Συζήτηση για το event "Κόμικ 7: Θέα από ψηλά"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Pandora*, 14/1/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    και εναν απο εμενα να μου το θυμισεις μονο μην ξεχαστω;)
     
    Αρέσει σε soyla74, GEPPO1, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  2. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    όχι μόνο 2.εξαιρείται το εργαστήριο καστόρων,παπαγάλων,ελεφάντων κι όλα τα τρομακτικά. ;)
     
    Αρέσει σε soyla74, βιβη.2003, graganta και 2 σε άλλους.
  3. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    ήρθα για ενημέρωση!!!εβαλα όλα οσα είπα και...........ξεχασα να πατήσω εκκίνηση!!!άδειασα 5-6 στάβλους και ευτυχώς θυμήθηκα το ρολόι(λέω ευτυχως γιατι εχω αδειάσει όλη την κεντρική φαρμα και μετα ξεκίνησα ρολόι)!!τελος πάντων μετά απο αυτή τη χαζομάρα μάζεψα 35224 και έχω και μερικά ακόμα που δεν έχουν γίνει θα είναι σε κανα 2ωρο++ έβαλα ξανα και όσους άδειασα και αν δεν τελειώσει σήμερα θα τελειώσει αύριο!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Nantia123, yelander10 και 8 σε άλλους.
  4. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    καλησπέρα σας
    επειδή εχω μπερδευτεί πολυ. Οι γλαστρουλες του έρωτα δινουν 10% λιγότερο χρονο , το λικερ και οι μπαλίτσες τυριου 5%.

    Πότε πρεπει να τα ενεργοποιήσω αυτα πριν το μαζεμα των σταβλων ή μετα ?
    Το ανοιξιατικο στεφάνι που δινει 30% αυτο πότε ? πριν ή μετα το μάζεμα τους ?
     
    Αρέσει στον/ην pan15200188.
  5. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Koyrsaros,τις γλαστρούλες,το λικέρ,τις μπαλίτσες τυριού και γενικά όσα είναι για μείωση χρόνου, τα ενεργοποιούμε πριν το τάισμα ή το φύτεμα όταν πρόκειτε για μείωση χρόνου σε φυτά..Το στεφάνι και γενικά όσα δίνουν π.ε. ,πριν το μάζεμα.
    Βιβή,αυτό το έπαθα και γω χθες με τα δέντρα.Μάζεψα τη βασική φάρμα(όλη γιατί είχα θεριστική) και μετά θυμήθηκα ότι δεν είχα βάλει το ρολόι.Έτσι τα μάζεψα όλα και το ενεργοποίησα σήμερα.Και όχι μόνο αυτό, αλλά χθες περίμενα να πάει 3.00 για να μπω.Ξέχασα ότι άρχιζε στις 12.00.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/1/15
    Αρέσει σε *mava*, fenia233, yelander10 και 8 σε άλλους.
  6. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα!Την γλάστρα του έρωτα μαζί με μπαλίτσες τυριού ή το λικέρ θα τα ενεργοποιήσεις Πριν ταΐσεις τα ζώα σου.

    Το ανοιξιάτικο στεφάνι μαζι με μαρμελάδα τριαντάφυλλο ή πασχαλινή μαρμελάδα(ότι έχεις) τα ενεργοποιούμε πριν μαζέψουμε τους σταύλους και αφού έχουμε ενεργοποιήσει πρώτα το ρολόι-εκκίνησης.
     
    Αρέσει σε misirli, billgab, βιβη.2003 και 5 σε άλλους.
  7. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    δλδ αύριο το πρωι εγω που θα ειναι έτοιμοι οι σταβλοι θα πρεπει , πρωτα να βαλω ανοιξιάτικο στεφάνι μαζι με μαρμελάδα τριαντάφυλλο ή πασχαλινή μαρμελάδα για να παρω ΠΕ και αμεσως πριν ταίσω τα ζωα μου να τα βγαλω και να βαλω την γλάστρα του έρωτα μαζί με μπαλίτσες τυριού ή το λικέρ σωστα ???
     
    Αρέσει στον/ην pan15200188.
  8. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    συναγροτες SOS ποια εργαστηρια μπορουμε τελικα να χρεισιμοποιησουμε γιατι εχω μπερδευτει
     
  9. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Ναί.Μόνο μήν ξεχάσεις να πατήσεις την εκκίνηση πρώτα για να μετρούν οι πόντοι σου.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, soyla74, pan15200188 και 3 σε άλλους.
  10. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    σας ευχαριστώ πολύ αμφότερους 2014chr, graganta
     
    Αρέσει στους elenigri, powerranger91 και graganta.
  11. t.n.s

    t.n.s Προχωρημένος

    συγνωμη,αλλα μια διευκρινηση επειδη δεν καταλαβα καλα! αν καποιος δεν τελειωσει ολοκληρο το 3ο βημα,μπορει να παει στο 4 και στο 5 ή οχι?
     
  12. paokaki02

    paokaki02 Ανερχόμενος συντάκτης

    Συναγρότες, συναγωνιστές καλησπέρα σας:) Βοηθείστε με λίγο γιατί από το τόσο διάβασμα έγινε το μυαλό μου πελτές... Η επανεκκίνηση τί ρόλο ακριβώς παίζει;;; Γιατί πρέπει να γίνει;;; Μέχρι τώρα δεν έκανα ποτέ αυτή την κίνηση...
     
    Αρέσει στον/ην elenigri.
  13. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Σας παρακαλούμε πολύ να ακολουθήσετε τους κανόνες.
    Οι ερωτήσεις πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες ενότητες καθώς εδώ υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να λάβετε λάθος απαντήσεις από τους συμπαίκτες σας.
    Επιπλέον, μην απαντάτε σε συμπαίκτες σας αν δεν είστε απολύτως σίγουροι. Χρησιμοποιείστε σωστά τα σημεία στίξης ώστε να μην δίνετε λάθος νόημα στις αναρτήσεις σας.
     
    Αρέσει στον/ην elenigri.
  14. RARANIARO

    RARANIARO Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα σε ολους,μηπως υπαρχει καποιο νεοτερο για τον bonus κωδικo που σκεφτοταν η εταιρια να δωσει ;;)
     
    Αρέσει στον/ην βιβη.2003.
  15. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    να πω και εγω κατι...αν μαζεψεις τους σταυλους και θελεις λιγους ποντους ακομα και μπορεις με μικρους σταυλους να τους καλιψεις καλο ειναι να κρατισεις τα βιοτεχνικα που ειναι πανακριβα η εστω το στεφανη και να βαλεις μονο γλαστρουλα του ερωτα αλλα να σε φτανει ο χρονος απο το στεφανη για ενα ακομα μαζεμα δεν νομιζω να σε μπερδεψα? αν ναι κανε οτι καταλαβενεις
    καλη συνεχεια
     
  16. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    paokaki02 επανεκινηση κάνεις αν δεν εχεις τελειώσει το βήμα και θές να το επαναλάβεις.
    t.n.s τελειώσεις δεν τελειώσεις το 3ο και 1ο βημα μπορείς να πάς στο 2ο,4ο!!
    εγω παλευω ακομα το 3ο εχω μαζεψει 41000 και εχω αρκετο χρονο ακόμα!!
     
    Αρέσει στους paokaki02, soyla74 και pan15200188.
  17. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μπορείς να μου δείξεις που ακριβώς αναφέρεται κάτι τέτοιο στις σ.ε ;
     
  18. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    εγω τελειωσα το 2ο βημα και παω για το 3ο τωρα τι θα κανω ενας Θεος ξερει...
     
    Αρέσει στους βιβη.2003, powerranger91 και soyla74.
  19. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    καλησπερα σε ολους .....διαβαζω οτι καποιοι ξεμπερδεψαν με το 3 βημα με επιτυχια και χαιρομαι για αυτο ,μπραβο ,μπραβο !! :)
    εγω αποφασισα τελικα να βαλω αυριο το μεσημερι τους σταβλους ,εκανα το 2 βημα εχω μαζεψει ηδη 9000 φυτα και ως αυριο θα εχω τελειωσει με ολα αυτα οποτε βαζοντας τους μεσημερι δευτερα πρωι τους μαζευω αντε και ενα μαζεμα ακομα και τελος ,μετα με τη μια εχω τελειωσει ολα τα βηματα ....αυτα βεβαια στη θεωρια για να δουμε στην πραξη xD
     
    Αρέσει σε soyla74, psipsi1978, graganta και 4 σε άλλους.
  20. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    Αυτό δεν εννοείτε εδώ;"το χρονόμετρο θα σταματήσει, θα ξεκλειδωθεί το 2ο βήμα αλλά θα έχετε την δυνατότητα να ξεκινήσετε ξανά το 1ο βήμα ή απλα να συννεχίσετε στο 2ο βήμα. Εφοσον αποφασίσετε να κάνετε ξανά το 1ο βήμα , θα μπορεσετε ταυτόχρονα να δώσετε τα απαιτούμενα προίοντα και στο 2ο βήμα.
    Αν μαζέψετε πάνω από 2.400 π.ε , θα πάρετε μερικά από τα έπαθλα και το 1ο βήμα θα κλειδωθεί.

    γιατί εγώ αυτό καταλαβαίνω!!!
     
    Αρέσει στους soyla74 και LILA413.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.