Συζήτηση για το μίνι δρώμενο "Μυστηριώδες Δενδρύλλιο Νέας γενιάς" Απρίλιος 2016

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 7/4/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR


    Γεια χαραντάν αγρότες κι αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να κουβεντιάζετε για το event "Μυστηριώδες δενδρύλλιο Νέας Γενιάς"

    [​IMG] [​IMG]

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Μυστηριώδη-δενδρύλλια-Απριλίου-2016.17320


    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Σ-Ε-Μυστηριώδες-δενδρύλλιο.11166

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Σ-Ε-Μυστηριώδες-δενδρύλλιο-bahamarama.16113/

    Θα σας παρακαλέσουμε για την καλύτερη λειτουργία του θέματος, οι απορίες που τυχόν προκύψουν να γίνονται στις ανάλογες ενότητες στο φόρουμ,
    Γενικές Προβλήματα - Βοήθεια για αρχάριους.

    Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία!


    Σας ευχόμαστε καλή επιτυχία!

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    Αρέσει στον/ην jimixatz.
  2. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα. Ωραία τα νέα δένδρα, αλλά φτάνει πια!
    Κάθε μήνα και νέα δένδρα, χρήσιμα μόνο για τη νέα αποστολή και ίσως στο μέλλον για μια ακόμα (που θα έχει και έναν νέο καρπό).
    Το χειρότερο όμως είναι η βιαστική κατάργηση των προηγούμενων μυστηριωδών δένδρων.
    Αυτή τη φορά αυτά που καταργούνται (άρκευθος και γκρέιπ φρουτ) δεν έχουν καλά καλά κλείσει τρίμηνο στο παιχνίδι. Δεν μπήκαν ακόμα στο Πάρε Δώσε. Εγώ που αγόρασα τα πακέτα τις τελευταίες 3-4 φορές, έχω μόνο 4 άρκευθους και 6 γκρέιπ φρουτ. Παράλληλα μένουν στο παιχνίδι άλλα πολύ παλιότερα δενδρύλια που τα έχουμε από αμέτρητες φορές...
    Παρακαλώ να μεταβιβάσετε (ξέρω πως το κάνετε) τις έντονες διαμαρτυρίες μου και πολλών συμπαικτών που μαντεύω ότι θα συμφωνήσουν, προς την εταιρεία για αυτή την τακτική.
    Υπάρχουν βέβαια και τα καλά. Όπως η κατάργηση των XL αναβαθμίσεων των κανονικών δένδρων. Τουλάχιστον θα παίρνουμε είτε μυστηριώδη είτε XXL.
    Τώρα το νέο δενδρύλλιο plus με τις πάνω από διπλάσιες πιθανότητες να τύχουμε το καινούριο δένδρο -και την διπλάσια τιμή- βάζει σε πειρασμό. Το αν αξίζει τα αποτελέσματα θα δείξουν!
    Καλή τύχη σε όποιον συμμετέχει στο mini δρώμενο!
     
    Αρέσει σε georgeplessas, gsiomos, mary73 και 39 σε άλλους.
  3. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    αυτο με την διπλασια τιμη και διπλασιες πιθανοτητες φοβαμαι πως κατι αλλο μας ετοιμαζουν π.χ. αλλαγη τιμης σιγα-σιγα και με χρονο θα το κανουν 10 φ. που και εκεινο με τον χρονο θα εχει τις ιδιες πιθανοτητες με τις τιμες του 5 φ. μακαρι να κανω λαθος αλλα οπως βλεπουμε και με τα πακετα τα συνηθισαμε και δεν λεμε τιποτα που αγοραζουμε το νεο δεντρο 60 φ. και συμφωνω με τα νεα δεντρα μας κουρασαν εγινε νομος καθε μηνα δυο νεα και με νεα αποστολη, να αξιζε τουλαχιστων να ειχε δωρα και π.ε. που να πεις χαλαλι τις αγορες που κανω. προτεινω να γινει τουλαχιστων ανα τρεις μηνες και να εχει περισσοτερα βηματα στις αποστολες με αναλογα δωρα και μετα τι να πω ας ειναι και 10 φιορινια το δεντρο
     
    Αρέσει σε kitsena, vagelis1968, nota.dim1802 και 20 σε άλλους.
  4. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    ο άρκευθος και το γκρέιπφρουτ μπήκαν τον Οκτώβριο, θα έπρεπε να είχαν μπει στο πάρε-δώσε του Φεβρουαρίου αλλά είπαν ότι τεχνικοί λόγοι δεν το εκαναν εφικτό, στο πάρε - δωσε του Μαρτίου δεν είπαν τίποτε, υποθετω ότι ο στόχος ήταν να γίνουν πιο δελεαστικά τα επερχόμενα δεντρύλλια. Ευτυχώς κάποια στιγμή έδωσαν τον άρκευθο απευθείας σε κάποιο προηγούμενο ιβέντ ως έπαθλο, ετσι καποιοι από εμάς έχουν έστω έναν. Προσωπικά εχω τύχει και 2 γκρέιπφρουτ από έπαθλο δεντρυλλίων σε ιβέντ, αλλά είμαι σίγουρη ότι πολλοί αγρότες δεν έχουν κανένα. Νομίζω ότι εφόσον δεν έχουν μπει σε παρε - δωσε είναι λάθος να τα αποσύρουν.
    Τώρα σχετικά με τις αυξημένες τιμές και τις αυξημένες πιθανότητες ίσως είναι κάτι που ενδιαφέρει και δελεάζει οσους αγοράζουν δεντράκια.
    Εγώ έχω 30 φιορινάκια να διαθέσω, θα ακολουθήσω την παλαιά οδό και θα πάρω 6 δεντράκια οπότε καλή τύχη σε εμένα και σε όλους όσους δοκιμάσουν την τύχη τους.
     
    Αρέσει σε kitsena, vagelis1968, .FARMERAMA010. και 26 σε άλλους.
  5. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    συμφωνω απολυτα με τους συναγροτες!
    εχει καταντησει βαρετο για να μην πω κατι αλλο. καθε τοσο καινουρια δεντρα με καινουρια αποστολη και μετα απο 3 μηνες καταργηση δεντρων και αγορα καινουριων!!
    αλλα οσο και να φωναζουμε δεν φαινεται να ακουν!!ειναι αυτο που λεμε "αλλου βαρουν τα τυμπανα,αλλου χορευει η νυφη!!"
     
    Αρέσει σε Boy_salonica88, persa75, kitsena και 31 σε άλλους.
  6. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    καλη επιτυχια σε οσους παιξουν σε αυτο το ιβεντ
     
    Αρέσει στους βιβη.2003, skareleni και jimixatz.
  7. ARGIR0123456

    ARGIR0123456 Ενεργός συντάκτης

    πολυ καλο και πετυχιμενο για την περιπτοσι
     
    Αρέσει στους skareleni, βιβη.2003 και jimixatz.
  8. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα στην παρέα, συμφωνώ κι εγώ μαζί σας, πως πλέον κάθε μήνα έχουμε και ενα πακέτο μυστυριωδης δέντρα, κουραστήκαμε, και κάθε φορά βγαίνουν μια απ τα ίδια. Αγόρασα και τα plus και τα κανονικά, εκτός απο δυο μαγκοστίν που δεν είχα, ήρθαν άρκευθοι [είχα στην αποθήκη μου τουλάχιστον 3, απο προηγούμενα μυστηριώδη και event], και αρκετά xxl κουμαριές, ζαχαρενιο σφενδάμι, έλατο, μεσκουλιές, μουσμουλιές, μπανανιές, κ.α που μου διαφεύγουν τώρα. Μαζεύουμε ενα σωρό δέντρα, που και σημασία δεν έχουν και δεν χρειάζονται και πουθενά. Και το κυριότερο δεν μπορούμε να τα ανταλλάξουμε με κάποιον που τα θέλει. Απο τα νέα δεντριλια δυστυχώς δεν ήρθε κάτι. Καλή επιτυχία σε όσους αγοράσουν τα πακέτα αυτά.
     
    Αρέσει σε LILA413, skareleni, graganta και 9 σε άλλους.
  9. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Με αυτά τα 2 νέα δεντράκια συμπληρώθηκαν 50 διαφορετικά τυχερά δεντρύλια αν τα μέτρησα σωστά :( ... ελπίζω να μην τα 100στήσουμε :oops: ... κάποτε πηγαίναμε για μια βολτούλα στη λαική 10 φορές την ώρα και τώρα το σκεφτόμαστε 10 φορές για το αν θα βγάλουμε το μαραθώνιο του ενός περάσματος :p.
     
    Αρέσει σε heavymetal7, 2014chr, -Μαρια13- και 12 σε άλλους.
  10. ARGIR0123456

    ARGIR0123456 Ενεργός συντάκτης

    εγω ενα εχω να πω κοροιδια μολις ανοιξα τα περιβοητα με περισσοτερες πιθα νοτητες για να μου τυχουν τα νεα δεντρα και το αποτελεσμα μηδεν και στο νησι και στη φαρμα μηδεν στα τριαντα αυτες ειναι οι αυξημενες πιθανοτητεσ ασ βγει καποιος απο την εταιρια να απαντησει οχι καποιος συντονιστης πρωτη και τελευτεα φορα δεν αγοραζω ξανα ουτε σταβλους ουτε δεντρα τελος...ακου εκει δαμασκηνια ,χουρμαδια.τρομπετοδεντρο,ελαιοδεντρο,αμυγδαλια,94επιπεδο ελεος


    Για να μην υπάρχει παραπληροφόρηση : Τα δενδρύλια ήταν απλά. Η παίκτρια μπερδεύτηκε κατα την αγορά.
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 11/4/16
    Αρέσει σε jimixatz, persa75, Gulit1 και 13 σε άλλους.
  11. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    καλημέρα σε όλους, τα 6 δεντράκια που πήρα μόνο στην φάρμα μού έδωσαν 1 ροδακινιά χχλ, 1 χουρμαδιά χχλ, 1αμυγδαλια χχλ, 1 ελαιόδεντρο χχλ, 1 γιαπ. κερασιά χχλ, και 1 άρκευθο. Κανένα από τα τελευταία 3 νέα δέντρα. Παλιότερα θα έλεγα ότι ελπίζω στο πάρε-δώσε, αλλά έπαψα πλέον να ζω με αυταπάτες , αφού δεν έχουν βάλει ακόμη τον άρκευθο για το λαπάχο και την κρανιά θα περάσουν πάρα πολλοί μήνες για να τα δούμε. Ίσως στο ιβέντ που έρχεται και δίνει μυστηριώδη δέντρα να είμαι λίγο πιο τυχερή.
    Πολλές φορές έχουμε πει ότι αυτό το μήνα παρα μήνα ιβέντ δεν έχει κανένα νόημα. Το τρενάκι των δέντρων ήταν κάποια λύση αλλά καταργήθηκε και αυτό. Εχω την αίσθηση ότι δεν υπάρχει κανένα πλάνο ή σχέδιο πίσω από όλο αυτό. Ακόμη και εγω που αγοράζω είτε ελάχιστα είτε καθόλου έχω δεκάδες άχρηστα δέντρα και αναβαθμίσεις. Αν δεν θέλουν να αλλάξουν αυτό το μίνι ιβέντ, τουλάχιστον ας σκεφτούν κατι χρήσιμο για τα περισσευούμενα δεντρα. Ισως κάτι παρόμοιο με το τρενακι, καποια ανταλλαγη που θα είναι ωφέλιμη για τους παιχτες και δεν θα αλλοιώνει το παιχνίδι.;)
     
    Αρέσει σε jimixatz, kitsena, GaTe987 και 13 σε άλλους.
  12. poi94

    poi94 Ανερχόμενος συντάκτης

    Το ίδιο θέμα έχω και εγώ. Παρόλες τις αγορές μου σε κάθε eventαπό 20-25 δένδρα είναι μερικά που δεν τα έχω καθόλου και εξαρτώμαι για τις αποστολές από τις εξοφρενικές τιμές στη λαική. Δηλαδή δεν θα τιακάνω ποτέ... Δεν πρέπει να καταργούν κανένα δένδρο αφού η απόκτηση είανι τυχαία. ξοδεύεις 100 φιορίνια τη φορά και δεν έχεις ότι θέλεις.
    poi94 επιπ 95
     
    Αρέσει σε jimixatz, GaTe987, skareleni και 7 σε άλλους.
  13. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    καλημέρα σας

    Θα συμφωνήσω μαζί σας συναγρότες μου
    φτάνει πια με τα μυστηριώδη !!!!!!!!!!!!!!!!

    Έχω τρομάξει με αυτά που συμβαίνουν με τα μυστηριώδη , είναι η πρώτη φορά που σκέφτομαι να μην αγοράσω πολλά δέντρα
    πήρα 1 στη φάρμα και 1 στο νησί , θα δω τι θα γίνει και βλέπουμε. Τελευταία τα νέα δέντρα είναι δυσεύρετα , πρέπει να δώσεις πολλά για να πάρεις λίγα , αυτό πρέπει να σταματήσει και δεν μας περισσεύουν τα χρήματα , ακόμα η κατάργηση τους σε σύντομο χρονικό διάστημα είναι λάθος , πρέπει να τα αφήνουν 1 χρόνο ίσως και περισσότερο.

    Δεν μας χρησιμεύουν και πουθενά , μόνο στην πρώτη αποστολή και μετά τέλος.
    Για δείτε στο νησί που έχουν ζητηθεί φυτά ή δέντρα , πουθενά μόνο μαζεύουμε ...μαζεύουμε και τίποτα !


    Και μια θερμή παράκληση προς τους συντονιστές , μεταφέρεται παρακαλώ την δυσαρέσκειά μας και να μην δίνουν κάθε μήνα μυστηριώδη δέντρα και στάβλους .


    ευχαριστώ , καλή σας μέρα
     
    Αρέσει σε jimixatz, maria071966, gsiomos και 18 σε άλλους.
  14. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλημέρα

    Προφανώς πήρες απλά δενδρύλια και μπερδεύτηκες και όχι τα δενδρύλια Plus με τις αυξημένες πιθανότητες.
    Αν θέλεις δώσε μου το ID σου να στο επιβεβαιώσω ;)
     
    Αρέσει στον/ην jimixatz.
  15. t-xris

    t-xris Ανερχόμενος συντάκτης

    καλησπερα και απο μενα.πηρα 3 δενδρυλια ανδειs plus και σας παρακαλω μην ζηλεψετε 1 μηλια xxl,1 κουμαρο xxl και περιμενω να δω το τριτο.για μενα τελειωσαν τα δενδρυλια,βαρεθηκα
     
    Αρέσει σε jimixatz, mary73, skareleni και 5 σε άλλους.
  16. foufoula

    foufoula Νέος ειδικός

    Αρα με 2 δεντρακια που πηρα και πετυχα 1 ραγοστροβιλο και μια αναβαθμηση ταμαρινθου παλι καλα να λεω.Η αληθεια ειναι πως απο δεντρα εχω πηξει και εχω χαρισει και τοσα.Κατι πρεπει να γινει για να αξιοποιηθουν.Με το να τα εχουμε στην αποθηκη δεν κερδιζει κανενας.
     
    Αρέσει σε jimixatz, mary73, LILA413 και 5 σε άλλους.
  17. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλο μεσημερι και απο μενα ηρθε το αγαπημενο μινι ιβεντ και εφερε μαζι του φρουδες ελπιδες !-.- καθε φορα ειναι το μονο ιβεντ που εδινα οσα χρηματα ειχα.
    Ομως τους τελευταιους μηνες εχω πονηρεψει πολυ με την ολη διαδικασια, εννοω να γινονται ολο και πιο σπανια ,εμεις να τα κυνηγαμε ,η εταιρια να βαζει καθε μηνα καινουργια αποστολες που μενουν ατελειωτες η μια πισω απο την αλλη (αυτο με τα δεντρα γινοταν και στο φανταζυ ραμα και το παιχνιδι αποτι θυμαμαι δεν πηγε καλα ) τωρα μας ηρθε και το κερασακι στην τουρτα !!! ...παρτε αγροτες με 10 φιορινια πλας δεντρα !!θα εχετε διπλασιες ποσοτητες να κερδισετε !!-.- ........ε λοιπον πηρα μοοονο ενα!!! Και πολυ καλα εκανα!! εδωσα 10 φιορινια για μια χχλ γιαπωνεζικη κερασια >:( ...επειδη θεωρω τον εαυτο μου βλακα δεν θα ξαναπαρω τιποτα ,τερμα και απο μενα . -
     
    Αρέσει σε jimixatz, maria071966, mary73 και 13 σε άλλους.
  18. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    Χαρα κατοπιν παροτρυνσης πηρα 2, το ενα ηταν κασιους!!!! παραξενευτηκα δεν εχω συνιθισει σε τοση ευνοια.[​IMG] δεν το χαρηκα καν.αν ειναι να μου βγαινει η ψυχη καθε φορα ας μου λειπει.
     
    Αρέσει σε jimixatz, LILA413, Antigoni-GR1 και 8 σε άλλους.
  19. Φριφρί

    Φριφρί Νέος ειδικός

    Καλησπέρα σας.

    Ένα - Δύο - Χι.
    Ηρθα με τη σειρά μου να γκρινιάξω και να πω, ότι παρόλο που οι περισσότεροι από εσάς θεωρούν, ότι με κάποιο τρόπο οι μαγικές δυνάμεις του σύμπαντος του φαρμεράμα με ευνοούν.... στα 100 δεντράκια τα απλά και όχι τα πλας, πήρα μόλις ένα κάσιους. Ηηηηη εύνοια λέμε!
    Απογοήτευση; Μεγάλη.

    Το να μην μην παίρνεις στα 100 δεντράκια νέο δέντρο ή να παίρνεις μόνο ένα, το θεωρώ ατυχία και άδικο. Και δικαιολογείται και η γκρίνια.

    Το να μην παίρνεις με την αγορά ενός μυστήριου, νέο δέντρο το θεωρώ απολύτως φυσιολογικό.
    Το να παίρνεις με αγορά δύο δέντρων ένα νέο δεντράκι.... είναι τεράστια τύχη και φυσικά δεν δικαιολογεί γκρίνια.
    :wuerg:
     
    Αρέσει σε jimixatz, maria071966, LILA413 και 6 σε άλλους.
  20. Aias.Mp

    Aias.Mp Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    πηρα 4 στο νησι 2xl και 2xxl κιτρεα μηδικη
     
    Αρέσει σε jimixatz, skareleni, vagelis1968 και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.