Συζήτηση για το μίνι δρώμενο "Μυστηριώδες Δενδρύλλιο Νέας γενιάς" Απρίλιος 2016

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 7/4/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα σας

    Οπως και εσύ έγραψες, οι πιθανότητες για να κερδίσεις ενα νέο δέντρο από δενδρύλια Plus είναι διπλάσιες από τα απλά δενδρύλλια και όχι 100%. Μόνο αν οι πιθανότητες ήταν 100% θα κέρδισες νέο δέντρο έχοντας αγοράσει ένα δενδρύλλιο Plus. Αρα ειναι πάρα μα πάρα πολύ σπάνιο ώς απίθανο να κερδίσεις ένα νέο δέντρο αγοράζοντας ένα δενδρύλλιο. Ας μην παραπονιόμαστε άδικα ;)


    Να το πω αχαριστία; χαχαχα
    Αν πήρες 2 δενδρυλια και έτυχες 1 κάσιους, τότε θα έπρεπε να χαίρεσε και όχι να βαρυγκωμάς. Εκτός και αν αυτό έγινε πια συνήθεια. :oops:
    Γιατι ένα θετικό ποστ απο εσένα δεν έχω δει ποτέ μου. Ας λέμε και τα θετικά οταν υπάρχουν και όχι πάντα τα αρνητικά. ;)

    Στο θέμα μας.... εχω αδυναμία στα δεντράκια και πάντα παίρνω κάμποσα.
    Είπα να δοκιμάσω τα νέα δενδρύλια Plus και πήρα 2 παρτίδες x 15 = 30 Plus δενδρύλια bahamarama.
    Κέρδισα 6 δέντρα κάσιους και XXL αναβαθμίσεις απο δέντρα που ήθελα (ακάι , πιτομπέρια και γκότζι μπέρι)

    Τα δενδρύλια δεν είναι μόνο τα νέα δέντρα. Ειναι και οι XXL αναβαθμίσεις που κερδίζουμε οι οποίες δίνουν καλούς Π.Ε και τις οποίες θα μπορέσουμε να "εκμεταλλευτούμε" στο πάρε δώσε. Τις οποίες θα δίναμε ένα σκασμό Φιορίνια για να αγοράσουμε μεμονωμένα.

    Και επειδή τα δέντρα δίνουν περισσότερα αναδυόμενα δεν νομίζω οτι είναι και άχρηστα. Στις ενάρξεις των δρώμενων μπορείτε να τα χρησιμοποιήσετε και να παίρνετε το μέγιστο αριθμό αναδυόμενων. ;)
     
    Αρέσει σε ioanna6929, kitsena, gtrullis και 5 σε άλλους.
  2. ARGIR0123456

    ARGIR0123456 Ενεργός συντάκτης

    εχεις δικιο ως προς το πλασ αλλα και απλι δεν δικεολογουντε αυτα τα αποτελεσματα δαμασκηνια ; 94 λεβελ
     
    Αρέσει στους ioanna6929 και βιβη.2003.
  3. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλό θα ήταν να είμαστε πιο προσεκτικοί σε αυτά που αναγράφουμε ωστε να μην δημιουργούμε λάθος εντυπώσεις.
    Αρα πήρες απλά και έχεις τις κανονικές πιθανότητες να κερδίσεις ένα νέο δέντρο.
    Επίσης οπως αναγράφεται και στις Σ.Ε, μπορείς να κερδίσεις XXL αναβάθμιση από όλα τα δέντρα που έχεις ξεκλειδώσει , απο μηλιά μέχρι σφενδάμι. Αρα δικαιολογείται οτι κέρδισες δαμασκηνιά.

    Μπορείς όμως να εκφράσεις την δυσαρέσκεια σου για αυτό, αρκεί να γράψεις τα σωστά γεγονότα κάθε φορά ωστε να βγάζουμε και εμείς ασφαλή συμπεράσματα οταν προωθούμε το feedback σας.
    Επίσης θα σε παρακαλέσω να είσαι λίγο πιο προσεκτική στην ορθογραφία σου καθώς δυσκολευόμαστε να διαβάσουμε τις αναρτήσεις σου.
     
    Αρέσει στον/ην skareleni.
  4. ARGIR0123456

    ARGIR0123456 Ενεργός συντάκτης

    οκ εχεις δικιο απο δικιαμου κουταμαρα βιαστικα να παρω το πακετο με τα 30 δεντρα αλλη φορα δεν θα το επαναλαβω θα διαβαζω ποιο προσεκτικα τις οδηγιες αγορας προιοντος σευχαριστω πολυ για τον χρονο σου και τις συμβουλες
     
    Αρέσει στον/ην xristos-ale3andros.
  5. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    λαγουδακι μπηκα στα εξοδα εφτιαξα φανουροπιτα γιαυτα ευτυχως δε πηγε χαμενη .η συνταγη στη διαθεση σου.
    ειπα εξεπλαγην ειχα πολυ καιρο να δω κατι καλο με τη πρωτη και με τοσο λιγα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/4/16
    Αρέσει σε ioanna6929, LILA413, soyla74 και 4 σε άλλους.
  6. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Απογοητευτικά τα αποτελέσματα κ για μένα. 12 δένδρα plus 6+6 κ ούτε ένα απ'τα νέα.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, LILA413, soyla74 και 4 σε άλλους.
  7. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Εγώ φοβάμαι ότι μπορεί να έχουν ελλατώσει τις πιθανότητες στα απλά, για να μην τα προτιμούν οι παίκτες. 0 στα 30 λέει η συναγρότισσα, ο στα 12 εγώ. Καλό θα ήταν να γράψουν κι άλλοι τα αποτελέσματά τους για να βγάλουμε κάποια συμεράσματα. Στο νησί δεν έχω παράπονο, πήρα γκρέιπφρουτ και χχλ πιτομπέιρα και μπαομπαμπ. Στη φάρμα όμως απογοήτευση. χχλ κυρίως, αλλά πολύ παλιών δέντρων. Και όπως είπαν και άλλοι, κάποτε περιμέναμε το τρενάκι να τα αξιοποιήσουμε. Τώρα τι να τα κάνουμε; Στο παρε δωσε ανταλλάσουμε μόνο ληγμένα. Για αναδυόμενα έχουμε με το παραπάνω.Και να μην είχαμε, κάνουν και οι καρυδιές. Και τα χχλ είναι πολύ βαρετό να τα βάζουμε και να τα βγάζουμε πριν απο κάθε ιβέντ για να τα αντικαταστήσουμε με απλά που δίνουν περισσότερα αναδυόμενα.
    Πιο σωστό θα ήταν και τα αναδυόμενα να εξαρτιόνταν απο τους Π.Ε. Θα ήταν κάποιο κίνητρο να αποκτούμε αναβαθμίσεις και στα δέντρα και στους σταύλους.
    Και όπως έχει δείξει και η ιστορία, περιοχές όπου παύει να περνάει η αμαξοστοιχία, υποβαθμίζονται και ερημώνουν. Μήπως να το ξανασκεφτούν; Έστω και με αλλαγές; Αλλά ας μην τα καταργήσουν εντελώς αυτά τα θρυλικά τζαμπόδεντρα! Για να αγοράζουμε και τα μυστήρια!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/4/16
    Αρέσει σε ioanna6929, LILA413, Gulit1 και 12 σε άλλους.
  8. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Λοιπόν πήρα 8 δέντρα plus στο νησί και 16 στη φάρμα. Τα πήρα για τις διπλές πιθανότητες. Και στάθηκα τυχερή. Στο νησί έτυχα ένα μανκοστίν που δεν είχα και δύο κάσιους. Στη φάρμα έτυχα μία κρανιά που δεν είχα και δύο σόρβος.
    Είμαι 96 επίπεδο και αν θυμάμαι καλά,είναι η δεύτερη φορά που παίρνω δέντρα.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, LILA413, Gulit1 και 7 σε άλλους.
  9. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Δήμητρα αυτά είναι τα δικά μου αποτελέσματα
    την τιμητική του έχει ο άρκευθος , πήρα στην αρχή από 1 και πέτυχα άρκευθο και ακάι χχλ
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] μετά πήρα 3 σε νησί (μπάομπαμπ χχλ , αμερστία χχλ και μιδική κιτρέα χλ ) και 3 στη φάρμα [​IMG] πάλι άρκευθο , καστανιά χχλ και κουμαριά χλ

    αποφάσισα να πάρω τα πακέτα plus θα σας πω τα αποτελέσματα αύριο
    καλό βράδυ και καλή Κυριακή
     
    Αρέσει σε ioanna6929, skareleni, Gulit1 και 7 σε άλλους.
  10. verybadfarmer

    verybadfarmer Ενεργός συντάκτης

    γειά σας κ από εμένα,πήρα 10 κ 10 δέντρα αντίστοιχα φάρμα ,νησί κ τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά ,δεν το περίμενα :D!!!!!χάρηκα πραγματικά,θυμήθηκα λίγο τα παλιά που η χαρά από τα καλά αποτελέσματα...(νέα δέντρα αλλά κ δέντρα με προιόντα) με έκανε κ έπαιρνα όλο κ περισσότερα δέντρα κ δεν το μετάνιωνα γιατί τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά κ δεν υπήρχε κ το πακέτο,που εμένα προσωπικά με χαλάει κ οικονομικά αλλά κ ψυχολογικά.......ήρθε σόρβος,κρανιά,άρκευθοι,χχλ γιαπωνέζικη,γουάμπι,χχλ αμερστία,μαγκοστίν κ.α. πήρα λίγα ακόμα κ βλέποντας κ κάνοντας
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/4/16
    Αρέσει σε ioanna6929, LILA413, skareleni και 7 σε άλλους.
  11. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα σας!
    Είπα κι εγώ να πάρω δεντράκια μετά από πολύ καιρό....!
    Πήρα 30 απλά για φάρμα και 30 για το νησί.
    Πραγματικά το χάρηκα πάρα πολύ!Κρίμα που δεν τα καταφέρνω να ανεβάζω κι εγώ εικόνες.
    Λοιπόν φίλοι μου:3 άρκευθοι ,2 κίτρινα λάπαχο!!!!, 1 κρανιά (δέν είχα )και...3 σόρβος!!! xD
    Στο νησί:2 μαγκοστίν,3 γκρέιπφρουτ,2 γουάμπι (δεν είχα ) καιιιιιιιι 3 κάσιους!!!! xD
    Καλή επιτυχία και σε σας και καλό μας βράδυ.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/4/16
    Αρέσει σε ioanna6929, LILA413, skareleni και 11 σε άλλους.
  12. foufoula

    foufoula Νέος ειδικός

    Αυτο και αν ειναι τυχη.2014chr σου προτεινω να παιξεις σημερα τζοκερ,νομιζω πως εχει και τζακ ποτ.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, skareleni, 2014chr και 5 σε άλλους.
  13. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σε όλους!
    Να σας αναφέρω και εγώ τα αποτελέσματα από τα μυστηριώδη δενδρύλλια, τονίζοντας ότι είναι όλα θέμα τύχης! Αυτή τη φορά δε στάθηκα τυχερή. Θα ήθελα να ξέρω τις πιθανότητες για να πετύχω ένα μεμονωμένο δένδρο είτε απλό είτε plus αλλά αυτές δεν τις ξέρει ούτε η κυρία Snorkel.
    Λοιπόν εγώ αγόρασα αρχικά τα πακέτα και στη φάρμα και το νησί και έτυχα πολλά από τα τελευταία 2-3 δένδρα, αλλά από τα καινούρια έτυχα μόνο ένα σόρβος. Έτσι με τα δένδρα των πακέτων έχω 2 σόρβος και 1 κάσιους.
    Πήρα μετά από μια "παρτίδα" 15 plus δενδρυλλίων. Υποτίθεται ότι αυτά είχαν πάνω από διπλάσιες πιθανότητες να κερδίσουμε τα καινούργια δένδρα. Πήρα πάλι τα ίδια τελευταία δένδρα και αναβαθμίσεις XXL (ναι από αυτές πήρα και τις καινούργιες και στα plus, αλλά και στα απλά πακέτα), αλλά κανένα σόρβο ή κάσιους.
    Δε θέλω να παραπονεθώ, απλώς δε μ' αρέσει να γίνεται αμέσως παρατήρηση σε συναγρότη που ανακοινώνει τέτοια αποτελέσματα, ενώ μπορούν να συμβούν.
    Εγώ θα σταματήσω εδώ την αγορά δενδρυλλίων αυτή τη φορά -ξόδεψα άλλωστε αρκετά. Στο επόμενο event δενδρυλλίων τα λέμε, ελπίζοντας να μην είναι σε ένα μήνα αλλά αργότερα.

    Αφαίρεση περιττου σχόλιου
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 10/4/16
    Αρέσει σε LILA413, skareleni, kitsena και 6 σε άλλους.
  14. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    καλημέρα
    ξαναήρθα να σας πω και εγώ τα αποτελέσματα από τα plus πακέτα που πήρα


    στη βασική : 4 μεσκουλιές χχλ, 2 μεσκουλιές χλ, 1 κυδωνιά χχλ, 1 γιαπωνέζικη κερασιά χχλ,
    1 κουμαριά χχλ 1 ζαχαρένιο σφενδάμι χχλ, 1 σουρβιά χχλ , 2 κρανιές , και 2 σόρβος


    στο νησί : 3 μηδικές κιτρέες χχλ και 2 χλ, 3 μανγκοστίν , 2 γκρέιπφρουτ,1 παραθαλάσσιο σταφύλιχχλ
    1 ακτινιδιά χχλ , 1 μπαομπαμπ χλ, 1 φοίνικα ακάι χχλ και 1 κάσιους

    όλα θέμα τύχης είναι
    καλή επιτυχία σε όλους

    νησί βασική φάρμα
    [​IMG] [​IMG]
     
    Αρέσει σε LILA413, xristos-ale3andros, skareleni και 8 σε άλλους.
  15. _vicky_74

    _vicky_74 Τακτικός στο φόρουμ

    καλημέρα και από μένα,
    να δώσω κι εγώ τα αποτελέσματα μου
    αγόρασα το κλασικό πακέτο των 30+1
    στη φάρμα μου έδωσε άλλα 2 σόρβο και στο νησί άλλο 1 κάσιους
    καλό υπόλοιπο Κυριακής
     
    Αρέσει σε LILA413, xristos-ale3andros, skareleni και 7 σε άλλους.
  16. amorphis

    amorphis Ανερχόμενος

    Καλημερα και απο εμενα. Εγω επαιξα εκ του ασφαλους και πηρα τα 2 πακετα των 210 φιορινιων. Λοιπον τα αποτελεσματα ειναι
    στο νησι εκτος απο το 1 κασιους . διαφορα χχλ (γκοτζι μπερι , φ.ακαι , κιτρεα κτλ) καποια χλ :mad:, 3 γκρειπφρουτ , 1 γκουαβα :)
    στη φαρμα εκτος απο το 1 σορβο . διαφορα χχλ και χλ :mad:3 αρκευθος , 2 κρανια ;), 1 σορβο:p
     
    Αρέσει σε LILA413, xristos-ale3andros, skareleni και 4 σε άλλους.
  17. mama1234

    mama1234 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπερα και απο εμενα.Εγω πηρα πολλα και στην φαρμα και στο νησι,αλλα απογοητευτικα!Τα ιδια και τα ιδια.1 κασιους 2σορβο,αφου ξοδεψα σχεδον 400 φιορινια.........κριμα
     
  18. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Η παρατήρηση έγινε καθώς υπήρχε παραπληροφόρηση από συμπαίκτη.
    Οπως ήδη γνωρίζετε στέλνουμε πάντα το feedback σας για κάθε δρώμενο και χαιρόμαστε να διαβάζουμε την κριτική σας.
    Επιπλέον είμαστε και εμείς παίκτες σαν και εσάς και παίζουμε το παιχνίδι όπως και εσείς.
    Με το να λέμε ψέματα - εσκεμμένα ή οχι - να γιγαντώνουμε προβλήματα και να δημιουργούμε εντυπώσεις με λάθος πληροφορίες και να απογοητεύουμε τους συμπαίκτες μας άνευ λόγου , δεν βοηθάει κανέναν. Ούτε εσάς αλλά ούτε και εμάς που προωθούμε τις αναρτήσεις σας. Και δυστυχώς γίνεται επανειλημμένως. Η παρατήρηση λοιπόν ήταν αναγκαία ώστε και οι αναγνώστες να είναι σε θέση να διαβάζουν αληθή στοιχεία και μέσα από αυτά να σχηματίσουν μια σφαιρική άποψη και εμείς με την σειρά μας να προωθήσουμε αληθινά γεγονότα. Άλλωστε όπως είδες η συμπαίκτρια σου παραδέχθηκε οτι τελικά η ανάρτηση της δεν περιλάμβανε πραγματικά γεγονότα.

    Και ένας άλλος παίκτης μπορεί να πει με την ίδια ευκολία οτι πήρε 100 δενδρύλια Plus και να έχει πάρει 1 δενδρύλλιο. Δεν νομίζω να είναι σε θέση κανείς να τον ελέγξει. Ούτε είναι δική μας υποχρέωση να διασταυρώνουμε τα γραφόμενα του καθενός.
    Θα κλείσω την ανάρτηση μου με μια παράκληση : Ας σεβαστούμε τους συμπαίκτες μας και ας αναφέρουμε αληθινά γεγονότα.
     
    Αρέσει σε skareleni, empotonaki, 2014chr και 3 σε άλλους.
  19. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Απο τα σημερινά δεντρίλια, πήρα και plus και απλά, bahamarama & φαρμα. Λοιπόν τα αποτελέσματα είναι τα εξης: Νησί: 2 γκρέιπφρουτ, 1 αμερστία xxl, 1 μπάομπαπ xxl, 1 γουάμπι, 2 συκιές xxl [πιθανόν και κάτι άλλο που να το ξέχασα] και απο την φάρμα: 1 γιαπωνεζικη κερασιά xl, 2 άρκευθοι, 3 κουμαριές xxl, γιαπωνέζικο σφενδάμι xxl, 1 γουάμπι, 1 σουρβιά xxl, 2 έλατα xxl, 1 ζαχαρένιο σφενδάμι, & 2 κρανιές. Απο τα νεα δέντρα δυστυχώς κανένα, φυσικά κάποια απο τα προαναφερόμενα είναι καλοδεχούμενα, αλλά κάποια αλλα τα έχω ήδη απο ενα δυο εως 4 το καθένα και δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω ανταλλαγή πχ άρκευθο με κάποιο μέλος που δεν το έχει.
     
    Αρέσει σε graganta, xristos-ale3andros, skareleni και 2 σε άλλους.
  20. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Τα μυστηριώδη δεντράκια είναι το αγαπημένο μου δρώμενο . Χαίρομαι που πάλι φούντωσε η κουβέντα , όπως γινόταν τα παλιά καλά χρόνια . Θα συμφωνήσω και εγώ , ότι μου φαίνεται πως έχουν μειωθεί οι πιθανότητες από τότε που μπήκαν τα πακέτα . Αυτές είναι αποφάσεις της εταιρίας , που δεν γίνονται τυχαία , δουλεύουν , αναλύουν και προσπαθούν . Πήρα αρκετά , μόνο με 5 φιορίνια . Οι πιθανότητες για τα 2 τελευταία , πρέπει να είναι 1, 2, 3, στα 100 . Αυτό όμως δεν με χαλάει , γιατί κέρδισα πολλά ΧΧΛ που ανταλλάσσονται στο πάρε δωσε . Και μην ξεχνάμε ότι η στατιστική είναι επιστήμη , αλλά η πιο ψεύτρα . Ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου τύχει και πότε .
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.