Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Farmerama στον αέρα ΙΙ"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 26/6/24.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο :

    "Farmerama στον αέρα ΙΙ"

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.


    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.
    Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες ενότητες για βοήθεια.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    Δρώμενο - Farmerama στον αέρα ΙΙ | Farmerama GR

    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    Σ.Ε - Farmerama στον αέρα ΙΙ | Farmerama GR


    Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!

    [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Καλημέρα.
    Γνωστό δρώμενο, εύκολο και ευχάριστο.

    Λουλούδι φιλμ (5:30 ώρες. Μπορεί να καλλιεργηθεί στην βασική έκταση φάρμας και το άγριο λιβάδι)
    Σήμα υπαλλήλου (κατά τις συγκομιδές φυτών και δέντρων στη βασική έκταση φάρμας και το άγριο λιβάδι)

    Προϊόν μύλου
    Προβολέας (6x Λουλούδι Φιλμ + 25x σήμα υπαλλήλου)
    Μικρόφωνο (500x Λουλούδι Φιλμ + 15x σήμα υπαλλήλου)

    - Στην Κουζίνα του Κυρ-Λύκου -
    [​IMG]
    - Φαρμεροειδήσεις -
    [​IMG]
    - Αρκουδίσματα -
    [​IMG]
    - Βραδιές με τον Λεονάρδο -
    [​IMG]
    12.700x Λουλούδι φιλμ210x Λουλούδι φιλμ
    875x Σήμα Υπαλλήλου
    35x Προβολέας
    620x Σήμα Υπαλλήλου9.000x Λουλούδι Φιλμ
    270x Σήμα Υπαλλήλου
    18x Μικρόφωνο

    Συνολικές Ποσότητες
    21.910x Λουλούδι Φιλμ
    1.765x Αναδυόμενα
    35x Προβολέας
    18x Μικρόφωνο

    Βέβαια μπορεί κάποιος να πάρει μόνο τη φασολιά και τα αντικείμενα της κάνοντας το εξής:
    28 εργασίες χωρίς την 8η
    20.392x Λουλούδι Φιλμ
    1.625x Αναδυόμενα
    32x Προβολέας
    17x Μικρόφωνο
    , αλλά όπως βλέπετε δεν έχουν μεγάλη διαφορά με τους πιο πάνω υπολογισμούς!
    Ο καθένας επιλέγει τι θα κάνει..

    Καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Αρέσει σε .sofaki., jimixatz, vachl1 και 27 σε άλλους.
  3. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Καλημέρα.
    Τέλος για εμένα το δρώμενο, με ένα μπόνους από το ροδάνι και τη γνωστή στρατηγική (ΣΛ, ζωζώ, άνετα κτλ.)
    Ωραίο δρώμενο με πολύ ωραία δώρα κιόλας! Είναι μέσα και οι μάρκες για το ψάρεμα που τις χρειαζόμαστε για περισσότερα δολώματα.

    [​IMG]
    Οπότε, από σήμερα καλύτερα οι γείτονες να μου στέλνετε τα δωράκια για την βασίλισσα! :music:
    Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Αρέσει σε Marinaloren, nickoikono11, sofiapao76 και 6 σε άλλους.
  4. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    Να! τέτοια ανεβάζετε! Οτι τελειώνετε τόσο γρηγορα τα δρώμενα . Κι εμείς του μέσου ορου, που χρειαζόμαστε 4 , 5 ήμερες για κάθε δρώμενο, τώρα καλούμαστε σε δυο μερες να βγάλουμε 20.000 φυτά. Μπράβο που τα κατάφερες, αλλά δεν χρειαζετε να το βροντοφωνάζεις!
     
    Αρέσει σε billgab, Marinaloren, maria_palou και 5 σε άλλους.
  5. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Δε το συνηθίζω να μιλάω έτσι , αλλά μιας και είσαι τόσο αγενής θα σου μιλήσω ακριβώς με τον ίδιο τρόπο!
    Το φόρουμ είναι ένας ιστότοπος όπου ο καθένας μπορεί να γράψει Ό,ΤΙ ΜΑ Ο,ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ!
    Ποια είσαι εσύ που θα πεις σε κάποιον να γράψει και πως θα το γράψει ή μάλλον καλύτερα αν το γράψει? :eek:

    Με γεια μου και χαρά μου που το τελείωσα ναι! Και πολύ καλά έκανα και το ανέβασα!!! Και πιο πολύ το έκανα όχι για να υπερηφανευτώ, αλλά για να πω έμμεσα στου γείτονες ότι θέλω αναδυόμενα από το καρναβάλι!!!!

    Εσύ γιατί καίγεσαι; Πιστεύεις πως η ομάδα του FARMERAMA κοιτάει την δική μου ανάρτηση και λέει "α ο Παναγιώτης το τελείωσε σε 24 ώρες το δρώμενο , θα βάλουμε ένα δρώμενο για 2 μέρες με 20.000 φυτά". Όχι, και σε πληροφορώ πως και χωρίς τις αναρτήσεις μια χαρά ξέρουν οι σχεδιαστές και οι πιο πάνω από εμάς τι κάνουμε και πως το κάνουμε. Κι για να βγήκε να παίξουμε το συγκεκριμένο δρώμενο , σε 2 μέρες βγαίνει. Οi game designers το σχεδίασαν και νομίζω είναι προσβολή σε αυτούς να θεωρούμε ότι ένα δρώμενο δεν είναι "σωστό"!

    Αλλά δεν νομίζω να μελέτησες τις συχνές ερωτήσεις... σχεδόν 5 φορές πιο λίγα φυτά, μάλλον περισσότερη ροή αναδυόμενων... χωρίς φασολιά , άρα ελάχιστο κίνητρο να το κάνει ο οποιοσδήποτε. Αλλά στην τελική όμως ποιος σε αναγκάζει να το κάνεις; Μην παίζεις το δρώμενο τη βασίλισσας. Πολύ απλό!

    Αλλά θα σε παρακαλούσα να είσαι πιο ευγενική και να μη βγαίνεις μπρος στο φόρουμ κι να μιλάς με τόσο ειρωνικό ύφος λες και έκανα ποιος ξέρει τι...
    Καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει στους nickoikono11 και toylaaaaa.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    βασικά δεν χρειάζεται να ασχολούμαστε με το τι κάνει ο καθένας.. ο οποιοσδήποτε έχει δικαίωμα να πει την γνώμη του και να πει αν θα παιξει ή αν τέλειωσε.. εγω πχ παίζω χαλαρά γιατί δεν βλέπω τίποτα που να με καίει να το αποκτήσω... το ιδιο μπορείς να κάνεις και εσύ.. δεν μας ανάγκασε κανεις να το τελειώσουμε... οποτε μην χολοσκάς
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/6/24
  7. *Elena*

    *Elena* Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα,
    αντιμετώπισέ μας σας παραπονιάρικα παιδάκια,ξέρεις αυτά που καθόμαστε στα καρεκλάκια μας ακουμπώντας το μάγουλό μας με λυπημένο ύφος γιατί δεν μπορούμε να καταφέρουμε αυτό που εσύ σε ελάχιστο χρόνο διεκπεραιώνεις.
    Θέλω να πιστεύω ότι είναι παράπονο,που ο καθένας μας εκφράζει με διαφορετικό τρόπο,άλλοτε ήπια,άλλοτε πιο έντονα,άλλες πάλι φορές σιωπηλά.
    Αυτό οφείλεται στο ότι δεν έχουμε τα απαραίτητα υλικά,δεν γνωρίζουμε την στρατηγική,δεν έχουμε αρκετό χρόνο στη διάθεσή μας,υπάρχουν αρκετοί παράμετροι γι'αυτό.
    Δεν σημαίνει όμως ότι πρέπει να εκνευριζόμαστε και να το εκφράζουμε με τον όχι σωστό τρόπο.
    Σου εύχομαι καλή συνέχεια
     
    Αρέσει σε SYLVART, maria_palou, smaro94 και 2 σε άλλους.
  8. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    αν από όλα αυτά που ειπώθηκαν εσύ κοντοστάθηκες σε αυτό , δεν μπορώ να κάνω κάτι.
    που η αλήθεια είναι ότι δεν συνάδει με τα λεγόμενά μου , αλλά δεν πειράζει!
    Κι από τη στιγμή που υπάρχουν παράμετροι, φυσικά και είναι σεβαστοί! Δεν είπε κάνεις το αντίθετο.
    Αλλά σεβαστά είναι και τα πρόσωπα όλων εδώ μέσα. Εγώ βγήκα και είπα το κατόρθωμα μου χωρίς να λέω κάτι για εσένα, για την συμπαίκτρια πάνω και τον οποιονδήποτε. Με πολύ όμορφο και ευγενικό τρόπο μίλησα!
    Και θα χαιρόμουν διπλά αν κάποιος μπορούσε να το καταφέρει... γιατί και εγώ κάποτε άπειρος ήμουν. Αλλά όταν ξέρεις να παίζεις σωστά, έχεις και σωστά αποτελέσματα! Τι να κάνουμε; Τόσοι τρόποι έχουν αναφερθεί εδώ μέσα για να βγάζεις τα δρώμενα σωστά και γρήγορα.
    Να κάτσετε να διαβάσετε το φόρουμ , όπως έκανα και εγώ! Και είναι ο λόγος που το χαίρομαι. Γιατί προσωπικά είχα ξεκοκκαλίσει όλο το φόρουμ για να βγάλω στρατηγικές και έξυπνα κόλπα!

    Οπότε, καλύτερα να συμβουλεύσεις την συμπαίκτρια σου, και άσε εμένα να βγάζω τα δρώμενα σε έξι και δεκαέξι ώρες, που δεν προσβάλλω κανέναν και οι τρόποι μου είναι πολύ ευγενικοί και σωστοί!
     
    Αρέσει στον/ην nickoikono11.
  9. *Elena*

    *Elena* Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Εκφράστηκα καλοπροαίρετα και δεν έγραψα κάτι προσβλητικό προς το πρόσωπό σου,απλά ήθελα να απαλύνω την ένταση που δημιουργήθηκε.
    Δεν είμαι σύμβουλος δρώμενων του forum,ο καθένας που θέλει να βρει τους απαιτούμενους τρόπους μπορεί να συμβουλευτεί τους αρμόδιους.
     
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ο τρόπος να τελειώσεις στο αψε σβύσε ειναι ένας και μοναδικός... δεν υπάρχει άλλος τρόπος να τελειώσεις ένα δρώμενο με χιλιάδες φυτά και πολλά αναδυόμενα σε 6, 10, 16 ωρες.. εχεις χιλιάδες σ λίπασμα, λίπασμα της ζωζώς, αρκετους τζακ με δώρα, κάποια μπόνους στην αποθήκη σου 100% και 200% και αν εισαι τυχερούς και μπόνους απο το ραδάνι... μου έχει τύχει και μένα μια δυό φορές.. αν δεν έχεις όλα αυτά θα το τελειώσεις στην ώρα του
     
    Αρέσει σε Hecuba, SYLVART, gardalgio και 7 σε άλλους.
  11. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπερα και καλο σ/κ σε ολυς. Τελος και εγω με το δρωμενο απο το πρωι. Με δυο δικα μου μπονους 4 τζακ και λιγη τυχη απο το ροδανι τα φυτα ειχαν μαζευτει απο εχθες οποτε τα αναδυωμενα που χρειαζομουν βγηκαν με μαυροσιταρο με νερο λιπασμα και σουπερ λιπασμα σχετικα γρηγορα. καλη συνεχεια σε ολους.
     
    Αρέσει σε Hecuba, skias10, jiorgos και 2 σε άλλους.
  12. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελος και για μενα το δρωμενο! Καλη συνεχεια σε ολους!!
     
    Αρέσει σε Hecuba, skias10, amorphis και 2 σε άλλους.
  13. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα τέλος το δρώμενο.
     
    Αρέσει στους Hecuba, skias10 και amorphis.
  14. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Έβαλα τα διακοσμητικά σε αντικατάσταση κάποιων άλλων και υπολογίζω ότι θα παίρνω 30.000.000 πόντους παραπάνω από τη φασολιά (κάθε δύο μέρες)...
     
    Αρέσει στους Marinaloren, αμφιθεα και skias10.
  15. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    Καλημερα σε όλους !!!
     
    Αρέσει σε sofiapao76, Marinaloren, Hecuba και 3 σε άλλους.
  16. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλους.. το έχω τελειώσει το δρώμενο εδω και 2 μέρες και τώρα απλά περιμένω το επόμενο..
    με ατόν τον τρόπο χάνεις όμως τα σεντούκια και τα υπόλοιπα δώρα και δεν συμφέρει να χάνουμε κανένα σεντούκι απο τις φασολιές, γιατί πίστεψέ με όλα αυτά τα δεκάδες σεντούκια που μαζεύω κάθε μέρα απο φασολιά και διακοσμητικά, με έχουν σώσει πολλές φορές
     
    Αρέσει σε martha72, sofiapao76, Marinaloren και 2 σε άλλους.
  17. Hecuba

    Hecuba Ανερχόμενος συντάκτης

    Τέλος το δρώμενο και για μένα ,μπράβο σε όσους το ολοκλήρωσαν και σε όσους συνεχίζουν. Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει στους Marinaloren και αμφιθεα.
  18. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Καλή συνέχεια στο παιχνίδι.

    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.