Feedback Συζήτηση για το μίνι δρώμενο Το Εξπρές της φάρμας

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 4/5/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG]κοκοκοκοκο!!!!!! οι κοτούλες!!!!
    δεν θα ξαναφύγει το τρενάκι , δεν μου έδωσε τίποτα καλό !!!!
     
    Αρέσει σε Louisa, βιβη.2003, monolith2 και 18 σε άλλους.
  2. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Εκεί που δεν είχα ούτε κύκνο,ούτε βίδρα, τώρα έχω τέσσερις κύκνους και μία βίδρα!
     
    Αρέσει σε kitsena, Louisa, βιβη.2003 και 17 σε άλλους.
  3. lazaros_23

    lazaros_23 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Γεια σας συναγροτες, εχει κερδισει κανεις απο σας αναβαθμισεις σταυλων κουκου?
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και jimixatz.
  4. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Εγώ όλο πορτοκαλί εργαστήρια πετυχαίνω, και τα περισσότερα άχρηστα [κυρίως γαλακτοκομεία]. Ελπίζω να μου φτάσουν οι ώρες και να πετύχω και τίποτα καλό, αν και γενικά δε μου βγαίνουν τα μυστήρια. Είναι καλή ιδέα, αλλά καθόλου καλή ιδέα να μην ξαναδοθούν τζαμποσταύλοι, όπως τα τζαμπόδεντρα [ αυτά είναι πολύ χειρότερο γιατί το λίπασμα δεν αγοράζεται στη λαική].
    Η αξία του βατράχου είναι πράγματι πολύ περίεργη. Επιεικώς απαράδεκτο. Ελπίζω να μην επαναληφθεί και με άλλα μυστήρια στο μέλλον.
    προσθήκες:
    Και επιτέλους! Ένα ροζ ποντίκι. Ελπίζω να ακολουθήσουν κι άλλα καλά!
    Kαι ναι! Ροζ κάστορες! Τύφλα να χουν η βίδρα και ο κύκνος!
    Αυτό το ιβέντ μου αρέσει!:D
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/5/16
    Αρέσει σε picantinio2012, Louisa, siourdistan και 13 σε άλλους.
  5. afro1231

    afro1231 Μόνιμος στο φόρουμ

    Ισχύει. Εγώ φοβάμαι μην τον επιλέξω κατά λάθος εκεί που συμπληρώνω τα ψιλά για να στείλω τρένο...
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, jimixatz, LILA413 και 3 σε άλλους.
  6. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    το αφεντικό τρελάθηκε και ξεπουλάει !!!! Κέρδισα 4 κύκνους, 2 βίδρες, 2 αρμαντίλλο, 1 χελώνα, 1 ροζ στάβλο λαγών και μερικούς κιτρινους και πορτοκαλί που τους έστειλα πίσω με το τρενάκι. Υπέροχο ιβέντ, ελπίζω να επαναληφθεί και αυτήν την φορα να μπουν κόκκινα και ροζ εργαστήρια. xD
     
    Αρέσει σε Louisa, vagelis1968, evieva και 8 σε άλλους.
  7. skareleni

    skareleni Ειδικός του φόρουμ

    Κέρδισα μία πίστα ταράνδων και ένα μαγαζί μεταμφιέσεων. Είμαι ήδη ενθουσιασμένη και τώρα που έχω χρόνο τρέχω για περισσότερα.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, evieva, βιβη.2003 και 12 σε άλλους.
  8. afro1231

    afro1231 Μόνιμος στο φόρουμ

    Ωραία και τώρα ήρθε η ώρα να πούμε ένα μεγάλο μπράβο (μετά την αρχική απογοήτευση των τζάμπο στάβλων), γιατί το event είναι πολύ γενναιόδωρο.
    Μερικά από τα καλύτερα φορτία:
    1 κύκνος
    1 βίδρα
    1 ροζ στρουθοκάμηλο
    1 κόκκινο ποντίκι
    και 1 πορτοκαλί καζανοποιείο
     
    Αρέσει σε Louisa, LILA413, vagelis1968 και 12 σε άλλους.
  9. 66romanou

    66romanou Προχωρημένος

    Γεια σας ! να πω ότι διασκεδάζω κι εγώ με το τρενάκι και ικανοποιητικά τα κέρδη από τις μετατροπές, αλλά μου έλειψαν κι εμένα πολύ οι τζάμπο σταύλοι....
     
    Αρέσει σε LILA413, βιβη.2003, skareleni και 5 σε άλλους.
  10. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    σε αυτήν την φάρμα επιτέλους ήρθε 1 βίδρα!!!
    σε μιάν άλλη φάρμα ήρθαν 3 κύκνοι μαζεμένοι και άλλος 1 μόλις τώρα = 4 xD


    κάτι ξέχασες! έχουμε και σταβλους νέον!!! ;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/5/16
    Αρέσει σε Louisa, vagelis1968, βιβη.2003 και 7 σε άλλους.
  11. Mahi_tr

    Mahi_tr Προχωρημένος

    Παιδια έχω πετύχει 2 πίστες ταράνδου, 3 εργοστάσια κατασκευής πανιών, 2 αρωματοπολεία, 2 καταστήματα μεταμφιέσεων, 2 πορτοκαλί κάστορες (είχα) και ένα πορτοκαλί εκκολαπτήριο (περιττό γιατί έχω αυγουλόδεντρα). Τώρα πάω για την βίδρα που δεν την έχω... Γενικά πάρα πολύ καλά... Θα ήθελα όμως και καμιά αναβάθμιση για χρωματοποιείο αλλά δύσκολο το κόβω... Καλή συνέχεια σε όσους προσπαθούν! Το δρώμενο το βρίσκω αρκετά γενναιόδωρο!:D:D:D:D
     
    Αρέσει σε Louisa, LILA413, evieva και 9 σε άλλους.
  12. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Και επιτέλους σήμερα ήρθε και στη δική μου φάρμα και ο κύκνος και η βίδρα. Συνεχίζουμε ακάθεκτοι!
     
    Αρέσει σε Gulit1, Louisa, LILA413 και 12 σε άλλους.
  13. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους!!!!!!Αυτη τη τυχη σας βλεπω και 'γω παιδια και το παλευω ολο εκκολαπτηρια μου δινει και πορτοκαλι αναβαθμισεις:cry::cry::cry:η αληθεια ειναι οτι δεν εχω πολυ χρονο στη διαθεση μου για να κανω ανα μια ωρα την ανταλλαγη και μονο 8 εχω ανοιξει και ουτε φιορινια για να επισπευσω την διαδικασια το ταμειον ειναι μειονxDθα'θελα πολυ ενα ροζ ας ειναι κοτουλα δεν με πειραζει για να μου φυγει το.........κασσαβετηxDxDθα το παλεψω οσο μπορω και ειδομεν ας με ακουμπησει καποιος παιδια να μου δωσει λιγη απ'τη τυχη του:D:inlove:παντως το ιβεντ ειναι μια πολυ καλη ιδεα για να αποκτησουν σε οσους δεν εχαν την ευκαιρια βιδρα,κυκνο ακομη και ροζ αναβαθμισεις που ειναι δυσκολο να φτιαχτουν!!!!!!!!χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες!!!!!!!!!!!!:inlove::inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/5/16
    Αρέσει σε osso, *mava*, Gulit1 και 21 σε άλλους.
  14. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    εγω παλι απογοητευτικα που δεν υπαρχουν τα τζαμποδεντρα:(.......
    Δε καιρδισα κατι αξιολογο μεχρι τωρα...ολα τα ειχα!:oops:
    καλη συνεχεια και καλη τυχη σε οσους συνεχιζουν!
     
    Αρέσει στους LILA413, Louisa, soyla74 και σε ακόμα ένα άτομο.
  15. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες!!
    Γενικα καλως τα παω δεν μπορω να πω!!Μεχρι στιγμης απο αυτα που δεν ειχα ηταν το αρωματοπωλειο και ο ροζ καστορας.
    τα αλλα που ηρθαν ηταν διαφορα πορτοκαλια τα οποια ουτε καν με συγκινησαν.ηρθε και ο δευτερος κυκνος.και τωρα μου μενει η βιδρα που δεν μου εχει κανει ακομα την τιμη!!
    ααααα ξεχασα και 2 εργαστηρια πανιων που επισης εχω
     
    Αρέσει σε Gulit1, skareleni, Louisa και 7 σε άλλους.
  16. siourdistan

    siourdistan Τακτικός στο φόρουμ

    επειδη ολοι αναρωτιουντε για τους τζαμπο σταυλους ειχε βγει ανακοινωση στην αρχη της χρονιας με τις αλλαγες που σκεφτοντε (ειχαν πει κ για αλλαγες στο δενδρο της σοφια και κρατω τα αστερακια)

    ειναι θετικο να ξεφορτωθουμε ολα τα κιτρινα και τους 12 περιστερωνες!!!

    οτι ερθει καλοδεχουμενο δε φωναζω :)
     
    Αρέσει σε LILA413, skareleni, 2014chr και 5 σε άλλους.
  17. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    ότι μπορούσα έκανα, είσαι και ψηλή :p

    Τα καλύτερα μου είναι αυτά :
    [​IMG]
    Χρόνο να έχουμε να παίζουμε σε αυτό το event και μόνο κερδισμένοι θα βγούμε :D
    Φυσικά συνεχίζω μέχρι τελικής πτώσεως xD


     
    Αρέσει σε xaris68, heavymetal7, LILA413 και 17 σε άλλους.
  18. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Εξαιρετικό δρώμενο, εξαιρετικά και ακριβά δώρα αν και λείπουν οι τζάμπο στάβλοι.
    Ευτυχώς ήμουν από τους τυχερούς και έχω περίπου 30 τζάμπο στάβλους να κάθονται στην αποθήκη. Δεν υπάρχει χώρος και γι αυτούς...

    Έχω κάνει γύρω στις 20-25 παραγγελίες με το τρενάκι όλες στην αξία των 750 και τα καλύτερά που έχω βγάλει ως τώρα είναι τα παρακάτω:
    [​IMG]
    Για να χτίσει κάποιος αυτούς τους 4 ροζ στάβλους χρειάζεται γύρω στα 100.000.000 χορτοτάλιρα + πολλά υλικά.
    Η πίστα ταράνδου όταν πρωτομπήκε στο παιχνίδι ήταν είδος πολυτελείας και έδιναν σχεδόν τα πάντα για να την αποκτήσουν. Έχει χάσει βέβαια λίγο την αξία της αλλά δεν παύει να είναι ένας ωραίος στάβλος.
    Και τα υπόλοιπα είναι εξίσου χρήσιμα.

    Συμπέρασμα: Ένα πλουσιοπάροχο event που αν έδινε και τζάμπο στάβλους θα ήταν σαν να κλέβουμε το παιχνίδι...:p
    Μπορεί την επόμενη φορά να τους προσθέσουν, ποιος ξέρει...
    Εννοείται πως θα συνεχίσω μέχρι να τελειώσει!
     
    Αρέσει σε *Chelsea*, xaris68, sofiapao76 και 12 σε άλλους.
  19. afro1231

    afro1231 Μόνιμος στο φόρουμ

    Τα αποτελέσματα είναι τέλεια!
    Δε χορταίνεις να ανοίγεις φορτία!


    Έχεις απόλυτο δίκιο!!!

    Κάτι ανάλογο έχει να συμβεί από το event της βασίλισσας του καρναβαλιού:
    Δε θέλεις να τελειώσει
     
    Αρέσει σε LILA413, soyla74, graganta και 3 σε άλλους.
  20. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα! εμενα μου αρεσει. προσπαθω να βαλω φορτια στο τρενακι οσες περισσοτερες φορες μπορω μεχρι να ληξει. κυριως το κανω για να ξεφορτωθω τους αχρηστους (βλ. εκκολαπτηρια, μελισσοκομεια κοκ). μεχρι τωρα πετυχα εναν υκνο και ελπιζω να μου ερθει και καμια βιδρα. προτιμω το πρωτο φορτιο, αν και μολις εβαλα το 2ο ετσι για αλλαγη. :p
     
    Αρέσει σε LILA413, soyla74, graganta και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.