Συζήτηση για το event "Κόμικ 7: Θέα από ψηλά"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Pandora*, 14/1/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Έχω ήδη μαζέψει όλα τα φυτά που ζητάει το event από χθες αλλά σήμερα επειδή ήθελα να κάνω και κάποιο απόθεμα στην αποθήκη μου επειδή είχα έλλειψη, δεν ξεκίνησα ακόμα με τα ζώα το 3ο επίπεδο. Αύριο το πρωί θα τα βάλω και Τρίτη θα σας πω και εγώ τι έκανα. Καλή συνέχεια σε όσους το τελείωσαν και όσοι προσπαθούν. Συμφωνώ απόλυτα με την evieva, να προσπαθούμε και όσο το φτάσουμε!!!
     
    Αρέσει σε maroula, nana, βιβη.2003 και 4 σε άλλους.
  2. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    ναι ναι προσπαθήστε να τελειώσετε
    ελάτε να πετάξουμε ολοι μαζί με την ζωζώ
    xD
    [​IMG]
    :p
     
    Αρέσει σε ioanna6929, 2014chr, pan15200188 και 12 σε άλλους.
  3. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Μπράβο σου evieva που το τελείωσες άντε τώρα και η σειρά μας!!! Καλό σου βράδυ
     
    Αρέσει στους thiba70, βιβη.2003 και soyla74.
  4. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα παιδια
    να ΄με παλι εδω, μετα την χτεσινη αποβολη μου, επεστρεψα !!
    λοιπον ολα πηγαν οπως τα ειχαμε σχεδιασει. γεμισα την φαρμα με σταβλους απο 80πε και πανω, εβαλα ολες τις πορτοκαλι αναβαθμισεις, τους τζαμποσταβλους(ακομα δεν τους μαζεψα) και γεμισα το νησι με παντα, καμηλες , και φιδια μπρρρρ!! εφαγα 2 μαρμελαδες (αμαν σαν βοδια θα γινουμε στο τελος), πασχαλινη και τριανταφυλλο και ενεργοποιησα 2 κατοικιδια. στο μαζεμα εφτασα 38.217, χωρις τους τζαμποσταβλους. οποτε αλλο μισο σχεδον μαζεμα και τελειωσα. τελικα αποδεικνιεται πως ολοι μαζι μπορουμε!!
    καλα τελειωματα και στους υπολοιπους!!
     
    Αρέσει σε psipsi1978, ioanna6929, fenia233 και 15 σε άλλους.
  5. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους
    μπράβο evieva και ευχαριστούμε για τις συμβουλές σου
    καλή προσπάθεια σε όσους συνεχίζουν ακόμη
     
    Αρέσει σε nana, ioanna6929, Stefoulini και 7 σε άλλους.
  6. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημερα :) ...τελικα παροτι ειχα λιγο αγχωθει ολα πηγαν οπως τα ειχα σχεδιασει !!! Σημερα το πρωι μαζεψα τους σταβλους μου και με την μια ξεμπερδεψα το 3 βημα .Το μονο που ειχα κανει μην εχοντας κανενα τζαμποσταβλο να φτιαξω 4 εργαστηρια ελεφαντα και να γινουν στο συνολο 8 ,οι ποντοι που μαζεψα ηταν περιπου 80000 :)
    Εχοντας μαζεψει ηδη και ολα τα φυτα τελειωσα και τα επομενα βηματα σχεδον ....λεω σχεδον γιατι οπως παντα κολλησα στα φορτια -.-
    .....ας ειναι .....μεχρι το βραδυ ....αντε αυριο το πρωι χαλαρα θα ξεμπερδεψω με το κομικ .Καλη συνεχεια σε ολους ...ηρεμα ,υπαρχουν ακομα μερες ..;)

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε pan15200188, gagalia, soyla74 και 3 σε άλλους.
  7. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    καλημέρα geppo1 !!! τυχερούλα πάλη αποβολή πήρες??:p
    εγω τελος με τα φυτα, μου θελω αρκετά αναδυόμενα, έβαλα σε ολη την φάρμα γαϊδούρια (εχω πολλά απο αυτά) ισως μέχρι το βράδυ τα βγάλω και τελειώνω xD


    Αφαίρεση σχόλιου μέσα από παράθεση.
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 19/1/15
    Αρέσει στους LILA413, GEPPO1, soyla74 και σε ακόμα ένα άτομο.
  8. t.n.s

    t.n.s Προχωρημένος

    το 3 δεν το τελειωσα ολοκληρο (δεν πειραζει).το 4 το ολοκληρωσα και τωρα στο 5 μου εχουν μεινει 4000 περιπου φυτα και 340 αναδυομενα! συγχαρητηρια σε οσους το τελειωσαν απο τωρα!
     
    Αρέσει στους psipsi1978, soyla74 και βιβη.2003.
  9. elenι_

    elenι_ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    :pτελικα τις ειχες τις λιγες ωρες?γιατι το ρολογακι ελεγε 23.17
     
    Αρέσει στον/ην *As*.
  10. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    παρόλο που οι περισσότεροι στάβλοι μου είναι έτοιμοι θα μαζέψω την φάρμα μου το βραδάκι, διότι αν χρειαστώ 2ο μάζεμα να το κάνω την επόμενη μέρα το πρωι!
     
    Αρέσει στους βιβη.2003, soyla74, ath και σε ακόμα ένα άτομο.
  11. gagalia

    gagalia Νέος ειδικός

    Ολα ετοιμα.... 70 κιβωτια ακομα και τελος :D ...
    το πλεον ευχαριστο - εβαλα και κατι σταβλαρχες και επιτελους πηρα τον Πελαργο :inlove:
    Ενας απομενει ακομα: Λυκε, λυκε εισαι εδω;;;; - ΟΧΙ!!!:cry:
    Καλα μαζεματα :)
     
    Αρέσει σε elenigri, βιβη.2003, Stefoulini και 7 σε άλλους.
  12. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Αν και είχα πει ότι θα το ξεκίναγα αύριο το 3ο μέρος είπα να το αρχίσω τώρα το μεσημέρι για να το τελειώσω αύριο το πρωί. Από το πρώτο μάζεμα στα πρώτα σχεδόν 20λεπτά χωρίς να έχω μαζέψει κάστορες και ελέφαντες διότι βγαίνανε σε 2 ώρες. Μάζεψα τόσα :
    [​IMG]
    Μετά από 2 ώρες μόνο από τους κάστορες και τους ελέφαντες οι πόντοι ήταν τόσοι :
    [​IMG]
    Μέχρι αύριο το πρωί θα έχω μαζέψει και τους υπόλοιπους 15.000 πόντους και τέλος και το 3ο μέρος. Τα φυτά τα έχω μαζέψει όλα, άρα αύριο Θεού θέλοντος τέλος όλο το event. Για νεότερα αύριο πάλι εκτός αν τελειώσω πιο νωρίς. Καλή συνέχεια!!!!!
    [​IMG]
    Μπααα το βλέπω να το τελειώνω και πριν το πρωί σε κανά 5άρω θα είναι τέλος
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/1/15
    Αρέσει σε maroula, GEPPO1, βιβη.2003 και 3 σε άλλους.
  13. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Και εγώ αν και δεν είμουν καθόλου σίγουρη, μάζεψα και τους 60000 π.ε. απο τα δέντρα και θα τους μαζέψω και απο τα ζώα.Αν και το χρονόμετρο λήγει το πρωί, πιστεύω μέχρι το βράδυ να τους μαζέψω για να βάλω φυτά τη νύχτα, γιατί με τις καθυστερήσεις λόγω επανειλλημένης αφηρημάδας, έμεινα λίγο πίσω, αλλά λογικά αύριο θα τελειώσω και μ'αυτά.Στα δώρα του ιβέντ συγκαταλέγονται για μένα και ένας κόκκινος σταύλος γαϊδουριού,μια χαρούμενη μαργαρίτα κ.α. απο το ροδάνι.
    Ευχαριστώ τις καλές φίλες για τη βοήθεια με αναδυόμενα και βιοτεχνικά.
     
    Αρέσει σε GEPPO1, βιβη.2003, pan15200188 και 3 σε άλλους.
  14. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    Τα π.ε. στο τέλος της πρώτης μέρας είναι στα 9.427 μετά από κυρίως πολλά μαζέματα από τις κότες έχω κάνει γύρω στα 4 από 10 στάβλους. Αύριο θα κάνω ένα τελευταίο μάζεμα που θα δώσει 6.000 π.ε. και αυτά για το τρίτο τώρα στο μέτωπο των αναδυόμενων μου λείπουν 80 περίπου ελπίζω να βγουν...Τέλος να επισημάνω πως για ένα ακόμα ιβεντ δεν υπάρχει καποιος που να το τελειωσε ιδιαιτερα νωρις και αυτο για μενα ειναι καλο γιατι αν ενα ιβεντ ειναι πανευκολο και το κερδιζουν ολοι αμεσως δεν εχει νοημα το σημαντικο ειναι να σε παιδευει για να σε ευχαριστει ειναι σαν ενα κειμενο που καναμε περυσι στο σχολειο που ελεγε οτι ο μοχθος δινει χαρα...
     
    Αρέσει σε ath, GEPPO1, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  15. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλησπέρα κι από μένα.
    Επειδή διάβασα τις διαμαρτυρίες κάποιων χρηστών σχετικά με την ζημιά που τους προξένησε ή που θα μπορούσε να τους προξενήσει η μη έγκαιρη εκκίνηση του συγκεκριμένου δρώμενου, θα τους πω μόνο αυτό.
    Δυστυχώς δεν είναι η πρώτη φορά που κάποιο δρώμενο παρουσιάζει πρόβλημα στο ξεκίνημά του. Το έχουμε ξαναδεί να συμβαίνει κι άλλες φορές στο παρελθόν. Έτσι δεν είναι;
    Αυτό και μόνο, θα μου επιτρέψετε να σας πω, ότι έπρεπε να σας είχε κάνει λίγο πιο επιφυλακτικούς, όπως έκανε κι εμένα, ώστε να μην καταναλώνετε άσκοπα τον χρόνο σας και τα αποθέματά σας. Στο κομμάτι αυτό, μόνοι μας πρέπει να προστατευθούμε. Γι αυτό, πριν κάνετε οτιδήποτε, βεβαιωθείτε πως το δρώμενο έχει ξεκινήσει κανονικά και ομαλά.
    Είναι βέβαιο ότι το συγκεκριμένο δρώμενο δεν ξεκίνησε στην ώρα του, υπαιτιότητα της εταιρείας και θα μας αποζημιώσει όλους. Άλλωστε το έχει ήδη ανακοινώσει. Και να θυμάστε. Τον μπόνους κωδικό που μας προσφέρει σε αυτές τις περιπτώσεις, δεν μας τον χαρίζει.

    Ας πούμε και για το δρώμενο.
    Το δρώμενο το έχω ήδη τελειώσει. Το μόνο που περιμένω είναι να λήξει ο χρόνος στο τρίτο βήμα. Όλα τα υπόλοιπα είναι έτοιμα.
    Οι εντυπώσεις μου;
    Ακόμα ένα δρώμενο βασισμένο στην κατανάλωση σούπερ τροφής και στην παραγωγή ζώου εκτροφής.
    Αν δεν υπήρχε η λαϊκή, θα το σκεφτόμουν πολύ αν θα το επιχειρούσα, ή όχι.
    Κατά την προσωπική μου άποψη, το μόνο δύσκολο βήμα ήταν το τρίτο, 60.000 ΠΕ από στάβλους, το οποίο δεν προβλέπεται να ολοκληρώσω 100%. Τα υπόλοιπα βατά, με την προϋπόθεση ότι θα αγοράσεις από την λαϊκή ότι σου λείπει από τα δευτερεύοντα φυτά, ακόμα και το ζώο εκτροφής, αν δεν το έχεις,.
    Το αναδυόμενο σε καλό πλήθος από δένδρα, στάβλους και εργαστήρια, παρόλο που δεν τα είχαν συμπεριλάβει κι αυτά στο τρίτο βήμα, όχι όμως και από το φυτό, για το οποίο θα αφιερώσεις τις περισσότερες ώρες σου.
    Τα δώρα;
    Ανάμικτα τα συναισθήματα. Τόση φασαρία για μερικούς ακόμα στάβλους χαμαιλέοντα, (τόσους στάβλους χαμαιλέοντα να δω τι θα τους κάνουμε), για μερικές κίτρινες, κίτρινες, αναβαθμίσεις τους, ένα στάβλο αρκούδας, (έχω ήδη τρεις), χωρίς καμία εμφανή εξέλιξη για το συγκεκριμένο ζώο σε σχέση με τον χαμαιλέοντα που έχουν ήδη ανακοινώσει ότι είναι το επόμενο ζώο εκτροφής, λες και τους έλειπαν ζώα για να δημιουργήσουν την επόμενη εκτροφή και μία σειρά σύννεφων, η οποία σώζει κάπως την κατάσταση.
    Όχι, δεν θα έλεγα ότι έμεινα ικανοποιημένος από αυτό το δρώμενο. Σίγουρα μπορούν να μας δώσουν καλύτερα και τα περιμένω.
    Καληνύχτα και καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/1/15
    Αρέσει σε BOYLA-11, pan15200188, kolokythopitas και 9 σε άλλους.
  16. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    μην ξεχνας την γραμμή που δινει 70πε νήσιου που για μενα ειναι πολυ καλο αυτο μαλλον καλυτερο απο ολα μιας και εγω πχ που ειμαι 135 επ. περνω 9450πε δεν ειναι λιγοι.
    στα υπολοιπα ομως θα συμφωνήσω μαζι σου.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και yelander10.
  17. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Τελικά ήταν εύκολο και το 3ο στάδιο του παιχνιδιού και όπως και το είπα και το μεσημέρι σε άλλη μου ανάρτηση ότι θα το τελείωνα πολύ πιο γρήγορα έτσι και έγινε. Μου αρέσει που έχω μαζέψει όλα τα φυτά του event έχω και το κόκκινο λάχανο αλλά μου λείπουν γιρλάντες καλαμποκιού που κάποιες μου βγαίνουν το πρωί και κάποιες σε 2 ώρες. Η χαζή δεν το πρόσεξα. Άρα αύριο τελειώνει για μένα το event ολοκληρωμένο αλλά μέχρι αύριο πάλι εδώ θα είμαστε να κάνουμε και τις ανάλογες αναρτήσεις. Η απόδειξη πως το τελείωσα μόλις πριν λίγα λεπτά.
    [​IMG] Καλό βράδυ, τα λέμε αύριο και πάλι!!!
     
  18. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Και βέβαια δεν την ξεχνάω. Για μένα ήταν το κίνητρο.
    Καλή συνέχεια
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, maroula, LILA413 και 2 σε άλλους.
  19. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    τελικα την έκανα την γκάφα!!! :( ξέχασα το χρονόμετρο, αλλα και αυτό για καλό έγινε! διότι μεσα στην γκάφα μου είδα...πόσα πε θα μαζευα χωρίς τους τζαμπό σταβλους, που δεν μαζεύτηκαν ούτε με τους βοηθούς ούτε χειροκίνητα!!! απο κει γλύτωσα μπολικο χρόνο! και μπόλικες σουπερ τροφές!!! και τώρα που τα είδα! μαλλον δεν θα γίνει ολοκληρη αν δεν ξανακάνω πάλι την ίδια γκάφα!
     
    Αρέσει σε dionmilia84, ath, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  20. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Περιμένω περίπου 100 αναδυόμενα και τέλος...
    και στα δικά σας.
     
    Αρέσει σε dionmilia84, ath, βιβη.2003 και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.