Feedback Συζήτηση για το μίνι δρώμενο Το Εξπρές της φάρμας

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 23/11/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο


    Το Εξπρές της φάρμας

    [​IMG]


    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων. Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Το-Εξπρές-της-φάρμας.19387/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/to-εξπρές-της-φάρμας.19389/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, zaxaroula80 και jimixatz.
  2. sofiapao76

    sofiapao76 Επιφανής του φόρουμ

    Δεν ξέρετε πόσο ανυπομονούσα για αυτό το ιβέντ,για να ξεφορτωθώ όλους τους "άχρηστους" στάβλους που μας έχουν φορτώσει τελευταία και κάνουν "παρέλαση" μέσα στην "αποθήκη" μου!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, kolokythopitas, jimixatz και 9 σε άλλους.
  3. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Καλησπερα, εχει βρει κανεις τον πιο οικονμικο τροπο να παρουμε φορτια χωρις σπανιους σταβλους;
    Π.χ. Ο βραδυποδας + εχει αξια 200 και αγοραζεται με χτ
     
    Αρέσει σε jimixatz, smacsyl, LILA413 και 2 σε άλλους.
  4. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Πέτυχα μια πολύ πολύ όμορφη Πασχαλίτσα!
     
    Αρέσει σε jimixatz, kolokythopitas, skareleni και 13 σε άλλους.
  5. amorphis

    amorphis Ανερχόμενος

    εγω δεν βρηκα , παντως το κολπο σου ειναι καλοοο
     
    Αρέσει στους jimixatz, skareleni και kolokythopitas.
  6. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Σκεφτομουν να μην συμμετεχω πολυ στο δρωμενο αλλα με πρωτο αποτελεσμα μελισσα ροζ θα παιξω μερικες ακομα φορες. Βεβαια δεν παιρνω αυτο με την πασχαλιτσα γιατι φοβμααι οτι θα μου ερθουν οι σταβλοιπου ειναι απο τους μυστηριους

    Επισης για οποιον θελει να ακολυθησει εναν εξυπνο τροπο για την αγορα των φορτιων:
    4 κλουβια βραδυποδα και 2 κλυβι βραδυποδα + Μας δινουν ενα φορτιο
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/11/16
    Αρέσει σε jimixatz, kitsena, K_K__D και 3 σε άλλους.
  7. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    εγω μολις με το 2ο φορτιο ετυχα πασχαλιτσα...!!
    θα παιξω κυριως για να ξεφορτωθώ σταβλους αχρησιμοποίητους και ό,τι κατσει από ροζ αναβαθμίσεις..
     
    Αρέσει σε LILA413, skareleni, FARMERLENA65 και 8 σε άλλους.
  8. Louisa

    Louisa Κόμης

    Τρόποι για να φορτώσουμε το τρένο:

    1*** 4 στάβλοι κίτρινοι μαϊμούς + 2 στάβλοι μαϊμούς= 126.000 ΧΤ κόστος και αξία φορτίου 600

    2** 1 στάβλος κίτρινο πάντα + 1 στάβλος κίτρινη καμήλα + 2 κοτούλες = 180.440 ΧΤ κόστος και αξία φορτίου 600
    3* "άχρηστες" αναβαθμίσεις στάβλων ή εργαστηρίων που αραχνιάζουν στην αποθήκη μας :pxD
     
    Αρέσει σε jimixatz, LILA413, skareleni και 11 σε άλλους.
  9. Hellenagal200010

    Hellenagal200010 Νέος ειδικός

    Καλημέρα!Αν θες να μοιραστείς μαζί μας τι στάβλους έβαλες να πειραματιστούμε και μεις.
    Εγώ μέχρι στιγμής έπαιξα 3 φορές με 2 στάβλους αξίας 410 ο καθένας και πήρα χελωνίτσες και πορτοκαλί αναβάμιση στάβλου μάλλον πάπιας που δεν είμαι σίγουρη.. γιατί τσαντίστηκα και τον διέγραψα κατευθείαν.:)
     
    Αρέσει σε jimixatz, kolokythopitas, ESABA και 7 σε άλλους.
  10. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Καλημέρα σε σένα και σε όλους και χρόνια πολλά στις Κατερίνες.
    Έβαζα έναν μυστήριο και ότι άλλο μου έβγαινε στο πόσόν που χρειαζόταν για τα 600. Πήρα 8 φορτία,και το τρίτο ήταν η Πασχαλίτσα.
    Όλοι οι άλλοι ήταν άνευ αξίας.Καλή επιτυχία σου εύχομαι.
     
    Αρέσει σε jimixatz, kolokythopitas, LILA413 και 8 σε άλλους.
  11. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    καλημερα!πετυχα κι εγω χτες πασχαλιτσα μεσα στα πρωτα πεντε φορτια βαζοντας καθε φορα μια κιτρινη αναβαθμιση εργαστηριου,ενα εργαστηριο και 4 τουκαν.θελω να ξεφορτωθω ο,τι αχρηστο εχω.αν ξεμεινω,θα συνεχισω με κιτρινες κι απλες μαιμουδιτσες.
    δε νομιζω να παιζει ρολο τι δινεις στο τρενο.μαλλον ειναι καθαρα θεμα τυχης και πιθανοτητων.
    τα υπολοιπα φορτια που αποκαλυφθηκαν ηταν διαφορα αδιαφορα πορτοκαλι.και συνεχιζω ακαθεκτος μεχρι τελικης πτωσεως.το αγαπαω αυτο το δρωμενο.
    αν και θα ηθελα να ξαναδω τζαμποσταβλους με νεα ζωα.
    αμα βιαζομαι,δινω κι ενα φιορινι να μου δωσει αμεσως το φορτιο.
     
    Αρέσει σε jimixatz, kolokythopitas, smacsyl και 12 σε άλλους.
  12. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Και εγώ περίμενα πως και πως το τρένο, γιατί την προηγούμενη φορά ήταν πολύ γενναιόδωρο. Αυτή τη φορά όμως, ως τώρα όλα άχρηστα. Δυο φορές κατασειρά που άνοιξα απο 2 σταύλους ήταν πελαργός και γαλακτοκομείο πορτοκαλί και τις 2. Παίζω μόνο το φορτίο με την πασχαλίτσα. Δε με χαλάνε ο πελαργός και η αλκυόνη, γιατί πολύ απλά μπορώ να τους επιστρέψω και έχουν καλή ανταλλάξιμη αξία, αντίθετα απο πορτοκαλί αναβαθμίσεις απλών ζώων. Μήπως το άλλο φορτίο έχει καλύτερες πιθανότητες για ροζ αναβαθμίσεις; Θα ήθελα να διαβάσω εσείς που πήρατε ροζ απο τί φορτίο ήταν. Συνεχίζω ακάθεκτη. Έχουμε χρόνο.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 25/11/16
    Αρέσει σε jimixatz, kolokythopitas, skareleni και 4 σε άλλους.
  13. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Εγω πηρα ενα ροζ και ενα εργαστηριο κορακιων απο το 2ο... Περιμενω αποτελεσματα του 1ου τωρα
     
    Αρέσει σε jimixatz, kolokythopitas, skareleni και 3 σε άλλους.
  14. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    πηρα μια ροζ αγελαδα απο το πρωτο.τα πορτοκαλι κι οι πελαργοι εχουν πραγματι την τιμητικη τους.
    δεν αξιζει να δινεις σπεσιαλ ζωα.
     
    Αρέσει σε jimixatz, kolokythopitas, skareleni και 5 σε άλλους.
  15. [maria111]

    [maria111] Προχωρημένος

    έδωσα 2 υφαντήρια χαλιών κίτρινα και ένα στάβλο πάπιας και πήρα εκκολαπτήριο κίτρινο:wuerg:
     
    Αρέσει σε jimixatz, kolokythopitas, kitsena και 6 σε άλλους.
  16. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Ραντζεο πορτοκαλι απο το πρωτο φορτιο! Ειλικρινα το εχω λατρεψει αυτο το δρωμενο!
     
  17. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους σας. Εγώ πέτυχα την πολυπόθητη πασχαλίτσα αλλά τώρα της φτιάχνω την τροφή για να την ταίσω και ακόμα έχω να ανοίξω και άλλους σταύλους. Αν είναι και πετύχω και άλλη θα σας πω.
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε jimixatz, kolokythopitas, kitsena και 13 σε άλλους.
  18. everme

    everme Νέος ειδικός

    πολυ χαιρομαι για τις πασχαλιτσες που διαβαζω :D ελπιζω να μου τυχει κ μενα... ;) προς το παρον, ομως, εχω ανοιξει εργαστηριο κατασκευης πανιων κ αρωματοπωλειο απο το 2 φορτιο κ χαμαιλεοντες, κοτετσι, χρωματοπωλειο, μελλισοκομειο κ εργαστηιο τρουφας απο το 1 (ολα στην πορτοκαλι εκδοση):oops: περιμενω αλλα 3 κ ενα που ειναι στο δρομο :p κανε χωρο στην αποθηκη αγροτια κ οτι δν σ αρεσει ξαναστο στο τρενακι... τσαφ τσουφ
     
    Αρέσει σε jimixatz, kolokythopitas, LILA413 και 5 σε άλλους.
  19. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    εκκολαπτήριο στρουθοκαμήλων πορτοκαλί, 2Χμελισσοκομείο πορτοκαλί, 2Χχελώνα, πελαργός. Μήπως να το εγκαταλείψω?:sleepy:
     
    Αρέσει σε jimixatz, kolokythopitas, Hellenagal200010 και 5 σε άλλους.
  20. sofiapao76

    sofiapao76 Επιφανής του φόρουμ

    Έξι άνοιξα ως τώρα και ήταν πελαργός,γαλακτοκομείο,κ.α. αδιάφορα(πάντα διαλέγω το πρώτο φορτίο για να πάρω την πασχαλίτσα),αυτό όμως που με κάνει να συνεχίσω(εκτός του ότι θέλω να ξεφορτωθώ) είναι αυτό[​IMG] που δεν είχα.Περιμένω το βράδυ να ανοίξω και άλλους.Για να δούμε θα μου φέρει "παπουτσάκια και ωραία ρουχαλάκια" η πασχαλίτσα?!!!Βάζω απλούς στάβλους (κότες,πάπιες,κατσίκες κ.τ.λ. αξίας 10,20,ή 30) και στο τέλος κοπανάω και έναν ή δύο μυστήριους στάβλους(αξίας π.χ. 410) για να συμπληρωθεί το ποσό(600).
     
    Αρέσει σε jimixatz, kolokythopitas, Hellenagal200010 και 10 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.