Συζήτηση για το event "Κόμικ 6"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 5/11/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. takis.00

    takis.00 Νέος ειδικός

    τελος το ιβεντ και για εμενα.σταβλοι αλογο πορτοκαλι και σπιτι γατιων και απο τα δεντρα ζαχαροδεντρο,αλατοδεντρο χχλ,γιαπωνεζικη κερασια, κυδωνια χχλ και λεμονια χχλ.
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  2. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Μήπως μας τον κρύψανε πάλι; δεν νομίζω
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, βιβη.2003 και 3 σε άλλους.
  3. victor-ion

    victor-ion Ανερχόμενος συντάκτης

    Να σας πω και εγω τα δικά μου:
    Στάβλοι: χάμστερ (είχα ήδη 5) και ποντικι (είχα ήδη 3)...
    Δέντρα: ζαχαρένιο σφενδάμι XXL (!!!!!!!!!!!!), κατσικίσιο γαλατόδεντρο (!!!!!!!!!!!!), γιαπονέζικη κερασια (!!!!!!!!), δαμασκινιά XL, κυδωνιά XL
    Την κατάσταση την έσωσαν τα δέντρα! ;)
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  4. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    καλησπέρα αγαπητοί συναγρότες
    διάβαζα πιο πριν κάποιες αναρτήσεις εδω στην κουβεντούλα , αλλά και σε προηγούμενα ιβέντ , σχετικά με τα μυστήρια δεντρίλια και το τι τύχαινε ο καθένας. και πιο πριν αλλα και τώρα είδα μερικούς να παραπονιούνται για τα δέντρα τους έχοντας πάρει ΧΧΛ δέντρα..
    παιδιά... μην παραπονιέστε για δέντρο των 200ων φιορινιών και 200ων πε ανα 12 ώρες... θα μας "καψει" η Bigpoint !!!
    ποτέ ξανά στο παρελθόν δεν τυχαίναμε με τόση μεγάλη ευκολία ΧΧΛ δέντρα , ας μην είμαστε αχάριστοι.
    εγω πχ έτυχα και διάφορα "συλλεκτικά" , γιαπωνέζικη κερασιά και μουσμουλιά αλλα και ενα ζαχαρένιο σφενδάμι ΧΧΛ στα 5
    μονο το σφενδάμι με εντυπωσίασε , δέντρο 250 φιορινιών που ποτέ δεν θα πήγαινα ν αγοράσω... σκεφτήτε το..
    καλή συνέχεια
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, *mava* και 11 σε άλλους.
  5. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    και αν δεν τα θέλουν ... ας τα δώσουν στις ανταλλαγές! αυτό είναι ένα πλεονέκτημα όταν έχεις πολλα ίδια ;) Α! με τον όρο να μην ζητάνε τον ουράνο με τα αστρα!
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, *mava* και 2 σε άλλους.
  6. angelina081981

    angelina081981 Επαγγελματίας του φόρουμ

    παιδιά... μην παραπονιέστε για δέντρο των 200ων φιορινιών και 200ων πε ανα 12 ώρες... θα μας "καψει" η Bigpoint !!!

    Θα μας "κάψει" η Bigpoint δεν λες τίποτα αγαπημένε μου γείτονα! Προβλέπω να κάνουν την επανεμφάνισή τους πάλι τα χχλ τρομπετόδεντρα που για ένα μεγάλο διάστημα τα κερδίζαμε σωρηδόν.. Ωχ, ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω!!
    Πράγματι όμως αυτή την φορά, για να είμαστε δίκαιοι, τα δενδρύλλια ήταν ανέλπιστα καλά.. Πάντα καλοδεχούμενα, πάντα ευπρόσδεκτα από πολλές απόψεις να έρχονται τόσο μεγάλης αξίας δέντρα παιδιά.. Με τους στάβλους βέβαια συνεχίζουμε να έχουμε ενα θεματάκι.. Γλιτώσαμε μεν από τα πορτοκαλί ψαράκια αλλά πήγαμε στις πορτοκαλιές κατσικούλες και αγελαδίτσεςxD Ευτυχώς που ήρθαν τα δέντρα για να σώσουν την κατάσταση και να μας δώσουν χαρά.. Καλή συνέχεια σε όλους και καλή επιτυχία σε όσους δεν έχουν τελειώσει ακόμα το δρώμενο.
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, *mava* και 5 σε άλλους.
  7. -Barbie73-

    -Barbie73- Ενεργός συντάκτης

    Και τα δικά μου δέντρα ήταν όλα XXL :D
    Και σκαντζόχοιρος και ρακούν!!!

    Ευχαριστώ πολύ όλους τους συναγρότες που με βοήθησαν να τελειώσω το event!!
     
  8. WrongBarcode

    WrongBarcode Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπερα σε ολους να και μια φορα που το δικο μας φορουμ μοιαζει με τα αλλοδαπα (συγνωμη για την εκφραση) δεν βλεπω πολλες διαμαρτυριες και οσες λιγες ειδα ειναι τεκμηριωμενες..ας μη μας ματιασω ολα καλα πηγαν εδωσε και παραταση θα δωσουν και κωδικο τα δενδρα ηταν καλα μονο εμενα το ροδανι ηταν τσιγγουνικο αλλα μην τα θελουμε ολα δικα μας!! καλη συνεχεια λοιπον σε ολους!
     
    Αρέσει σε ellee68, *mava*, maria071966 και 2 σε άλλους.
  9. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    Στην δικια μου φαρμα πιστευω ηταν το καλυτερο εβεντ κοιταξτε τι πηρα συνολικα
    απο ροδανι
    χχλ χουρμαδια
    κοκκινο εργαστιριο στρουθοκαμηλο
    κοκκινος σταυλος γαιδουρι
    κορακι καταδικος
    γαιδουρωφωνος γαιδαρος
    απο δενδυλλια
    χχλ σφενδαμι
    χχλ ροδακινια
    απο σταυλαρχη
    πελαργος
    βατραχος
    αυτα απο μενα.

    σχετικα με τα χχλ συμφωνω απολυτα με τον dalaveria.gr και την angelina μιας και εχουν τεραστια αξια ενικα αλλα και καλη ανταλλαγη στο εμποριο και δωρα
    επισης τα σπανια δεντρα σε 1με2 μηνες η τιμη παει 50χορτ ενω το χχλ σφενδαμι 3 ψρονια που παιζω δεν εχει χασει ποτε την αξια του.
    καλη συνεχεια σε οσου προσπαθουν!!!
     
    Αρέσει στους ellee68 και βιβη.2003.
  10. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Τελικά φάνηκε ο μπόνους κωδικός, στο dev blog και μας δίνει σ.λ. και βιοτεχνικα.Άρα εμένα προσωπικά το ιβέντ μου βγήκε ανέξοδα και είχε και ωραία δώρα.Και σ'ανώτερα.
     
  11. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Τέλειος ο Bonus κωδικός αν και εγώ δεν θα τελειώσω εξετείας ότι δεν έχω φωτάκια και θέλω μόνο 136 !Αν και μπορεί με βοήθεια γειτόνων !Καλή επιτυχία σε όσους ακόμα προσπαθούν!
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68, misirli και σε ακόμα ένα άτομο.
  12. vouoikon63

    vouoikon63 Ανερχόμενος συντάκτης

    ποιος ειναι ο κωδικος??αναρτηθηκε καπου??
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  13. .FARMERAMA010.

    .FARMERAMA010. Μόνιμος στο φόρουμ

    ο κωδικος αναρτηθηκε στο Dev Blog Newsletter για προβληματα του κομικ και ειναι THEDEAL2014
    Δινει καλη αποζημιωση
    Μπραβο στην εταιρια και ενα μεγαλο ευχαριστω (τουλαχιστον απο μενα)
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  14. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα και από εμένα ,τελείωσα το εβεντ στον προβλεπόμενο χρόνο χωρίς την παράταση , είδατε ολοι τον κωδικό THEDEAL2014 και είναι αρκετά πλούσιος σε δώρα , χωρία τα αλλά δωρα που πήραμε ή κερδίσαμε . καλή δύναμη σε οσους συνεχίζουν , να είστε ολοι καλα.
     
  15. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπερα, συμφωνω απολυτα με αυτα που λες, αλλα αν απο τα 5 δεντρυλλια τα 2 μηλιες (1χχλ και 1 χλ)τοτε τι κανεις και δεν ειμαι και μικρο επιπεδο???? :mad:
     
  16. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    παιδια για κοιτάχτε! εδω επιτέλους βγήκε ο:

    Bonus Κωδικός : THEDEAL2014


    Ισχύει : 12.11.2014 – 30.11.2014 (23:59)

    Δίνει:
    15 σούπερ λίπασμα της Ζωζώς
    30 σούπερ λίπασμα
    3 x Πασχαλινές μαρμελάδες
    3 x Κολοκυθομηλόπιτες
    3 x Ανοιξιάτικα στεφάνια
    3 x Ψωμι καρότου

    το ευχάριστο είναι ότι μπορειτε να τον χρησιμοποιήσετε όποτε θέλετε! και ότι ε! με αυτο με πεισανε και μένα για τις αλλαγές που κάνουν πια! διότι μεχρι στιγμής πότε ενας bonus code είχε τόσο καλα τα δώρα σε bonus; μας είχαν συνηθισει σε αναδυόμενα - εδω προσωπικά εγώ ήθελα αναδυόμενα η ειρωνία ε; χαχα, διότι τα έχω μαζέψει όλα εκτος απο αυτά αλλιως θα είχα τελειωσει πριν λίγο.
     
    Αρέσει στους aloniaris, ellee68 και βιβη.2003.
  17. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    τα δικά μου στάβλος αγελάδας κίτρινος και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι δεν ήταν σπουδαίο που πάει να πεί
    και απο δέντρα μελόδεντρο,αγκαθωτο και κάτι άλλο που επίσης δεν θυμάμαι (δεν ήταν σπουδαίο)
    αποτυχία αυτη τη φορα!!:)
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  18. ketchup465

    ketchup465 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    θελω να ρωτησω αν εχει κανενας προβλημα με τα φωτακια. Δοκίμασα τα πάντα εβαλα μικρα χωραφια εβαλα μεγαλα χωραφια φυτα που θελουν πολυ ωρα φυτα που θελουν λιγη ωρα για να γινουν και παντα μαζευω λιγα φωτακια. Την τελευταια φορα μαζεψα μονο 28 φωτακια δεν ξερω τί να κανω μπορει να βοηθησει καποιος;
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  19. Dibidais

    Dibidais Αρχάριος στο φόρουμ

    μα ειναι δυνατον μετα απο τοση παραταση που για τους περισσοτερους ηταν καταστροφικη να μιλαμε για φωτακια;απλα οταν δεν υπαρχει προγραμματισμος γινονται ολα ανω κατω.εγω θελω ν αναφερθω στο κωδικο.σκευτηκε κανεις ποση ζημια εκαμε στην αγορα των βιοτεχνικων;οι τιμες κατρακυλισαν σαν να ειμασταν σε ζωντανο χρηματιστηριο που οι επενδυτες τραβουν τα μαλλια τους.δε θελω να επεκταθω σε λεπτομεριες θα πω μονο τουτο.φανταζεστε ποσα στεφανια μετακομοισαν στις κεντρικες;o_O
     
    Αρέσει στους aloniaris και ellee68.
  20. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημερα σε ολους. Τελος το ηβεντ για μενα, ωστοσο υπαρχουν οντως παικτες που εχουν προβλημα με τα φωτακια.Γι'αυτο καντε μια επισκεψη, οσοι τελειωσατε, στις ανταλλαγες, και στειλτε σ'αυτους που προσπαθουν μεχρι το τελος.
    Οσο για τις τιμες φιλε Dibidais, θα ξανανεβουν, απλα μην πουλας λιγο καιρο, δε θελει στεναχωρια.
    Να πω κι εγω τα αποτελεσματα απο: δεντρυλια, 1 χχλ ελατο, 1 χχλ αχλαδια, 1 γιαπωνεζικη κερασια ΟΥΑΟΥ,
    και τα καλυτερα 2 ζαχαροδεντρα. απο σταβλαρχες: ποντικι, και πορτοκαλι αγελαδα. Παμε γι αλλα. ΦΙΛΙΑ.
     
    Αρέσει σε aloniaris, ellee68, *mava* και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.