Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Ωρολογιακός Γρίφος "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 19/4/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Εκεί που είσαι είμασταν και εκεί που είμαστε θα έρθεις σιγά σιγά....
    Προς το παρόν βάλε όσους περισσότερους στάβλους ρακούν μπορείς, αν έχεις και ένα 100% μπόνους στάβλων και όπου φτάσεις.
    110 ώρες είναι ακόμα όπως είδα στο ρολόι οπότε μάζεψε όσα πιο πολλά ροκούν μπορείς.
    Εύχομαι να τα καταφέρεις αλλά και αν όχι μην σκας παιχνίδι είναι, εγώ προσωπικά είχα αφήσει πολλά μισοτελειωμένα δρώμενα, δεν έγινε και κάτι...
     
    Αρέσει σε rixainrempite, Marinaloren, Hecuba και 3 σε άλλους.
  2. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    οι σταβλοι ρακουν ειναι πολυ φθηνοι 2.900 , αγόρασε οσους πιο πολλους μπορεις και βαλε σουπερ τροφη αν εχεις... εγω αγορασα 100 σταβλους δηλαδη 290.000 και μ ενα μπονους τσακα τσακα τα ειχα τα ρακουν... εχεις ακομα πολυ χρονο.. τελειωσα απο το απογευμα και τα πικολακια αναπαυονται στην αποθηκη μου.. όσο για τα αρωματα επειδη εχω παρα πολλα (7,500) που τα παιρνω απο τα αντιστοιχα δενδρα, παντα σχεδον χρησιμοποιω 4 αρωματα και ροζ ζελε οταν θελω να τελειωσω γρηγορα 9.22 λεπτα (δεν υπολογιζω τις φασολιες) καλο βραδυ σε ολους
     
    Τελευταία επεξεργασία: 20/4/23
    Αρέσει σε Marinaloren, Hecuba, nota.dim1802 και 2 σε άλλους.
  3. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Εγώ θα σου προτείνω να συγκεντρώσεις έναν καλό αριθμό, (8-10..15) και να τα τοποθετήσεις όλα μαζί...;)
     
    Αρέσει στους Lina123, Hecuba, GEPPO1 και σε ακόμα ένα άτομο.
  4. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα αν εχεις το διακοσμητικο βολτα μετο καραβακι που εδινε παλια το ροδανι δινει το σεντουκι χαρουμενα ζωα που δινει και ρακουν.Προσωπικα ειχα 1500 σχεδον ρακουν χωρις ποτε να βαλω σταβλο τους!

    Ειναι καλο να μαθαινεις το παιχνιδι,προσωπικη γνωμη,οταν καποιος εχει να σου δωσει την γνωση του για αυτο εστω και αν ειναι ενα ..΄΄πετραδακι ΄΄η ''βραχος''Ειτε σε αφορα ειτε οχι.Ετσι δεν μαθαμε ολοι το παιχνιδι αλλωστε;;;Απο παικτες ΄΄μεγαθηρια'' (Ας μου επιτραπει η λεξη ειναι παρομοιωση για καποιον που αγαπα με διαφορετικο τροπο το παιχνιδι και το ξεκοκαλιζει)που ειχαν κανει διατριβη πανω σε αυτο η που πειραματιζομασταν και αφηνε ο καθε ενας το....δικο του πετραδακι!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 21/4/23
    Αρέσει σε Marinaloren, toylaaaaa, -*Hermes*- και 4 σε άλλους.
  5. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα, τελικά είχα άδικο τα πίκολο μου έδωσαν 2 "απέθαντος θησαυρός", 1 "χοροπηδηχτό σόου" και 1 "πλατσούρισμα".
    Να μαζέψω και να βάλω πολλά μαζί είναι πολύ δύσκολο, γιατί δεν έχω υπομονή.
    Η αλήθεια είναι ότι και εγώ βρέθηκα με μεγάλη ποσότητα ρακούν, χωρίς να έχω βάλει στάβλο. Περιέχεται σε κάποια σεντούκια, καφάσια
    αλλά δεν θυμάμαι σε ποια.

    Θα συμπληρωσω οτι όπως ειπε η soyla74 το διακοσμητικο βολτα με το καραβάκι δινει το καφάσι με τα χαρούμενα ζωα, αλλά και το σεντούκι σεντουκιών περιέχει αυτο το καφάσι.

    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 21/4/23
    Αρέσει σε μαρω69, Marinaloren, toylaaaaa και 6 σε άλλους.
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Είναι 50% απο τις παρακάτω σειρές + 50% από το ζελέ = 100% και άρα μηδέν χρόνος.

    upload_2023-4-21_10-13-15.png

    upload_2023-4-21_10-14-12.png

    upload_2023-4-21_10-15-55.png

    upload_2023-4-21_10-16-45.png
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, IRENE26, kellyboukou και 8 σε άλλους.
  7. Hecuba

    Hecuba Ανερχόμενος συντάκτης

    Ευχαρστώ όλους τους συναγρότες και καθένα ξεχωριστά για την βοηθεία σας και τον χρόνο που αφιερώσατε. Θα ακολουθήσω τις συβουλές σας και βλέπουμε.Ευχαριστώ και πάλι.
     
    Αρέσει στους GEPPO1, soyla74 και Lina123.
  8. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Σας ευχαριστουμε -Snorkel- για την πληροφορια οπως φυσικα κανετε ολοι σας η συντονιστες παντα,δεν σας ανεφερα πριν στην παραπανω αναρτηση μου γιατι σας θεωρω δεδομενα γνωστες του παιχνιδιου και μεταλαμπαλαδευτες αυτου!!Τελικα μου λειπει η σειρα Ηλιαχτιδα που πρεπει να ειναι απο ιβεντ,βλεποντας το εικονιδιο με το προβατακι κατω δεξια στην εικονα,πως μου ξεφυγε μαλλον δεν θα μπορουσα να παρω μερος και δεν μπορω να θυμηθω και η επομενη σειρα που μου λειπει ειναι το κερας της αμαλθειας που βλεπω απο το σηματακι αυτης την αγοραζαμε;;Η ηρθε διαφορετικα;; εψαξα λιγο στο φορουμ αλλα θα ψαξω περισσοτερο οταν θα'χω χρονο!!Σας ευχαριστουμε πολυ!!
     
  9. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    το ποση ωρα κ ποσα αρωματα χρειαζονται για τις εκτροφες η οχι μας τα αναλυσανε....
    το λαθος στις σ.ε. ποτε? η φασολια στις σε λεει ανα 22 ωρες αλλα,,,,, θελει 36 τελειως διαφορετικο πραγμα δε νομιζετε?
     
  10. -*Hermes*-

    -*Hermes*- S-Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα! Αν και δεν μου επιτρέπεται να επεμβαίνω στη κουβεντούλα θα σου απαντήσω.
    Αναρωτιέμαι πραγματικά πόσο μίσος και έχθρα βγάζεις προς το πρόσωπό μας ή μάλλον καλύτερα στη δουλειά που ρίχνουμε όλη η συντονιστική ομάδα για το καλό όλων σας. Αφιερώνουμε προσωπικό χρόνο για να σας παρέχουμε όσο το δυνατόν καλύτερα πράγματα , με τις πιο αναλυτικές περιγραφές στα δρώμενα και εσύ κάθεσαι και σχολιάζεις με ειρωνικό ύφος χλευάζοντας το έργο μου , το έργο των συνεργατών μου κοκ. ;; Δεν νομίζεις ότι αυτό σε καθιστά αγενή, πόσο μάλλον όταν τα σχολιάζεις και δημοσίως να σε βλεπουν οι συμπαίκτες σου; Αλλά γι' αυτον τον λόγο την αφήνω και δεν τη σβήνω , για να βλέπουν όλοι πως οι συντονιστές δεν ειναι κακοί , όπως και είθισται να μας χαρακτηρίζετε , αλλά ότι κάποιοι παίκτες είστε έτοιμοι να μας στολίσετε..
    Να σου επισημάνω λοιπόν ότι η συγκεκριμένη φασολιά μας παίδεψε όλους τους συντονιστές και πόσο μάλλον αυτούς που έκαναν test τις μέρες που θα έπρεπε να ξεκουράζονται λόγω εορτών. Και πραγματικά οι αλλαγές που έγιναν ήταν τόσες πολλές που απλά μας ξέφυγαν τα νούμερα. Οι ώρες άλλαξαν πολλές φορές , και η αρχική ήταν 40 μετά έγιναν 22, ύστερα 30 και τελικά άλλαξαν.
    Και ρωτώ.. που είναι το τόσο κακό ; ή μάλλον το μπερδευτικό;
    Επίσης, πιστεύεις θα το είχαμε λάθος και δεν θα το διορθώναμε ; Ή ότι το κάναμε επίτηδες; Εγώ θα σου πω ευχαριστώ που το ανέφερες και θα αλλάξω τις συχνές, αλλά επέλεξες λάθος τρόπο. Και θα σε παρακαλούσα να είσαι πιο ευγενικός και να δείχνεις λίγο εσυναίσθηση στο έργο που αφιερώνουμε ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ!

    Κάθε επόμενη ανάρτηση εκτός θέματος θα σβήνεται.

    Οι συχνές ερωτήσεις διορθώθηκαν.
    Καλή συνέχεια σε όλους!!
     
    Αρέσει σε IRENE26, toylaaaaa, kellyboukou και 9 σε άλλους.
  11. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα. Είπα εγώ το αντίθετο? Και όχι, το να λέει κάποιος ότι του βγαίνουν οι εκτροφές σε 0 χρόνο χωρίς αρώματα δεν είναι βοηθητικό. Το να εξηγεί γιατί και πως το πετυχαίνει αυτό είναι, όπως το σχόλιο της snorkel δηλαδή. Από το οποίο βλέπω ότι μου λείπουν 3 φασολιές, άρα καταλήγουμε στο ίδιο αποτέλεσμα. Δηλαδή ακόμα κι έτσι αυτή η πληροφορία δεν με βοηθάει γιατί δεν τις έχω καν. Δεν είναι ότι έχω τις φασολιές και δεν τις χρησιμοποιώ. Κι ακόμα κι αν μπουν για αγορά πάλι δεν θα τις πάρω γιατί δεν αγοράζω φασολιές (ούτε κάτι άλλο πλέον).
    Εγώ αυτό που είπα είναι ότι τα αρώματα έχουν πολύ χαμηλή τιμή στο κατάστημα αν κάποιος χρειαστεί. Προσωπικά έχω περίπου 4.900 και δεν έχω κανένα λόγο να τα φυλάω στην αποθήκη.
     
    Αρέσει στον/ην pigara.
  12. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα .

    [​IMG]

    Το δρώμενο των εκτροφών έφτασε στο τέλος του.
    Καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Αρέσει σε pigara, Marinaloren, soyla74 και 4 σε άλλους.
  13. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους! τελος και εγω με το δρωμενο! Η φασολια στην θεση τησ! καλη συνεχεια σε ολους!
     
    Αρέσει σε Marinaloren, soyla74, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  14. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Καλησπέραααααα!
    Τελείωσα το δρώμενο από την πρώτη μέρα που μπήκε.
    Πρωταρχικός στόχος βέβαια δεν ήταν η φασολιά, αλλά ήθελα να κατασκευάσω τις ροζ αναβαθμίσεις (στάβλου & εργαστηρίου) από το νέο ζωάκι εκτροφής μας.

    Και ναιιιιι, τα κατάφερα:
    [​IMG]
    Βοήθησαν πάρα πολύ και οι χαρωπές εκπτώσεις σε συνδυασμό με την έκρηξη γεννήσεων:)
    Συγχαρητήρια σε όλους όσους το τελείωσαν!
    Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε pigara, Marinaloren, sofiapao76 και 6 σε άλλους.
  15. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Κάποιοι συμπαίκτες μας θα πρέπει να συνειδητοποιήσουν, ότι οι οδηγίες, συμβουλές, που συχνά αναρτώνται στις κουβεντούλες των δρώμενων, αφενός μεν είναι για να βοηθήσουν, αφετέρου δε, απευθύνονται σε όλους τους συμπαίκτες μας.
    Συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μας που έχουν στην κατοχή τους τις φασολιές που τους μηδενίζουν τον χρόνο των εκτροφών χωρίς αρώματα, αλλά αυτό δεν ισχύει για όλους.
    Και ναι, τα αρώματα είναι απαραίτητα!! Αν δεν ήταν, δεν θα είχαν τόσο υψηλή τιμή στην λαϊκή αγορά. Τόσο υψηλή, μέχρι που ξεφεύγει και από την λογική.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 25/4/23
    Αρέσει στους GEPPO1, soyla74, Dr.Kelly και σε ακόμα ένα άτομο.
  16. biki2004

    biki2004 Νέος ειδικός

    ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!Τα πίκολο από το δρώμενο μου έδωσαν το πολυπόθητο πρώτο μου φιορινοδεντρο!Θα σας το έβγαζα φώτο αλλά είναι αργά κ νυστάζω, όμως λέω την αλήθεια!:music::music::p:p
     
    Αρέσει σε kat77, Megas_kokoriko, rixainrempite και 6 σε άλλους.
  17. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.

    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.