Feedback Συζήτηση για το event "Γεννητούρια με τη Σέσουλα"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 27/9/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    [​IMG] ουαααααου!!!!!!!!! Φρεσκο φρεσκο παιδια δεν συνηθιζω να βγαζω στην επιφανεια τα περσινα μου ;)
     
    Αρέσει σε flyla78, GEPPO1, kolokythopitas και 13 σε άλλους.
  2. GUMASBILL

    GUMASBILL Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    γεια σας. θυμαμαι παλια σε τετοιες κουβεντουλες γινοταν χαμος!! γιατι αραγε..?? και εγω ειχα πει δεν ξαναγραφω πουθενα και δεν κρατηθηκα εστω για τελευταια φορα. τα αποτελεσματα απο τα γενητουρια κλασικα. τιποτα! καλη συνεχεια και καλα να περνατε.
     
    Αρέσει σε flyla78, GEPPO1, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  3. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Δεν έχω λόγια, στις 1000 σπ σε γεννητούρια τα αποτελέσματα ήταν απογοητευτικά. Τίποτα που να ξεφεύγει απο τα κλασικά αποτελέσματα. Τι να πω απλά δεν έχω λόγια.
     
    Αρέσει σε GEPPO1, kolokythopitas, kitsena και 8 σε άλλους.
  4. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    helloooooo!!!!!!παιδια που ειστε, ανησυχω η ειστε κουρασμενοι η διαβαζεται η ειστε αλλου (fan park) δεν γραφη κανεις εδω; εγω και ασχολουμαι με τα γεννητουρια και εχω τελειωση χτες το ιβεντ με τους κουκους αλλα δεν με φτιαχνει κλικ και δε ξερω σαν να μη θελω να παιξω φταιει και η ζεστη η κατι αλλο οπως τα εκανε η εταιρια ετσι ολα δυσκολα και διαστημικα
     
    Αρέσει σε lazar, 6770, trelos και 8 σε άλλους.
  5. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    [​IMG] εγω μολις το τελειωσα αλλα χαλασα και αρκετα χορτοταλιρα..καλη συνεχεια σε ολους!
     
    Αρέσει σε LILA413, GEPPO1, rainbow και 5 σε άλλους.
  6. -11maria-21

    -11maria-21 Αρχάριος στο φόρουμ

    καλησπερα εγω γενικα δεν γραφω στο φορουμ αλλα αυτο πρεπει να το πω ΑπογοητευσΗ μεγαλη τα γενητουρια μακαρι να ηξερα να βγαζω φωτο να το δειξω...με τρεις κουκου λαγους και ενα κουκου μπε αντι να δωση τουλαχιστον το επομενο τον μουστακαλη....εδωσε ενα κουκου-λαγο και δυο κουκου-μπε.....μπεεεε τρελα!!!!
     
    Αρέσει σε LILA413, GEPPO1, psipsi1978 και 4 σε άλλους.
  7. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Και μένα με 4 κουκου λαγούς 1 μουστακαλή [το αναμενόμενο] και το μεγάλο δώρο; 2 απλοί κούκοι. Σε κάποια άλλη ήμουν πιο τυχερή,πήρα 6 απλούς κούκους!!!! και το αναμενόμενο. Καμία σχέση με τις Σ.Ε. που λένε 2 κανονικά ζώα ή 1 επόμενης γενιάς. Κάπως έτσι πήγαν σήμερα οι τελευταίες εκτροφές με τις λίγες σ.τ. που μου έμειναν. Δυστυχώς και γω δε μπορώ να βάλω φωτογραφία και είπα να μη γράψω, αλλά είδα την απογοήτευσή σου Μαρία και είπα να προσθέσω και τη δικιά μου.
     
    Αρέσει σε LILA413, kolokythopitas, Gulit1 και 3 σε άλλους.
  8. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα και από εμένα,αχ αυτά τα γεννητούρια μόλις αρχίσεις δεν σταματάς με τίποτα,τα αποτελέσματα αναμενόμενα πάνω κάτω,τώρα θα πρέπει ξανά να μαζέψω τις σούπερ τροφές και να περιμένω τα επόμενα γεννητούρια,έτσι κερδίζεις πολλές σούπερ τροφές ,κάνεις οικονομία,μαζεύεις σούπερ τροφές μέχρι να έρθουν τα επόμενα και σιγά σιγά ανεβαίνεις στις αποστολές εκτροφής,μέχρι να τις τελειώσεις,αλλιώς θα θέλαμε πολύ περισσότερες σούπερ τροφές,να είστε όλοι καλά.
     
    Αρέσει σε GEPPO1, misirli, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 3 σε άλλους.
  9. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Εγώ αν δεν υπήρχαν τα γεννητούρια απλά δε θα έκανα εκτροφές, όπως και πολλοί 'αλλοι πιστεύω, εφόσον το κάθε ζώο αξίζει πολύ λιγότερο απο τα 4 προηγούμενης γενιάς. Όσο για τις αποστολές εκτροφής, αυτές κι αν δε βλέπω λόγο να τις κάνω.Αν συνεχίσω να παίζω για πολλά χρόνια και δεν έχω κάτι άλλο να κάνω, μπορεί. Άρα με τα γεννητούρια δε γλυτώνουμε σ.τ. Στην ουσία χωρίς αυτά ίσως να ήταν και στα αζήτητα οι σ.τ., γιαυτό τα έχει βάλει και η εταιρία, γιατί όπως ειπες αν αρχίσεις δε σταματάς, μια που η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.
     
    Αρέσει σε GEPPO1, kolokythopitas, Gulit1 και 4 σε άλλους.
  10. ΓΙΑΝΝΗΣ19711971

    ΓΙΑΝΝΗΣ19711971 Αρχάριος στο φόρουμ

    πηρα 2 φορες το πακετο των 800 στ εκανα σχεδον αποκλειστικα εκτροφες κουκων και παραλληλα τους παρεδιδα στις αποστολες. μιλαμε για πανω απο 1000 εκτροφες. τα αποτελεσματα απογοητευτικοτατα. το ανωτερο ηταν κουκουμελισσα. ας μου πει καποιος ποσες εκτροφες χρειαζονται για να τυχω το ανωτατο κουκου. ποσο μεγαλυτερο ειναι το ποσοστο απο 1 στα 1000?
     
    Αρέσει σε graganta, GEPPO1, kolokythopitas και 3 σε άλλους.
  11. panago70

    panago70 Νέος ειδικός

    Εγω μολις τωρα εβγαλα μια κατσικα ραμπο!ΝΑΙΙΙ!
     
    Αρέσει στους GEPPO1 και kolokythopitas.
  12. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Σε αυτά τα γεννητουρια το έριξα έξω. Ξόδεψα περίπου 2400 σ.τ. και σε γενικές γραμμές πήρα τα αναμενόμενα. Ζώα επόμενης γενιάς ή το πολύ μεθεπόμενης. Σε 3 περιπτώσεις μου έδωσε από απλά ψάρια, δρ. ψαρογιατρό. Θα θεωρούσα το event μεγάλη απογοήτευση εάν δεν μου έκανε ρελάνς αργά το βράδυ, όταν στο ίδιο μάζεμα πήρα από φλογερά άλογα, ένα άλογο καλλιτέχνη και από άλογα ινδιάνους (εάν θυμάμαι σωστά) πάλι άλογο καλλιτέχνη, οπότε το ένα θα φύγει για την αποστολή Σούπα και λάβρα (μόλις μαζέψω τα απαραίτητα μαθήματα ιππασίας) και το άλλο θα το κρατήσω καβάτζα.
     
    Αρέσει στους GEPPO1 και kolokythopitas.
  13. panago70

    panago70 Νέος ειδικός

    Hρθε και η μελλισα νιντζα!
     
    Αρέσει στους ioanna6929, GEPPO1, graganta και σε ακόμα ένα άτομο.
  14. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    [​IMG] με τα πολλα τα καταφερα απο χθες <<πολεμουσα>> με το ιβεντ και με τους κουκους, τους οποιους δεν ειχα τελειωση ουτε εναν (δε μου αρεσαν) και ειπα να το κανω για τη φασολια ρε! που και που εβαζα και απο κανενα αλλο ζωακι και ενταξει δεν ειναι και τοσο δραματικα τα αποτελεσματα απλος μας μαθανε αλλιως στο παρελθον και εννοουσαν τι λεξη και ενα τυχαιο επομενης γενειας.
     
    Αρέσει σε .sofaki., Stefoulini, ioanna6929 και 7 σε άλλους.
  15. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα και από μένα,έδωσα σχεδόν 800 σούπερ τροφές και τα αποτελέσματα δεν μου άρεσαν καθόλου,το κυνήγησα μέχρι το τέλος του εβεντ,ήθελα να πάρω κάτι καλό,άλλα δεν τα κατάφερα,δεν πειράζει.τώρα ξανά από την αρχή και όπου βγει.ελπίζω την άλλη φορά να τα πάω καλύτερα.να είστε όλοι καλά.
     
    Αρέσει σε flyla78, ioanna6929, psipsi1978 και 3 σε άλλους.
  16. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] μια μικρή πικρή γεύση από τις υπόλοιπες εκτροφές αφού τελείωσα με τα κατσικογαλοπουλάκια. Προβλέψιμα και δυστυχώς τσιφούτικα...
     
    Αρέσει σε Stefoulini, ioanna6929, αμφιθεα και 7 σε άλλους.
  17. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σ' όλους, γράφω μετά το τέλος του event, αφού έκανα καμιά 500αριά εκτροφές.
    Τα αποτελέσματα πάνω κάτω τα ίδια. Πιστεύω ότι δεν έχουν αλλάξει τα τελευταία 2 χρόνια τα ποσοστά. Για παλαιότερα δε ξέρω, γιατί αν και έπαιζα δεν ασχολιόμουν με τις εκτροφές. Συνήθως έχει επόμενης ή μεθεπόμενης γενεάς. Περιστασιακά παίρνεις ένα καλό για να πάρεις θάρρος να συνεχίσεις.
    Θέλω να τονίσω κάτι που παρατήρησα και που όταν το σκέφτηκα είναι λογικό.
    Όσο πιο μεγάλης γενιάς εκτρέφει κανείς, οι πιθανότητες να πάρει εκτός από το επόμενης γενιάς και ένα καλύτερο μειώνονται. Λογικό αφού το δεύτερο που παίρνουμε είναι οποιοδήποτε τυχαίο ζώο και όχι αναγκαστικά μεγαλύτερο.
    Άρα καλά κάνουν όσοι βάζουν απλά ζώα και πρώτης γενεάς ελπίζοντας σε κάποια από τις τελευταίες.
    Πάντως εγώ έφτιαξα τον χρυσογάιδαρο (για την αποστολή "σούπα και λάβρα") μετά από 2-3 συνεχόμενα event εκτροφής. Δεν τον πήρα τυχαία, αλλά από 4 προηγούμενης γενιάς. Είχα όμως κερδίσει 1 ή 2 απ' αυτούς τυχαία από μικρά ζώα. Μετά άβαλ άλογα και πήρα δύο φλογερά από απλά και Halfinger. Τα υπόλοιπα αποτελέσματα αναμενόμενα.
    Αυτά και θα τα πούμε στο επόμενο δρώμενο εκτροφής!
     
    Αρέσει σε flyla78, Stefoulini, heavymetal7 και 3 σε άλλους.
  18. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα παιδια. σε αυτο το εβεντ με τα γεννητουρια δεν υπηρχε για μενα καμμια εκπληξη. να πω την αληθεια μου ασχοληθηκα μονο με τις εκτροφες του εβεντ και δεν ειδα τιποτα το φοβερο. ελπιζω οι επομενες να ειναι καλυτερες!!!
     
    Αρέσει σε heavymetal7, ioanna6929, psipsi1978 και 2 σε άλλους.
  19. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Επιτελους, μετα απο τοσο καιρο τα καταφερα και εγω

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε flyla78, Stefoulini, ioanna6929 και 9 σε άλλους.
  20. Louisa

    Louisa Κόμης

    Σε γενικές γραμμές και εγώ τα αναμενόμενα πήρα, έκανα εκτροφή κούκων (έβαζα από απλούς έως μουστακαλήδες) όμως παρατήρησα το εξής: Όταν μάζευα τους κούκους σε δυο δόσεις τα αποτελέσματα ήταν φτωχά. Όταν μάζεψα και τα 3 χωράφια μαζί τότε υπήρχαν οι εκπλήξεις και νομίζω ότι 5 κουκου-μελισσούλες είναι καλό αποτέλεσμα, ειδικά όταν είναι όλες δώρο...
     
    Αρέσει στους Stefoulini και graganta.