Συζήτηση για το event "Κόμικ 6"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 5/11/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. dafro123

    dafro123 Ενεργός συντάκτης

    και εμενα το χρονομετρο με ειχε πεταξει εξω και σημερα ειδα όλα τα δωρακια του 1ο μερους πιστωθηκαν στο λογαριασμο μου
     
    Αρέσει στους aloniaris, βιβη.2003 και ellee68.
  2. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    ευχαριστω πολυ για την διευκρινιση :)
     
    Αρέσει σε aloniaris, rainbow, Nantia123 και 4 σε άλλους.
  3. martha72

    martha72 Ενεργός συντάκτης

    γιατι τοσοι υπολογισμοί, γιατι τοσοι λογάριθμοι,γιατι τοσες ριζες και γιατι τοσος πονοκεφαλος. Στα τοσα χρονια που παιζω το παιχιδι επιπεδο 94, πρωτη φορα γραφω σε αυτή την ενοτητα, και ο λογος είναι η απολυτη αγωνια που σας εχει πιασει.Θα ηθελα να θυμισω πως είναι απλως ένα παιχνιδι
     
    Αρέσει σε aloniaris, rainbow, Ολγα-62 και 6 σε άλλους.
  4. siourdistan

    siourdistan Τακτικός στο φόρουμ

    συγχαρητηρια στους υπευθυνους που εδωσαν ολο τα επαθλα για το δρωμενο λογω προβληματων, αυτο ειναι αποδειξη σεβασμου στον παιχτη αλλα τωρα ειναι αδικημενοι οσοι το ολοκληρωσαν καταναλωνωντας βιοτεχνικα ειδη αλλα πανω απο ολα χρονο
     
    Αρέσει σε aloniaris, *mava*, rainbow και 5 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    πολυ δυσκολα τα πραγματα με τα φωτακια!! νομιζω οτι θα μας αλλαξουν τα δικα μας...... φωτακια!!
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, *mava* και 10 σε άλλους.
  6. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ





    Συμφωνώ καθώς είναι αναδυόμενα!Δεν πειράζει έχουμε χρόνο!
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, misirli και 2 σε άλλους.
  7. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    siourdistan τι ακριβώς εννοείς;
    δεν γραφτηκε τιποτα στις ανακοινώσεις οτι θα δωθουν ολα τα επαθλα του 1ου βήματος αν δεν το εχεις τελειωσει λογω προβληματων!!
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και kolokythopitas.
  8. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    βιβη. 2003 αν θελεις διαβασε τις τεχνικες ανακοινωσεις προβληματα με το κομικ 6
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  9. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    γεια σας παιδιά!!εμένα μου πιστώθηκαν όλα τα έπαθλα της 1ης αποστολής κι ας είχα δώσει περίπου 18000 πε..ένα μεγάλο μπράβο στην εταιρεία που φέρθηκε σε όλους δίκαια!!!πάντα τέτοια!!συγχαρητήρια!!
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και -voula63-.
  10. RARANIARO

    RARANIARO Ενεργός συντάκτης

    καλημερα σε ολους.Ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω.Θελω να σας ευχαριστησω για τις πολυ πολυ χρησιμες πληροφοριες και να ρωτησω ,επειδη δεν προλαβαινω το βημα 4&5 χανω τα ιστιοποεια ;;:cry:
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  11. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Καλημέρα. Ναι αν έχω καταλάβει σωστά μετατρέπονται σε 25 π.ε.! Σημαντικό κέρδος.
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  12. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Αυτήν τη φορά μας έβαλαν ένα πραγματικά πρωτότυπο ιβέντ, με μεγάλο βαθμό δυσκολίας. Σήμερα τελειώνω το 4ο βήμα, και διαπιστώνω ότι τελικά και σε αυτό το ιβέντ το πρόβλημα είναι τα αναδυόμενα. Στην αρχή πίστεψα ότι το 1ο βήμα ήταν η μεγάλη δυσκολία και πιέστηκα να το βγάλω, μετά έλεγα ότι τα πανιά θα με δυσκολέψουν αλλά και με αυτά τελειώνω σήμερα, ύστερα φοβήθηκα τα φυτά, αλλά έχω τελειώσει με το ένα και μου μένουν οι 8000 παπαρούνες που με λίγη προσπάθεια βγαίνουν, αλλά τα αναδυόμενα είναι και πάλι η μεγαλύτερη δυσκολία. Το πρωί μάζεψα την φάρμα μου φυτεμένη με κρεμμύδι και φουντούκι με ενεργό δράκο και ψωμάκι καρότου για έξτρα πόντους και πήρα μόλις 77 φωτάκια. Δυστυχώς σήμερα το βράδυ θα καταφύγω στην κλασσική λύση εξευγενισμένου γαρύφαλλου με βιοτεχνικά για συνοδευτικό, μήπως και καταφέρω να μαζέψω τα 450 φωτάκια.
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  13. barbasoulis

    barbasoulis Αρχάριος στο φόρουμ

    Από λαμπιρίζουσες μούχλες σε λαμπιρίζουσες παπαρούνες και επειτα σε απαστράπτοντες κούκους ... Φυτέψτε- ξηλώστε...
    Αναδυόμενααα!!!
     
  14. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλό μεσημέρι σε όλη την αγροτοπαρέα

    Θέλω να σας πω πως δεν πρέπει να αγχώνεστε με τα αναδυόμενα και αυτό γιατί τις 3 πρωτες μέρες μαζέψαμε 500 για το 2 και 3 βήμα και τώρα 4 μερες θα μαζέψουμε 450 για το 5 βήμα
    εγω έχω τελειώσει τα φυτά και εχω και 80 αναδυόμενα
    μέχρι την λήξη θα τα μαζέψω
    βάλτε χχλ δέντρα και εργαστήρια και στάβλους να σας δίνουν πολλούς πόντους
    και ότι μεγαλύτερο φυτό με βιοτεχνικά
    Καλή επιτυχία σε όλους
     
  15. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Δενδρύλλια καλούτσικα!![​IMG]Γιαπονέζικο σφενδάμι
    Χουρμαδιά XXL ,Αλατόδεντρο[τέταρτο δεν μου χρειάζεται],Ζαχαρόδεντρο,Κατσικίσιο γαλατόδεντρο(δεν με χαλαει)
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  16. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    και οι δύο μέθοδοι που παρουσίασαν οι συναγρότες μας είχαν πλεονεκτήματα κ μειονεκτήματα η κάθε μια. όλες οι μέθοδοι όμως τινάχτηκαν στον αέρα από την απόφαση της εταιρείας να ολοκληρώσει το 1ο βήμα λόγω προβλημάτων. Αν και είμαι από τους ευνοημένους θεωρώ απαράδεκτη την διαδικασία αυτή - που μπορώ να πω ότι αγγίζει τα όρια της κοροϊδίας από τη άποψη ότι άλλα λένε οι όροι του δρώμενου που ανακοινώθηκαν κ άλλα συμβαίνουν - γιατί ώθησε παίκτες σε κατανάλωση ή και αγορά βιοτεχνικών ή σούπερ λιπάσματος χωρίς να τους προειδοποιήσει.
    Αυτό είναι η ίση μεταχείριση;
    Τώρα λιγόστεψαν τα αναδυόμενα για να δυσκολέψει λίγο το δρώμενο...
    Παρ'όλα αυτά ήταν το πιο αγαπημένο μου, λόγω της δυσκολίας που είχε στο πρώτο βήμα και θα ήθελα να έχει κι άλλα τέτοιου είδους.
    Προτίμησα τα άνετα χωράφια μόνο και μόνο λόγω του ότι έδιναν περισσότερα αναδυόμενα αν κ τώρα είμαι στο τελευταίο βήμα με μόνο 182 φωτάκια από τα 450 που χρειάζονται.
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, *mava* και 6 σε άλλους.
  17. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Τι γίνεται ρε παιδιά;Κοιμόσαστε όλοι;Κανείς δε δουλεύει σ'αυτή τη φάρμα;Ακόμα δεν ξεκουραστήκατε απο την Πέμπτη;Είμαι μόνη μου σε όλο το θέμα.Κανείς να μου στείλει ένα φωτάκι που μου λείπει για ολοκληρώσω το τρίτο βήμα, να μην περιμένω το βράδυ που θα βγούν τα φυτά;

    Συμπληρωματικό: April, δεν ξέρω αν το διάβασες, αλλά ήρθε πάνω στην ώρα.Ευχαριστώ.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/11/14
  18. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    καλο απογευμα και απο μενα :) .......εγω τα εχω τελειωσει ολα ,και τα εχω παραδωσει εκτος βεβαια οπως ολοι απο τα φωτακια !! -.-
    εχω παραδωσει 250 απο τα 450 ,εχουμε ομως ωρες μπροστα μας το βραδυ με μεγαλα φυτα θα βγουν ......ετσι αγχωνομαστε και στο τελος οι περισσοτεροι εχουμε περισσευμα ;) .......αυτη την φορα αφησα για το τελος του ιβεντ σταυλαρχες και δενδρυλια για να μην εκνευριστω με τις βλακειες που θα τυχω εν μεσω παιχνιδιου xD


    υγ graganta πες μου πως μπορω να σου στειλω δωρακι και το εχεις ;)
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  19. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Και τα φωτάκια πέφτουν βροχή.Ευχαριστώ.Σ'αυτό το παιχνίδι μου αρέσει η αλληλεγγύη μεταξύ των παικτών.Τα δέντρα μου ήταν ζαχαρόδεντρο,αλατόδεντρο απλό και xxl, χουρμαδιά xl και xxl.Τους σταυλάρχες θα τους δω το πρωί.
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68, elenigri και σε ακόμα ένα άτομο.
  20. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    ioanna6929 ευχαριστω
    το διάβασα κάποιοι ευνοηθήκαν και θα ευνοηθούν αφου θα δωθει μπονους κωδικός για όλους!!!
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και graganta.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.