Συζήτηση για το event "Κόμικ 6"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 5/11/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Νέους μηχανισμούς αποστολών μας υποσχέθηκε ο Varun πριν απο δυο μήνες και πήραμε μια καλή γεύση απο τη "συμφωνία" για το τι θα επακολουθήσει.:D
    Το δρώμενο εχει αρκετές απρόσμενες καινοτομίες ,που μας ανάγκασαν να κάνουμε υπολογισμούς και να σχεδιάσουμε τη στρατηγική μας, ανάλογα με τον τρόπο που εχουμε σχεδιάσει και διαμορφώσει τη φαρμα μας .
    Το δρώμενο ξέφυγε απο τη βαρετή διαδικασία του μονότονου σπερνοθερίσματος ,κρατησε αμείωτο το ενδιαφέρον μας ,και παρ' οτι παρουσιάστηκαν αρκετά προβλήματα λύθηκαν με τρόπο ικανοποιητικό . Για μια ακόμη φορά βλεπουμε ως αμοιβή σειρά με σύννεφα , κι' αυτό ειναι θετική εξέλιξη διότι αξιοποιούνται τα επαθλα , πρώτη φορά τοποθετούμε εργαστήρι στη φασολιά σαν απλο διακοσμητικό, λεπτομέρεια που δεν πέρασε απαρατήρητη.
    Καλησπέρα σας και καλή συνέχεια :)
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, psipsi1978 και 8 σε άλλους.
  2. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    να σου πω κατι; όντως δεν πέρασε απαρατήρητο η τοποθέτηση εργαστηρίου σαν διακοσμητικό στην φασολιά. Η αλήθεια είναι γιατι να το τοποθετήσεις σαν διακοσμητικό; και να μην το κρατήσεις σαν εργαστήριο; αφου θα μείνει; εκεί στην αρχή έλεγα μόνο και μόνο για αυτο να μην αρχίσω καν το ιβεντ, ως ένδειξη διαμαρτυρίας
    Άλλά μόλις είδα την 1η αμοιβή το ξεκίνησα!

    Μολις τώρα παρατηρησα και κάτι ακόμα ότι οι πε των φυτών των ιβέντ είναι καλυτερα και απο τα κανονικα φυτά μας! δηλαδη το σπαράγγι που και αυτο είναι 8ωρο έχει ακριβως τα ίδια πε με το 8ωρο φυτό του ιβέντ! (καλα εδω είναι ίσο!!!) στο 4ωρο φυτό του ιβέντ! Ε! είναι λιγοι παραπάνω οι πε τους απο το/τα 4ωρο καθημερινό φυτό που έχουμε.

    Συμπέρασμα; ε! εγω θα συνεχίζω να τα φυτέυω ακόμη και αν έχω τελειώσει το ιβεντ!!!

    υ.γ. δεν έχει ξανατύχει να ξεπερνάει φυτό ιβέντ καθημερινό φυτό!!! ναι σε τέτοιο επίπεδο μαλιστα!
     
  3. evagel00

    evagel00 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι τα αναδυωμενα γιατι δεν ξερω αν θα προλαβω να τα μαζεψω, το μονο που ελπιζω για καποιον απο μηχανης θεο να με βοηθησει....
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  4. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    τα αναδυώμενα θα μαζευτούν μην φοβάστε έχουμε ακόμα μέρες!!
    εγώ πάντως ειμαι στο 4ο βήμα και θέλω 150 για να φτάσω τα 450 και στο 4ο δεν ζητάει φωτάκια!!!
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  5. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Ψυχραιμία, χρονόμετρο, καλές συμβουλές από "έμπειρους" και αυτοσχεδιασμός λειτούργησαν σωρρευτικά κι έτσι αύριο το πρωί και το τελευταίο βήμα θα είναι σχεδόν έτοιμο αφού υπάρχει και σε μένα έλλειμμα αναδυόμενων. 62 ώρες ακόμα έχουμε...
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, kolokythopitas και 2 σε άλλους.
  6. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα. Έρρωσθε, ευδαιμονείτε και ευημερείτε, Έλληνες απανταχού
    184 αναδυόμενα μου λείπουν και μένα, ενώ έχω τελειώσει όλα τα άλλα.
    Πρώτη φορά λείπουν τόσα πολλά αναλογικά...
     
  7. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλημερα αγροτες
    αλλα 50 αναδυόμενα και τέλος το 4ο βημα!!!το 5ο το εχω σχεδον ετοιμο. μια συγκομηδη θελω
    μου αρεσε το ιβεντ γιατι εχει πορεια!δηλαδη δεν το τελειωσαν οι περισσότεροι σε 3 μερες π.χ
    μάλλον ηταν ο άνεμος που δεν φυσηξε να κουνησει τα πανια!!!
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και kolokythopitas.
  8. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέρα
    βιβη.2003
    Πρόσεξε λίγο μάλλον κάτι έχεις κάνει λάθος, στο 4 βήμα δεν έχει αναδυόμενα , μόνο το 3 και 5
    Εσύ που τα δίνεις στο 4? Στο 5 έχει 450 αναδυόμενα να δώσουμε

     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  9. xaxare70

    xaxare70 Ανερχόμενος συντάκτης

    σχετικά με τη σειρά σύννεφων μην ξεχνατε οτι δινει ποντους για το bahamarama και απο το τελευταίο βήμα που δίνει 3 εργαστήρια θα τοποθετήσουμε το 1.
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  10. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα ,τι κάνετε αγρότες και αγρότισσές ,όπως είπα στην αρχή ολοι ασχοληθήκαμε με το 1 βήμα και ξεχάσαμε τα αναδυμένα που θα μαζευτούν με λίγο κόπο παραπάνω , αλλά τα δωρα που θα μας δωσει το εβεντ είναι ανεπανάληπτα , γι' αυτό τον λόγο αξίζει να ασχοληθούμε με το δρώμενο μέχρι το τέλος του . θα προσπαθήσω να το τελειώσω και ότι βγει . να είστε ολοι καλα.
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, *mava* και 2 σε άλλους.
  11. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Όπως είχα πει θα πάω ως το 3ο μόνο και μόνο για τους σταβλαρχες αλλά κόλλησα στα φωτάκια θέλω καμοία 255 και δεν την βγάζω με τίποτα!Θέλω να περισέψει χρόνος και για να πουλήσω λίπασμα!
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  12. Στελλα1970

    Στελλα1970 Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους, αν ξέρει κάποιος παρακαλώ να μου πει γιατί υπάρχει το εικονίδιο των 'εορταστικών πανιών' στα Προϊόντα στην Αγορά αλλά δεν μπορεί να πουλήσει κανείς πανιά αν το επιθυμεί; Αν το έβαλαν εκεί για να αρχίσει να λειτουργεί μετά το τέλος του event, πώς θα λειτουργήσει τότε αφού τα 3 ιστιοποιεία που μας επιτρέπει να κατασκευάσουμε θα τα έχουμε παραδώσει στο event; Μήπως δεν κατάλαβα κάτι;
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  13. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    ως δωρο στο 5ο βημα δινονται 3 εργαστηρια το 1 λογικα θα παει στη φασολια τ αλλα 2 θα παραγουμε πανια οκ?
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  14. Στελλα1970

    Στελλα1970 Αρχάριος στο φόρουμ

    α μάλιστα, ευχαριστώ πολύ alexbas
    αυτό που λένε λοιπόν οι Σ.Ε στην αμοιβή του 5ου επιπέδου "3 κατασκευής πανιών" είναι στην πραγματικότητα ιστιοποιεία!


    Ξανακοίταξα τις Σ.Ε. και πάλι δεν βγάζω νόημα. Μοιάζει να μην μπορούμε να κρατήσουμε τα ιστιοποιεία μετά το τέλος του event, αφού στις Σ.Ε. του γράφει
    - Κάθε Ιστιοποιείο θα μετατραπεί σε 25 π.ε και 25 χ.τ μετά το τέλος του event
    Καταλαβαίνει κανείς τι πρέπει να κάνουμε για να κρατήσουμε ιστιοποιεία;
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 10/11/14
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  15. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    διαφορετικα ηταν αυτα που φτιαξαμε, ηταν μονο για το event. στο τελος θα παρουμε τα κανονικα που εκτος απο την τροφη θα χρειαζονται κ τυφ/κες για να λειτουργησουν οπως δλδ κ τ υπολοιπα εργ/ρια καλη μας συνεχεια
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  16. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Ενα εργοστασιο κατασκευής πανιών πάει στη γραμμή φασολιάς και
    Δύο εργοστασια κατασκευής πανιών πάνε στους σταύλους/εργαστήρια και παράγουν εορταστικά πανιά

    Τα ιστιοποιεία είναι εργαστήρια μόνο για το εβέντ και ή τα δίνουμε για την πέμπτη αποστολή ή μετατρέπονται σε 25 π.ε και 25 χ.τ μετά το τέλος του event.
    Αυτά παράγουν πανί μύλου κατά τη διάρκει του εβέντ

    Αρα ο μόνος τόπος να παράγουμε εορταστικά πανιά μετά το εβέντ είναι να βγάλουμε την πέμπτη αποστολή.
     
  17. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Eίδατε την παράταση;Τζάμπα άγχος,τζάμπα λιπάσματα[εγώ ευτυχώς δεν ξόδεψα ούτε καν απλό].Τις τελευταίες 24 ώρες μάζεψα 200 φωτάκια και θέλω 250,άρα τελειώνω αύριο. Ο πρώτος σταυλάρχης απογοήτευση.[κίτρινο κουρείο λαγών]. Ο δεύτερος μια χαρά.[κόκκινο καζανοποιείο]. επ.81.Καλή συνέχεια σε όσους δεν τελειώσαμε[χαλαρά...] και καλό βράδυ σε όλους.
    ΥΣ.Πολύ καλό το ιβέντ και τα δώρα.
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  18. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα , είδα την παράταση και χάρηκα ,άλλοι νομίζω δεν χαρήκαν και τόσο , επειδή δεν μου το επιτρέπει το ήθος μου , δεν θα αναφέρω τίποτα . απλά θα πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην εταιρεία που το σκέφτηκε, το εβεντ το τελειώνω μέσα στον προβλεπόμενο χρόνο και χωρίς την παράταση , (λίγο αργά βέβαια), αλλά και να μην το τελείωνα πάλι το ίδιο θα έλεγα , εξάλλου όπως λέω ο αλτρουισμός δεν έβλαψε ποτέ κανέναν . ευχαριστώ πολύ, να είστε ολοι καλα.
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  19. giannissuper

    giannissuper Έμπειρος

    Τέλος το ιβεντ για εμένα..
    [​IMG]
    Στο τελευταίο βήμα έχει χειροτεχνίες.
    [​IMG]
    Κόψτε και σχεδιάστε.!!!
    Καλή σας συνέχεια!!!
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, psipsi1978 και 2 σε άλλους.
  20. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    και έλεγα που είναι οι χειροτεχνίες; :p
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, psipsi1978 και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.