Feedback Συζήτηση για το ροδάνι"πάρτι εισιτήρια"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 25/11/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες κι αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να κουβεντιάζετε και να πείτε τις απόψεις και παρατηρήσεις σας για την πάρτι λειτουργία του Χωριατοροδανιού.

    Τι κερδίσατε άραγε;

    [​IMG]

    Σας ευχόμαστε καλή τύχη και καλή διασκέδαση!



     
  2. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    είναι πολύ ωραία τα λουλουδάκια, εχω αποκτήσει τα 2 μέχρι τωρα, το πρωτο εκτος μίνι ιβέντ και το δεύτερο σήμερα. Θα ήθελα όμως συντομα να ανακοινωθεί το τί θα δινει η γραμμή φασολιάς στην οποία θα τοποθετηθούν. Νομίζω ότι είναι πολύτιμη πληροφορία ειδικά από την στιγμή που αγοράζουμε τα εισητήρια. Αν δίνει π.χ πόντους νησιου θα αγόραζα κι άλλα για να κερδίσω και τα δυο λουλουδάκια που μου λείπουν. :music:
     
    Αρέσει σε Gulit1, kolokythopitas, giorgos19691969 και 3 σε άλλους.
  3. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    εγω κερδισα δυο μερες πριν την τουτλιπα, αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν θα αγορασω καποιο πακετο... δεν ξερω τι θα δινουν στη γραμμη φασολιας...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, giorgos19691969 και 3 σε άλλους.
  4. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Λένε μια εικόνα 1000 λέξεις. εγώ έχω 30 γύρους μέσα σε μια εικόνα! δηλαδή 6 σε 1!!!

    [​IMG]

    τα σχόλια δικά σας ! χαχα
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Louisa, giorgos19691969 και 10 σε άλλους.
  5. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    για πρωτη φορα μετα απο πολυ καιρο σταθηκα τυχερη ειχα 50 εισητηρια και κερδισα και τα 4 λουλουδακια σημερα
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, giorgos19691969, βιβη.2003 και 10 σε άλλους.
  6. fullmeno

    fullmeno Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    κ εγώ έτυχα τη μαργαρίτα σήμερα!Πολύ όμορφα τα γραφικά των λουλουδιών!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, giorgos19691969, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  7. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Τι να πω κι εγώ μια από τα ίδια. Τουλάχιστον εσύ απ' ότι βλέπω πήρες και μερικά ζωάκια.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, giorgos19691969, kikijimy και 3 σε άλλους.
  8. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    η αλήθεια για αυτό τα γύρισα όλα. Επειδή το ιβεντ ζητούσε ζώα εκτροφής! ;) και αφού πήρα και μερικά πάλι καλά! Φυσικά δεν γλίτωσα την αγορά ούτε από τα απλά ζώα ούτε των εκτροφών! Τώρα τελειώνω το ιβέντ και κοιτάζω να επανέλθω οικονομικώς!

    ασχετο: και αν έχεις λεφτα βοήθα μεεε ;) χαχα :p
     
  9. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] [​IMG] Επιτέλους σήμερα ήταν στις καλές του!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, giorgos19691969, ath και 8 σε άλλους.
  10. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    μπραβο σε ολους οσους ετυχαν τα λουλουδακια !!! Εγω με τα συγκεκριμενα δεν σταθηκα καθολου τυχερη -.- απο 45 εισιτηρια πηρα χιλια δυο αλλα πραγματα , πολλα αχρηστα ....για μένα πάντα (πχ: εδωσα 6 φιορινια για 6000 περιπου πε ή 4 τουρμπο λιπασμα ...αχρηστο.... ) μα ουτε ενα λουλουδακι :cry:

    απαγορεύεται η χρήση κεφαλαίων
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 18/1/15
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, giorgos19691969 και 5 σε άλλους.
  11. .eugenaki.

    .eugenaki. Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    παρα πολυ απογοητευτικο το ιβεντ αυτο:mad: 240 εισιτηρια και μια χαρουμενη μαργαριτα δεν μπορεσα να κερδισω....τελος για μενα το ιβεντ αυτο δεν θα ξαναπαιξω αλλη φορα>:(
     
    Τελευταία επεξεργασία: 16/1/15
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, giorgos19691969 και 4 σε άλλους.
  12. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    δυστυχώς μόνο τη χαρούμενη μαργαρίτα απ' τις 29-11-14 έχω και συνεχίζει να με κυνηγάει.[​IMG] αύριο λοιπόν......
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, giorgos19691969, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  13. dionmilia84

    dionmilia84 Προχωρημένος

    1 του κλεφτη 2 του κλεφτη.. [​IMG] αντε καληνυχτα του..-.-
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, giorgos19691969 και 4 σε άλλους.
  14. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] άντε πάλι...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, giorgos19691969, βιβη.2003 και 5 σε άλλους.
  15. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    την ετυχα την χαρουμενη μαργαριτα!!!!!!!!:D:D:D
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, giorgos19691969, rodaggelos70 και 5 σε άλλους.
  16. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    Δίνει :
    +10% π.ε φάρμας σε φυτά δρώμενων (όταν είναι φυτεμένα στην φάρμα)
    +10% π.ε bamarama σε φυτά δρώμενων (όταν είναι φυτεμένα στο bahamarama)
    +30% π.ε φάρμας στα φυτά φάρμας που ανήκουν στην κατηγορία "λουλούδια"

    +30% π.ε bahamarama στα φυτά bahamarama που ανήκουν στην κατηγορία "λουλούδια"
    -10% σε μείωση χρόνο παραγωγής για λουλούδια (φάρμας + bahamarama)
    Τα Bonus έχουν ισχύ 24 ώρες .Ενεργοποίηση της ομάδας συννέφων ανα 48 ώρες


    καλησπέρα σε όλους
    αυτή είναι η σειρά στα σύννεφα της συλλογής λουλουδιών και το μπόνους της , που περιμέναμε εναγωνίως.
    με μια πρώτη ματιά , θα μπορούσε να εντυπωσιαστεί κάποιος με τα 5 μπόνους...
    εξετάζοντας τα όμως ένα προς ένα , αναρωτήθηκα ....πότε θα την χρησιμοποιούσα αυτή τη σειρά στη φασολιά και γιατί ??
    εδω και πολύ καιρό έχω πάψει να φυτεύω οτιδήποτε και μετά απο μια σειρά εξευγενισμών (τριαντάφυλλου ειδικά) τα μπόνους για τα λουλούδια , μου είναι εντελώς άχρηστα. ιδίως της μείωσης του χρόνου αφού τα κάνω μέσα στο δευτερόλεπτο.
    ειδικά το 30% των λουλουδιών του νησιού , "σπάει κόκκαλα" αφου έχει 2 μόνο λουλούδια το νησί!!!
    απ τη μια δεν φυτεύουμε (άχρηστο το 30% πε παρά μόνο σε εξαιρετκά σπάνια περίπτωση), απ την άλλη έχουμε τον εξευγενισμό στο δευτερόλεπτο , μένει ως χρήσιμο και θελκτικό το +10% π.ε φάρμας - νησιού σε φυτά δρώμενων .
    εγώ προσωπικά , θα έχω άδεια την σειρά της φασολιάς απ τα γλαστράκια - λουλούδια , και μόνο σε ιβέντ , θα ξηλώνω ενα απ αυτά και θα τα βάζω στη θέση τους για το παραπάνω μπόνους και ξανά πάλι μετά απο 48 ώρες , ξήλωμα και επαναφορά στο λουλουδότοπο.
    Δε σας κρύβω πως η απογοήτευση μου είναι μεγάλη , περίμενα κάτι πιό δυνατό,κάτι να σε κάνει να αισθανθείς "τυχερός" που το χεις.
    μετά απο τόσο καιρό μέχρι να ολοκληρωθούν ολα τα λουλούδια και (επι της ουσίας) με πραγματικά χρήματα για να αποκτηθούν όλα ...
    λες και στέρεψε η φαντασία των σχεδιαστών ...
    πολύ ωραία κομμάτια απο μόνα τους και αποδοτικά σε π.ε. όλα τα λουλούδια , δεν είναι δυνατόν να έχουν τόσο "αστοχη" και φτωχή σειρά στα σύννεφα... τουλάχιστον ένα 10% στα διακοσμητικά όλης της φάρμας κάθε .... μη πω 24 ώρες... κάθε 48 τουλάχιστον.
    ή ένα διπλάσιο σύνολο π.ε. των 5 λουλουδιών μαζί .... 10.000 -15.000 τη μέρα τουλάχιστον...(εδώ άλλες σειρές δίνουν περισσότερα)
    σκέφτηκε κανείς , τι είναι το 10% στα φυτά των δρώμενων που δίνει ???
    ενα 8ωρο φυτο σε 2Χ2 δίνει 55 π.ε. με 40 χωραφια είναι 2200 , δίνει λοιπόν 220 πε με τρία μαζέματα 660 και με τρία χωράφια δίνει 2000 πε τη μέρα , άντε 3000 !!!!
    κάθε 48 ώρες που κλειδώνει το μπόνους υπολογίσατε πόσα π.ε. δίνουν απο μόνα τους τα 5 λουλούδια ??? σίγουρα περισσότερα!!!
    Τα έγραψα αυτά , γιατί δε θα σταματήσει εδώ αυτή η κίνηση με τα γλαστράκια και θα βγουν κι άλλες σειρές
    όμως να ξέρει η εταιρία πως είναι μεγάλη η απογοήτευση μας απ τη σειρά της φασολιάς και μας βάζει σε αρνητικές σκέψεις
    καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, giorgos19691969, rodaggelos70 και 8 σε άλλους.
  17. Wild_Rose

    Wild_Rose Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα. Είναι από τις σπάνιες φορές που γράφω αλλά πάντα σας διαβάζω.
    Προσωπικά βρίσκω πολύ χρήσιμο το μπονους από την σειρά αυτή. Διαβάζοντας το μακροσκελή μήνυμα της συναγρότισσας , βλέπω οτι μαλλον σου έχει διαφύγει κάτι. Αναφέρεσαι στην αμεση ολοκλήρωση των τριαντάφυλλων αλλά δεν αναφέρεσαι οτι μπορείς να πάρεις αρκετούς πόντους παραπάνω καθώς η σειρά αυτή δίνει +30% στα λουλούδια και άρα και στο τριαντάφυλλο.
    [​IMG]
    270 π.ε χωρίς χρήση κανενός βιοτεχνικού και ενεργοποίηση κατοικίδιων, δεν νομίζω να μας χαλάει. Επιπρόσθετα ας αναλογιστούμε πόσους πόντους παραπάνω θα πάρουμε με χρήση του εξευγενισμού του τριαντάφυλλου, την γραμμή των λουλουδιών και την γραμμής του κάστανου. Και όλα αυτά σε μηδενικό χρόνο.
    Επισης το γαρύφαλλο με την χρήση αυτής της γραμμής και του εξευγενισμού έχει άμεση ολοκλήρωση ακόμα και σε σουπερ χωράφι. Το ίδιο ισχύει και για άλλα λουλούδια.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, giorgos19691969, kitsena και 7 σε άλλους.
  18. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] Γκλουπ!o_O αύριο !:cry:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, giorgos19691969, βιβη.2003 και 3 σε άλλους.
  19. ΒΗΜΑΣΩΤΑ

    ΒΗΜΑΣΩΤΑ Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα! Είχα τα υπόλοιπα συλλεκτικά λουλούδια και έλειπε μόνο το λυρικό λούπινο, το οποίο κέρδισα σήμερα δις σε αναλογία
    περίπου 1:10 πάρτυ εισιτήρια και γυρίζοντας συνεχόμενα τον τροχό. Θεωρώ χρήσιμη τη γραμμή της φασολιάς, κυρίως για τη
    φάρμα, που τα φυτά στην κατηγορία λουλούδια είναι αρκετά και κάποια χρονοβόρα. Το μόνο μου "παράπονο" είναι ότι η γραμμή
    της φασολιάς δεν τραγουδάει. Καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, giorgos19691969, Gulit1 και 6 σε άλλους.
  20. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    [​IMG]
    Τα λογια ειναι περιττα :mad:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, misirli και 4 σε άλλους.