Συζήτηση για το event "Κόμικ 6"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 5/11/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    [​IMG]
    Καλημέρα σε όλους
    σας έβαλα την εικόνα αυτήν πριν να μαζέψω το νησί .έχοντας μαζέψει βασική λιβάδι και δάσος
    και φυσικά με το που πάτησα το κουμπί , τέλειωσε το πρώτο βήμα μιας και πήρα σχεδόν 15.000
    οι υπολογισμοί ήταν σωστοί και όλα πήγαν καλά , με μια μόνο μαζεψιά τελείωσε το βήμα
    καλή συνέχεια σε όλους !!
    ΥΣΤ. να σημειώσω και δυο στοιχεία που προέκυψαν αλλά δεν τα ανέφερα καθόλου και έχουν την σημασία τους . το ένα ειναι η μεγάλη συγκομιδή καρπών απο το διπλάσιο των άνετων χωραφιών και το άλλο σημαντικό είναι η πολύ μεγάλη εμφάνιση αναδυόμενων σε ένα μόνο μάζεμα... μου θύμησε εξευγενισμένο τριαντάφυλλο !!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/11/14
    Αρέσει σε aloniaris, sofouladim, ellee68 και 13 σε άλλους.
  2. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέρα. Αφού ευχαριστήσω όλους σας για όλες τις παραπάνω πολύτιμες συμβουλές και στρατηγικές θα ήθελα να μου πείτε τι μου πήγε στραβά πρωινιάτικα και έχω μαζέψει μόνο 17752Π.Ε./60000 και πως πρέπει να πορευθώ από δω και πέρα για να προλάβω. Έβαλα τσάτνι, κολοκυθομηλόπιτα, πασχαλινή μαρμελάδα, ψ. καρότου και το δρακοαυγό για 20΄.172+168+148+148 μικρά χωραφάκια αντίστοιχα σε Β.Φ., Α.Λ., Δάσος, Νησί παντού με φυτεμένο 8ωρο (δέντρα δεν ξήλωσα πουθενά). Τώρα φύτεψα στο δάσος και το νησί το 4ωρο με νερό και Β.Φ., Α.Λ. 8ωρο με νερό
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  3. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Kαλημερα!!!
    Dalaveria.gr Συγχαρητηρια για το πρωτο βημα.Τιποτα δεν ειναι τυχαιο με σενα.
    Σ ευχαριστω παααααρα πολυ.Με τη βοηθεια σου και εγω το μεσημερακι τελειωνω.
    Καλη επιτυχια σ ολους σας!!!!
     
  4. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέρα FARMERLENA65
    Εγώ κατάλαβα οτι επρεπε να φυτέψουμε σε ανετα χωράφια και όχι σε μικρά
    Διευκρίνισε σε τι χωράφια έσπειρες
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  5. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα και από μένα!
    Πρώτα από όλα ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στην Κα Snorkell που μας ενημέρωσε -αργά το βράδυ- ότι δουλεύει το πρώτο βήμα κανονικά. Αυτό ήταν η ανησυχία μου, ήθελα να αρχίσω σήμερα το βήμα.
    Από κει και πέρα. Με μικρά χωράφια παντού, το 8ωρο φυτό, 55% από κατοικίδια και κολοκυθομηλόπιτα, πασχαλινή και ψωμί καρότου, πήρα στο μάζεμα 25500 ΠΕ. Έβαλα ελλέβορο που θα θερίσω τώρα και θα πάρω αναλογικά γύρω στις 18000ΠΕ. Οπότε με άλλη μια παπαρούνα (λαμπυρίζουσα) τελειώνω. Ακόμα και χωρίς κατοικίδια θα ήθελε μια επιπλέων σπορά, που έτσι και αλλιώς χρειαζόμαστε για να μαζέψουμε τα φυτά.
    Οπότε είναι εύκολο -σχετικά-, μην αγχώνεστε όσοι δεν αρχίσατε.
    Καλή επιτυχία σε όλους:D
    ΥΓ. Ενοείτεότι είχα και τσάτνι, για να μαζέψω φυτά, αλλά δεν έχει να κάνει με ΠΕ.
     
  6. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Καλημερα.Εγω ειχα την νυχτα το8ωρο φυτο σε ανετα χωραφια και μαεψα 35000 το πρωι. Στις 10.30 τελειωνω με τους ποντους πολυ ευκολα.
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  7. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    οι στρατηγικές που ολοι προτείνουν είναι καλές, ο χρόνος για τα αναδυόμενα θα μας φθάσει όμως ,γιατί είναι παρα πολλά και ολοι ασχολούμαστε με το πρώτο βήμα, έχουμε και τα πανιά,θα προσπαθήσω να το τελειώσω το εβεντ και ότι βγει . να είστε ολοι καλα.
     
  8. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Εσυ φύτεψες σε μικρά χωράφια
    Οι περισσότεροι φυτεψαμε σε σούπερ χωράφια τα οποία δίνουν τους διπλάσιους πόντους εμπειρίας
    Απο εκεί οφείλεται και η διαφορά - 17.000 πόντοι με απλά χωράφια - 34.000 με σούπερ χωράφια
     
  9. fenia233

    fenia233 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    είχα πει ,πως βγαίνει και με μικρά χωραφάκια,με 5 μαζέματα και κολοκυθομηλόπιτα και ψωμάκι καρότου
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68, misirli και σε ακόμα ένα άτομο.
  10. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    [​IMG]
    δυο ώρες μετά την έναρξη του ιβεντ (γιατί περί αυτού πρόκειται - η χθεσινή μέρα ήταν προετοιμασία γι αυτό που έγινε πριν λίγο) 'εχω κάνει και το 2ο βήμα και τα εργαστήρια μπήκαν στη φάρμα . απο εδώ και πέρα είναι σα να τέλειωσε το ιβεντ
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, βιβη.2003 και 4 σε άλλους.
  11. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG]
    Αυτό για τον dalaveria.gr
    Κώστα σε ευχαριστώ πολύ
    τα βιοτεχνικά για τους πόντους μετα
     
  12. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    χαρη στον στον dalaveria.gr ειμαι και εγω στο 3 βημα

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  13. sefkie

    sefkie Αρχάριος στο φόρουμ

    ελεος σε 24 μονο ωρες 60000 φυτα ελεοοοοοοοοος!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  14. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Κατι δεν κατάλαβες καλά δεν ζητάει 60000 φυτά αλλά ΠΟΝΤΟΥΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ που δίνουν τα φυτά
     
  15. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημέρα.Βάλατε οι πιο πολλοί από ότι κατάλαβα άνετα χωράφια.Τα άνετα χωράφια άν κατάλαβα καλά φυτεύεις 1 σπόρο και σου δίνει 3...Με τσάτνι καρότου-μήλου πόσο πήρατε;;
    georgia 469 στo post σου αρ.91 δείχνει να μαζεύεις 21 σπόρους...Πώς γίνεται αυτο σε παρακαλώ;
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  16. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    με τα ανετα χωραφια φυτευεις 3 σπορους και παιρνεις 15, χωρις τσατνι και ζωζω
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  17. ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ

    ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ Γνώστης του φόρουμ

    Καλημερα σε ολους.
    Ειναι η πρωτη φορα μετα απο καιρο που βλεπω το forum να εχει παρει φωτια με ενα πακτωλο ερωτησεων και πληροφοριων και φανταζομαι οτι αυτο το event ξυπνησε τα αιματα στους περισσοτερους παικτες που μαζι με εμενα θεωρω οτι για λιγο στην αρχη ειχαμε χασει τη μπαλα.
    Συγχαρητηρια στους πιο ψυχραιμους, που σιγουρα εγω δεν ημουν μια απ'αυτους και πολλα ευχαριστηρια επισης, γιατι ολος αυτος ο συνδυασμος των πληροφοριων θεωρω οτι βοηθησε αρκετους απο εμας να βαλουμε τα πραγματα σε μια ταξη.
    Επειτα απο ενα τελειως αγχωτικο για μενα 12ωρο και αφου φιλτραρισα ολες τις πληροφοριες, ξεκινησα και εγω με ανετα χωραφια, κολοκυθομηλοπιτα, πασχαλινη, ψωμι καροτου και μονοκερο και αυτη τη στιγμη ειμαι στους 45000 περιπου ποντους.
    Οποτε φανταζομαι τα υπολοιπα ειναι πιο ευκολα και οι διαδικασιες αναδυομενα, αριθμος φυτων κλπ θα βρουν το δρομο τους.
    Για αλλη μια φορα ευχαριστω ολους τους συμπαικτες για τις πολυτιμες πληροφοριες τους και ευχομαι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ σε ολους οσους προσπαθουν.
    Ειναι οντως ενα δυνατο event που τελικα μας αφυπνισε ολους...........
     
    Αρέσει σε aloniaris, -Barbie73-, ellee68 και 5 σε άλλους.
  18. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Ευχαριστώ πολύ natalia-prod72.
    Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  19. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    παιδια θελει 60.000 ποντουσ και οχι φυτα ........αλλα τα φυτα αυτα θα κρατηθουν η θα τα χασουμε ?το γραφει καπου?
    τελικα εχετε δικαιο με τα ανετα χωραφια !!
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  20. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    τα φυτα δεν χανονται και θα τα δωσεις στα επομενα βηματα
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, βιβη.2003 και 3 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.