Συζήτηση για το μίνι δρώμενο "Μυστηριώδες Δενδρύλλιο Νέας γενιάς" Απρίλιος 2016

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 7/4/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    χιχιχι! Καλή η εισήγηση σου φίλη μου αλλά είμαι ευχαριστημένη και με τα λίγα...Τα" μυστήρια " μου όμως αυτή την φορά ήταν τζακ ποτ πράγματι!! xD
     
    Αρέσει σε soyla74, foufoula, LILA413 και 4 σε άλλους.
  2. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σας:)
    Μας ετοιμάσατε άλλη μια έκδοση δενδρυλλίων φάρμας, και μια ακόμη συμβατική και τυπική αποστολή να τα συνοδεύει.Τα δέντρα απαξιώνονται και μερικά αποσύρονται σε πολυ σύντομο χρονικό διάστημα ,χωρίς τα περισσότερα απ΄αυτά να εχουν καποια χρησιμότητα σε δρώμενα ,στην παρασκευή βιοτεχνικών,η εστω και σε τροφες ζωων. Οδηγούνται γρήγορα απ' τη φαρμα στις μπάρες μας ,και το μονο που περιμένουμε ειναι οι ανταλλαγες τους.
    Αν συνεχίσει αυτός ο ρυθμός ,χωρίς πρόβλεψη για την αξιοποίηση τους ,οσο πολύ κι΄ αν μ' αρεσει αυτό το μινι δρώμενο ,θα πάψω να ενδιαφέρομαι να αποκτήσω τις καινούργιες εκδόσεις των μυστηριωδών,το εκανα ηδη με τα ζώα ,σκέφτομαι οτι θ' ακολουθήσουν και τα δεντρα.
    Αγόρασα 5 πακετα plus, ,με σαφως καλύτερα αποτελέσματα στο νησί,παρα στη φάρμα .Βρήκα ολα τα νέα δεντρα , σε ικανοποιητικά ποσοστά(1~2,στο κάθε πακέτο) ,ενώ δεν εμφανίστηκε κανένα απ΄ αυτά στα 50 απλά δεντρυλλια που πήρα,ωστε να μπορω να εχω μέτρο σύγκρισης.Σίγουρα είναι απογοητευτικό γεγονός να σπανίζουν σε τετοιο βαθμό,και δεν θα επρεπε να συμβαίνει,να διασκεδάσουμε θέλουμε κι οχι να ψαχνουμε ψύλλους στ΄ αχυρα ,αραγε προγραμματίστηκε ετσι ,η ειναι παράπλευρη απώλεια ,λογω της αλλαγής στα xl δέντρα?.
    Φυσικά ,οπως συμβαίνει πάντα ,τα ΧΧL δέντρα που βρίσκω ,υπερκαλύπτουν σε πολλαπλάσιο αριθμό ,το κόστος των δεντρυλλίων που αγοράζω,κι΄ αυτο δεν μπορώ να το παραβλέψω.
    Εν κατακλείδι,τα πακέτα plus παρα τις αρχικές επιφυλάξεις μου ,αφησαν θετική εντύπωση
    ενω εξαιρετικά αρνητική αφησαν αυτή τη φορά τα απλά δεντρύλλια>:(
     
    Αρέσει σε soyla74, maria071966, toylaaaaa και 9 σε άλλους.
  3. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Τόλμησα και αγόρασα απο ενα πακέτο plus για το νησί και την φάρμα, λοιπόν τα αποτελέσματα ας πούμε ικανοποιητικά περισσότερο στο νησί παρά στην φάρμα: Νησί: 2 μπάομπαπ xl & xxl, 2 γκρειπφρουτ, 2 κάσιους [επιτέλους], 1 αμερστία xl, 3 μηδικά, 1 σπονδία xxl, 2 ταμάρινθους xl & xxl, 1 πιταχάγια xxl & 1 μαγκοστιν. Φάρμα: 4 κουμαριές xxl & xl, 2 άρκεθους, 2 έλατα xxl, 2 σόρβος [επιτέλους], 1 γιαπωνέζικη κερασιά xxl, 1 αμυγδαλιά xxl, 1 κρανιά, 1 χουρμαδιά xxl & 1 μεσκουλιά xxl. Τελικά έπρεπε από την αρχή να πάρω το πακέτο Plus των 15 δεντριλίων, σίγουρα θα γλύτωνα αρκετά φιορίνια. Στο Plus έχεις περισσότερες πιθανότητες να πάρεις τα νέα δεντρίλια. Καλή επιτυχία στους υπόλοιπους εύχομαι.
     
    Αρέσει στους LILA413, skareleni, Gulit1 και σε ακόμα ένα άτομο.
  4. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    εχτες το απόγευμα λίγο πριν τελειώσει το ιβέντ είχα την φαεινή ιδέα να παρω ένα τελευταίο απλο δεντράκι στην φάρμα, με τα φιορινάκια από το φιορινοδεντράκι μου και έτυχα σορβο !!! δεν εχω λαπαχο και κρανιά αλλά ετυχα αυτό. Τι να πω δεν πίστευα στα μάτια μου, πραγματικά μυστήρια αυτά τα δέντρα !!!
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, graganta, empotonaki και 4 σε άλλους.
  5. verybadfarmer

    verybadfarmer Ενεργός συντάκτης

    γειά σας κ πάλι,αυτή τη φορά τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλύτερα από άλλες φορές για αυτό το λόγο πήρα κ άλλα δέντρα 25 ακόμα στη φάρμα κ λιγότερα αλλά δεν θυμάμαι πόσα στο νησί,δεν έχει σημασία.....για μένα έχει σημασία ότι από απλά δέντρα είχα πολύ καλά αποτελέσματα!!!
    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 11/4/16
  6. sofaki1968

    sofaki1968 Μόνιμος στο φόρουμ

    Είπα κι εγώ να αναφέρω τα δικά μου αποτελέσματα από τα οποία είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατί πέτυχα και τα 2 καινούργια δέντρα.
    Λοιπόν ... είχα 185 φιορίνια οπότε μου ήταν αδύνατον να πάρω και τα 2 πακέτα plus των 15 δενδρυλίων μιας και χρειαζόμουν 220 φιορίνια. Οπότε αποφάσισα να πάρω 9 plus για τη φάρμα, 9 plus για το νησί και ένα απλό των 5 φιορινιών για τη φάρμα.
    Στη φάρμα μου έτυχαν: 1 σόρβος, 3 κίτρινο λάπαχο, 1 χουρμαδιά ΧΧL, 1 σουρβιά ΧΧL, 1 μεσκουλιά ΧΧL και 2 κουμαριές ΧL (σύνολο 9)
    Το ένα και μοναδικό απλό δενδρύλιο που πήρα μου έδωσε άρκευθο !!!
    Στο νησί μου έτυχαν: 1 κάσιους, 1 γουάμπι , 1 πράσινο μάτε ΧΧL, 1 γκότζι μπέρι ΧΧL, 1 αμέρστια ΧL και 4 ταμάρυνθοι ΧL.
    Έμεινα με 1 φιορίνι ... αλλά χαλάλι!
     
    Αρέσει σε jimixatz, skareleni, xristos-ale3andros και 2 σε άλλους.
  7. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Θέμα κλειστό.
    Καλή συνέχεια σε όλους!
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.