Συζήτηση για το ιβέντ "Μπέιμπι σίτερ"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 6/1/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. picantinio2012

    picantinio2012 Προχωρημένος

    πιστευω οτι θα μπορουσε η Bp να αλλαξει τον περιορισμο, οσο κραταει το ιβεντ
     
    Αρέσει στον/ην elenigri.
  2. ariadnim

    ariadnim Μόνιμος στο φόρουμ

    κι εγω το ελπιζω.. εξαλλου και οι παικτες μεταξυ 61 και 66 δεν μπορουν επισης να χρησιμοποιησουν τους χαμαιλεοντες μεχρι το 66ο επιπεδο οπως αναφερεται στις συχνες ερωτησεις..
     
  3. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    απο κει λέμε ότι θα χρειαστουν παρα πολύ χαμαιλέοντες! ;)

    υ.γ. κάποιος έιπε να βάλει Σ.Τ. εγω λέω να παει να αγοράσει απλη τροφή! τωρα που το λέω μπαίνω να δω εγω! για αυτό! χαχα
     
    Αρέσει στους *mava* και elenigri.
  4. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Παντως στην δική μου λαική δεν έχει τροφές ούτε για δείγμα
    [​IMG]
     
    Αρέσει στον/ην βιβη.2003.
  5. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Μετά τις κουβερτούλες θα έχει αρκετές τροφές στη λαϊκή ,οπότε αν δεν έχεις λίτσι δεν είναι πρόβλημα.Κι εγώ δεν το έχω ξεκλειδώσει και δε θέλω να δώσω άλλες 40κάτι μπανάνες.Αν είναι πανάκριβες, θα το ξανασκεφτώ, αν και 1-2 που είδα ήταν στα 1000 χτ. περιπου.Για την ώρα έβαλα 3 σταύλους με σ. τ..Και εγώ πιστεύω ότι έπρεπε να τους πάρουν όλοι και ας τους ξεκλείδωναν μετά, όπως γίνεται με τις γραμμές φασολιάς απο ιβέντ που τις παίρνουν όλοι κι ας μην έχουν ξεκλειδώσει τη φασολιά.
     
    Αρέσει στον/ην pan15200188.
  6. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    το τελευταιο πραγμα που θα σκεφτομουν ειναι να χαλασω τα χορτοταλιρακια μου για τροφες χαμαιλεοντα οσ αναφορα το λιτσι απιαστο ονειρο...θελω να το ξεκλειδωσω εδω κι ενα χρονο για μια αποστολη αλλα προεχουν αλλα και δεν μπορω...
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και stefanv1966.
  7. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Τωρα εβαλα στη λαικη 5 τροφες προς 1751 και κατι λιγα και σε κλασμα δευτερολεπτου εξαφανιστηκε
     
  8. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    μμμ...ωραία και εγω πριν λίγο είδα στην λαϊκη μου 2 προσφορες! Κάποιοι έχουν και μπορουν να χαλάσουν χτ αυτο να σκεφτείται! φτιαξτε και πουλήστε καλύτερα (μόνο μην το κάνετε στην δικια μου λαϊκη, θέλω να έχω το μονοπώλειο! xD :p) ναι ναι ξέρω σιγα μην με ακουσετε!!! lol
     
  9. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    εμενα παιδια μου κανει εντυπωση, πως ολα τα χρονια καθε τρεις και λιγο ειχαμε γεννητουρια με την σεσουλα, μεχρι που βαριομασταν και τωρα 2 εβεντ εκτροφων και τιποτα!!! αυτο δεν μου αρεσει καθολου και νομιζω και σε πολλους αλλους!! για να δουμε τι θα δουμε, θα το αποφασισουν???
     
    Αρέσει στους ioanna6929, βιβη.2003 και elenigri.
  10. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    ναι αλλα δεν έχεις παρατηρησει ότι τα γεννητουρια με την σεσουλα πεφτουν συνήθως το π.σ.κ ;) απλα αυτο το ιβεντ ξεκίνησε πολύ νωρίς.
     
    Αρέσει στους ioanna6929, βιβη.2003 και elenigri.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    για αυτο λεω <<για να δουμε>> υπ΄ οψιν στο προηγουμρνο εβεντ δεν ειχαμε παλι γεννητουρια!!
    επι την ευκαιρια να γκρινιαξω λιγο και για την φασολια, που θα μπορουσε να εχει ενεργοποιηση καθε 23, 23 ωρες και οχι 24 που ειναι εξαιρετικα αβολο!!
    ωραια τα καλα λογια που λεμε συνεχεια , αλλα ομως και λιγη γκρινια δεν βλαπτει, για να ξερουν και τι μας ενοχλει!
     
    Αρέσει σε *mava*, ioanna6929, βιβη.2003 και 7 σε άλλους.
  12. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    καλησπερα σας....μολις βγηκε η επισημη ανακοινωση για τα γεννητουρια αυριο στις 7 ως κυριακη οποτε αυριο θ ασχοληθω λιγο κ γω....
     
    Αρέσει στους βιβη.2003, SYLVART και georgia469.
  13. IOANNIS05

    IOANNIS05 Αρχάριος στο φόρουμ

    καλησπερα,δηλ. μονο αυτη η γραμμη φασολιας σε πειραζει?ολες οι τελευταιες που δινουν το "απολυτο"τιποτα,βλ.(ο λυκος...)...οπως και οι τοσοι σταυλοι χαμαιλεοντα,1η φορα τοση αφθονια...
     
    Αρέσει στους βιβη.2003 και Stefoulini.
  14. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    λετε σε καποιο απο τα επομενα ηβεντ να ζηταει χαμαιλεοντες και γι αυτο να μας δινουν τοσους σταυλους? o_O
     
    Αρέσει στους elenigri, psipsi1978 και βιβη.2003.
  15. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα και από εμένα,διακρίνω μια απίστευτη δυσκολία στο εβεντ και επειδή μου αρέσουν τα δύσκολα θα το τολμήσω,όμως πρέπει να πω πως,οι τιμές των συγκεκριμένων ζώων και προϊόντων προτού γίνει γνωστό το δρώμενο,(τουλάχιστον στη δική μου λαϊκή) είχαν φτάσει στα ύψη .όταν δεν έχεις και αποθέματά τότε τα πράγματα γίνονται ακόμη ποιο δύσκολα.ο χρόνος για τις κουβέρτες είναι τα 2/3 του εβεντ <<συν>> αυτά που ανέφεραν οι προηγούμενοι αγρότες μας και το σημαντικό πόσο θα κοστίζει ένας στάβλος χαμαιλέοντα μετά το εβεντ? εκτός εάν δεν πωλείται τότε αξίζει χίλιες φορές να τους πάρει κάποιος, ευτυχώς την κατάσταση σώζουν τα γεννητούρια με την σέσουλα . έδωσα αρκετά χ.τ.για να μπορέσω να συμμετέχω στο εβεντ και να έχω την ελπίδα να το τελειώσω .να είστε όλοι καλά :):):)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/1/15
    Αρέσει σε *mava*, ioanna6929, βιβη.2003 και 5 σε άλλους.
  16. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλε μου φιλε αυτη με πειραζει, γιατι αυτη με ενδιαφερει πολυ, τις αλλες τις χρησιμοποιω, πιο πολυ για τους πε στο νησι.
    οσο για τις κουβερτες που αναφερει ο kolykythopitas, αυτες προσωπικα εγω τις εχω βαλει να γινονται απο την αρχη του εβεντ και οποτε γινουν.
    οσο για τα χορτοταλληρα που χρειαζονται για αγορα των ζωων, δεν αγοραζω τιποτα ακομα, μεχρι να τελειωσω τις εκτροφες για τα κοτοπουλακια και παπακια και μετα θα δω τι αλλο χρειαζομαι και το ιδιο συμβουλευω και εσας.
    και τελος IOANNIS05 ναι συμφωνω τα δωρα ειναι πολυ ικανοποιητικα και αξιζει τον κοπο.
    επιτελους ηρθε και η ανακοινωση για τα γεννητουρια!! τωρα ειμαστε κομπλε!!!
     
    Αρέσει σε *mava*, ioanna6929, psipsi1978 και 5 σε άλλους.
  17. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    εγω τελειωσα το πρωτο βημα και τις πρωτες 2 του δευτερου αυριο θα βαλω για το τριτο καμια κουβερτα γιατι τωρα εχω σ.τ. και τα επομενα οτι κανω στα γεννητουρια γιατι δεν εχω και σ.τ.(μονο 14)
     
    Αρέσει στον/ην βιβη.2003.
  18. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    εγω ειχα απόθεμα ζωάκια και ήθελα σχετικά λίγα.ετσι τα έβαλα και τα έχω έτοιμα...αλλα δέν πειράζει μπορεί να κάνω κάποιο άλλο ζώο με τα γεννητούρια!!
     
    Αρέσει στους pan15200188, elenigri και psipsi1978.
  19. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλημέρα!!κι εγώ είχα κάποια ζωάκια απόθεμα και κάποιες σούπερ τροφές όχι πολλές(δεν αγοράζω ποτέ από τις αποστολές και τα τελευταία event που πήραμε αρκετές)πριν ξεκινήσουν τα γεννητούρια είχα παραδώσει κάποια,τώρα περιμένω τις κουβέρτες όταν γίνουν για να τελειώσω το event..καλή συνέχεια σε όλους!!
     
    Αρέσει στους .eugenaki. και βιβη.2003.
  20. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Θα πρέπει να επιλέξεις ΕΝΑ λογαριασμό για να χρησιμοποιείς στο Forum.
    Το να χρησιμοποιείς πολλαπλούς λογαριασμούς για να κρίνεις αρνητικά κάθετι στο παιχνίδι , δεν είναι αποδεχτό.
    Λυπάμαι αλλά αν συννεχίσεις αυτή την τακτική, θα αναγκαστούμε να αποκλείσουμε όλους τους λογαριασμούς σου από το φόρουμ μας, μόνιμα, και θα αφήσουμε ανοιχτή την πρόσβαση μόνο από έναν τυχαίο λογαριασμό σου.
     
    Αρέσει στους GEPPO1 και elenigri.