Συζήτηση για το event "Κόμικ 6"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 5/11/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. toylaaaaa

    toylaaaaa Εξαιρετικό ταλέντο

    καλημερα σας . θαθελα να ευχαριστησω κ εγω τον κωστα dalaveria.gr γιατι ψαχνοντας κ γραφοντας εδω τις πολυτιμες πληροφοριες καταφερα κ εγω σημερα να βρισκομαι στο 3ο βημα ...τα ανετα χωραφια τελικα ηταν το "μυστικο" για την συγκομiδη τοσων χιλιαδων ΠΕ σε "ελαχιστο" χρονο κ μια σπορα ..συνεβαλαν βεβαια κ οι εχοντες πιο καθαρο μυαλο rkatia k Shamino...να εισαστε ολοι καλα!..
     
    Αρέσει στους βιβη.2003, kitsena και *mava*.
  2. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    καλημερα και απο μενα :) φυσικα δεν το συζητω ο Κωστας με την πληροφορια που εδωσε καταφερε να βοηθησει πολλους παικτες να βγαλουν εις περας το πρωτο βημα και μπραβο του !!!!!!! :)
    Θα ηθελα ομως να πω εδω οτι και οσοι δεν μπορουν να το καταφερουν με ανετα χωραφια γιατι δεν εχουν σουπερ λιπασμα ας μην απογοητευονται ,γιατι και εγω ανηκω σε αυτη την κατηγορια και φυτευοντας σε μικρα χωραφια απο βραδυς εχοντας κολοκυθ/τα,πασχαλινη,καροτοψωμο ,(εννοειται και τσαντι )σημερα το πρωι ενεργοποιησα δρακο και κορακι και καταφερα να παρω με το πρωινο μαζεμα 27195 ποντους
    Φυτεψα παλι το 8ωρο με νερο και κοπρια ,θα το μαζεψω σε 3 ωρες (τοσο θελει ακομα ) και μετα αλλο ενα φυτεμα 8ωρου φυτου που θα το μειωσω στο 6ωρο ( νερο ,κοπρια) και τελος .....δηλ τελειωνω το πρωτο βημα κατα της 9 και εχω και εγω τα φυτα για το δευτερο και ολα τα φυτα τα 8ωρα του 5 βηματος !! ...νομιζω οτι ειναι μια χαρα για οσους δεν εχουν σουπερ λιπασμα !! ;)
     
  3. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Και εγώ δεν είχα σ.λ. και έβαλα χθες άνετα χωράφια με τετράωρο φυτό' (11.5 ώρες)με τσατνι, κολοκυθομηλόπιτα, πασχαλινή και ψωμί καρότου και κάμποσα μικρά χωραφάκια με οκτάωρο και με την ενεργοποίηση του χρονομέτρου μάζεψα 22700 π.ε.Αναδυόμενα έχω μόνο 200κάτι .Κώστα και Φένια ευχαριστούμε που επιμένατε για σ.χ.Κώστα ομολογουμένως έκλεψες την παράσταση.
     
  4. voulasol

    voulasol Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    εχω 14500 πε και 20 ωρες ακομα ,δεν εχω αλλο σουπερ λιπασμα ,μπορω να κανω κατι η ειναι χαμενο το παιχνιδι?
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και misirli.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    αν εχεις κολοκυθομηλ, καροτο , πασχαλινη και κανενα κατοικιδιο, εχεις ελπιδες με τρια φυτεματα 8ωρων φυτων, με νερο, κοπρια οποσδηποτε και αν εχεις και σουπερ λιπασμα της Γωγω
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/11/14
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ποια είναι η Γωγώ; :p

    Μήπως εννοείς Ζωζώ; 2 γράμματα μόνο είναι λάθος xD
     
    Αρέσει σε -Barbie73-, misirli, empotonaki και 7 σε άλλους.
  7. _vicky_74

    _vicky_74 Τακτικός στο φόρουμ

    καλησπέρα και από μένα!
    με μικρά χωραφάκια μια χαρά βγήκε το πρώτο βήμα και εννοείται ότι είμαι κι εγώ στο τρίτο...
    ένα φύτεμα το 8ωρο το βράδυ και δύο φυτέματα το 4ωρο το πρωί... μόνο με νεράκι...αλλά με κατοικίδια και βιοτεχνικά...
    βλέπετε, δεν έβρισκα κανένα, μα κανένα λόγο στο συγκεκριμένο ιβέντ να χαλάσω και ένα παραπάνω πράσινο λίπασμα απ' αυτά που ήδη χρειάστηκε να χαλάσω την πρώτη μέρα... και να τονίσω ότι έχω μπόλικο πράγμα και από πράσινο λίπασμα και από λίπασμα της ζωζώς (να είναι καλά τα τζαμπόδεντρα!)
    καλή συνέχεια σε όλους...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/11/14
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, misirli και 3 σε άλλους.
  8. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ναι καλε την Ζωζω εννοω. μιλαγα στο τηλεφωνο με την φιλη μου την Γωγω και τα μπερδεψα. παλι καλα που δεν μιλαγα με την Ευτερπη χα χα!!
     
    Αρέσει σε aloniaris, kitsena, ellee68 και 10 σε άλλους.
  9. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Μπορείς όπως σου έγραψαν και πιο πάνω, αλλά και να μην ολοκληρώσεις δε πειράζει. Θα πάρεις μέρος της αμοιβής οπότε αξίζει τον κόπο. Ούτως ή άλλως τα φυτά θα σου χρειαστούν στα επόμενα βήματα...
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, *mava* και 2 σε άλλους.
  10. ΒΗΜΑΣΩΤΑ

    ΒΗΜΑΣΩΤΑ Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα! Προτίμησα να ξεκινήσω το χρονόμετρο με άνετα χωράφια και νομίζω ότι η λαμπυρίζουσα φάρμα μου βρίσκεται σε πολύ
    καλό δρόμο. Πολλά ευχαριστώ και συγχαρητήρια σε όσους αφιέρωσαν χρόνο, έκαναν υπολογισμούς και θέλησαν να τους μοιραστούν.
    Είναι όλοι παικταράδες! Σκέφτηκα λοιπόν να μετονομαστεί το δρώμενο "Κόμικ 6" σε "Ανάλυσέ το" ή " Κάν΄το όπως ο dalaveria.gr".
    Εγώ τουλάχιστον έτσι θα το θυμάμαι.
     
    Αρέσει σε aloniaris, sofouladim, kitsena και 9 σε άλλους.
  11. nana

    nana Γνώστης του φόρουμ

    αν μπορει καποιος ασ μου πει που ειναι το εργαστηρι για να φτιαξω πανια Δεν μπορω να το βρω Ευχαριστω πολυ
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  12. MikrosSporos

    MikrosSporos Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    se parakalw _vicky_74 mporeis na mas peis me posa xwrafia kai ti viotexnika kai poso pososto bonus apo katoikidia to evgales euxaristw ek twn proterwn....
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  13. stavros72

    stavros72 Εξαιρετικό ταλέντο

    Συγχαρητήρια σε όσους ολοκλήρωσαν το 1ο βήμα.Χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος ,καταθέτω μια εναλλακτική πρόταση για τα μικρότερα επίπεδα που λογικά δεν έχουν πολλά σ.λ. και πιθανόν κατοικίδια για να πάρουν μπόνους.Με μικρά χωράφια παντού και με χρήση κολοκυθομηλόπιτας,τσάτνι καρότου μήλου,πασχαλινής μαρμελάδας και καροτόψωμου ,είναι εφικτό να γίνουν 5 μαζέματα.8ωρο φυτό στην αρχή πριν την εκκίνηση .3 φορές το 4ωρο και πάλι 8ωρο .Με τη χρήση νερού μειώνεται σε 3,5 ώρες και 6,5 αντίστοιχα ο χρόνος.Σύνολο καθαρού χρόνου 16 ώρες περίπου ,αφού δεν μετράμε το 1ο μάζεμα.Ελπίζω να βοηθήσω κάποιους συμπαίκτες.Καλή επιτυχία σε όλους !
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και gian1.
  14. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    εφτασα στα μισα με την πρώτη συγκομηδή.θα αδειασω αλλη μια το βραδυ και πιθανοτατα να τελειωσει εκει.εκανα και μια βλακεια....οταν μαζευα την φαρμα δεν ειχα βαλει ακομα το ρολοι αλλα μετα το πηρα χαμπαρι και δεν συνεχισα!!!!
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68, Nantia123 και σε ακόμα ένα άτομο.
  15. _vicky_74

    _vicky_74 Τακτικός στο φόρουμ

    είχα παντού μικρά χωραφάκια
    το πρωί τα 8ωρα τα μάζεψα με 6 κουκουβάγιες+δράκο+μονόκερο+πασχαλινή+κολοκυθομηλόπιτα+ψωμί καρότου (εννοείται και με τσάτνι)
    μετά τα 4ωρα με όλα τα παραπάνω εκτός δράκο + μονόκερο
     
  16. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    στο εργαστηρι στην πολη οπως κ τα αλλα. ειναι αυτο με τον τυφλοποντικα στην εικονα
     
    Αρέσει στους ellee68 και βιβη.2003.
  17. coku2010

    coku2010 Ανερχόμενος συντάκτης

    φιλε dalaveria αν τελειωσεις το δρωμενο τοσο γρηγορα ,τι θα κανεις τον υπολοιπο χρονο??
    πες , εχεις καμια καλη ιδεα ...
     
    Αρέσει στους aloniaris, -Barbie73- και ellee68.
  18. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Μου άρχισε στραβά το event αλλά θα κάνω μέχρι το τρίτο βήμα και μετά κοτετσια και θα πλουτίσω με το λίπασμα στα 400 χτ άμα τελειώσετε σας συμβουλέυω το ίδιο..;)
     
    Αρέσει στους aloniaris, graganta, ellee68 και σε ακόμα ένα άτομο.
  19. stavrakas2011

    stavrakas2011 Αρχάριος στο φόρουμ

    καλησπερα!!! η κοπρια βρισκεται σε ιστορικο υψηλο!!!!
     
    Αρέσει στους aloniaris, kitsena, ellee68 και σε ακόμα ένα άτομο.
  20. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Μετά θα πέσει πολύ.Για το πρώτο βήμα αγχώνονται οι περισσότεροι, αν και δεν είναι απαραίτητη.Βέβαια βοηθάει πολύ καιγια τα αναδυόμενα μετά γιατί με τα φυτά του ιβέντ σε χωραφάκια, δε βγαίνουν.Εγώ απο όλα τα μέρη της φάρμας με τετράωρο φυτό πήρα μόλις 20 φωτάκια. υ.σ. τα λεφτά δεν είναι το παν στον κόσμο. Καλα που έχω και τη φάρμα και μπορώ να τρώω εκατομμύρια σα να ναι πετσετακια.
     
    Αρέσει σε aloniaris, kitsena, ellee68 και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.