Feedback Συζήτηση για το μίνι δρώμενο "Πάρε - Δώσε"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 27/7/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. elpidoforos1961

    elpidoforos1961 Ενεργός συντάκτης

    Κατά την γνώμη μου, η ανάρτηση της λίστας των αντικειμένων που δωρίζονται/ ανταλλάσσονται στο δρώμενο του «πάρε – δώσε» βοηθάει και είναι αξιέπαινη , διότι μέχρι τώρα βαδίζαμε στα τυφλά. εκείνο όμως που είναι περίεργο είναι ότι είναι ελλιπής. δηλαδή ναι μεν προστέθηκαν νέα αντικείμενα, αλλά λείπουν ακόμη διακοσμητικά κυρίως από δρώμενα του 2010 και 2011. συγκεκριμένα προστέθηκε το διακοσμητικό «τουρτάρα» με τις αναβαθμίσεις του από τον εορτασμό των πρώτων γενεθλίων του παιχνιδιού, αλλά στο συγκεκριμένο δρώμενο δόθηκε, εκτός των άλλων και το διακοσμητικό «τουρτόσπιτο» με τις αναβαθμίσεις του, το οποίο δυστυχώς λείπει από αυτήν. βέβαια κοντά σε αυτό λείπουν και αρκετά άλλα. Πρέπει επιτέλους η εταιρεία να δει και συμπληρώσει τα κενά στα διακοσμητικά και να ισχύει μόνο ο περιορισμός των 4 μηνών για δέντρα, στάβλους κ.λπ.
     
    Αρέσει σε jimixatz, ioanna6929, evieva και 2 σε άλλους.
  2. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    να προσέχετε πολύ τις προσφορές που βάζετε, τι δίνετε και τι ζητάτε
    γιατί μετά είναι αργά
    [​IMG]
    και κάποιος θα εκμεταλλευτεί το λάθος σας :p


     
    Αρέσει σε skareleni, heavymetal7, jimixatz και 6 σε άλλους.
  3. Eleanor13

    Eleanor13 Νέος ειδικός

    Αυτό δεν είναι τίποτα.
    [​IMG]
    Δεν ξέρω τι σκεφτόμουν όταν το δέχτηκα αυτό. Βέβαια τότε δεν ήξερα πως έδινε 10 (!!!) ΠΕ ανά 30 λεπτά. Αν ήξερα, ουδέποτε θα έδινα την ιτιούλα μου. Με παρηγορεί το γεγονός ότι το κομφετί που βγάζει είναι ωραίο.
     
    Αρέσει σε skareleni, jimixatz, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  4. andriotiMarina

    andriotiMarina Ενεργός συντάκτης

    Η λίστα για το πάρε δώσε ήταν φοβερή ιδέα,ευχαριστώ για τον κόπο σας και την ώρα που ξοδέψατε για να την φτιάξετε ..
     
    Αρέσει στους skareleni, jimixatz και sofiapao76.
  5. ESABA

    ESABA Ενεργός συντάκτης

    τις δικες μας τι προσφορες δεν τις βλεπουμε ?οπως στην λαικη? μου φαινετε ή οντος εχει μικρη σημετοχη δεν βρισκω κατι καλο.
     
    Αρέσει στον/ην jimixatz.
  6. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    o_Oζητάει 100 καστανένιες αράχνες :eek:
    [​IMG]
    πολύ μεγάλη φαντασία έχει xD


     
    Αρέσει σε skareleni, katerina14450, heavymetal7 και 9 σε άλλους.
  7. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Δε φτάνει που με την καλή του την καρδιά θέλει να μας ξαραχνιάσει ο άνθρωπος γκρινιάζουμε πάλι;;;:mad:
    Αμέσως να τον κατηγορήσεις >:(:p μπορεί να ήθελε να τις προσφέρει για ένα φοίνικα και μπερδεύτηκε! xD
     
    Αρέσει σε skareleni, GaTe987, kikijimy και 7 σε άλλους.
  8. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    λές ε ?xD
    Πάντως το Πάρε Δώσε θέλει πολύ χρόνο, υπομονή, προσοχή, παρατηρητικότητα και καλή μνήμη
    Τι εννοώ ? πχ βλέπεις κάτι που θέλεις αλλά δεν έχεις αυτό που ζητάνε και ξεκινάς να το ψάχνεις.
    Το βρίσκεις και μετά πας και το δίνεις και παίρνεις αυτό που ήθελες.

    Έδωσα ένα φυστικοβουτυράδικο (που μου κόστισε μόνο να το φτιάξω) και πήρα αρωματοπωλείο
    [​IMG]
    και μετά έδωσα το αρωματοπωλείο και πήρα ροζ μαϊμούδες:D
    [​IMG]
    δεν έχω φτιάξει ποτέ δικό μου ροζ, όλα τα έχω βρει και έτσι γλυτώνω και τις τροφές :p


     
    Αρέσει σε skareleni, soyla74, zaxaroula80 και 7 σε άλλους.
  9. Eleanor13

    Eleanor13 Νέος ειδικός

    Κάπως έτσι πήρα κι εγώ το πουπουλόδεντρό μου, που το θεωρούσα άπιαστο όνειρο, και έτσι μπορώ να ολοκληρώσω 2-3 αποστολές στη λαχαναγορά χωρίς να πληρώνω μύρια στη λαϊκή.
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε skareleni, soyla74, graganta και 4 σε άλλους.
  10. sofaki-xara

    sofaki-xara Ανερχόμενος συντάκτης

    Είναι υπέροχο έχω ότι χρειαζόμουν από δέντρα!!!!

    Να το ξανακάνετεxD
     
    Αρέσει σε skareleni, jimixatz, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  11. foufoula

    foufoula Νέος ειδικός

    Το πιο ωραιο το ειδα εχτες.Καποιος δινει ενα ολοκληρο κοτετσι για εναν...ασβο.Πρεπει να παραδεχτω πως ο αγροτης εχει πολυ χιουμορ.
     
    Αρέσει σε skareleni, jimixatz, nota.dim1802 και 5 σε άλλους.
  12. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    [​IMG]
    Αυτο δεν φαναζομουν ποτε οτι θα το δω xD
     
    Αρέσει σε skareleni, jimixatz, gtrullis και 8 σε άλλους.
  13. siourdistan

    siourdistan Τακτικός στο φόρουμ

    πολυ ζητηση ο φελλοδρυς οταν η τιμη στην αγορα ειναι σε λογικα πλαισια
    δε το καταλαβαινω
     
    Αρέσει στον/ην jimixatz.
  14. Eleanor13

    Eleanor13 Νέος ειδικός

    Τελικά το κανόνι των κομφετί χρησίμευσε κάπου... και έτσι το κίτρινο λαπάχο που έδωσα για να πάρω την μαύρη ιτιά που έδωσα για να το πάρω δεν πήγε χαμένο.
    [​IMG]
     
    Αρέσει στους skareleni, jimixatz, GREECE81 και σε ακόμα ένα άτομο.
  15. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Είδα και αυτο [​IMG]

    προσοχή Μη τη πατήσει κάποιος!!!!
     
    Αρέσει σε skareleni, jimixatz, GREECE81 και 2 σε άλλους.
  16. siourdistan

    siourdistan Τακτικός στο φόρουμ

    πριν κλησει το εβεντ παιδια να πω ενα μπραβο κ να μεταφερθει παρακαλω στην αψογη λειτουργια της αναζητησης.
    ενα σας λεω φανταστειτε να μη δουλευε!! :p :inlove:

    παλιοτερα περναμε τη λιστα απο την αρχη και σημειωναμε σελιδες!! θυμααστε?:) ;)
     
    Αρέσει σε skareleni, jimixatz, misirli και 3 σε άλλους.
  17. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    και επειδή δεν ήμασταν για σίγουροι αν το έχουμε ή όχι ή αν το 'χαμε ξεχασμένο -δηλαδη τοποθετημένο, ενώ το είχαμε έπρεπε να βγούμε να το βρούμε και να το σβήσουμε...και μετά πήγαινες στις προσφορές και το 'χε πάρει κάποιος άλλος!!!! :mad:
     
    Αρέσει στους skareleni, jimixatz και sofiapao76.
  18. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    μέχρι και την λήξη
    [​IMG]
    [​IMG]

    οι ευκαιρίες περιμένουν :p
    ήταν, είναι και θα είναι το καλύτερο event !!!


     
    Τελευταία επεξεργασία: 31/7/16
    Αρέσει σε skareleni, kollitoi, jimixatz και 9 σε άλλους.
  19. elpidoforos1961

    elpidoforos1961 Ενεργός συντάκτης

    Άλλο ένα δρώμενο «πάρε – δώσε» έφτασε στο τέλος του. τα συναισθήματα ανάμικτα διότι προσωπικά για μένα δεν ήταν επιτυχημένο, λόγω αδυναμίας εύρεσης των ζητούμενων αντικειμένων, εκτός κάποιων φωτεινών εξαιρέσεων. ευχαριστώ πολύ όλους όσους με βοήθησαν να πετύχω τους στόχους μου. επειδή όμως αυτό δεν φτάνει πιστεύω η εταιρεία πρέπει να κάνει 3 σημαντικά βήματα για να επανέλθει το συγκεκριμένο δρώμενο στην παλιά του αίγλη. 1) να αυξηθούν οι θέσεις των προσφορών σε 10 (όπως ίσχυε παλιότερα), 2) να συμπληρωθεί ο πίνακας των αντικείμενων (λείπουν αρκετά) και 3) τα αναβαθμισμένα αντικείμενα όταν διαγράφονται να επιστρέφουν στην μπάρα στα αρχικά τους συστατικά (διακοσμητικό και οι αναβαθμίσεις τους ξεχωριστά). δεν νομίζω να είναι και τόσο δύσκολο διότι η ίδια διαδικασία ισχύει για τα δέντρα και τους στάβλους. πολλοί φίλοι δεν μπόρεσαν να μου στείλουν δωράκια εξαιτίας της αναβάθμισης που κάνανε πριν από χρόνια.
     
    Αρέσει σε skareleni, soyla74, evieva και 3 σε άλλους.
  20. Φριφρί

    Φριφρί Νέος ειδικός

    Γιούχουυ καλησπέρα σας!!

    Ναι είναι το καλύτερο ιβεντ μακράν! Αγαπάω πάρε - δώσε!
    Αυτή τη φορά ψάχνοντας από εδώ και από εκεί.... βρήκα μόνο ένα παλιό διακοσμητικό απ αυτά που μου έλειπαν!

    Αλλά πέτυχα και ευκαιρίες σαν αυτή

    [​IMG] Ενας καλούλης χίουης για δύο πιτομπέιρα χχλ!!!

    Ο οποίος χίουης ανταλλάχθηκε με κέρδος 3 ασβοί
    Οι οποίοι 3 ασβοί γίνανε 3 δέντρα πιτομπέιρα χχλ 3 δέντρα γκοτζιμπέρια χχλ.... και ενας ασβούλης περίσσεψε, δικός μου!!!!

    [​IMG]

    Αρα με σωστές κινήσεις αλλά και με πολύ ψάξιμο, μπορείς να έχεις τεράστιο κέρδος!
     
    Αρέσει σε skareleni, 2014chr, LILA413 και 9 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.