Συζήτηση για το event "Κόμικ 6"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 5/11/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Και εσύ εκανες το ίδιο?
    Και νόμιζα οτι ήμουν μόνος μου
    Μπήκα το πρωί, ενεργοποίησα τα κατοικίδια και σιγά σιγά άρχισα να μαζεύω........
    Μετά το πρώτο χωράφι θυμήθηκα οτι δεν ξεκίνησα το χρονόμετρο :eek:
    Θα μου πάρει λίγο παραπάνω :wuerg:
     
  2. barbasoulis

    barbasoulis Αρχάριος στο φόρουμ

    Πάτησα την έναρξη του ρολογιού γύρω στις 9:30 το πρωί , μαζεψα 31000 περιπου πόντους , ξαναφυτεψα, έκανα log out (αφήνοντας το ρολόι να έχει μπροστά του σχεδόν ένα 24ωρο ) και τώρα που ξαναμπήκα , με << πεταξε >> στό δευτερο βήμα . Πόσες ώρες διαρκεί το πρώτο βήμα ;;; Απαιτώ εξηγήσεις ...
    Απ΄ότι θυμάμαι δεν λέει στις συχνές ερωτήσεις οτί οι 24ώρες για το πρώτο βήμα θα πρεπει να ολοκληρωθούν σε ένα 24ωρο από την έναρξη ολοκλήρου του δρώμενου διότι αυτό θα ήταν ανέφικτο .
    Τι συμβαίνει λοιπόν ;
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/11/14
    Αρέσει στους aloniaris, toyrbigion και ellee68.
  3. alekarama

    alekarama Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    εμενα εδειξε οτι διαρκει 24ωρες.
     
  4. barbasoulis

    barbasoulis Αρχάριος στο φόρουμ

    οκ!! Εκανα log out και login ξανα και όλα εντάξει!!
    Τα στεφανιαία μου είχαν αρχίσει τρελό χορό!
     
  5. brutalll

    brutalll Αρχάριος στο φόρουμ

    καλησπερα και απο μενα ειναι παρα πολυ καλο το event μπραβο....πολυ καλη δουλεια συγχαρητηρια. Θελω να κανω μια ερωτηση, ενεργοποίησα το χρονόμετρο νωρις το πρωι κ τωρα μου γραφει οτι εκανα 21 ωρες και θέλει αλλες 3 ώρες για να ολοκληρωθεί γιατι? Ευχαριστώ πολυ....
     
    Αρέσει στους aloniaris, toyrbigion και ellee68.
  6. rainbow

    rainbow Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα, μόλις τελείωσα το 1ο βήμα και θέλω να ευχαριστήσω τους συναγρότες και ιδιαίτερα τον Κώστα dalaveria.gr που με τις πολύτιμες πληροφορίες τους με βοήθησαν να το τελειώσω (όπως μπορούσα). Και συνεχίζω...
     
    Αρέσει στους aloniaris, toyrbigion και ellee68.
  7. nelo0234596

    nelo0234596 Αρχάριος στο φόρουμ

    καλησπερα και απο μενα πραγματικα ωραιο το ιβεντ και εγω ομως εχω την ιδια απορια με αλλους συναγροτες-ισσες ενεργοποιησα το 1ο βημα το μεσημερι σημερα και μου γραφει σε καθε εισοδο-εξοδο στη φαρμα μου και διαφορετικη ωρα στο χρονομετρο συμβαινει και σε αλλους αυτο????
     
    Αρέσει στους aloniaris, toyrbigion και ellee68.
  8. FARMERAMA16000

    FARMERAMA16000 Προχωρημένος

    αγαπητοι nelo0234596,brutall,barbasoulis (και οσοι αλλοι ακομη)
    ειχα και εγω το ιδιο προβλημα και μαλιστα μου πιστωθηκαν μερος των δωρων του 1ου βηματος
    το προβλημα διορθωθηκε ,αυξηθηκε ο χρονος,και συνεχιζουμε κανονικα
     
  9. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Τέλειωσα το 1ο βήμα σε 11 ώρες με απλά και μικρά χωράφια και διαπίστωσα ότι δεν ήταν απαραίτητο να βγάλω και τα δένδρα, μόνο τους στάβλους. Χρησιμοποίησα τα κατοικίδια, τσάτνι και κολοκυθομιλίττα και καροτόψωμο
    Ευχαριστώ όλους τους συναγρότες για τις ιδέες, μερικές από τις οποίες χρησιμοποίησα.
     
  10. dafro123

    dafro123 Ενεργός συντάκτης

    Και σε μενα το πρωτο βημα ανοιξε γρηγοροτερα και μου πιστωσε μερος της αμοιβης μπηκα βγηκα τα ιδια ,δεν επανέρχεται ο χρονος ....
     
    Αρέσει στους aloniaris, toyrbigion και ellee68.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    τελειωσα και εγω το πρωτο βημα, με 1 φυτεμα σε σουπερ χωραφια και 1 με μικρα , με 8ωρα φυτα και ολα τα μπονους βεβαια συν 1 τσαντι για περισσοτερα φυτα. λοιπον φιλε Κωστα, αγροτες ενωμενοι , ποτε νικημενοι χα χα
    καλη συνεχεια σε ολους και αντε να δουμε , τι δενδρα και σταβλους θα παρουμε. θα αξιζει τον κοπο??
    καλο βραδυ

    αα παιδια μην ξεχαστουμε, πρεπει να φτιαξουμε και τα πανια
     
    Αρέσει σε aloniaris, psipsi1978, toyrbigion και 3 σε άλλους.
  12. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους τους σκληρά εργαζόμενους αγρότες!!!!!!!!
    Θα ήθελα να ευχαριστήσω και εγώ τον Κώστα για την πολύτιμη βοήθειά του, πάντα όποτε τον χρειάστηκα ήταν εκεί
    Ευχαριστώ dalaveria.gr!!!!!


    Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα.
     
    Αρέσει σε aloniaris, sofouladim, kitsena και 5 σε άλλους.
  13. ellee68

    ellee68 Αρχάριος στο φόρουμ

    Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά σε Μιχάληδες , Άγγελους, Ταξιάρχες, Αγγελικές κλπ.
    Τελικά το πρώτο βήμα ήταν πολύ απλό χωρίς μαγικά χωράφια και τα σχετικά.
    Απλά χρειάζονταν τα σωστά συστατικά
    [​IMG]
    ξεκίνημα του χρονομέτρου πριν το πρώτο μάζεμα ακριβώς και χαλαρά , με ένα ενδιάμεσο μάζεμα ,14 ώρες μετά λίγο πριν το τελικό μάζεμα
    [​IMG]
    τέλος. Αν πάρεις και τους 3 αυτούς που φτιάχνουν πανιά για το μύλο ,πως τους λένε, καθάρισες. Τα φυτά είναι λίγα και οι αμοιβές σούπερ.
    Σου μένουν και 3 μέρες να βάζεις κάνα μεγάλο φυτό για τα αναδυόμενα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/11/14
    Αρέσει σε sofouladim, kolokythopitas, GEPPO1 και 4 σε άλλους.
  14. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    χρόνια καλά σε όσους και όσες γιορτάζουν σήμερα!!!
    τελείωσα και εγω το 1ο βημα χάρις στον dalaveria.gr (τον οποίο ευχαριστώ πάααααρα πολύ)και συνεχίζω ακάθεκτη :D
    ειμαι στο 3ο τωρα.τα εργαλεία έχουν πάρει φωτιά καθε 3 και μια τα βουτάω σε κρύο νερό!!:D
    πάμε γερά παιδιάααα
     
    Αρέσει σε aloniaris, kitsena, kolokythopitas και 9 σε άλλους.
  15. -Barbie73-

    -Barbie73- Ενεργός συντάκτης

    Καλημέρα και από μένα και χρόνια πολλά σε όλους όσους γιορτάζουν και ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους τους συναγρότες που με αυτά που έγραψαν με βοήθησαν να πάω παρακάτω!
    Εκτός από τα καλά δώρα που έχει αυτό το event μου άρεσε πολύ γιατί έχουν πάρει φωτιά τα πληκτρολόγια:D
     
    Αρέσει σε aloniaris, βιβη.2003, toyrbigion και 4 σε άλλους.
  16. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    Καλημερα, τα δενδρυλλια ειναι χχλ ροδακινια (εχω μια),2 αγκαθωτα (δεν ειμαι καν ανθοπωλης),ενα χχλ σφενδαμι και μια χλ δαμασκηνια. μια χαρα τα χχλ μου βγηκαν.
    αυτο που παρατηρησα ειναι πως δινει αφθονα σφυρια και παλιοσιδερα!! μου εδωσε 2 και εφτιαξα εργαστιριο xD
    κατι αλλο που παρατηρησα ειναι πως οταν εχεις βαλει κορακια κουκουβαγιες βιοτεχνικα και οτι αλλο σου δινει λιγοτερα απο οτι αν δεν ειχες τιποτα εκανα την βασικη χωρις τιποτα μου δινει 10 αναδυομενα κανω το νησι με μπονους των 20 % και μου δινει 3!!!
    κοιταξτε το και εσεις μηπως ηταν απλη συμπτωση.
    Καλη Συνεχεια!
     
  17. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα και από μένα ,ελπίζω να προλάβω να τελειώσω το εβεντ γιατί τα δωρα που δίνει είναι φανταστικά , ξεκίνησα με μια μέρα καθυστέρηση για να ανοίξω το πρώτο βήμα και τρέχω και δεν φτάνω , άντε τωρα να μαζέψω πανιά και αναδυόμενα ,στις 12 το βραδύ θα πάρω το 1 βήμα και μετα βλέπουμε...εκει θα ανοίξω τα πανιά μου για μεγάλες θάλασσες και μεγάλους ωκεανούς και ο καλός ο καπετάνιος στα δύσκολα φαίνεται . να είστε ολοι καλα και χρονιά πολλά στους εορταζόμενους και ειδικά στην αεροπορία μας , που γιορτάζει και αυτή σήμερα και όπως είπε ένας υπέροχος πιλότος της, ψηλά το κεφάλι .
     
    Αρέσει σε aloniaris, *mava*, -Barbie73- και 4 σε άλλους.
  18. xarast1971

    xarast1971 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Μόλις πριν από λίγο ολοκληρώθηκε από μόνο του χωρίς να έχουν περάσει οι 24 ώρες το πρώτο μέρος του event και με πήγε στο δεύτερο. Απίστευτη απογοήτευση!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  19. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπερα. θελω ακομη 10 ωρες για να τελειωσω το πρωτο σταδιο και μαζεψα περιπου τα μισα και πριν λιγο μου πιστωθηκαν ολα τα δωρα.
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  20. FARMERAMA16000

    FARMERAMA16000 Προχωρημένος

    φιλε(φιλη) xarast1971 πηγαινε στα δενδρα σου στην αποθηκη και δες αν σου εχουν πιστωθει τα 5 δενδρυλια
    σε μενα πριν λιγο μου πιστωθηκαν ολα τα δωρα του πρωτου βηματος
     
    Αρέσει στους aloniaris, βιβη.2003 και ellee68.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.