Συζήτηση για το μίνι δρώμενο "Πάρε-Δώσε"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 3/11/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!


    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο "Πάρε-Δώσε"

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια,τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων. Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/%CE%A0%CE%AC%CF%81%CE%B5-%CE%94%CF%8E%CF%83%CE%B5.15643/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/%CE%A0%CE%AC%CF%81%CE%B5-%CE%94%CF%8E%CF%83%CE%B5.13553/
    Για ανταλλαγές με τους συμπαίκτες σας εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AD%CF%82-%CE%A0%CE%AC%CF%81%CE%B5-%CE%B4%CF%8E%CF%83%CE%B5.15644/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG] [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    αντε φαρμεροπουλα να το εγκαινιάσω εγώ!!! ετοιμαστητε για πολύ δράση!!! βγάλτε τα υπάρχοντα σας και ξεσκονιστε τα!!!! αγαπημένο εβεντ που το περιμένουμε όλοι κάθε φορα με αγωνία!!! ετοιμαστήτε για τρελλά παζάρια!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Giotak80, giannissuper και 10 σε άλλους.
  3. Nέλλη00

    Nέλλη00 Ανερχόμενος συντάκτης

    Εγώ απλά να ρωτήσω. Για την εταιρεία δεν λαμβάνεται υπόψιν, ότι υπάρχουν και εργαζόμενοι και τις τελευταίες φορές "το εμπόριο και δώρα" γίνεται καθημερινές και μετά τρέχουμε να δοθεί και μία μέρα παράταση, μπας και προλάβουμε τίποτα; Μήπως θα πρέπει να ζητήσετε να γίνεται έστω Παρασκευή έως Κυριακή για να μπορούν να συμμετέχουν όλοι;
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, giannissuper, misirli και 9 σε άλλους.
  4. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    συγχαρητηρια στην ομαδα του farmerama που εβαλε τοσο συντομα παλι αυτό το ιβεντ μιας και θα αποκτησουμε ισως τα νεα δεντρα και τους σταβλους που δεν εχουμε προλαβει στα τελευταια ''μυστηριωδη '' ιβεντ
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, soyla74, Louisa και 5 σε άλλους.
  5. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    άντε παιδιά με το καλο να έρθει το ιβεντ μπας και αδειάσουν οι αποθήκες
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, soyla74, giannissuper και 3 σε άλλους.
  6. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    λοιπον θα γραψω γιατι παντα εχω αποριες σ'αυτο το <<παρε-δωσε>> γιατι δεν γινεται να μπουνε μεσα στο παιχνιδι οπως (οτι θυμαμαι) μαγαζι μεταμφιεσεων-μυλος υφασματων-τυροκομειο-μαγικο δεντρο,μη πω για το φιορινοδεντρο αστο αυτο παλια ιστορια.αν ξερει καποιος ας μου πει γιατι νομιζω 4 μηνες σε μερικα παραπερασαν
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, soyla74, jimixatz και 4 σε άλλους.
  7. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    ωραιο το παρε- δωσε!!πρεπει να σκεφτω τι θα δωσω και τι θα παρω .Παιδια καλες ανταλλαγες σε ολους!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, soyla74, 2014chr και 4 σε άλλους.
  8. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    καλησπερα στην αγροτια! :D
    ενα ακομη ζεπελιν εμποριου και δωρων θα πεταξει αυριο πανω απο την πολη της φαρμας μας και χαιρομαι για αυτο. οι τελευταιες αφιξεις σπεσιαλ δεντρων και σταβλων δε θα ανταλλασσονται-χαριζονται.βαλτε αλλους στοχους.θα ερθει κι αυτων η σειρα.δε σκαμε.
    τωρα το κατα ποσον ειναι δικαιο η αδικο που μπαινει το εν λογω δρωμενο μεσοβδομαδα δε θα το κρινω εγω,παντως σιγουρα οποτε κι αν εμπαινε,σιγουρα θα υπηρχαν ατομα που για τον εναν η τον αλλο λογο δε θα μπορουσαν να συμμετασχουν.
    ευελπιστω αυτην την φορα να βαλουμε ολοι τις προσφορες μας με συνεση και να παψουμε να βλεπουμε προσφορες τυπου δινω μια μηλια και ζηταω μια αμερστια γεμιζοντας τις σελιδες με ανουσιες προσφορες που ποτε δε θα τυχουν αποδοχης και που το μονο που καταφερνουν ειναι να μας καθυστερουν και να μας δυσκολευουν στην αναζητηση αυτων τα οποια ψαχνουμε.
    ευχομαι ολοι να αποκτησουμε οσα επιθυμουμε απο αυτα που μας επιτρεπει η εταιρεια να ανταλλαξουμε-χαρισουμε.το δρωμενο αυτο ειναι κατι σαν γιορτη,ευκαιρια να χαρουμε οι ιδιο,αλλα κυριως να σκορπισουμε χαρα στους συμπαικτες-κτριες μας ειτε προσφεροντας κατι που μας περισσευει ειτε δωριζοντας σε καποιον-α κατι μοναδικο απο την συλλογη μας,κινηση που ενδεχομενως να μας χαροποιησει περισσοτερο απο οσο αν το κρατουσαμε για μας.
    το μονο που εχω να προτεινω σαν στρατηγικη ειναι να το απολαυσουμε με ολη μας την δυναμη!!! :inlove:
    καλο απογευμα!
    ες αυριον τα σπουδαια!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, soyla74, .eugenaki. και 5 σε άλλους.
  9. elpidoforos1961

    elpidoforos1961 Ενεργός συντάκτης

    Χαράς ευαγγέλια για την πραγματοποίηση πάλι ενός από τα πιο όμορφα event του παιχνιδιού. οι μόνες ενστάσεις μου έιναι για τη διάρκεια του (θέλει σχεδόν μία ολόκληρη ημέρα για την ολοκληρωθούν οι προσφορές των παικτών ) και η απουσία πολλών παλιών διακοσμητικών στις ανταλλαγές (ελπίζω η εταιρεία να το δει το θέμα). κατά τα άλλα καλά deal σε όλους.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, giannissuper και powerranger91.
  10. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    έπεσες διάνα να μια φορά που δεν θα μπορεσω εγώ!!! αλλά δεν με πειράζει πια, διότι ξέρω ότι θα μας ξανάρθει σύντομα :) καλα πάρε δώσε να έχετε

    υ.γ. μπορει όμως να γράφω και να τα ψιλοσχολιάζω...
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και powerranger91.
  11. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    είναι και κάτι ανταλλαγές...
    να δίνεις απλή φωλιά κάστορα για να πάρεις :p
    [​IMG]
    :inlove::inlove:
     
    Αρέσει σε bobostela, kolokythopitas, gtrullis και 6 σε άλλους.
  12. apostam

    apostam Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Πολύ ωραίο το εβεντ και χαίρομαι που ξαναμπήκε σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα γιατί είχα χάσει το προηγούμενο. Προσωπικά δεν είχα πολλά ωραία πράγματα διπλά για να ανταλλάξω, απόκτησα όμως ορισμένους μυστηριώδεις στάβλους τους οποίους δεν είχα. Θα ήθελα να ευχαριστήσω προσωπικά την empotanaki , την Anna197010 και όποιον άλλον μου χάρισε σπάνιους στάβλους χωρίς κανένα αντάλλαγμα. Πραγματικά αποτελεί ενθάρρυνση για εμένα αυτή η αλληλεγγύη μεταξύ των παικτών που βοηθούν όποιον άφησε το παιχνίδι για λίγο και του λείπουν ορισμένοι στάβλοι :)
     
  13. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    αυτες τις ανταλλαγες δε τις λεμε πουθενα (μη το πεις ουτε στο παπα) μαλλον ηθελε το αντιθετο να δωσει καστορα και να παρη xxl, μερικες φορες κανουν λαθος τα παιδια, θελη λιγο προσοχη
     
    Αρέσει στους graganta, kolokythopitas και Stefoulini.
  14. Giotak80

    Giotak80 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα !!! Πολύ τυχερή σήμερα πήρα τα δυο ζωα που μου έλειπαν ταρανδουλι και νυφιτσα απο την πρωτη μερα . Μακαρι να μπορουσα να δωσω αλκυόνα για να παρω καποια δεντρα αλλα δεν πειράζει την άλλη φορα !
     
    Αρέσει στους βιβη.2003, kolokythopitas και powerranger91.
  15. tolisskorpios

    tolisskorpios Μαθητευόμενος στο φόρουμ



    Εχεις δικιο φιλε μου και δυστυχως αυτο θα συνεχιζεται για πολυ καιρο. Ισως να ειναι αυτος ο λογος που πλεον σπανια συμμετασχω στο παρε δωσε αν και μου λειπουν αρκετα πραγματα

    Πιστευω οτι θα διευκολυνε καλυτερα όλους αν υπηρχε και η ονομαστικη αναζητηση ειδων
    π.χ θελω ενα χελωνοσπιτο ??? να το γραψω στην αναζητηση και να μου βγαλει ολες τις αντιστοιχες προσφορες αυτου του ειδους
    Ετσι θα ηταν ευκολοτερη και ποιο προσοδοφορα η ανταλαγη ειδων
     
    Αρέσει σε graganta, kolokythopitas, bmanolos και 9 σε άλλους.
  16. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    αυτό ναι! μάλιστα! :) αν και κατα κάποιον τρόπο γίνετε μέσω διαχείρισης προσφορών! και μια και το ανέφερα έχω καταχωρίσει κι εγω τις προσφορές μου και είναι καλές! και συμφέρουσες... για εμένα είναι συμφέρουσες διότι έβαλα καλά δολώματα για να συμπληρώσω επιτέλους τις 2 σειρές φασολιάς.

    υ.γ. σήμερα μέχρι το απόγευμα είμαι ελεύθερη
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/11/15
    Αρέσει σε βιβη.2003, persa75, kolokythopitas και 2 σε άλλους.
  17. adimoulas

    adimoulas Ανερχόμενος συντάκτης

    Μερικοί πραγματικά ''παίζουν'' στο παιχνίδι.....

    [​IMG]
    [​IMG] !!!!!!!!!!!!!
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Είμαστε για γέλια.....
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, kikijimy, graganta και 8 σε άλλους.
  18. Louisa

    Louisa Κόμης

    Μετά από τα υπέροχα δώρα που μου πρόσφεραν αφιλοκερδώς φίλοι νέοι και παλιοί, έκανα επιτέλους την πρώτη μου ανταλλαγή και αισθάνομαι υπέροχα!!!
    Δεν φανταζόμουνα ποτέ ότι η καλοσύνη μπορεί να πλημμυρίζει ένα παιχνίδι, αλλά εδώ συμβαίνει!!! Απίθανο ε; Σας ευχαριστώ και πάλι.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, soyla74, persa75 και 3 σε άλλους.
  19. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    εγώ του τις λέω και τις δείχνω :p
    [​IMG]
    ξέρεις πόσο κουράστηκα να θυμηθώ που πρέπει να πάω και να αγοράσω δεξαμενή
    για να πάρω την χχλ οξιά ??
    8)
     
    Αρέσει σε soyla74, persa75, kolokythopitas και 9 σε άλλους.
  20. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Τι έχουν πάθει όλοι με το γκίγκοo_O;
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, soyla74, kolokythopitas και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.