Feedback Συζήτηση για το τροπικό δάσος

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την azul*, 25/8/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. renalian

    renalian Ενεργός συντάκτης

    φοβου τους δαναους και δωρα φεροντας.θα ζητζνε τωρα παρα πολλα στα ιβεντ.θα δειξει
     
    Αρέσει στους rodaggelos70, annateo2 και kolokythopitas.
  2. milka44*

    milka44* Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Εφοσον το ανοιξα και εγω παιδια μην φοβαστε τιποτα μια βολτα στις αποστολες που ειχαμε ξεχασμενες και μαζευοντε ανετα!!
     
    Αρέσει σε rodaggelos70, annateo2, kolokythopitas και 2 σε άλλους.
  3. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα σε όλους,αν και δεν είδα στο φόρουμ την επίσημη ανακοίνωση για τον καινούργιο χώρο στο νησί,μόλις άνοιξα τον υπολογιστή χθες αργά το απόγευμα: να ένα ωραίο ζωάκι που έλεγε ότι με 250 αστεράκια ανοίγεις νέο χώρο στο νησί,περιττό να σας πω την χαρά που πήρα .αυτό θα βοηθήσει πάρα πολύ όλους τους παίχτες σε όλα τα επίπεδα .ένα μεγάλο ευχαριστώ και ένα μεγάλο μπράβο στην εταιρία που το έπραξε:):):)άντε τώρα και εις ανώτερα;).να είστε όλοι καλά.
     
    Αρέσει σε rodaggelos70, Stefoulini, annateo2 και 4 σε άλλους.
  4. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    εγω εφτασα τα 117 αστερακια. ενα tip που μπορει να βοηθησει ειναι η αποστολη ζοωλογικος κηπος η οποια ειναι πανευκολα μεσα σε μια βραδια την τελειωσα ολη! πιστευω πως σε κανα 15-20 μερες θα το εχω ανοιξει.

    μπραβο ειμαι λιγο διστακτικος να πω αν δεν δω πρωτα τις ποσοτητες φυτων στα εβεντς.

    Καλη Συνέχεια σε ολους!!!
     
    Αρέσει στους Stefoulini, annateo2 και maroula.
  5. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλη την αγροτοπαρέα !
    Άνοιξα και εγώ τον νέο μου χώρο στο νησί και είμαι πολύ -πολύ χαρούμενη!
    Τόσο καιρό ζητούσαμε νέο χώρο και...ιδού! xD
    Ευχαριστούμε Φαρμέραμα που υλοποίησες το αίτημα μας! Ελπίζουμε να δοθεί χώρος και στην κυρίως φάρμα.
    Όσο για το αν θα αυξηθούν οι ποσότητες των ζητούμενων φυτών, ήδη έχουν αυξηθεί αρκετά κατά την γνώμη μου και ελπίζουμε να μείνουν πλέον ως έχουν. Αν πάλι τα αυξήσουν, έ ,τότε θα δούμε πώς θα το χειριστούμε.Προς το παρόν ας χαρούμε τα οφέλη του νέου χώρου. xD
     
    Αρέσει σε rodaggelos70, Stefoulini, annateo2 και 3 σε άλλους.
  6. SemK

    SemK Επαγγελματίας του φόρουμ

    Ζηλεύω τώρα που σας βλέπω να έχετε ανοίξει την έκταση...:sleepy: θέλω κι εγώ!!:cry: αλλά θα αργήσω, καθώς τα 30 μου αστεράκια δεν λένε να αυξηθούν με τίποτα!! όσο για τα διακοσμητικά και τη φασολιά που δίνουν αστεράκια, είναι άφαντα στη φάρμα μου, καθώς ή δεν έπαιζα τότε (διακοσμητικό) ή δεν είχα τα απαραίτητα για να ολοκληρώσω event (φασολιά) οπότε για μένα είναι ακόμη πιο δύσκολο...:oops: κάτι θα γίνει όμως, ξεκινάω προσπάθεια να ολοκληρώσω παλιές αποστολές που είχα παρατήσει και ζητούν μικρού επιπέδου φυτά... άντε και να δούμε πότε θα τα καταφέρω!
     
    Αρέσει σε ste007, rodaggelos70, Stefoulini και 2 σε άλλους.
  7. giwrgos79

    giwrgos79 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    απ τι μια καλο που ανοιξε καινουρια εκταση απ την αλλη λιγο αδικο για παιχτες μεγαλου επιπεδου εμεις ματωσαμε να φτασουμε εδω που ημαστε κ οι μικρου επιπεδου παιχτες ξεκιναν με δυο εκτασεις εμεις που να βρουμε καμπανιεσ να μαζεψουμε αστερακια με το τελευτεο βημα της αν8οκομηκης? η με τα ιβεντ που αλλα εχουν ατερακια αλλα δεν εχουν.. υπομονη!
     
  8. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Έλα μην κλαις! σήκωσε τα μανίκια και πήγαινε μια βόλτα στη λαχαναγορά σίγουρα θα χεις πολλές ξεχασμένες αποστολές και θα βρεις τ' αστεράκια που χρειάζεσαι. Καλή επιτυχία...
     
  9. SemK

    SemK Επαγγελματίας του φόρουμ

    Αποστολές έχω...:p αποθέματα όμως και λεφτά όχι...:p οπότε όντως χρειάζομαι πολλή υπομονή!! :music:
     
    Αρέσει στους rodaggelos70 και misirli.
  10. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    σε αυτην την κατάσταση βρίσκομαι κι εγω αποστολές υπάρχουν! αποθέματα όχι προς το παρον όμως έχω και λεφτά, αλλά παρόλο που είπαν κάποιοι ότι ξόδεψα γύρω στα 3 εκατομμύρια εγω βλέπω να ξοδεύω πολύ περισσότερα! και στο τέλος να μην έχω και λεφτά! -.-
     
    Αρέσει στους ath, SemK και Stefoulini.
  11. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Για το θέμα του κόστους του νέου χώρου σε αστεράκια δε θα το σχολιάσω. Εγώ έκανα οικονομίες εδώ και καιρό και είχα μαζέψει πολύ περισσότερα (και όχι, δεν έχω τίποτα που να μου δίνει αστεράκια, όλα είναι από αποστολές). Αν κάποιοι τα βλέπουν λίγα ή πολλά, δικαίωμά τους. Όσον αφορά, όμως, κάποια σχόλια σχετικά με το τί μέλλει γενέσθαι με τα διάφορα δρώμενα, εάν θα αυξηθούν οι απαιτήσεις σε φυτά ή τα υποχρεωτικά κλικαρίσματα με το ποντίκι για τις συγκομιδές κλπ, θεωρώ ότι γκρινιάζουν χωρίς λόγο. Οι περισσότεροι (δικαιολογημένα) ζητούν εδώ και καιρό περισσότερο χώρο μιας και οι χώροι δεν αρκούν πλέον με τόσα πολλά φυτά, δέντρα και στάβλους που έχουμε μαζέψει. Η λαϊκή δεν πρόκειται να πεθάνει σε καμία περίπτωση, ακόμα και όταν (με το καλό) μας δοθεί και επιπλέον χώρος στη βασική φάρμα. Το πολύ πολύ να πέσουν λίγο οι τιμές. Όσον αφορά τα κλικ με το ποντίκι, υπάρχουν και τα κουπόνια βοηθών και οι συνδρομές. Εάν δε θέλουν να ξοδέψουν λεφτά, έτσι είναι το παιχνίδι και όποιος δεν έχει βοηθούς κλικάρει ασταμάτητα. Το έχω κάνει και εγώ και πολλοί άλλοι, αλλά προτιμώ να παίζω με βοηθούς. Τέλος, θα το έβρισκα απολύτως λογικό να αυξηθούν οι απαιτήσεις των δρώμενων σε φυτά. Από 776 διαθέσιμα μικρά χωράφια, ανεβήκαμε πλέον στα 964, μια αύξηση δηλαδή περίπου 25%. Δε θα μου έκανε εντύπωση, λοιπόν, να έβλεπα μια αύξηση 25% στις απαιτήσεις των δρώμενων. Λογικό επακόλουθο θα ήταν και δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα. Όσες συγκομιδές ανά ημέρα έπρεπε να κάνουμε πριν, τόσες θα πρέπει να κάνουμε και τώρα. Ας μην γκρινιάζουμε χωρίς λόγο λοιπόν και ας ευχαριστηθούμε τους επιπλέον χώρους που μας "λύνουν" κάπως τα χέρια. Μακάρι να ακολουθήσουν και άλλοι, για να μην ξεχνιόμαστε.
     
    Αρέσει στους SemK, monolith2, ΡΩΞΑΝΗ και σε ακόμα ένα άτομο.
  12. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Μπορεί να έχεις δίκιο τελικά GeorgeK76, αλλά αυτή η αύξηση θα πρέπει να καθυστερήσει για ένα διάστημα, μέχρι να μπορέσουν οι περισσότεροι να μαζέψουν τα αστέρια για να ανοίξουν το τροπικό δάσος. Να γίνουν δηλαδή πρώτα 5-6 ή και περισσότερα δρώμενα με μικρότερες ποσότητες. Αλλιώς τους αποκλείει από τα νέα δρώμενα και τους δυσκολεύει περισσότερο στη συγκέντρωση αστεριών.
    Να διευκρινίσω ότι εγώ άνοιξα το χώρο αμέσως μόλις μπήκε, αλλά πρέπει να είμαστε δίκαιοι με όλους.
     
    Αρέσει στους LILA413, misirli και Stefoulini.
  13. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Μα και τα δρώμενα είναι μια πολύ καλή πηγή αστεριών. Αν κάποιοι παίκτες μικρού επιπέδου δεν έχουν τη δυνατότητα να τελειώσουν όλα τα βήματα ενός δρώμενου, μπορούν κάλλιστα να τελειώσουν όσα βήματα αντέχουν και μετά να επικεντρωθούν σε στάβλους για να παράγουν λίπασμα που σε τέτοιες περιόδους έχει καλή τιμή και είναι μια πηγή χορτοταλήρων, ή οποιουδήποτε άλλου προϊόντος απαιτείται από το δρώμενο για να κερδίσουν και πάλι χορτοτάληρα. Δεν αντιλέγω πάντως ότι η εταιρία θα πρέπει να βρει μια χρυσή τομή όσον αφορά τις απαιτήσεις των δρώμενων από εδώ και πέρα, μιας και αν αυξηθούν θα έχουν πρόβλημα όσοι δεν έχουν ανοίξει ακόμα το νέο χώρο, αλλά από την άλλη εάν παραμείνουν στάσιμα, θα τελειώνουν ακόμα πιο γρήγορα όσοι τον έχουν ανοίξει. Ίσως, για αρχή, καλό θα ήταν να μην είναι διαθέσιμος για φυτά δρώμενων ο νέος χώρος για ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, όπως λες. Από την άλλη, όλα τα μικρά επίπεδα που δεν έχουν καταφέρει να ανοίξουν όλους τους χώρους της βασικής έκτασης του bahamarama ήταν σε μειονεκτική θέση απέναντι σε αυτούς που την έχουν ανοίξει όλη. Το γνωρίζω εκ πείρας, μιας και ο βασικός μου στόχος, όταν απέκτησα πρόσβαση στο νησί, ήταν να ανοίξω όλες τις εκτάσεις για να μπορώ να αυξήσω την ημερήσια παραγωγή μου στο μέγιστο.
     
    Αρέσει στους LILA413, misirli, Nantia123 και σε ακόμα ένα άτομο.
  14. ste007

    ste007 Επαγγελματίας του φόρουμ

    αχχχ μπράβο παιδιά όσοι το ανοίξατε εγώ 97 αστεράκια έχω τώρα και θέλω πολύ ακόμα
    όπως και η SemK έτσι και εγώ ζήλεψα :p θα κάνω καμιά αποστολή

    είμαι στα 133 πια
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/8/15
    Αρέσει στους SemK και Stefoulini.
  15. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    κι εγω ζηλεψα κι ετσι βρηκα αλλα 150 αστερακια απο αποστολες εκτροφης και προιοντων και τωρα δεν εχω ουτε ενα :D
     
    Αρέσει στον/ην ste007.
  16. SemK

    SemK Επαγγελματίας του φόρουμ

    Ναιιιιιιι!!! πήρα το φοβερό ποσό των 3 αστεριών! σύνολο τώρα: 33...:p άντε, καλό μου δρόμο μέχρι τα 250...:p
     
    Αρέσει στους 2014chr και Stefoulini.
  17. ste007

    ste007 Επαγγελματίας του φόρουμ

    κατάφερα και άνοιξα την νέα έκταση
    χάλασα 2m αλλά κατάφερα και μάζεψα 155 αστεράκια χθες :)
     
    Αρέσει στους 2014chr, annateo2, SemK και σε ακόμα ένα άτομο.
  18. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Να σας υπενθυμίσω κάτι που ίσως φανεί χρήσιμο.

    Αν οι δεξαμενές νερού ή το πηγάδι ή ο ΑJ ΜcΦασόλ τοποθετηθούν στο τροπικό δάσος, στο νησί bahamarama ή στο νησί του θησαυρού, θα σας δίνουν τροπικό νερό κατα την συγκομιδή τους και όχι νερό φάρμας. ;)
     
    Αρέσει σε -lousi-leon2001, ath, ste007 και 4 σε άλλους.
  19. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    μόλις ήρθε!!! ;) αλλά θέλει πολύ κόπο
    Το πα και το κάνα!!! Σχεδόν μέσα σε 1 μήνα άνοιξα το τροπικό δάσος (πάνω στην ώρα για το πολωνικό ιβεντ :p ), όπως είχα πει όμως ξόδεψα πολλα περισσότερα εκκατομύρια για να το καταφέρω τώρα παραμένω με λίγα εκατομμυριάκια ακόμη, (εδω το έσωσα με κάποιες πωλήσεις ;) )
     
    Αρέσει στους Stefoulini, ariadnim και georgia469.
  20. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    εγω τον ανοιξα λιγες μερες αργοτερα ειχα κατι βαλιτσες ξοδεψα και μερικες χιλιαδες.... :Ρ
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.