Feedback Συζήτηση για το νέο διακομιστή Unity/WebGL | Farmerama GR

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 2/12/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. alkistis70

    alkistis70 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Ζητώ συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα την απάντηση σας. Παίζω από το κινητό μου τα τελευταία 2-3 χρόνια. Προφανώς δεν καλύπτονται όλες οι λειτουργίες του παιχνιδιού αλλά πολλές από αυτές. Δεν χρειάζεται να βελτιωθεί αλλά τουλάχιστον δεν θα πρέπει να χάσουμε και τις δυνατότητες που ήδη έχουμε. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και περιμένω νέα σας.
     
    Αρέσει στον/ην kiriakos2004.
  2. mirtia

    mirtia Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Σας ενημερώνω πως με τα windows vista δεν μπορώ να κάνω ενημέρωση για την τελευταία έκδοση του GOOGLE CHROME (δεν υποστηρίζεται ως γνωστό από το 2016) . Δοκίμασα με όλους τους άλλους προτεινόμενους browsers χωρίς αποτέλεσμα. έχετε δοκιμάσει με vista και δουλεύει ? Αν ναι πέστε μου τι κάνατε...έχω win vista home premium 32-bit SP2.
     
  3. stelios.kavala

    stelios.kavala Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα σας θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τι μου συμβαίνει σε έμενα όταν πάω να συνδεθω στο Unity/WebGL (Πιστεύω να είμαι στην σωστή ενότητα συζήτησης) 1. όταν πάω να συνδεθώ μου βγάζει μήνυμα 'Μια ιστοσελίδα επιβραδύνει το πρόγραμμα περιήγησής σας. Τι θέλετε να κάνετε ? διακοπή ή αναμονή ότι και να πατήσω δεν γίνετε τίποτε 2. έχω κάνει καθαρισμό cookies και 3. εμείς που μέχρι στιγμής δεν μπορούμε να συνδεθούμε τι θα κάνουμε .. θα διαγραφούν οι λογαριασμοί μας .. τι θα γίνει άραγε? Καλό μεσημέρι σε όλους και όλες σας και καλό υπόλοιπο.
     
    Αρέσει στον/ην skias10.
  4. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Πολλοι παικτες , εχουμε λειτουργικο συστημα 32-bit και οχι 64-bit που ζηταει το παιχνιδι..
    Με φυσικο επακολουθο βεβαια , να μην μπορουμε να συνδεθουμε..
    Εχει προβλεψει η εταιρεια, μια λυση και για μας ;;
    Δεν μπορουμε ολοι να αγορασουμε καινουριο υπολογιστη και θα ηταν αδικο να μεινουμε εκτος κοινοτητας..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει στους martha72 και stelios.kavala.
  5. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αν έχεις διαβάσει τις επίσημες ανακοινώσεις και τις αναρτήσεις μου, θα ήξερες την απάντηση. ;)

    Μπορώ να σου παραθέσω 4 επίσημες ανακοινώσεις, 2 συχνές ερωτήσεις, και τουλάχιστον 10 αναρτήσεις από εμένα στις οποίες υπάρχει απάντηση στην ερώτηση σου. Επειδή όμως θα ήταν κουραστικό και δεν είμαι σίγουρη αν θα μπει κάποιος στο κόπο να τις διαβάσει από την αρχή, σου παραθέτω απόσπασμα από την ανακοίνωση της Δευτέρας

    Το σημαντικό τεχνικό τεστ μας παρείχε χρήσιμες πληροφορίες οι οποίες μας βοήθησαν απίστευτά πολύ όχι μόνο να οριστικοποιήσουμε τελική ημερομηνία δημοσίευσης αλλά επίσης να προγραμματίσουμε την δημοσίευση της εναλλακτικής λύσης η οποία θα είναι μια εφαρμογή που μπορείτε να κατεβάσετε. Θα δημοσιευτεί την επόμενη εβδομάδα. Η εφαρμογή θα βοηθήσει όλους όσους έχουν προβλήματα με το Unity/WebGL Client. Τα αρχικά τεστς με τους συντονιστές μας πήγαν πάρα πολύ καλά μέχρι στιγμής και όπως συνήθως θα σας ενημερώσουμε όταν έχουμε νεότερα. Μείνετε συντονισμένοι!
     
    Αρέσει στους stelios.kavala και skias10.
  6. biki2004

    biki2004 Νέος ειδικός

    αχ κ παλι αχ!!οταν τα χωραφια μου ειναι ετοιμα δε φαινεται τιποτα,μονο οταν το ποντικι παει επανω καταλαβαινω οτι εγιναν.το ιδιο ισχυει κ για τα δεντρα. στη λαχαναγορα οταν κατεβαινεις πατωντας απλα το βελακι προσπερναει καποιες εργασιες,μονο αν κανω κυληση μπορω να τις δω. για το χρονο αναμονης δε θα μιλησω,τα ειπαν ολα οι προηγουμενοι συναγροτες. flash γυρνα πισω,θα φαρμακωθω!!
     
    Αρέσει στον/ην zouzounaki00.
  7. ΝΕΦΕΛΗ9

    ΝΕΦΕΛΗ9 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σας!!! θα ήθελα να κάνω μόνο μία μικρή παρατηρησούλα ασήμαντη μεν αλλά εμένα με χαλά !!!ο καθένας με τον πόνο του...χαχαχα:p!!!! δεν έχω πρόβλημα γενικότερα με το παιχνίδι παρά μόνο στα μηνύματα τα προσωπικά που ανταλλάσσω με τους λατρεμένους γείτονές μου...:oops:!!! σβήνει όλα τα προηγούμενα που μπορεί να έχουμε ανταλλάξει κι όταν πας να γράψεις έτσι και κάνεις λάθος ...στα σβήνει και πρέπει να ξαναγράφεις από την αρχή...!!! δεν ξέρω μπορεί να κάνω εγώ κατι λάθος!!!!σας ευχαριστώ .... μακάρι να διορθώνονταν κι αυτό...!!! το παιχνίδι και οι καλοί γείτονες μου είναι η συντροφιά μου και η εκτόνωσή μου πολλααααα χρονια τώρα!!! να ειστε όλοι καλά!!!!:D:D:D....υγεία ... υπομονή ...και καλές γιορτές σε όλους!!!!!!!:inlove:
     
    Αρέσει στους Panagiotiis και assamar.
  8. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα. Τις τελευταίες μέρες χρησιμοποιώ το unity, κυρίως για το "μεγάλο ημερήσιο μάζεμα της φάρμας" -όπως το αποκαλώ- στο οποίο είναι όλα έτοιμα και τα μαζεύω με τη σειρά ξεκινώντας από τις φασολιές. Πηγαίνει αρκετά καλά, ακόμα και για μένα που πατάω γρήγορα το κλικ.
    • Όμως έχουν τύχει φορές να μαζεύω το ξέφωτο αλλά αντί γι' αυτό να μου μαζεύει την βασική.
    • Επίσης, τα δέντρα στο ξέφωτο τα έδειχνε σαν να τα είχα μόλις μαζέψει ενώ ήταν κανονικά έτοιμα.
    • Στον λουλουδότοπο, τα μαγικά δέντρα και τα φιορινόδεντρα δεν τα δείχνει έτοιμα και εμφανίζονται σαν να έχουν μαζευτεί.
    • Επίσης, δεν λειτουργεί το enter όταν πχ θέλω να αγοράσω σπόρους από το κατάστημα, νερό ή να ανοίξω σεντούκια.
    • Ένα μεγάλο πρόβλημα που έχει ξανά αναφερθεί είναι ότι στα καταναλωτικά αγαθά όταν πατάς/ενεργοποιείς κάτι, αυτομάτως γυρνάει στην πρώτη σελίδα. Το ίδιο συμβαίνει και με το φυτευτήρι. (αυτό και το προηγούμενο μπορούν να με τρελάνουν)
    • Μια φορά είχε κολλήσει το αεροπλανάκι της ζωζώς στην πάνω δεξιά γωνία μετά τη χρήση λιπάσματος της ζωζώς.
    Την υπόλοιπη μέρα δεν χρησιμοποιώ το unity γιατί ως γνωστόν δεν λειτουργεί ομαλά με άλλα πράγματα ανοιχτά την ίδια στιγμή. Κι εγώ γενικά σχεδόν ποτέ δεν κάνω μόνο ένα πράγμα τη φορά, μπορεί δηλαδή να έχω 2-3 παιχνίδια ανοιχτά, 4-5 καρτέλες, 2 browsers ......και άμα το λάπτοπ μου βγάλει φωνή σίγουρα θα με βρίσει! xD

    Κατά τα άλλα το unity τρέχει αρκετά smooth και τις περισσότερες φορές έχω και την υπομονή για όποια φορά κάνει τα δικά του. Φαίνεται πως χρειάζονται κι άλλες βελτιώσεις και ανυπομονούμε γι' αυτό.
     
    Αρέσει σε maria_palou, Nantia123, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  9. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Καλημέρα. Ει΄μαι στο unity και δεν μπορώ να βγω από το παιχνίδι γιατί δεν ανοιγει καμιά έκταση ώστε να πατήσω το Χ. Να κλείσω κατευθείαν τον εξυπηρετητή; ID: 5022748
     
  10. iocaste1

    iocaste1 Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλημέρα
    Κάτι πρέπει να κλείσεις ξεκίνα από τον browser οπότε βγαίνεις και ξαναμπαίνεις.
     
  11. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Η συζήτηση κλείνει.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή, καλή συνέχεια.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.