Feedback Συζήτηση για το νέο περιεχόμενο Farmerama

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 29/5/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το νέο περιεχόμενο

    Farmerama

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Νέο-περιεχόμενο-farmerama.23941/#post-174477

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. kakosgr

    kakosgr Προχωρημένος

    Καλημέρα.
    Για το επίπεδο 300 απαιτούνται 2 τετράκις εκατομμύρια συνολικοί πόντοι εμπειρίας.
    Είναι πολλοί οι πόντοι εμπειρίας Άρη.
     
    Αρέσει σε aposperitis1, nana, sofiapao76 και 5 σε άλλους.
  3. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Αχαχαχαχαααααααα!!!!! Και εδω γελανε μεχρι δακρυων!!!!! Οποιος θελει να περασει επιπεδο δεν θα προλαβει γιατι θα βλεπει τα ραδικια αναποδα!!!!!!!
     
    Αρέσει σε graganta, aposperitis1, nana και 19 σε άλλους.
  4. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλά τα νέα επίπεδα...μήπως πρέπει να αναβαθμιστούν και οι ανταμοιβές στα παιχνίδια,που βγαίνουν πια με άγχος και ελάχιστα δώρα?όσο προχωράει η κατάσταση ,η ζήτηση αυξάνεται και η προσφορά μειώνεται ...άδικο και μάταιο μαζί!καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε beroniki555, aposperitis1, nana και 11 σε άλλους.
  5. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Να εισαι καλα γελασα !!
    Εμενα μου πηρε 7 χρονια να πιασω τα 4 δις πε αν το παρω σοβαρα ολο αυτο ουτε στα 70 μου δεν βλεπω το 300αρι xDxD
     
    Αρέσει σε beroniki555, Georgeboy, aposperitis1 και 17 σε άλλους.
  6. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Ωραίο φαίνεται το νέο περιεχόμενο farmerama (φυτά και αποστολές)!:) Το βλέπω όμως λίγο δύσκολο, αλλά και όχι απίθανο να φτάσει κάποιος-α στο 300 επίπεδο. Μέχρι τότε θα περάσει πάρα πολύς καιρός.:sleepy: Επίσης θα ήθελα να γράψω και μια παρατήρηση. Το μοναδικό φυτό που μάλλον δεν πρόκειται να δω στην αγορά σπόρων του παιχνιδιού και είναι αρκετά συνηθισμένο στον πραγματικό αγροτικό χώρο, φαίνεται η μελιτζάνα.:(-.- Εν κατακλείδι θα συμφωνήσω ότι θα πρέπει να αναβαθμιστούν σιγά σιγά και οι ανταμοιβές στο παιχνίδι. Καλή συνέχεια και καλή τύχη με την άνοδο των επιπέδων!!;):sleepy:
     
    Αρέσει σε Georgeboy, aposperitis1, nana και 6 σε άλλους.
  7. jimisraf1

    jimisraf1 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλημερα σε ολους...Πολυ το χαρηκα γιατι το ζητουσα καιρο...Κι ας ειναι δυσκολο...Μπραβο στην εταιρια και διπλασια μπραβο,στις συντονιστριες που σιγουρα το εισηγηθηκαν....
     
    Αρέσει στους nana, sofiapao76, empotonaki και σε ακόμα ένα άτομο.
  8. Kodessa

    Kodessa Δούκας του φόρουμ


    Εγω αρχισα τις διαπραγματευσεις με τον Αγιο Πετρο να με αφησει να παρω το λαπτοπ μαζι μου ! περιμενω την απαντηση του με αγωνια
    xDxDxD
     
    Αρέσει σε beroniki555, Georgeboy, mini88_ και 23 σε άλλους.
  9. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Ναι ναι μπραβο σε ολους και στις mod πιο πολυ οπως λες και εσυ αυτες το εισηγηθηκαν , κατι θα ξερεις εσυ για να το λες ... τωρα που το ειδα πιο καλα θα με χωριζουν μονο 15 επιπεδα απο την beliza μας , Ελενακιιιι σε φτανω βρε xD
     
    Αρέσει σε aposperitis1, Τζες, αμφιθεα και 6 σε άλλους.
  10. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    Καλησπέρα σε όλους.
    Φίλοι και συμπαίκτες , έχουμε μεταξύ μας κάποιον μαθηματικό να μας βοηθήσει ???
    Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να διαβάσω αυτά τα νούμερα... Δεν ξέρω πως προφέρονται μετά τα τρις...
    Ξέρω το δις (δισεκατομμύριο), ξέρω το τρις(τρισεκατομμύριο)... μετά??? Πως λέγεται αυτό το "πράμα"???
    [​IMG]
    Κοιτάζω μετά το ημερολόγιο... Μάϊος βγαίνει ,η Πρωταπριλιά πέρασε απ' όσο ξέρω , οπότε δεν είναι ψέμα..
    Και καταλήγω στο συμπέρασμα ότι μετά τα τεράστια προβλήματα απο το sync της 16/5 και με ότι επακολούθησε , διορθώσανε οι τεχνικοί τους server , διορθώσανε το παιχνίδι αλλά ξέχασαν να διορθώσουνε τα κομπιουτεράκια τους !!!
    Οπότε μην τρομάζετε φίλοι μου... σύντομα θα τα αλλάξουν !!!xD

    Βέβαια κοιτάζω και μια προσφορά "πακέτων αύξησης επιπέδων" και δε σας κρύβω πως μελαγχόλησα...
    Με 24 ευρώ , για μια βδομάδα μπορεί ο παίκτης να έχει 3.250%... άλλο σοκ κι εδώ...
    Τι 200% , τι 100% ή 50% απο το ροδάνι??? Έτσι κύριοι θα ανεβαίνετε τα επίπεδα , με 24 ευρώ και 3,250%!!!
    Κι αν αυτό το κάνει η εταιρεία κάθε μήνα , χαράς ευαγγέλια !!!
    Όποιον το ενδιαφέρει η άνοδος στα επίπεδα θα πληρώνει χοντρά. Ή θα πάρει φωτιά το ροδάνι ή κάθε τόσο θα ξαναβγαίνει το 3.250%.

    Εμένα προσωπικά εδώ και καιρό έχει πάψει να μ απασχολεί ο σχεδιασμός του παιχνιδιού...
    Δε μ ενδιαφέρει ούτε το επίπεδο , ούτε τίποτε... Μπορώ να πάιζω σε υψηλότατο επίπεδο μη δίνοντας χρήματα και απέχοντας απο πολλά.
    Ας ανέβουν λοιπόν όσοι θέλουν αυτά τα δις και τα τρις , δε με απασχολεί καθόλου.
    Η εταιρεία όμως σήμερα έδειξε ξεκάθαρα πως βλέπει το παιχνίδι απ' τη μια και εμάς ως παίκτες απ' την άλλη
    Μας θέλει για μια ζωή εδώ με γεμάτες πιστωτικές. Υπάρχει όμως κι άλλος δρόμος !!!
     
    Αρέσει σε chara1955, Georgeboy, Boy_salonica88 και 35 σε άλλους.
  11. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Γιατί καλή μου συμπαίκτρια το λές αυτό?δεν έχεις κανένα οικοπεδάκι για πούλημα?να δεις πως το φτάνεις το 300 επίπεδο...είπαμε να χαλάσουμε κανένα ψιλό για το παιχνίδι αλλά τώρα σκέφτομαι να ματαιώσω το ταξίδι στις ΜαλδίβεςxD8)
     
    Αρέσει σε graganta, aposperitis1, CAT_erina και 9 σε άλλους.
  12. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Αν και απέχω πολύ ακόμη από το επίπεδο 200, μπορώ να πω ότι η αύξηση του αριθμού των επιπέδων ήταν απαραίτητη καθώς πολλοί παίκτες εδώ και πάρα πολύ καιρό είχαν φτάσει στο τέρμα.

    Βέβαια αυτό που μου προκαλεί μία εντύπωση είναι ο συνεχώς αυξανόμενος αριθμός πόντων εμπειρίας που απαιτείται για να φτάσεις ένα επίπεδο, σε αντίθεση με τις αναβαθμίσεις που παίρνεις ως παίκτης μεγαλύτερου επιπέδου.

    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι οι χώροι φύτευσης του επιπέδου 100 δεν είναι λιγότεροι από αυτούς του επιπέδου 200. Έστω για να μας ρίξετε (η εταιρία εννοώ) λίγη στάχτη στα μάτια ότι δεν το κάνετε για τα χρήματα, δεν θα έπρεπε να τους δίνετε και ένα πλεονέκτημα;

    Ας πούμε τον χώρο της έκτασης για "ειδικά δρώμενα", να μπορούν να τον χρησιμοποιούν για φύτευση εκτός φυτών δρώμενων ή να τους δημιουργούσατε έναν επιπλέον κόσμο γιατί κακά τα ψέματα... οι πόντοι εμπειρίας του τελευταίου επιπέδου...
    [​IMG]

    τόσα δεν είναι τα υπολειπόμενα δευτερόλεπτα της ζωής μας.... για υπολογίστε το!!!

    Επίσης ένα σχόλια για τα 36 νέα φυτά...

    Σας τελείωσε η έμπνευση ή τα φυτά και αναγκαστήκατε να ξαναβάλετε το κάρδαμο;;; [​IMG]
    Δώστε στην έρμη την FARMER.GP την μελιτζάνα που την ζητάει πως και πως μπας και φάμε και κανένα παπουτσάκι... όχι κάρδαμο ξανά στο επίπεδο 288... έλεος.
     
    Αρέσει σε Georgeboy, aposperitis1, sirtakis και 11 σε άλλους.
  13. jimisraf1

    jimisraf1 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Αγαπητη συμπαικτρια,οπως θα διαβασες,γραφω,υποθετικα παντα,οτι σιγουρα,μετα απο αιτηματα μας,οι συντονιστριες θα εθεσαν το θεμα στην εταιρια...Και γι αυτο ειπα,αυτο που αισθανομαι,δηλαδη τα μπραβο...Επειδη ομως,κατι μεσα μου μου λεει οτι με ειρωνευεσαι,θα σου πω μονο,οτι βρηκες τον καταλληλοτερο ανθρωπο να ειρωνευτεις...Αν ειχες τετοιο σκοπο...Λυσε μου μονο μια απορια...Με τις εκλεκτες συμπαικτριες,beliza και Ελενακι,εκτος αν ειναι το ιδιο προσωπο,περιμενες να γινει η επιμηκυνση,ας πουμε των επιπεδων,για να τις φτασεις η να την φτασεις αν ειναι ενα προσωπο???Δεν μπορουσες με τα χθεσινα δεδομενα,ας πουμε,να φτασεις το Ελενακι??????
     
    Αρέσει στον/ην maria_palou.
  14. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Γεια σου maria_palou!! Νομίζω ότι το οικόπεδο θα μου έρθει πιο φθηνό από το να φτάσω στο 300 επίπεδο.xD;) Επίσης μου είναι προτιμότερο να είμαι κοντά σε συγγενείς και φίλους παρά σε έναν υπολογιστή συνέχεια και συνέχεια.:sleepy: Τέλος από τη μελιτζάνα AMSakis προτιμώ περισσότερο το ιμάμ!!:p;)
     
    Αρέσει στους sofiapao76, bmanolos, traxhla και σε ακόμα ένα άτομο.
  15. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Την καλησπερα μου ...
    Δεν ξερω ποσο διαστημα εισαι εδω γιατι τους τελευταιους μηνες ειδα καποια ποστς ισως να μου ξεφυγαν παλαιοτερα αλλα ειναι γνωστο σχεδον σε ολους εδω μεσα οτι η beliza η οποια ειναι στην λιστα των τοπ10 παικτων στους ΠΕ ειναι ελληνιδα και ξερουμε ολη το ονομα της που ειναι Ελενη , παει αυτο ...
    παμε στο δευτερο σκελος , για μενα δεν κανει καμια διαφορα το επιπεδο μιας και δεν κυνηγαω ΠΕ στη φαρμα , ομως τωρα με τα νεα δεδομενα ενω παλια ειχα 50 επιπεδα διαφορα μαζι της τωρα απλα το νουμερο οπτικα και μονο θα εχει πεσει σε 4-5 ,ξαναλεω οπτικα και μονο , αυτο ηταν ολο το αστειο που εκανα με την beliza η οποια ειναι πολυ καλη μου φιλη ....

    ΥΓ. τωρα για την ειρωνεια δεν σε λαμβανω ...αυτα !!!
     
    Αρέσει σε Τζες, lorenjo, lazos95 και 4 σε άλλους.
  16. Paradisenia

    Paradisenia Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Κι εγω επισης αγαπητη συμπαικτρια δεν λαμβανω πως συνεχιζεις να παιζεις ενα παιχνιδι που κατα τα λεγομενα σου δεν σου αρεσει; που δεν εχει τιποτα καλο; που ολα τα βρισκεις στραβα; Μηπως να στραφεις σε ολων ειδων παιχνιδια; pac man ας πουμε.... Γιατι απο μια γρηγορη ανασκοπηση που εκανα, απο το 2016 γκρινιαζεις για τα παντα, κριμα ειναι.... δηλαδη ειλικρινα, 2 χρονια τωρα παιζεις ενα παιχνιδι με το ζορι; ή επειδη δεν εχεις κατι αλλο να κανεις; απο αναγκη; απο επιλογη; απο ματαιοδοξια; ειλικρινα θα με ενδιεφερε η αποψη σου.
     
    Αρέσει στον/ην jimisraf1.
  17. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    πρωτον σπαμαρεις και αυτο δεν ειναι καλο xD
    δευτερον εισαι λαθος δεν γκρινιαζω απο το 2016 αλλα απο το 2010 xD
    Αυτα και την αγαπη μου :inlove:
     
    Αρέσει σε Georgeboy, graganta, Τζες και 8 σε άλλους.
  18. Paradisenia

    Paradisenia Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Ακόμα χειροτερα και στην ερωτηση μου/απορια δεν απαντησες. Ο λογος που συνεχιζεις να παιζεις ενα παιχνιδι που δεν σου αρεσει ποιος ειναι;

    Και την δικη μου αγαπη... και δυο κερασακια δωρο απο τον Pac man!
     
  19. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Τελικά βλέπω με καλό μάτι τα νέα επίπεδα.
    Για να είμαι ειλικρινής είχα μπεί πρόσφατα στον πειρασμό να πατήσω λίγο γκάζι για να φτάσω το επίπεδο 200.
    Τώρα βλέποντας ενα ανέφικτο στόχο θα συνεχίζω να παίζω χαλαρά, όπως τώρα, με χωράφια γεμάτα φυτά.
    .............................................
    Τώρα γκρίνια......? feedback είναι. Αυτό ζητάει και το θέμα.
    Προσωπικά το έκοψα (το περισσότερο) γιατί αυτά που είναι να δρομολογηθούν δεν αλλάζουν.
     
    Αρέσει σε aposperitis1, alexandrosa, toylaaaaa και 3 σε άλλους.
  20. beliza

    beliza Νέος ειδικός

    με κραξατε βρε κι ειπα να γραψω, λιζυ, επεσες ακριβως, φανταζομαι αυτος ηταν ο σκοπος οσον αφορα το οπτικο κομματι,
    για τα πακετακια δεν εχω κατι να πω, εταιρεια ειναι να κερδισει θελει, ποτέ δεν το ειδα διαφορετικα,
    αν μου επιτρεπεται θα ηθελα να πω οτι το αγαπαω πολυ αυτο το παιγνιδι, μ εχει κρατησει πολλες φορες ψηλα και δεν εννοω την καταταξη, μ αρεσει να ανοιγω το λαπ και να μπορω να μπαινω για να δω την φαρμα μου, ολα τα αλλα για μενα δεν εχουν σημασια, οπου και οπως μπορω απλα ακολουθω, χωρις ιδιαιτερο αγχος χωρις ιδιαιτερες προσπαθειες και χαιρομαι που ειμαι εδω μαζι σας
     
    Αρέσει σε Georgeboy, aposperitis1, xaris68 και 22 σε άλλους.