Feedback Συζήτηση για το μίνι δρώμενο "Πάρε - Δώσε"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 27/7/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο "Πάρε-Δώσε"

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια,τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Πάρε-δώσε.18284/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Πάρε-Δώσε.13553/

    Για ανταλλαγές με τους συμπαίκτες σας εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Μίνι-δρώμενο-Πάρε-Δώσε-και-Ανταλλαγές.18285/

    [​IMG] [​IMG]
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους zaxaroula80, ioanna6929 και anastz.
  2. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Περιεκτικότατες οι λίστες αντικειμένων που αναρτήσατε στις Σ.Ε.
    και εξαιρετικά χρονοβόρο το να φτιαχτούν.
    Σίγουρα κάτι "θυσιάστηκε".
    Ευχαριστούμε!
     
    Αρέσει σε jimixatz, Nantia123, psipsi1978 και 10 σε άλλους.
  3. foufoula

    foufoula Νέος ειδικός

    Δυστυχως δεν ειναι μεσα τα επαθλα απο το ροδανι οπως τα σκιαχτρα για την φασολια ''παρτι εισιτηριο''.Ενα ευχαριστω σε εκεινον-ους για αυτη την πολυ χρησιμη λιστα.
     
    Αρέσει στους jimixatz, ioanna6929, ESABA και σε ακόμα ένα άτομο.
  4. Eleanor13

    Eleanor13 Νέος ειδικός

    Ο σόρβος είναι μέσα; Γιατί δεν είμαι πολύ παρατηρητική, δεν ξέρω αν δεν είναι ή αν εγώ δεν τον είδα.
     
    Αρέσει στους jimixatz, ioanna6929 και graganta.
  5. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Εμένα η λίστα δε μου άρεσε καθόλου. Δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλα τα διακοσμητικά που δεν ξέρω και τι είναι. Χάνεσαι. Καμία απολύτως σειρά, ούτε καν αλφαβητική. Αλλά το σωστό θα ήταν να παρουσιάζονται ανα κατηγορίες [ δέντρα, σταύλοι, διακοσμητικά].
     
    Τελευταία επεξεργασία: 27/7/16
    Αρέσει σε psipsi1978, orsiorp, Gulit1 και 5 σε άλλους.
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αν δεν σου αρέσει η λίστα, μπορείς να την παραλείψεις.
    Η λίστα είναι βάση χρονολογικής σειράς.

    Σπαταλήσαμε ώρες ολόκληρε για να φτιάξουμε την λίστα. Εφόσον λοιπόν δεν σου αρέσει και συμφωνούν και οι συμπαίκτες σου μαζί σου μπορώ να την αφαιρέσω.

    Επίσης μπορείς να φτιάξεις εσύ μια καλύτερη λίστα και να την ποστάρεις εδώ ωστε να βοηθήσεις τους συμπαίκτες σου μιας που εμείς δεν έχουμε την κατάλληλη ικανότητα
    Αλλά αν εσύ βαριέσαι να την διαβάσεις, πόσο μάλλον θα βαριέσαι να φτιάξεις μια λίστα με αλφαβητική σειρά.

    Συνεπώς η μόνη λύση είναι να διαγράψω την λίστα, εφόσον οι συμπαίκτες σου συμφωνούν.
     
    Αρέσει σε skareleni, jimixatz, .eugenaki. και 9 σε άλλους.
  7. mariavet

    mariavet Προχωρημένος

    Δε συμφωνούμε όλοι. Μπορεί ο καθένας πολύ εύκολα να κάνει αναζήτηση γι' αυτά που τον ενδιαφέρουν. Εγώ προσωπικά σας ευχαριστώ για την προσπάθεια και εκτιμώ ότι η λίστα πρέπει να παραμείνει.
     
    Αρέσει σε skareleni, jimixatz, sofia και 5 σε άλλους.
  8. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Σίγουρα δεν υπάρχει λόγος διαγραφής, Όποιος έχει το χρόνο και την υπομονή, θα βγάλει άκρη. Απο το ολότελα...
     
    Αρέσει σε jimixatz, Gulit1, empotonaki και 2 σε άλλους.
  9. ESABA

    ESABA Ενεργός συντάκτης

    εχω φασολιες που θελω να κλεισω με διακοσμητικα καποια τα εντοπισα και οκ πιστευω οτι θα τα αποκτησω εχω θεμα ομως με τα σκιαχτρα καποια στιγμη θα πρεπει να δουμε και μπαλαντερ διακομιτικα μια και το παρε -δωσε δεν καλυπτη και παλι μισες φασολιες! οσο για την λιστα τις καλες δουλιες τις θελουμε δεν τις απορριπτουμε!.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 27/7/16
    Αρέσει σε skareleni, jimixatz, sofia και 4 σε άλλους.
  10. katerina14450

    katerina14450 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλησπερα σας!!Συμφωνω και εγω οτι η λιστα θα πρεπει να παραμεινει.Ειναι χρησιμο να εχουμε μια συγκεντρωτικη εικονα στο τι μπορουμε να δωρισουμε-ανταλλαξουμε στο παρε-δωσε.
     
    Αρέσει σε jimixatz, sofia, vaso1963 και 6 σε άλλους.
  11. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Θα προτείνω μια άλλη λύση ,εχει αφιερωθεί πολύτιμος χρόνος σ΄αυτή τη λίστα και ειναι πολύ χρήσιμη.
    Πατώντας συγχρόνως τα πλήκτρα Ctrl και F , στο επάνω η στο κάτω μέρος του browser μας, ανάλογα τον browser ,ανοίγει ένα πεδίο αναζήτησης.
    Βάζοντας στο πεδίο του τις λέξεις από αυτό που ψάχνουμε, τα αποτελέσματα θα αρχίσουν να εμφανίζονται αυτόματα στη σελίδα, χρωματίζοντας μάλιστα τις συγκεκριμένες λέξεις, ώστε να τις εντοπίσουμε με μια ματιά
    Μπορούμε να αναζητήσουμε μ΄αυτο τον τρόπο στη λίστα ,οποιο αντικείμενο ψαχνουμε
    και να το εντοπίσουμε αμέσως .Ειναι κρίμα να απαξιώνουμε τόσες ωρες δουλειάς τοσο εύκολα.
    [​IMG]

    Καλό ξημέρωμα ,καλές ανταλλαγές :)
     
    Αρέσει σε jimixatz, ioanna6929, natalia_prod72 και 22 σε άλλους.
  12. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Τι μας λες τώρα, ποιος θα κάτσει να τα κάνει όλα αυτά ?
    Καταρχήν βαριέμαι και δεν έχω χρόνο, έχω σπίτι, δουλειά, παιδιά, σκυλιά, γατιά και τα καλοκαιρινά μπάνια.
    Ελπίζω να μην ξέχασα τίποτα :oops:

    είναι όμως πιο εύκολο
    8)

     
    Αρέσει σε skareleni, heavymetal7, jimixatz και 9 σε άλλους.
  13. jules3

    jules3 Αναλυτής του παιχνιδιού

    Πάμε καλά? Θα σβήσετε τη λίστα?:(


    Εξάλλου, το γράφουν οι άνθρωποι, στην επίσημη ανακοίνωση: (όπως επισήμανε και ο ALCHEMIST πιο πάνω)

    Χρησιμοποιήστε την αναζήτησε σελίδας (Ctrl + F ) για να μπορέσετε να βρείτε στους πίνακες. το αντικείμενο για το οποίο ενδιαφέρεστε

     
    Αρέσει σε skareleni, jimixatz, ioanna6929 και 7 σε άλλους.
  14. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Ευχαριστώ. Αυτό θα βοηθήσει όλους, γιατί αν και κάποιοι δυσκολεύονται να το καταλάβουν, δεν έχουν όλοι την πολυτέλεια να μπορούν να παίζουν με τις ώρες. Πολύ σωστή και χρήσιμη η απάντησή σου, χωρίς εκβιαστικά διλλήματα και ειρωνείες. Έτσι θα έπρεπε να λειτουργεί η επικοινωνία στο φόρουμ.
    • :)
     
    Αρέσει σε orsiorp, Gulit1, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  15. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    graganta προφανώς δεν διαβάζεις τις επίσημες ανακοινώσεις και βιάζεσαι να κρίνεις . Στην επίσημη ανακοίνωση υπάρχει αναλυτική περιγραφή πως μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τους πίνακες.


    Προφανώς δεν αφιέρωσες 2 λεπτά για να διαβάσεις την επίσημη ανακοίνωση και βιάστηκες να βγάλεις "άχρηστο" το πίνακα ενώ εμείς αφιερώσαμε ώρες για να σας φτιάξουμε αυτούς τους πίνακες.

    Εφόσον όμως η πλειοψηφία των παικτών βρίσκει χρήσιμους τους πίνακες, θα παραμείνουν στις Σ.Ε
     
    Αρέσει σε skareleni, empotonaki, sofiapao76 και 6 σε άλλους.
  16. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Δεν έγραψα πουθενά ότι είναι άχρηστος, απλά ότι δεν είναι ότι καλύτερο κατά τη γνώμη μου. Αλλά φαίνεται ότι δεν πρέπει να γράφουμε τη γνώμη μας αν δε σας αρέσει. Το ποιο απλό θα ήταν να μου επισημάνετε απο την αρχή αυτό που δε διάβασα, [ότι έκανε ο συναγρότης], και όχι να εκβιάζετε λέγοντας, πείτε ότι σας αρέσει, γιατί αλλιώς θα τη σβήσουμε.
     
    Αρέσει σε -Barbie73-, Boy_salonica88, Gulit1 και 4 σε άλλους.
  17. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Φυσικά και είναι άχρηστος αφού χάνεσαι, δεν έχει καμμία σειρά και δεν μπορείς να διαβάζεις όλα τα διακοσμητικά.
    Δεν θα ήταν πιο απλό να ρωτήσεις, αναζητήσεις, να ψάξεις λύση για το πώς να τον χρησιμοποιήσεις αντί να απαξιώνεις μια εθελοντική δουλειά που πήρε πολλές ώρες να γίνει ?
    8)
     
    Αρέσει σε skareleni, heavymetal7, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  18. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Σταματήστε τις έριδες!
    Ακόμα και για αυτό το θέμα, δεν το πιστεύω, ότι διαβάζω τέτοια σχόλια.
    Δικαίωμα αλλά κι ευθύνη του καθενός είναι το πώς εκφράζεται.
    Οι συντονιστές κακώς είναι τόσο ευαίσθητοι ώστε από ένα αρνητικό σχόλιο να εγείρουν θέμα διαγραφής την ώρα που πιο πάνω υπάρχουν δύο ευχαριστήρια.
    Το δρώμενο του πάρε=δώσε έτσι κι αλλιώς απαιτεί να αφιερώσουμε αρκετό χρόνο με υπομονή κι επιμονή για να πετύχουμε καλές προσφορές.
    Μα το όλο θέαμα εδώ είναι άκρως απωθητικό! Λυπάμαι!
     
    Αρέσει σε skareleni, siourdistan, kikijimy και 15 σε άλλους.
  19. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Απωθητικά είναι ποστ όπως της συμπαίκτριας,
    τελείως απωθητικά και απαξιωτικά.
    Τέτοιου είδους ποστ αποκαρδιώνουν και ΄'θυμώνουν'' (δικαιολογημένα) τους συντονιστές εφόσον δεν εκτιμάται διόλου η δουλειά τους. Γιατί λοιπόν να μην παραιτηθούν να ησυχάσουν ? τι θα τους κρατήσει εδώ ?
    Το έχω ξαναπεί, πριν γράψουμε ας σκεφτούμε πως θα ήταν να μην είχαμε συντονιστές και κατ΄επέκταση να μην είχαμε φόρουμ.
    Να αναγκαζόμασταν να διαβάζουμε πχ το αγγλικό, να μην καταλαβαίνουμε κλπ κλπ
    Και για όσους νομίζουν ότι αυτά που λέω είναι στην σφαίρα της φαντασίας,
    μην ξεχνάτε φόρουμ άλλων παιχνιδιών της εταιρείας που έχουν κλείσει.

     
    Αρέσει σε skareleni, heavymetal7, ioanna6929 και 6 σε άλλους.
  20. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Ότι δεν είναι ευκολοδιάβαστο δεν είναι και άχρηστο. Λυπάμαι πολύ που δε μπορούμε να εκφράσουμε μια δυσαρέσκεια. Πέφτουν να σε φάνε. Δε θα ασχοληθώ άλλο. Κρίμα!
     
    Αρέσει σε Gulit1, misirli, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.