Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Ψυχή και σώμα

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 13/2/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Louisa

    Louisa Κόμης

    Μην απογοητεύεσαι !!! Σίγουρα αυτό το παιχνίδι είναι πιο εύκολο για τους μικρούς και τους λάτρεις των ηλεκτρονικών αλλά είναι πολύ διασκεδαστικό και μόλις καταλάβεις τη λογική του, το 24 βγαίνει σχετικά εύκολα.
    Απέφευγε τη μαγισούλα στην αρχή. Χτύπα τη μετά τα 30'' που θες να πηγαίνει πιο γρήγορα. Οι χρυσές καρδιές βγαίνουν τουλάχιστον 3 φορές οπότε περίμενέ τες. Και χτύπα μόνο χρυσό κι ασήμι !!!
    ΥΓ.: Επιτέλους ένα διασκεδαστικό δρώμενο !!!:D
     
    Αρέσει σε kitsena, yelander10, kikijimy και 10 σε άλλους.
  2. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Δε χρειάζεται να αποφύγεις τη μαγισούλα. Αρκεί να θυμάσαι να χτυπάς 2 χρυσές και τις άλλες ασημένιες. Και να μη χτυπάς φιγούρα που εχει ωρα που βγήκε, ειδικά αυτες που ειναι μακριά, γιατι μεχρι να πάει η μπάλα, μπορεί να εχει φυγει και να πάει στο βρόντο. Εγώ εχω 789 και η Κίτι 646, αλλά έμεινα απο αναδυόμενα. Σε κάθε μάζεμα των 3 χωραφιών με φυτό του ιβεντ, τα φυτά μου φτάνουν για 6 μπάλες, ενώ τα αναδυόμενα για 2. Νομίζω δεν είναι καθόλου καλή αναλογία. Προχώρησα γιατί ξόδεψα κάποια πράσινα λιπάσματα με εξευγενισμένο γαρύφαλλο και θέλω άλλες 2 βολές για το 3ο διακοσμηικό. Μετά για τη φασολιά και μετά για σταύλους, δέντρα και βλέπουμε.
     
    Αρέσει σε BlackSheep91, sofiapao76, jimixatz και 5 σε άλλους.
  3. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Σιγουρα θα ακολουθησω την συμβουλη σου ακομα δεν ξεκινησα ευχαριστω πολυ. αλλα θα ηθελα να πο κατι ολα καλα κι ολα ωραια απο αναδυομενα δεν βλεπο να προλαβαινω μεχρι αυριο το πρωι θα εχω περιπου 750 και γεια τη φασολια θα χρειαστουν 1710 και η μερες φευγουν αρα υπαρχει προβλημα δεν ειναι σιγουρο οτι θα προλαβω και μην το παρετε ετσι οτι ζηταω δορα δεν θελω να μου στειλετε δορα απλα θελω να ροτισο απο αναδυομενα πως τα πατε.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 16/2/17
  4. Louisa

    Louisa Κόμης

    8)... αναδυόμενα...χμμ...το αιώνιο πρόβλημα...8) εμείς που τα πάμε καλύτερα έχουμε τα εξής:
    1. Εξευγενισμένη γιρλάντα καλαμποκιού ή τριαντάφυλλο ή γαρύφαλλο (εξευγενισμένο= μικρότερος χρόνος ανάπτυξης)
    2. Έπαθλα στα χωράφια ή στο ζωντανό θρύλο στο δέντρο της σοφίας
    3. χιούι ντόνατ
    4. καλούς γειτόνους
    5. Σούπερ Λίπασμα σε εξευγενισμένο τριαντάφυλλο
    και τέλος σταθερή πολιτική... μεγάλο φυτό το βράδυ για αναδυόμενα και το φυτό του δρώμενου την ημέρα, ώστε να διατηρείτε η ισορροπία μεταξύ φυτών & αναδυόμενων.
    ΥΓ. Το τσάτνι καρότου-μήλου για +2 στα φυτά σε μικρά χωραφάκια εννοείται...
     
    Αρέσει σε μαρω69, everme, BlackSheep91 και 9 σε άλλους.
  5. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Πάντως και εγώ από αναδυόμενα πάσχω και μου φαίνεται ότι από αύριο η αναλογία φυτώ και αναδυόμενων θα χαλάσει. Δεν ξέρω αν θα προλάβω να τα πάρω όλα τα διακοσμητικά ΚΑΙ την φασολιά... για όλα αυτά που λέει η Louisa πρέπει βρε παιδιά να έχει κανείς πολύ χρόνο. Δουλειά και παιδιά δεν προλαβαίνεις....
     
    Αρέσει σε BlackSheep91, 2014chr, sofiapao76 και 5 σε άλλους.
  6. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Λοιπόν το ένα λεπτό φθάνει για να ρίξουμε και τις 10 μπάλες και μάλιστα έχουμε και άπλετο χρόνο επιλογής στόχων, αποφύγετε την μάγισσα και περιμένετε για την αλεπού. Έκανα το λάθος και κάπου στα μισά έριχνα και στην μάγισσα, με τραγικά αποτελέσματα. Με το που αποφάσισα να στοχεύω μόνο ασημένια και χρυσά και να αποφύγω μάγισσα, δεν έπεσα κάτω από τα 24 αστερονομίσματα. Τώρα για τις απολαβές δεν θα σχολιάσω, η δε πρώτη φασολιά της χρονιάς απογοητευτική! Είναι το πρώτο δρώμενο στο παιχνίδι, που ενώ περιέχει φασολιά μου είναι αδιάφορο αν θα την αποκτήσω!
     
    Αρέσει σε μαρω69, kikijimy, BlackSheep91 και 12 σε άλλους.
  7. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    που ειναι τα αναδυομενα βρε παιδια!!!!???? αυτο δεν είναι σταγονόμετρο συριγγα των 5ml ειναι o_O......η φασολια ευτυχωσ είναι ανούσια και τουλάχιστον θα παρουμε κατι πιο χρήσιμο .....αν προλαβουμε :(
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, everme, BlackSheep91 και 6 σε άλλους.
  8. renalian

    renalian Ενεργός συντάκτης

    χαλια το ιβεντ.επιεικως απαραδεκτο.τα αναδυομενα με το σταγονομετρο.αρχιζει και μου τη δινει το παιχνιδι.κανουν τα παντα να μας διωξουν
     
    Αρέσει σε jimixatz, Megas_kokoriko, kikijimy και 3 σε άλλους.
  9. wokfer

    wokfer Αρχάριος στο φόρουμ

    καλημερα ευχαριστω πολυ δοκιμασα το τροπο που ειπες και ειναι αποτελεσματικος να εισαι καλα
     
    Αρέσει σε jimixatz, mmixail, BlackSheep91 και 3 σε άλλους.
  10. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Και γιατι βρε παιδια ασχημη ειναι η φασολια που μας δινει τοσο ωραιους πε. που τοσο πολυ μας χρειαζωνται και αυτα τα σπανια και πολυτημα αρωματα που τοσο πολυ μας χρειαζωνται ειναι αρκετα καλο αυτο το ιβεντ νομιζω και αρκετα διασκεδαστικο απλα τα αναδυομενα μας τα χαλανε λιγο αλλα τη να κανουμε παιχνιδι ειναι..
     
    Αρέσει σε jimixatz, everme, BlackSheep91 και 2 σε άλλους.
  11. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Με τα διακοσμητικά είμαι εντάξει περισσεύουν και 3 αστερονομίσματα.
    Από δω και πέρα όσα μαζέψω βλέποντας και αγοράζοντας :)

    [​IMG]

    Την Κίτι την έχω κερδίσει κατά κράτος xD

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε jimixatz, Gulit1, mmixail και 7 σε άλλους.
  12. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Από εχθές έχουμε σοβαρά προβλήματα εισόδου και κακής λειτουργίας του παιχνιδιού.
    Παίκτες έχουν χάσει χρόνο από το event, φυτά, αναδυόμενα, βιοτεχνικά, βοηθούς, μπάλες λόγω κακής λειτουργίας, πόντους εμπειρίας
    και δεν ξέρω εγώ τι άλλο....
    Είμαι πολύ περίεργη να δω πως θα τα αναπληρώσει όλα αυτά η εταιρεία.
    8)
     
    Αρέσει σε RARANIARO, moira, jimixatz και 22 σε άλλους.
  13. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Εχει ήδη παραταθεί το δρώμενο κατα 24 ώρες και θα υπάρχει και επιπλέον αποζημίωση. Θα υπάρχει επίσημη ανακοίνωση σύντομα.
     
    Αρέσει σε jimixatz, ZAPATATAS, everme και 14 σε άλλους.
  14. BlackSheep91

    BlackSheep91 Ανερχόμενος

    καλησπερα! πολυ καλο το ηβεντ αλλα τα πραγματα ειναι δυσκολα με τα προβληματα που αντιμετωπιζουμε αυτες τις μερες... εχω χρεισιμοποιησει ολο μου το λιπασμα για να μαζεψω πιο γρηγορα τα φυτα και το χρεισιμοποιω αδικα... γιατι την ωρα που ειναι να τα μαζεψω δεν μπορω να μπω λογο προβληματος των servers.... καλο θα ειναι να ενημερωθουν οι αρμοδιοι πως θα πρεπει να "φρεσκαρουν" τα συστηματα τους πριν αρχισουν τα ηβεντ....
     
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, skareleni, jimixatz και 6 σε άλλους.
  15. nikos-ama

    nikos-ama Αρχάριος στο φόρουμ

    καλησπερα σκετη απογοητευση μολις τωρα μπηκα εχασα και μια σοδια βιοτεχνικα βοηθους και γεμισα ζιζανια
     
    Αρέσει σε skareleni, jimixatz, maria071966 και 6 σε άλλους.
  16. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα εγω εχασα μια σοδεια αλλα δεν καταστραφηκα καποιοι παθανε μεγαλες ζημιες πρεπει να αποζημιωθουν η πληγεντες αγροτες αμεσα.
     
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, skareleni, maria071966 και 4 σε άλλους.
  17. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    περιμενουμε με αγωνια.....την αποζημιωση!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, skareleni, kikijimy και 2 σε άλλους.
  18. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    ολοι χασαμε μια σοδια και νομιζω η καλυτερη αποζημιωση θα ειναι μια παραπανω μερα τουλαχιστον του ιβεντ μπας και προλαβουμε κατι!!!
     
  19. amaliapanagouli

    amaliapanagouli Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    μαζι με την απωλεια της σοδειας τα ζιζανια και τα λοιπα χασαμε και αναδυομενα
     
  20. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Λοιπόν μία μερούλα παραπάνω ίσως μου δώσει ευκαιρία να ολοκληρώσω τη φασολιά... τώρα τι να πω... πρέπει να γκρεμιστεί κανένας φούρνος για να βγάζουμε τα events????
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, takis.00 και mmixail.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.