Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Ψυχή και σώμα

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 13/2/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    καλημέρα σε όλους, σήμερα θα καταφέρω να ολοκληρώσω και εγώ την φασολιά και μετά ότι προλάβω. Εχω βάλει στο μάτι τους μυστηριώδης στάβλους και τις χρυσές μπανάνες αλλά δεν ξέρω αν θα προλάβω. Η παράταση χρονου είναι πολύ χρήσιμη, και το ιβέντ είναι αρκετά καλό. Αυτά που θα άλλαζα θα ήταν τα χρώματα στις καρδούλες ασημι και ροζ να είναι πιο έντονα αντίθετα ας πούμε πορτοκαλί και γαλάζιο, και θα ήθελα λίγο πριν ξεκινήσει το ιβέντ να έχουμε 2 ή 3 δοκιμαστικές προσπάθειες έστω και χωρίς ανταμοιβή, για εξάσκηση στο σημάδι ;)
     
    Αρέσει σε takis.00, Megas_kokoriko, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  2. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Έχουμε αλλη μια μερα . Μην το ξεχνατε ! Θα επρεπε να εχουμε και εναν μπονους κωδικο , για τα βιοτεχνικα και τις θεριστικες που χασαμε !Προφανως , μια συγνωμη δεν φτάνει . Ο καθενας μπορει να κρινει και να βγαλει τα συμπερασματα του .
     
    Αρέσει σε ESABA, takis.00, moira και 8 σε άλλους.
  3. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Βρε παιδιά, εγώ που προσπάθησα να εξευγενήσω φυτά δεν τα κατάφερα. Έριξα μέσα τόνους φυτών και δεν μου βγήκε ποτέ τίποτα και έγιναν τα νεύρα μου τσατάλια. Έτσι τα παράτησα και σκέφτηκα ότι δεν αξίζει. Πώς να ρίξεις 400 τριαντάφυλλα για να σου πει ότι δεν έγινε τίποτα???
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, pap100, kikijimy και 4 σε άλλους.
  4. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    οταν λεσ μια μερα παραπανω ποτε εννοεισ οτι λιγει ??το ρολοι λεει αυριο το μεσημερι παντωσ .....
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, kikijimy, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  5. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Αρέσει σε kolokythopitas, thena, kikijimy και 3 σε άλλους.
  6. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος


    Λοιπον..διαβασα τις συναρτησεις των συμπαικτων και στενοχωρηθηκα:(:sleepy: Δεν ειναι δυνατον σε ενα παιχνιδι χαρας και διασκεδασης με τοσο καλα και σωφρωνα ατομα,που τοσο καιρο ειμαστε μια μεγαλη παρεα, που ο ενας στηριζει και βοηθα τον αλλο σε δυσκολες στιγμες,να υπαρχει αυτος ο ανταγωνισμος και η εγωπαθεια:sleepy:...Σιγα το μυστικο να πουμε που εβγαλες 1200 και.. αναδυομενα..Ο τροπος με τον οποιο απαντησες ηταν απαραδεκτος και συνοδευοταν απο εγωισμο και επαρση!Ευτυχως που υπαρχουν ατομα βετερανοι:inlove::inlove: στο παιχνιδι που χαρη σε αυτους...πεφτουν οι μασκες8)!Εγω προσβληθηκα σαν συμπαικτης και επειδη ο μονος λογος που ανεβασες την φωτο ηταν απλα για επιδειξη και να το παιξεις καποιος...επρεπε να περιμενεις και τα αναλογα σχολια..Εαν ηθελες να βοηθησεις εξαρχης θα εδινες απαντηση απο το πρωτο ποστ...και μην το παιζεις καλοκαγαθος γιατι ουτε στην συμπεριφορα σου ουτε στην εικονα σου αρμοζει!

    Παρολα αυτα το δρωμενο ειναι ευκολο και πιστευω ειναι ευκαιρια με μερικους εξευγενισμους για αναδυομενα να παρει κανεις πλουσια δωρα απο το μαγαζακι:p;)

    Καλη σας μερα!!:inlove::inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/2/17
    Αρέσει σε everme, takis.00, kolokythopitas και 10 σε άλλους.
  7. Gulit1

    Gulit1 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους, εγώ πήρα και τα τρία διακοσμητικά και θέλω την φασολιά αλλά για να την πάρω θέλω ακόμη 135 αστερονομίσματα.
    Καλή συνέχεια σε όλους και ευχαριστώ τους γείτονές μου για την βοήθεια.:music::inlove::)
     
    Αρέσει σε takis.00, kolokythopitas, mmixail και 8 σε άλλους.
  8. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Η δική μου άποψη είναι ότι θα έπρεπε τα αναδυόμενα να βγαίνουν απ΄όλα τα χωράφια και όχι να περιορίζονται σε τρία, ή τουλάχιστων ας ζητούσε μικρότερη ποσότητα από Πέτρες καρδούλες για να παρασκευάσουμε τις μπαλίτσες στο μύλο π.χ από δέκα.
     
    Αρέσει σε tzounior, kolokythopitas, pap100 και 8 σε άλλους.
  9. paulos1.turbo

    paulos1.turbo Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Παιδια καλημέρα,μπορει το παιδακι να εκανε λαθος να αναρτησει το περι 1200 αναδυομενα αλλα εκανε κι ένα καλο,οσοι δεν το ξεραν ας ψαχτουν,μικρο το κακο,αλλωστε το παιδακι πρεπει να είναι λιγων ετων και συμπεριφερθηκε ετσι.
     
  10. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα σας.

    Θα σας παρακαλέσω όλους να σταματήσετε τα μεταξύ σας σχόλια και να γράφετε στη συζήτηση για το δρώμενο, μόνο ότι αφορά το ίδιο το δρώμενο.
    Οποιοδήποτε άλλο σχόλιο θα διαγράφεται.
     
    Αρέσει σε ESABA, martha72, kolokythopitas και 3 σε άλλους.
  11. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα σε ολους εγω θελω 28 αστερονομισματα γεια να ολοκληρωσω την φασολια και μετα οτι προλαβω δυστυχως αυτη η θεομηνια μας πηγε ολους πισω φυσικα δεν φταιει η εταιρεια που χαλασανε τα μηχανηματα αλλωστε και η ανθρωποι καμια φορα χαλανε και πηγαινουν στο νοσοκομειο ελπιζω σε μια γενναια αποζημιωση.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, Gulit1 και jimixatz.
  12. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    σε ευχαριστω για την υποδειξη flyla78 καθως και ολους οσους εφτασαν να με διαφωτησουν....
    την μαγισσα την χτυπαγα προς το τελος αλλα χτυπαγα πολλες ροζ οποτε στις επομενες μπαλιες θα χτυπαω χρυσα και ασημενια μονο να δω τι θα δω!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, mmixail, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  13. 1DIMITRIS

    1DIMITRIS Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Δεν χρειάζεται να βιάζεστε. Το να χάσεις μια αλεπού δεν σημαίνει οτι δεν θα ξαναβγεί. Θα σου βγάζει αλεπούδες μέχρι να τελειώσει ο γύρος ή να πετύχεις δυο αλεπούδες. Περίμενα μέχρι και 3 δεύτερα πριν το τέλος για την αλεπού. Απλα φροντίστε να χτυπήσετε 2 αλεπούδες. Όσο για την μάγισσα γνώμη είναι την χτυπάμε αμέσως .Ναι μειώνει τον χρόνο και μπορεί να χάσουμε κάποια ασημένια καρδιά άλλα δεν πειράζει . Θα εμφανιστεί ξανά και πιο γρήγορα. Μια μια την φορά δεν χρειάζεται βιασύνη. Ο χρόνος φτάνει. Έκτος από την μια φορά που ανάφερα παραπάνω συνήθως μου μένουν 25-30 δεύτερα κάθε φορά
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, kolokythopitas, mmixail και 2 σε άλλους.
  14. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Exω πάρει τη φασολιά και τα διακοσμητικά της, τους σταύλους [πήρα 1 κουναβι], τα δέντρα νησιού, τα παρτυ εισιτήρια και τις σ, τροφές. Λέω να πάρω και το ροζ σχέδιο, αν και δε μου αρέσει, έτσι για να βρίσκεται. Φυσικά χάλασα 500- 600 πράσινα λιπάσματα με τη βοήθεια της φασολιάς. Αυτό το μυστικό , δεν είναι μυστικό και ας μην υπερηφανεύονται κάποιοι επειδή το έγραψαν. Δεν υπάρχει κανείς που να έχει τη φασολιά αυτή και να μην ξέρει τη χρήση της, και δυστυχώς οι καινούριοι δε θα την αποκτήσουν ποτέ, οπότε δεν μπορεί να βοηθηθουν. Καλό είναι βέβαια να ξέρουν τα προνόμια των παλιών, για να μη νιώθουν άσχημα που αυτοι δεν τα καταφέρνουν τόσο καλά. Όταν καταλάθος η εταιρία έδωσε αυτό το μπόνους,[ δεν είχαν υπολογίσει ότι με τον εξευγενισμό θα έβγαιναν σε μηδενικό χρόνο], έγινε μεγάλη φασαρία, και ακόμη και παίκτες ζήτησαν να αποσυρθεί, καθώς θα δημιουργούσε μεγάλες ανισότητες ανάμεσα στους παίχτες. Γιατί δεν είναι μόνο όσοι δεν έχουν τη φασολιά ριγμένοι, είναι και όσοι δεν έχουν τζαμπόδεντρα ή λεφτά για αρκετό πράσινο λίπασμα. Και πιστεύω ότι αυτή η φασολιά είναι ο λόγος που αποφάσισαν να μην ξαναδώσουν τζαμπόδεντρα. Όποιος πρόλαβε, πρόλαβε.
    Καλή συνέχεια σε όλους, ανάλογα με τις δυνατότητές τους.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/2/17
    Αρέσει σε takis.00, Louisa, βιβη.2003 και 10 σε άλλους.
  15. demon

    demon Αρχάριος στο φόρουμ

    λοιπον μαλλον εγινε παρεξηγηση και πρεπει να βαλουμε τα πραγματα στην θεση τους, την φαρμα αυτην και πολλες αλλες τις ειχε ο πατερας μου εγω ειμαι η δεσποινα και μου ειπε μαλιστα να προσεχω πολλους και να μην γραφω στο forum και απ'οτι βλεπω ειχε δικαιο
    θα σου απαντησω και σε αυτο εγραψα <<συγνωμη δεν μπορω να σας πω>>γιατι δεν το εκανα εγω και δεν ξερω πως το εκανε ο πατερας μου και να πω την αληθεια δεν ειναι και απο αυτην την φαρμα η αριθμοι . εσυ αν δεν ξερεις κατι τι λες; Υ.Γ συγνωμη kirki αλλα επρεπε να γραψω και αυτο Υ.Γ. 2. ειχε δικαιο για τα ατομα που μου ειπε να τους προσεχω
     
    Αρέσει στους heavymetal7, kolokythopitas και mmixail.
  16. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    άκυρο 'το έξυπνο πουλί΄
    και αφήνω μόνο το 'από την μύτη πιάνεται΄
    xDxDxD
    τέτοιο σενάριο αξίζει την κάρτα που θα πάρω
    xDxD
     
    Αρέσει σε skareleni, takis.00, sofiapao76 και 10 σε άλλους.
  17. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα μωλις πηρα την φασολια.
    [​IMG]

    οσο για τον εξευγενισμο, σε μενα το γαρυφαλλο δινει 45-50 αναδυωμενα. δεν δινει 1200 οπως demon στην φωτο. εκτος αν δεν καταλαβα εγω κατι καλα


    συγχώνευση από διπλοποστάρισμα
     
    Αρέσει σε sofiapao76, βιβη.2003, jimixatz και 4 σε άλλους.
  18. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Συμφωνώ απόλυτα! Ας βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους. Και καθώς αυτό είναι υποχρέωση των συντονιστών θα ξεκινήσω :

    - Η κουβεντούλα είναι για να εκφράζεται τις απόψεις σας, να ανταλλάζεται στρατηγικές και να συζητάμε για το δρώμενο. Το να κάνουμε αναρτήσεις για να εντυπωσιάζουμε και να προκαλούμε παίκτες δεν είναι θεμιτό.


    Δέσποινα , ο πατέρας σου που τυγχάνει να είναι έμπειρος παίκτης δεν σου έδειξε τους νέους Γενικούς όρους χρήσης;
    Ή μήπως δεν τους είδε την περίοδο που είχε σταματήσει να παίζει;;;; :eek:

    9.3.2 Ο χρήστης δεσμεύεται για την αυστηρά εμπιστευτική μεταχείριση των μη-δημόσιων στοιχείων Λογαριασμού και πρόσβαση, σε σχέση με τρίτους. Η δέσμευση εμπιστευτικότητας επεκτείνεται σε φίλους, οικεία πρόσωπα, συγγενείς και άλλους παίκτες (για παράδειγμα, συμπαίκτες ή μέλη της ίδιας clan/φατρίας) ή άλλους Χρήστες των Υπηρεσιών.

    Αρα και ο λογαριασμός αυτός και ο λογαριασμός με τα 1206 αναδυόμενα παραβαίνουν τους ΓΟΧ

    Κάποιες φορές για να σκεπάσουμε απερισκεψίες, προβαίνουμε σε μεγαλύτερες απερισκεψίες και πέφτουμε οι ίδιοι στην παγιδα που στήνουμε για τους άλλους. ;)

    Το θέμα έχει λήξει εδώ. Ο λογαριασμός σου αυτός θα αποκλειστεί από το Forum. Μπορείς να χρησιμοποιείς το δικό σου λογαριασμο στο Forum. Δεν νομίζω να σου απαγόρεψε κανείς να γράφεις. Εσύ μόνος σου αποφάσισες να μην γράφεις. Δεν είναι κακό να μετανοιώσουμε για όσα λέμε και να επιστρέφουμε. Ανθρωποι είμαστε και τα λάθη είναι ανθρώπινα.

    Οποιαδήποτε ανάρτηση πάνω σε αυτό το ζήτημα θα διαγράφεται.

    Καλή συνέχεια σε όλους:)
     
    Αρέσει σε skareleni, sofiapao76, jimixatz και 2 σε άλλους.
  19. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    το εξήγησε ο συμπαίκτης εδώ
    Είναι πολλές σπορές όλα αυτά τα αναδυόμενα
    Με την σωστή χρήση του εξευγενισμού όπως στο ποστ που αναφέρω τον τρόπο, παίρνεις πάντα 1 αναδυόμενο από κάθε σούπερ χωράφι.
    Το θέμα είναι ότι ακόμη και να μην έχεις την φασολιά πχ στο εξευγενισμένο μισάωρο του τριαντάφυλλου κερδίζεις σε λίγο χρόνο πολλά περισσότερα αναδυόμενα, αρκεί βέβαια να έχεις σούπερ λίπασμα.​
     
    Αρέσει σε skareleni, mmixail, SYLVART και 7 σε άλλους.
  20. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    και ναι επανηλθα για να πω οτι ειχαν δικιο οι συμπαιχτες μου!!εκανα οτι ειπαν σχετικα με τισ καρδιεσ και εφτασα στο 23 και 24 κανα 2 φορες....το μονο κακαο οτι δεν εχω τοσες μπαλιες να παιξω πλεον οποτε η φασολια μαλλον δεν θα αποχτηθει απο μενα....ισως παρω κανα διακοσμητικο και τα υπολοιπα θα ειναι μπανανες σταβλοι και δεντρα μαλλον!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε smacsyl, mmixail, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.