Feedback Συζήτηση για το 48ωρο σημαντικό τεστ του διακομιστή Unity/WebGL | Farmerama GR

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 9/12/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. kadim65

    kadim65 Νέος ειδικός

    Καλημέρα
    Επειδή είδα ότι το αναφέρεις σε δύο αναρτήσεις και καλό είναι να μαθαίνουμε καθώς το επάγγελμα μου δεν είναι πληροφορική το σωστό είναι hardword η hardware όπως νόμιζα?
     
  2. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Hardware , ειναι οτι αφορα εξοπλισμο υπολογιστων
    Software , ειναι οτι αφορα λογισμικο (προγραμμα)
     
    Αρέσει στους georgios_2_, Panagiotiis και jimixatz.
  3. dora196501

    dora196501 Ανερχόμενος συντάκτης

    Λόγο κεκτημένης ταχύτητας έγραψα λάθος, το hardware και το software xD
     
    Αρέσει στους georgios_2_ και kadim65.
  4. ΜΥΜΟΥ

    ΜΥΜΟΥ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι τις τελευταίες μέρες όταν μπαίνω με unity δεν μου εμφανίζει τους καρπούς των δέντρων στα χωράφια της Farmerama, καθώς επίσης και τις ενδείξεις για τα εργαστήρια και τους στάβλους όταν ολοκληρώνονται. Το ID μου είναι 5213051.
     
    Αρέσει στον/ην georgios_2_.
  5. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Φίλες και φίλοι, θα σας πω κι εγώ τι προβληματάκια έχω εντοπίσει παίζοντας από unity, συγκρίνοντάς τα με το flash.
    Το παιχνίδι καταρχάς, πέραν των προβλημάτων που είχαμε στην αρχή, (επόμενο και λογικό ήταν), παίζει και παίζει αρκετά καλά. Όπως προανέφερα, παρουσιάζει κάποια προβληματάκια, αλλά είμαι βέβαιος πως με την πάροδο του χρόνου θα διορθωθούν και αυτά, κι άλλα πολλά, που πολύ πιθανόν εμένα να μου διαφεύγουν.
    Εκτός από το πρόβλημα των καρπών, εγώ έχω εντοπίσει και τα εξής:
    1. Κολλήματα μικρής διάρκειας.
    2. Σε χειροκίνητο μάζεμα, αν από τις ρυθμίσεις δεν έχεις επιλέξει το "ναι" στο "εμφάνιση πληροφοριών στον κέρσορα του ποντικιού", δεν μπορείς να μαζέψεις τα διακοσμητικά που βρίσκονται κάτω και λίγο αριστερά από την μπάρα των επιπέδων. Παρεμβαίνει το μήνυμα πληροφορίας και εμποδίζει.
    3. Για να κρύψεις την μπάρα των γειτόνων σου, πρέπει να κάνεις δύο φορές κλικ.
    4. Όταν πας να ανοίξεις τα σεντούκια, καφάσια, τελάρα, κλπ, δεν έχεις την συνέχεια στο σημείο που είχες μείνει. Μετά από κάθε άνοιγμα, σε ξεκινάει από την αρχή, κι εσύ θα πρέπει να ξαναβρείς το σημείο που είχες μείνει. Αυτό είναι αρκετά χρονοβόρο.
    5. Στο κατάστημα, δείχνει να αργεί να διαβάσει την περιοχή. Σε καθυστερεί αρκετά στην πρώτη αγορά, αλλά μετά πάει πολύ καλά.
    6. Στο ταχυδρομείο, δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την απάντηση ενός μηνύματος. Όταν επιλέγω "απάντηση", δεν με αφήνει να γράψω.
    Αυτά φίλες και φίλοι έχω εντοπίσει εγώ μέχρι στιγμής και ασφαλώς, δεν τα θεωρώ σοβαρά προβλήματα.

    **Μία διευκρίνιση να κάνω σχετικά με τον α/α 2. Μου το παρουσιάζει μόνο στον Λουλουδότοπο...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 23/12/20
    Αρέσει στους georgios_2_, αμφιθεα και panos601.
  6. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    Όπως με ειρωνεύεται η εταιρεία, θα μπορούσα να το κάνω και εγώ
    αλλά δεν θα πέσω στο επίπεδο της 8)
     
    Αρέσει σε icons1, bill18, soyla74 και 17 σε άλλους.
  7. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Το τεστ έχει ολοκληρωθεί και το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.