφανι μπορεις να μαζεψεις τους λουλουδοτοπους και μαλιστα παιρνοντας και 60% περισσοτερους πε.;)
     
  2. sousan

    sousan Αρχάριος στο φόρουμ

    αυριο ξεκιναει τελικα το δρωμενο...αυριο στις 12 το μεσημερι!!!!κ εφαγα κ την μαρμελαδα τριανταφυλλο!!!!!!!!!!!!!γρρρρρρρρρρρρρρρρ
     
    Αρέσει στους soyla74, βιβη.2003 και powerranger91.
  3. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    πλάκα μας κάνουν!!!!!!!!!!!!!!!!!! τόσα βιοτεχνικά θα πάνε χαμένα?
    που θα βρω εγώ άλλο ανοιξιάτικο στεφάνι ?
    1 είχα και το φύλαγα σαν τα μάτια μου:cry:
    θέλω άμεση αποζημίωση πριν αρχίσει το ιβεντ
    συνήθως μας δίνουν ένα κωδικό όταν τελειώνουμε το ιβεντ
    πάει και η μαρμελάδα η πασχαλινή μου,:cry: που μου την έστειλε ένας φίλος χθες και τον ευχαριστώ πολύ
    Κ. Χαρά εσείς μπορείτε να μου στείλετε ?
     
    Αρέσει σε nana, LILA413, dionmilia84 και 9 σε άλλους.
  4. Nέλλη00

    Nέλλη00 Ανερχόμενος συντάκτης

    Δεν νομίζω ότι το πρόβλημα έγκειται στο θερισμό των δέντρων και το τάισμα των στάβλων. Ακόμα και τα βιοτεχνικά και οι βοηθοί χάρισμα στην εταιρεία. Τα επαναλαμβανόμενα όμως και συνεχή προβλήματα μου επιβεβαιώνουν για άλλη μια φορά την προχειρότητα στο σχεδιασμό, τη λάθος φιλοσοφία και φυσικά ότι δεν μας υπολογίζουν. Το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι η αύξηση του βαθμού δυσκολίας των εκάστοτε δρώμενων, χωρίς αντίστοιχα κατανόηση και σεβασμό προς τον πελάτη και το προϊόν. Δεν χρειάζεται να προωθήσετε και πάλι παράπονα. Ένας νοήμων άνθρωπος καταλαβαίνει ότι όταν ακυρώνει κάνει 5 λεπτά πριν την έναρξη του, σίγουρα θα έχει αντιδράσεις. Σημασία έχει να καταλαβαίνει πως τελικά δεν είναι υπεύθυνος αλλά ανεύθυνος !!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε nana, MAFIA904, maria071966 και 12 σε άλλους.
  5. WrongBarcode

    WrongBarcode Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπερα και απο μενα!!Ανακοινωση για αναβολη του ιβεντ 5 λεπτα πριν την εναρξη??????????Ελεος πια θελουν και την κατανοηση μας!!!!!!!!!!!!!!!Ειναι η μοναδικη φορα που θα διαμαρτυρηθω εντονως!!!!!!!Εχασα το λιγοτερο 120 000 ποντους περιμενοντας!Και στα 72 μυρια που χρειαζομαι για να αλλαξω επιπεδο μου χρειαζονται!!Περιμενω να δω να επανορθωσουν!!!!!Και μαλιστα αμεσα!!!!!!!
     
    Αρέσει σε graganta, χιονατη, fatsa16love και 3 σε άλλους.
  6. efirizou

    efirizou Ενεργός συντάκτης

    ελεος πια με την εταιρεια..... θελουμε πισω τα βιοτεχνικα που μολις
    καταναλωσαμε. νομιζω πως ειναι το λιγοτερο που μπορει να κανει
    για να μας αποζημιωσει και δεν μιλαω για το τουρμπο λιπασμα και
    για τα λιπασματα της ζωζως που ξοδεψαμε. το να ανακοινωνουν
    5 λεπτα πριν τις 3 οτι αναβαλετε πρεπει να καταλαβουν πως εχει
    και τις συνεπειες του. αποζημιωση ΤΩΡΑ λοιπον
     
    Αρέσει σε nana, psipsi1978, soyla74 και 4 σε άλλους.
  7. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Κατανοούμε απόλυτα την αγανάκτηση σας αλλα αυτό δεν σας δίνει το δικαιώμα να ειρωνεύεστε.
    Εχουμε πρωθήσει όλη την δυσαρέσκεια σας αλλά θα πρέπει να κατανόησετε οτι επρεπε να αναβληθεί.
    Μήπως ξεχάσατε τα προβλήματα που είχαμε στο κόμικ6?
    Μήπως θα θέλατε πάλι να έχουμε ένα προβληματικό δρώμενο;

    Θα σας παρακαλούσα λοιπόν να χαλαρώσετε και αν έχουμε κάτι νεότερο θα σας ενημερώσουμε. Μην μας δυσκολεύεται ακόμα περισσότερο το έργο μας.


    Δυστυχώς θα αναγκαστούμε να δώσουμε κάρτες αν συνεχίσετε να ειρωνεύεστε και να μιλάτε έτσι για εμάς και την BP.
     
    Αρέσει στους ath και kolokythopitas.
  8. vouoikon63

    vouoikon63 Ανερχόμενος συντάκτης

    τι να πω τωρα εβαλα σε ολα τα δενδρα λιπασμα της ζωζως που να το βρω για να το ξαναβαλω παλι αυριο????????δυστυχως θα μου μεινουν τα δενδρα οπως ειναι δεν θα μαζεψω θα καθομαι και θα τα κοιταω εστι
     
    Αρέσει στους misirli, βιβη.2003 και powerranger91.
  9. βουλα38

    βουλα38 Ανερχόμενος

    Γεια στην παρεα!!
    τι να πει κανεις απο τοτε που βγεικε η συγνωμη...... τα παρακατο τα ξερετε.
    ειμαι απο τους παλιους παιχταις της φαρμεραμα και καθε φορα το ιδιο ακουμε συγνωμες και ???
    5 χρονια τωρα δεν μαθανε τιποτα ?
    εχουμε καταναλωσει ενα σωρο σουπερ τροφες, λοιπασματα, μηχανες κ.α.
    και αντε πειρε αναβολη, το 12 τι το θελουν?
    ας το βαζανε στις 15:00 να προλαβουμε να ξανα ετημαστουμε.
    οσο για την αποζημιωση θα πρεπει να ειναι αρκετα καλη για να ξεχασουμε την νηλα που παθαμε και τους χαμενους πε.
    και τα χαμενα εβρουλακια μας!
     
    Αρέσει σε psipsi1978, maria071966, graganta και 3 σε άλλους.
  10. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Εγω που χαλασα πρασινο ματετσαγο και πασχαλινη και ανανα και μαζεψα το νησι και μετα ειδα οτι δεν αρχισε τι να κανω?? καλα για τη ζωζω ασ το καταπιω αν και δεν ηταν και λιγα λιπασματα!!
    το μονο που θα μπορουσαν να κανουν ειναι αντι για 60000 πε να ζητησουν τα μισα ετσι ωστε να μη χρειαστουν παλι τοσα βιοτεχνικα !
     
    Αρέσει σε fatsa16love, soyla74, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  11. EMILYGREECE

    EMILYGREECE Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Εγώ πάντως θέρισα έβαλα τουρμπο λίπασμα και ζωζω στα τζαμπόδεντρα κ θα είναι έτοιμα σε 23 ώρες και τούρμπο λίπασμα πάλι στα ΧΧΛ μην χαθούν οι ΠΕ και τα απλά δέντρα θα μαζευτούν αύριο σε 11.40 ώρες.
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και powerranger91.
  12. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    κανεις δεν θέλει ένα ιβέντ με προβλήματα, και εφόσον δεν ηταν έτοιμοι έπρεπε να το αναβάλλουν εγκαίρως όχι 3 λεπτά πριν την προγραμματισμένη έναρξη. Δυο ωρες πριν ή και περισσότερο δεν εβλεπαν ότι δεν προλαβαίνουν, έπρεπε να γίνει κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή όταν οι περισσότεροι παιχτες είναι σε ετοιμότητα για να ξεκινήσουν το ιβέντ και εχουν κανει τις απαραιτητες προετοιμασίες ;
     
  13. polyp

    polyp Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Πλήρης απογοήτευση
     
  14. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Α γεια σου! Βρηκα και εναν που εκανε κατι αντι να γκρινιαζει μονο. Το ιδιο εκανα και εγω.Θα πρεπει οι υπευθυνοι να κανουν ενα ιβεντ με προταθλημα γκρινιας. Ξερω ποιοι θα ειναι πρωτοι!
     
    Αρέσει στον/ην EMILYGREECE.
  15. dionmilia84

    dionmilia84 Προχωρημένος

    [​IMG] :music::D;)8)
     
    Αρέσει στους elenigri και βιβη.2003.
  16. t.n.s

    t.n.s Προχωρημένος

    αντε την αναβολη την τρωμε! το οτι θα ειναι στις 12 το μεσημερι?υπαρχουν πολλοι παικτες που πηγαινουν σχολειο και θα γυρισουν στις 2! συμπεριελαμβανομενου και εμενα!
     
    Αρέσει σε LILA413, pan15200188, graganta και 3 σε άλλους.
  17. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    σωστή η παρατήρηση. βγαζουμε το σέικερ και δεν χρησιμοποιούμε "βιοτεχνικά δέντρων". και έτσι βέβαια, αυτά που είπα ισχύουν κ τελειώνουν τα αντίστοιχα βήματα.
     
    Αρέσει στον/ην βιβη.2003.
  18. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    καλησπέρα,δυσαρεστημένη αγροτοπαρέα! :(
    πλήρης κι εύλογη η απογοήτευση όλων μας,γκρινιάρηδων και μη(εγώ ανήκω στους γκρινιάρηδες όταν φυσικά συντρέχει λόγος για γκρίνια,όπως τώρα "κακή" ώρα),μηδενός εξαιρουμένου.μπόνους κωδικός και να δοθεί μικρό το καλό,οι απώλειες μεγάλες.
    θα συμφωνήσω πως πρέπει να ξεκινήσει το δρώμενο στις τρεις αύριο κι όχι στις 12.να γλιτώσουμε τουλάχιστον κάποια λιπάσματα ή να προλάβουν να σχολάσουν οι πρωινοί εργαζόμενοι κι οι μαθητές. :oops: όλα της τελευταίας στιγμής,οργάνωση κι ενημέρωση από την εταιρεία προς τις συντονιστικές ομάδες.
     
    Αρέσει σε pan15200188, graganta, soyla74 και 5 σε άλλους.
  19. -voula63-

    -voula63- Νέος ειδικός

    γρινια το λες εσυ αυτο αγανακτηση ειναι .εγω δεν εχω αλλο λιπασμα της Ζωζως να βαλω στα δενδρα οποτε καθομαο και κοιταω τα αχλαδια και τα κερασια κρεμμασμενα και θα περιμενω να τα μαζεψω αυριο
     
  20. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR



    προσπαθήσαμε μέχρι την τελευταία στιγμή να μην το ακυρώσουμε και τελικά δεν γινόταν διαφορετικα για αυτό και υπήρχε ανακοίνωση λίγα λεπτά πριν την έναρξη. :(
     
    Αρέσει στον/ην dionmilia84.
  21. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    καλοί μου άνθρωποι ψυχραιμία!!! όλοι μας αναστατωθήκαμε απ'την αναβολή αλλά ελπίζουμε σε αποζημίωση απ'τη μαμά εταιρία. εκτός αυτού ουδέν κακό αντί καλού τουλάχιστον τεστάραμε τους πε με τα δένδρα μας. ελπίζω να πήγαν όλα κατ'ευχήν. από μέρους μου όλα καλά μόνο με πασχαλινή κ δένδρα μόνο στο ξέφωτο κ στις άκρες των μεγάλων χωραφιών 77.800 πε. ας χαλαρώσουμε λοιπόν ελπίζοντας σε αποζημίωση. καλό απόγευμα.
     
    Αρέσει στους dionmilia84, .mariakeh. και βιβη.2003.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.