Συζήτηση για το event "Κόμικ 6"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 5/11/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. ssotiria

    ssotiria Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    ναι αλλα μονο απο αυτα δυστυχως
     
    Αρέσει στους aloniaris, βιβη.2003 και ellee68.
  2. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    δεν μπορω να πω πως τα δεινει γεναιοδωρα με αυτα ενεργοποιημενα
    [​IMG]
    μου εδωσε τοσα
    [​IMG]
    τελος παντων
    dalaveria.gr πολυ καλη συμβουλη μπραβο σου
    καλη επιτυχια στο εβεντ.:)
     
  3. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Νόμιζα ότι διπλάσια φυτά συνεπάγονται αυτομάτως και διπλάσιους π.ε., όπως με το λίπαασμα της ζωζώς.
    Άρα μπορούμε να βάλουμε και τσάτνι, γιατί είναι κρίμα να χάσουμε 7760 φυτά την πρώτη μέρα.Έτσι δε βγαίνει;
     
    Αρέσει στους aloniaris, βιβη.2003 και ellee68.
  4. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    τα φυτά θα μαζευτούν με τον ένα ή τον άλλον τρόπο. τα 950 φωτάκια πως θα βγουν σε 6 μέρες; άρα πρέπει να τελειώσουμε τουλάχιστον 24 ώρες νωρίτερα για να ξεκινήσουμε τη διαδικασία με τα εξευγενισμένα φυτά που δίνουν αναδυόμενα..
     
    Αρέσει στους aloniaris, βιβη.2003 και ellee68.
  5. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Πάντως εγώ με 55% ενεργοποιημένα (κότα, κοράκι, δράκο και μονόκερο), χωρίς βιοτεχνικά και με τον ζωντανό θρύλο στο 26/30 πήρα 136 φωτάκια. Είχα δένδρα, σταύλους και εργαστήρια>100ΠΕ και σε ένα χώρο γαρύφαλλα.
    Γενικά, χωρίς βιομηχανικά μαζεύω πάντα άνετα τα αναδυόμενα συνήθως αρκετά περισσότερα απ' όσα χρειάζονται.
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  6. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    θα το κάνω σαν και εσενα dalaveria.gr ελπιζω να βγει!!!
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και freaky658.
  7. gian1

    gian1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους. Ενδιαφέρον φαίνεται το ιβέντ αυτό και όντως χρειάζεται πολύ σκέψη. Θα ήθελα όμως να ρωτήσω κάτι και ελπίζω να μη κάνω λάθος την ενότητα. Περισσότερους πε δίνει η πασχαλινή μαρμελάδα,μαρμελάδα τριαντάφυλλο, κολοκυθομηλοπιτάκι και ποιο άλλο βιοτεχνικό????
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/11/14
    Αρέσει στους aloniaris, βιβη.2003 και ellee68.
  8. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    καλησπέρα gian1. Εκτός από την πασχαλινή μαρμελάδα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το ανοιξιάτικο στεφάνι που κι αυτό σου δίνει 30% .
    Η μαρμελάδα τριαντάφυλλου δίνει 20%.
    καλή επιτυχια!
     
    Αρέσει στους aloniaris, βιβη.2003 και ellee68.
  9. gian1

    gian1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά γιατί βγάζεις εκτός τη κολοκυθο-μηλόπιτα??? Λόγω κόστους????

    Προτείνεις λοιπόν ανοιξιάτικη και πασχαλινή, και οι δύο 30% σε χρυσή υποδοχή και για 12 ώρες.
     
  10. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    ti einai to magazi metamfieseon? den to leei stis sixnes erotiseis :/
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  11. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    ΜΗ Οχι κολοκυθομηλοπιτακι. Κολοκυθομηλοπιτα!!!
     
  12. gian1

    gian1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Ναι το ξέρω έκανα λάθος το όνομα τη κολοκυθο -μηλόπιτα εννοούσα το διόρθωσα παρακάτω. Σε ευχαριστώ πολύ.
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  13. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Το μαγαζί μεταμφιέσεων παράγει μάσκες. Χρειάζεται ρακούν για να λειτουργήσει. Είχαμε πάρει και σε άλλο event.
     
  14. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος εναν τροπο να βγαζω 150+αναδυομενα την μερα εκτος απο τον εξευγενισμο
     
    Αρέσει στους aloniaris, βιβη.2003 και ellee68.
  15. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    gian1 προτείνω κολοκυθομιλοπιττα 60 %+πασχαλινή 30% ή ανοιξιάτικο στεφάνι 30% + ψωμί καρότου 20% + ότι κατοικίδια έχεις.

    stsimpouklis αναδυόμενα θα πάρεις περισσότερα αν μπορείς να έχεις σε κάποιο μέρος της φάρμας σου εργαστήρια.Εγώ μαζεύω πολλά αναδυόμενα με αυτόν τον τρόπο...Βέβαια εννοείτε ότι θα έχεις βάλει σε καλό δρόμο τον αριθμό των φυτών που χρειάζεσαι.
     
  16. gian1

    gian1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Έτσι νομίζω και εγώ. Τώρα προβληματίζομαι για μικρά ή μεγάλα χωράφια.
     
    Αρέσει στους aloniaris, βιβη.2003 και ellee68.
  17. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Εγώ την πάτησα νόμιζα οποιαδήποτε φυτά και επειδή ήταν έτοιμα στις οχτώ έχασα 5-6 ώρες!Από όλο το event!Τέλος πάντων έβαλα τα βιοτεχνικά μου και συνεχίζω...Νομίζω μόνο 5 πάρτυ γύρους θα πάρω!

    Καλή συνέχεια...
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  18. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    [​IMG]
    αυτη ειναι η εικονα του ανετου χωραφιου μολις το εβαλα , διχως κανενα κατοικιδιο με κολοκυθομηλοπιτα, πασχαλινη και ψωμι καροτου
     
    Αρέσει σε aloniaris, misirli, rainbow και 11 σε άλλους.
  19. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Συναγρότες σε αυτό το event να βάζουμε άνετα χωράφια η μικρά χωράφια;(για το πρώτο βήμα)
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  20. gian1

    gian1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Χωράει σε όλους τους χώρους 167 άνετα χωράφια. Μπορείς σύμφωνα με το χρόνο να τα μαζέψουμε 2 φορές. Οπότε θα έχουμε 43286,4 πε. Μόνο με κολοκυθο - μηλόπιτα ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΆΛΛΟ γίνεται 69258,24. Σε 18 ώρες άρα μάλλον συμφέρει. Το κακό είναι ότι θέλει 668 σπόρους.
    Τα λέω σωστά ή κάνω κάπου λάθος???
    Νομίζω ότι το farmerama έγινε ENDGAME!!!!! Τι να πω.....
    Λοιπόν αποφάσισα... Θα βάλω απόψε μικρά. Το πρωί θα καταναλώσω τσατνι και θα μαζέψω. Θα ξηλώσω τα μικρά και θα βάλω άνετα με τα σχετικά όπως μας δείχνει ο συναγρότης dalaveria θα είναι έτοιμα κατά τις 5. Πριν μαζέψω θα ενεργοποιήσω το ρολόι, θα ξαναφυτεψω και θα μαζέψω το Σάββατο το πρωί. Έτσι πάει το 1ο βήμα.
    Για τα φυτά και τα εργαστήρια δεν μπορώ άλλο σήμερα.
    Τα έκαψα τα εγκεφαλικά μου κύτταρα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/11/14
    Αρέσει σε aloniaris, βιβη.2003, ellee68 και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.