Feedback Συζήτηση για το μίνι δρώμενο Το Εξπρές της φάρμας

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 4/5/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο

    Το Εξπρές της φάρμας


    [​IMG]


    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων. Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.



    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Το-εξπρές-της-Φάρμας-Μαΐου-2016.17571

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Το-εξπρές-της-Φάρμας-Μαΐου-2016.17569/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση




    [​IMG]


    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην jimixatz.
  2. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    τα πολύ θετικά του ιβέντ αυτού είναι ότι μπορούμε να δώσουμε τα πάντα από στάβλους και εργαστήρια και έτσι να ξεφορτωθούμε κίτρινα εργαστήρια και απαρχαιωμένα εκκολαπτήρια και γαλακτοκομεία. Επίσης το γεγονός ότι περιλαμβάνεται η βίδρα είναι επίσης εξαιρετικό.
    Το κακό είναι ότι δεν θα υπάρχει ως έπαθλο οι τζάμπο στάβλοι που πολλοί παικτες ζητούσαν εδώ και καιρό. Ουσιαστικά μοιάζει με το παλιο τρενάκι αλλά είναι ουσιαστικά δρώμενο μυστηριώδη σταβλάρχη που αντί για φιορίνια δίνεις στάβλους.
    Δεν μπορώ να πω ότι σαν ιδέα με ενοχλεί, αλλά από την άλλη εγω εχω πορτοκαλί τζάμπο στάβλους, οι υπόλοιποι που δεν έχουν πώς θα αποκτήσουν ?
     
    Αρέσει σε Stefoulini, βιβη.2003, fragesca και 11 σε άλλους.
  3. afro1231

    afro1231 Μόνιμος στο φόρουμ

    αααα :eek: Στο τρενάκι δεν κερδίζεις τζάμπο στάβλους. αααα:eek:
    Δε μπορώ να θυμηθώ από πότε έχω να νιώσω τέτοια απογοήτευση διαβάζοντας ΣΕ.
    Εγώ προσωπικά είχα και την ουτοπική ιδέα οι Τζάμπο στάβλοι να είναι για άλλα ζώα εκτροφής (όχι για γουρούνι-κατσίκα-άλογο), φανταστείτε!!!!
     
    Αρέσει σε Stefoulini, βιβη.2003, fragesca και 11 σε άλλους.
  4. elenι_

    elenι_ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Δίνει πίστα ταράνδου κάτι που κάποτε ήταν άπιαστο όνειρο8)τελικά τίποτα δεν μένει σπάνιο:p
     
    Αρέσει σε Stefoulini, βιβη.2003, skareleni και 7 σε άλλους.
  5. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Συμφωνω απολυτα μαζι σου. Γυρισα χτες βραδυ απο διακοπες, κι οταν ειδα την ανακοινωση, ξετρελαθηκα απο χαρα, αλλα ξεφουσκωσα σαν μπαλονι μολις διαβασα τις σ.ε. Μονο οι τζαμπο σταβλοι μ'ενδιαφερουν, ετσι κι αλλιως δεν μενει και χωρος να στησω τετοια εργαστηρια. Απαπα εφαγα πικρα.
     
    Αρέσει σε Stefoulini, flyla78, kitsena και 10 σε άλλους.
  6. andriotiMarina

    andriotiMarina Ενεργός συντάκτης

    Εγω το περιμένω πως και πως δεν με νοιάζει που δεν έχει τζάμπο στάβλους θα δώσω παλιούς να πάρω καινούριους κι ότι βγει.
     
    Αρέσει σε Stefoulini, kitsena, mpimpilas και 7 σε άλλους.
  7. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Αυτού του τύπου τα event είναι πραγματικά κέρδος για τους παίκτες και προτείνω να το εκμεταλλευτείτε μέχρι τέλους.
    [​IMG]
    Δίνοντας απλά ή πχ κίτρινες αναβαθμίσεις, γενικά κάτι που μπορούμε να φτιάξουμε η να αγοράσουμε με χτ , κερδίζουμε μυστήριους στάβλους που θέλουν φι για να αγοραστούν ;)

     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/5/16
    Αρέσει σε Stefoulini, maria071966, tsarouxis και 17 σε άλλους.
  8. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    καλησπερα σας...
    αδιαφορο μου φαινεται κ θα παιξω μονο στους μικρους (των 500) για κανενα ασβο η βιδρα (αν εχω κανει λαθος διορθωστε με)... κ μηπως βοηθησω καποιους να σας πω οτι δινω 3 εκκολ/ρια κοτας (παντελως αχρηστα εδω κ χρονια και ακομα κ αν δεν εχετε θελουν λιγα πραγματα φτιαξτε μερικα) καθως κ 2 κιτρινα κοτετσια ( επισης αχρηστα αφου πλεον εχουμε νεον) κ τελος ενα απλο κοτετσι (εδω τα λογια ειναι περιττα ααα ααα που λεει κ το τραγουδι)... αυτα σε συνολο κανουν 500 ...
    αυτα κ καλη μας τυχη (εμας τους παικτες)....
    κ καλυτερες ιδεες ευχομαι (στους παραγωγους) γιατι αυτη ηταν......(αυτολογοκρινωμαι γιατι θα πεσει ποινη αν το γραψω και τελικα ας φανταστει καθενας οτι τον εκφραζει....
    καλη σας συνεχεια
    με προλαβε η συμπαικτρια πιο πανω αλλα δεν πειραζει....
     
    Αρέσει σε soyla74, bmanolos, kitsena και 4 σε άλλους.
  9. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Θα συμφωνήσω με την τακτική σου αλλά θα διαφωνήσω στο αδιάφορο.
    Για όσους δεν αγοράζουν μυστήριους είναι τέλεια ευκαιρία να τους αποκτήσουν.
    Αλλά και για όσους αγοράζουν λίγους είναι πάλι καλή ευκαιρία να τους αυξήσουν δίνοντας άχρηστα που κάθονται στην μπάρα,
    ώστε να αποκτήσουν στάβλους που μπορούν να ανταλλάξουν στο event εμπόριο και δώρα
    ;)
     
    Αρέσει σε Stefoulini, soyla74, bmanolos και 11 σε άλλους.
  10. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    δεν εχεις αδικο αλλα γενικα οπως κ πολλοι αλλοι εχουν πει οι τζαμπο σταβλοι θα επρεπε να υπαρχουν στα δωρα. αυτοι που δινονται μπορουν ν αποκτηθουν στις ανταλλαγες σχετικα ευκολα νομιζω.... ετσι κ αλλιως ο καθενας μας ας κανει το κουμαντο του αναλογα με το τι εχει κ τι ζηταει...
    υ.γ. εχω καμια δεκαπενταρια τζαμπο σταβλους αρα μιλαω κυριως για τους νεωτερους παικτες που οχι μονο δεν εχουν αλλα δεν τους δινεται καν η ευκαιρια ν αποκτησουν...
    υ.γ.2 την αξια του βατραχου την ειδατε??? ανεξηγητο8)8)8)
     
    Αρέσει σε Stefoulini, graganta, soyla74 και 7 σε άλλους.
  11. MrJohn

    MrJohn Ανερχόμενος συντάκτης

    Το θεωρούσα δεδομένο ότι δε θα υπάρξουν τζάμπο στάβλοι.
    Και την προηγούμενη φορά δεν δίνονταν,όμως δινόταν το νέο (τότε) εργαστήριο πεταλούδας.
    Και εγώ την τακτική της Εύας ακολουθώ.Φυσικά μπορεί να δώσει κανείς εκκολαπτήρια,γαλακτοκομεία αγελάδας και κατσίκας και μελισσοκομεία.
    Επίσης,η κίτρινη σπηλιά νυχτερίδας δίνει πολλούς πόντους και οι νυχτερίδες αλμπίνο δίνονται σε σειρά φασολιάς και είναι πάμφθηνες στην λαική.​
     
    Αρέσει σε Stefoulini, soyla74, ioanna6929 και 8 σε άλλους.
  12. skareleni

    skareleni Ειδικός του φόρουμ

    Και μένα πολύ καλό μου φάνηκε και καθόλου αδιάφορο. Ειδικά που έχουμε τόσους σταύλους που κάθονται στην μπάρα και μας μπερδεύουν κάθε φορά. Φυσικά εχθρός του καλού είναι το καλύτερο και μακάρι να προστεθούν και οι τζάμπο σταύλοι αλλά να μην γκρινιάζουμε και στα ωραία. Έχω σχεδόν 1 χρόνο που επέστρεψα στο παιχνίδι και δεν έχει ξαναγίνει κάτι αντίστοιχο. Μακάρι λοιπόν να συνεχιστεί και γιατί όχι να βελτιωθεί και να επεκταθεί και στα δέντρα.;)
     
    Αρέσει σε Gulit1, soyla74, ioanna6929 και 11 σε άλλους.
  13. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    εγω από τα 2 πρωτα φορτια απεκτησα επιτελους αρωματοπωλειο και βιδρα που δεν ειχα...τα υπολοιπα θα δω αυριο πρωι
    παντως είναι μια καλη ευκαιρια για ξεκαθάρισμα
    καλη συνεχεια σε ολους
     
    Αρέσει σε soyla74, ioanna6929, gtrullis και 10 σε άλλους.
  14. κιτη

    κιτη Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλησπερα πηρα κ γω ποντικι ροζ κ περιμενω να δω στα αλλα τι θα παρω.απο να στεκονται αχρηστα πολυ καλυτερα.καλη επιτυχια κ στους αλλους συναγροτες ευχομαι.καλο σας βραδυ
     
    Αρέσει σε LILA413, graganta, soyla74 και 6 σε άλλους.
  15. afro1231

    afro1231 Μόνιμος στο φόρουμ

    Όπως είπαν και παραπάνω οι συμπαίκτες αυτό που συμφέρει και αυτό που κάνω και εγώ είναι να φτιάχνω συνέχεια εργαστήρια και να στέλνω.
    Να δώσω και μια συμβουλή για οποίον ακολουθεί αυτήν τη στρατηγική και ξεμείνει από ξύλα, μπορεί να φτιάχνει εκκολαπτήρια στρουθοκαμήλων που ζητούν μόνο τούβλα και κεραμίδια.

    ΥΓ:
    η αλήθεια είναι ότι μάλλον κάνεις λάθος ξανακοίταξα τις ΣΕ και κανένα από τα 2 είδη φορτίου δε δίνει ασβό.
     
    Αρέσει σε LILA413, skareleni, soyla74 και 5 σε άλλους.
  16. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    συγγνωμη λαθος βιδρα κ κυκνο (που δεν εχω ) εννοουσα αλλα αν ξεπεσει κ κανας ασβος δεν θα τον επεστρεφα:p
    ευχαριστω παντως για τη διορθωση κ καλη συνεχεια...
     
    Αρέσει στους LILA413, skareleni, soyla74 και σε ακόμα ένα άτομο.
  17. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    εμενα για αλλη μια φορα δεν μου ερχονται καλα αποτελεσματα!!μεχρι στιγμης εχω τυχει πορτοκαλι,καστορα,σκυλο,κοκκινη μελισσα και κατι αλλο που μου διαφευγει!!θα συνεχισω μπασ και κερδισω αυτα που θελω!!
     
    Αρέσει σε Gulit1, LILA413, skareleni και 9 σε άλλους.
  18. voulasol

    voulasol Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    δυο κυκνους τρεις βιδρες που δεν ειχα,ροζ ψαρια,ροζ κοτετσι!!
     
    Αρέσει σε LILA413, skareleni, jimixatz και 6 σε άλλους.
  19. smacsyl

    smacsyl Άρχων του φόρουμ

    Εγω δεν ξερω γιατι αλλα λυπαμαι να δωσω τους κλασικους σταβλους++ που δινουν και αρκετους ποντους..Αυτος ο περιορισμος των εξι θεσεων στο βαγονι δε μ'αρεσει..Θα μπορουσα να τον πω και υποπτο 8)xD
     
    Αρέσει σε Louisa, graganta, jimixatz και 4 σε άλλους.
  20. poi94

    poi94 Ανερχόμενος συντάκτης

    Επιτέλους Αρωματοπωλείο και Πανιά .... ουφ. ψάχνω κύκνο και βιδρα επλίζω να τους τσακωσω
    Πολύ καλό event προτείνω να γίνει το ίδιο και με Μυστηριώδη Δένδρα
     
    Αρέσει σε Louisa, Mahi_tr, LILA413 και 8 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.