Feedback Συζήτηση για το event "Γεννητούρια με τη Σέσουλα"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 27/9/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    τσιγκούνικα θα τα έλεγα και βήμα βήμα παω για να βγάλω το event και να μαζέψω και για την αποστολή του χαμαιλέοντα
    αλλά ήρθαν αυτά και έσωσαν την κατάσταση
    [​IMG]
    [​IMG]
    :D
     
    Αρέσει σε psipsi1978, Stefoulini, gtrullis και 14 σε άλλους.
  2. verybadfarmer

    verybadfarmer Ενεργός συντάκτης

    [​IMG]
    καλημέρα ...
    ποστάρω μόνο τα τυχαία αποτελέσματα γιατί για μένα αυτά έχουν σημασία σε αυτό το ιβέντ,αλλιώς δεν έχει νόημα,.........αυτή τη φορά στάθηκα τυχερή κ πήρα τον κρυωμένο απο απλά,η χαρά μου απερίγραπτη!!!!!προπαντός μετά το σόκ στα προηγούμενα με τους γαϊδαρους
     
    Αρέσει σε psipsi1978, Stefoulini, gtrullis και 11 σε άλλους.
  3. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    Σχετικα καλα και αυτα τα γεννητούρια,αλλά χωρίς κάτι πολύ καλό μέχρι στιγμής. Τα μόνα καλά ότι έφτασα τα 8 θεότρελα κοτόπουλα και πήρα μια μαλλιαρή κατσίκα
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, verybadfarmer και βιβη.2003.
  4. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    εγω το λέω ακόμα τσιγκουνικα
    [​IMG]

    διότι αυτο το νίντζα (το κίτρινο) μου το δώσε μεσα στο 1ο μάζεμα από απλους. Μετα πια τα συνηθισμένα επόμενης και μεθεπόμενης γεννιάς.
     
  5. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Αυτή τη φορά πήγα καλά κι εγώ. Κατανάλωσα περίπου 200 τροφές και εχω εκτώς των άλλων 6 νίνζα 4 αθλητικούς και οι άλλοι οι αναμενόμενοι. Δεν τους δίνω όμως στην αποστολή.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, verybadfarmer και βιβη.2003.
  6. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    ωραία τα γεννητούρια, σου δίνουν άμεσα την αίσθηση της νίκης,σήμερα είπα να ξοδέψω κάτι παραπάνω σε ότι άφορα τις σούπερ τροφές και τα αποτελέσματα στα ζώα που κέρδισα ήταν πολύ καλά. (όχι τελευταίας γενιάς) το ευχαριστήθηκα όμως αρκετά. σταματάω εδώ γιατί παραβίασα το πλαφόν μου.να είστε όλοι καλά.
     
    Αρέσει στους verybadfarmer, βιβη.2003 και elenigri.
  7. dalaveri

    dalaveri Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλησπερα κ απο μενα...τα γεννητουρια για δευτερη συνεχομενη φορα για μενα ειναι πολυ...πολυ καλα....
    με εξαιρετικα αποτελεσματα...χαιρομαι να βαζω μοτελακια...απο απλα δινει παντα το καλυτερο δυνατο
    αποτελεσμα....δεν ξερω αν αλλαξε κατι ή αν απλα "ξορκιστικε το κακο" που με περιτριγυριζε τον
    τελευταιο καιρο...χαχαχα.... οπως κ να χει μπραβο γιατι τα καλα πρεπει να λεγονται...!!!!
     
    Αρέσει σε [stsimpouklis], kolokythopitas, evieva και 3 σε άλλους.
  8. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    βρε μάλλον μια μικρη τηλεπάθεια την έχουμε, διότι ήθελα να μάθω απο οποιονδήποτε συναγρότη πόσες Σουπερ τροφές ξοδεψε!!! ;) για να έχει καλο αποτελεσμα
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, βιβη.2003 και GEPPO1.
  9. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    Εγώ ξόδεψα 100κάτι και πήρα πολλά θεότρελα κοτόπουλα,μερικά πουλάρια,1 κοτόπουλο νανάκι και 2 μαλλιαρές κατσίκες,δηλαδή ουσιατικά τίποτα το ιδιαίτερο δυστυχώς :(
     
  10. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    τελικα κι εγω κάπου τόσες τρόφες κατανάλωσα για να ολοκληρώσω το δρώμενο!
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και βιβη.2003.
  11. afro1231

    afro1231 Μόνιμος στο φόρουμ

    Για να ολοκληρωσω το event ξοδεψα 130 ΣΤ που είχα + τις ΣΤ που έδινε το event
    συνολικά ήταν από τα χειροτερα event μόνο επομενης και σπάνια μεθεπόμενης...
     
    Αρέσει στους GEPPO1 και kolokythopitas.
  12. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    αφού τελείωσα το δρώμενο, έβαλα γουρούνια μπας κ φτάσω ποτέ στο πολυπόθητο χρυσό. τα αποτελέσματα; απογοητευτικά,, λέτε να φταέι το ότι δεν αγόρασα σούπερ τροφές αλλά τις έιχα φτιάξει μονος;
     
  13. monolith2

    monolith2 Επιφανής του φόρουμ

    [​IMG] καλησπέρα σε όλους σας. Μετά από πολλές πολλές πολλές εκτροφές αυτά είναι τα αποτελέσματα μου,συν δύο χαμελαίοντες ντίσκο που ήδη έχουν πουληθεί. Ένα πολυπόθητο ροζ δεν ήρθε αλλά δεν είναι μακριά. Καλή επιτυχία σε όσους συνεχίσουν.:p
     
    Αρέσει σε GEPPO1, kolokythopitas, [stsimpouklis] και 4 σε άλλους.
  14. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    καλησπέρα κι απο μένα
    τέλος και αυτή η πρεμιέρα του χαμαιλέοντα... δίχως πολλές και μεγάλες εκπλήξεις αλλά με πολλά εκτροφεία και έξυπνες κινήσεις - αγορές , φτάσαμε σ αυτό το αποτέλεσμα...
    ιδίως με αγορές κόκκινων ζώων , πουλώντας πολλά πορτοκαλί χθες και σήμερα σε υψηλές τιμές , ανεβάζοντας επίπεδο τα ζώα προς εκτροφή.

    [​IMG]
    καλό βράδυ σε όλους , καλή συνέχεια..
     
    Αρέσει σε [stsimpouklis], psipsi1978, GEPPO1 και 8 σε άλλους.
  15. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους,
    τα γεννητουρια στην δικια μου φαρμα αυτην την φορα μπορω να πω πως ηταν ουτε κρυο αλλα και ουτε ζεστο μιας και δεν ειχα ουτε απλο και επομενης γενιας αλλα ουτε και ροζ ή κοκκινα πολλα
    επειδη δεν μπορω να βγαλω φωτογραφια τα καλυτερα μου ηταν ενας κοκκινος που ηρθε με τις πρωτες 10 ενας αλλος προς το τελος απο απλους και οι 2.
    ελπιζω ολοι σας να ειχατε καλα αποτελεσματα.
    Καλη Συνεχεια σε ολους.
     
    Αρέσει στους GEPPO1, kolokythopitas και ariadnim.
  16. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    καλησπέρα παιδιά...ήρθε η ώρα να σας πω εκθρέψτε τώρα πρόβατα!!! το γυμνό πρόβατο στην δικια μου λαϊκη 59.000 σε μια αλλή λαϊκη 39.000 και λέω ε! μια και έχουμε γεννητούρια να το εκμεταλευτείτε κυρίως αυτοι που δεν έχουν χορτοταλιράκια ;)

    υ.γ. το ανακάλυψα τυχαία χάρη στο γυρίσμα ροδανιού της άλλης φάρμας!!! χαχα ναι έτυχε γυμνό πρόβατο πήγα στην λαϊκη και τρελάθηκα! :D
     
    Αρέσει στους graganta, kolokythopitas και kitsena.
  17. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Καλημέρα ! Δεν θελω να γκρινιαξω κυριακάτικα , μα θα αναφέρω πάλι το προφανές . Έλλειψη ενθουσιασμού για τα γεννητουρια , που ήταν ένα από τα αγαπημένα δρώμενα όλων .Σαν πιθανές αιτίες φαντάζομαι :
    1. Τα ασχημα αποτελέσματα που δεν θες με λαχτάρα να μοιραστείς με τους φίλους σου .
    2. Το ότι δεν ανοίγει καινουρια κουβεντούλα κάθε φορα .
    Εμένα αυτο με στενοχωρεί , γιατι μέρος της διασκέδασης ήταν να τρέξω να δω τι πετυχαίνουν οι άλλοι . Καμμια ιδέα κανείς ;
     
    Αρέσει στους graganta, dimitra-c-i, GEPPO1 και σε ακόμα ένα άτομο.
  18. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Δε νομίζω ότι φταίνε τα αποτελέσματα. Εδώ και ένα -ενάμιση χρόνο που ασχολούμαι με τις εκτροφές, είναι πάνω κάτω τα ίδια. Δεν κάνω πάρα πολλές αλλά αγοράζω ένα πακέτο syper τροφής και έχω υπομονή. Που και που πετυχαίνω κάνα καλό ζώο. Αυτή τη φορά πέτυχα κρυωμένο χαμαιλέοντα -ναι τον τελευταίο- από 1ης ή 2ης γενιάς και κάποια καλά γαϊδούρια, αλλά ο χρυσογάιδαρος μου ξεφεύγει!
    Θα συνεχίσω λίγο ακόμα, αλλιώς την επόμενη φορά.
    Τώρα για την απροθυμία να συμμετέχουν όλοι στην κουβεντούλα... Εγώ προσωπικά δε συνηθίζω να διατυμπανίζω τι κερδίζω. Και ναι πιστεύω ότι μεγάλο μερίδιο ευθύνης έχει που η κουβέντα συνεχίζεται και δεν ανοίγει καινούργια -αν και το προτιμώ έτσι. Βλέπουμε πιο εύκολα και προηγούμενα σχόλια.
    Εξάλλου πολλοί έχουν σχόλια για τα γεννητούρια στην κουβέντα για το event "κούρσικο ρόντεο" και μάλιστα για άλλες εκτροφές πλην αγελάδας-αλόγου.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, heavymetal7 και GEPPO1.
  19. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Παιδια μια αλήθεια αφού τώρα πια τα γεννητούρια τα βάζουν όταν έχουμε δρώμενο εκτροφής, φυσικό να τα σχολιάζουμε στο δρώμενο εκτροφής! και όχι έδω. Απ'ότι είδατε όταν έγραψα κάτι εδώ ήταν καθαρά για τα γεννητούρια (καλά και για την λαϊκη) αλλά δεν είχε καμία σχέση με το δρώμενο. Να δείτε αν πουν ξανά κάποτε γεννητούρια εκτός δρώμενου εκτροφής τότε θα βλέπετε μόνο εδώ τα σχόλια
     
  20. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    γεια σας παιδια. εγω τελειωσα με τις εκτροφες. εφαγα ολες τις τροφες και μου εμειναν μονο 4 για ωρα αναγκης. η μονη εκπληξη ηταν ενας ροζ μονοκερος, που ηρθε απο το πουθενα!!! κατα τα αλλα, θα ελεγα πολυ φτωχα αποτελεσματα. ισως την αλλη φορα φανω πιο τυχερη. καλη συνεχεια στους υπολοιπους και μακαρι να δειτε πολλες εκπληξεις!!