Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Χταποδαστικός παιδικό σταθμός

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 6/7/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Παιδιά έχει αρχίσει το δρώμενο; Γιατί στο ρολόι δεν βλέπω κάτι...

    Ημουν στον client και δεν υπήρχε τίποτα. Στον browser που μπηκα τώρα, παίζει κανονικά.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/7/21
  2. iocaste1

    iocaste1 Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπερα
    Βγες και μπες ξανά στο παιχνίδι και θα το δεις.
     
  3. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Να πω και εγώ για στρατηγική... αν ξεκινήσεις με τα φυτά, για να φτάσεις στις εκτροφές πρέπει να τελειώσεις με τα φυτά !!! Για εμένα που τα Σαββατοκύριακα την κοπανάω για θαλασσα (και γι αυτό δεν καταφέρνω τα δρώμενα του καλοκαιριού) δεν υπάρχει περίπτωση να τελειώσω με τα φυτά. Άρα μόνο εκτροφές και μόνο μέχρι τα μισά...
     
    Αρέσει σε skias10, Lina123, GEPPO1 και 5 σε άλλους.
  4. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σε όλους!
    Το δρώμενο ολοκληρώθηκε, μάλλον εύκολα, αφού με μόνο ένα +1 στα φυτά (για 6 ώρες-2 μαζέματα), τα φυτά ολοκληρώθηκαν χθες βράδυ και αφού είχαν αρχίσει τα γεννητούρια έβαλα γύρω στις 200 εκτροφές (είχα μαζέψει θαλασσοκαρύδες για 10 πουτίγκες καρύδας από μαγικά δένδρα και δώρα φίλων). Σήμερα το πρωί είχαν γίνει και οι πουτίγκες -προσοχή θέλουν κάποιο χρόνο- και voilà!

    [​IMG]

    Τώρα η φασολιά περιμένει πότε θα εναι χρήσιμη για να ενεργοποιηθεί! Όντως οι 333 ώρες είναι απαράδεκτες, θα έπρεπε να ενεργοποιείται τουλάχιστον 1 φορά την εβδομάδα, αλλά να θυμήσω ότι έχουμε και φασολιά που δίνει 1!!! πάρτι εισητήριο κάθε 720 ώρες!! Άτυχοι -και κακοί- σχεδιασμοί από τους προγραμματιστές του παιχνιδιού.

    Καλή επιτυχία σε όλους!!
     
    Αρέσει σε yelander10, Lina123, SavoirAimer... και 18 σε άλλους.
  5. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Όλα τα ζώα πήγανε,
    για μπάνιο,παραλία,
    όλα τους κάνανε βουτιές,
    και ηλιοθεραπία.

    Χταπόδι εκεί τα πρόσεχε,
    κι έκανε Εκτροφούλες,
    και φύτεψε,και λίγο Κέλτ,
    σε δύο εκτασούλες.

    Τα δώρα ήτανε καλά,
    μα η Φασιλιά αργούσε,
    μα το Χταπόδι μάζευε,
    και ρόγες,αν μπορούσε.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε soyla74, toylaaaaa, skias10 και 15 σε άλλους.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    τέλος και για μένα.. έπαιξα με τις εκτροφές και σταματάω εδώ... την φασολιά αρνούμαι να την πάρω γιατί την θεωρώ πραγματικά άχρηστη... ελπίζω να μην ξαναδούμε τέτοια φασολιά..
     
    Αρέσει σε soyla74, jimthrilosgate7, Lina123 και 4 σε άλλους.
  7. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    καλησπέρα κι από μένα! τελείωσα κι εγώ με τα φυτά και ενώ είχα πει να μην κανω τις εκτροφές είδα με μεγάλη μου χαρά σήμερα ότι ήθελε μόνο τις μισές σούπερ τροφές!! περιμένω τώρα τον μύλο να μου ετοιμάσει τις 29 πουτίγκες και τελειώνω κι εγώ! προσωπικά τα διακοσμητικά από φασολιές που δεν τις ενεργοποιώ συχνά τα έχω έξω και όταν χρειαστεί τα διαγράφω και ενεργοποιώ τις φασολιές!
     
    Αρέσει σε soyla74, SavoirAimer..., skias10 και 4 σε άλλους.
  8. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλημέρα τέλος και εγώ με το δρώμενο.
     
    Αρέσει σε soyla74, -sia1971-, Lina123 και 3 σε άλλους.
  9. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους !!!
    Ολοκληρωθηκε και για μενα το δρωμενο.
    Εκανα στον μυλο τις λιγοτερες πουτιγκες που μπορουσα ωστε να γλυτωσω σ.τροφες , υπολογιζοντας τα δωρα
    των γειτονων και τα μαγικα μου δεντρα. Οι εκτροφες που εκανα ευτυχως δεν ηταν πολλες και βοηθησε πολυ
    και η 1 σ.τροφη που χρησιμοποιησαμε.
    Πηγε πολυ καλα και ειχα καιρο να νιωσω χαλαρα σε δρωμενο.
    Καλα τελειωματα .
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε Marinaloren, GEPPO1, -sia1971- και 8 σε άλλους.
  10. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα συναγρότες και συναγρότισσες! Καλή εβδομάδα.

    Εγώ ξεκίνησα με τα φυτά - τα οποία και δεν έχω τελειώσει ακόμη - αλλά έχω μαζέψει τα 290 αναδυόμενα που χρειαζόμαστε για να φτιάξουμε τις πουτίγκες. Ευχαριστώ πολύ φίλους και γείτονες για τα δωράκια τους. Διαθέτω κιόλας 3 μαγικά δέντρα, οπότε όλα καλά!
    Επίσης, είχα το εκτροφείο γεμάτο εκτροφές από μια προηγούμενη φορά που είχαμε τις χαρωπές εκπτώσεις και έτσι δεν χρειάστηκε να σπαταλήσω πολλές σ. τροφές. Το ίδιο έκανα και τώρα. Γέμισα πάλι το εκτροφείο μου με 132 εκτροφές ώστε σε επόμενο δρώμενο να μην χρειάζεται να δώσω 2 σ. τροφή για κάθε εκτροφή. Ελπίζω να κάνατε κι εσείς το ίδιο..

    Όσον αφορά τη φασολιά του συγκεκριμένου δρώμενου εμένα μου αρέσει πάρα πολύ! Μπορεί να ενεργοποιείται κάθε 2 εβδομάδες, αλλά αυτό το +1 στα ζωάκια είναι ό,τι πρέπει για όσους θέλουν συμμετέχουν στο μεγάλο δρώμενο;).
    Καλή συνέχεια σε όλους!:)
     
    Αρέσει σε Marinaloren, GEPPO1, -sia1971- και 13 σε άλλους.
  11. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!
    Τέλος και για εμένα το δρώμενο.....
    Είχα πει ότι θα παίξω μόνο το φυτό, αλλά με τα δώρα των γειτόνων που τους ευχαριστώ πάρα πολύ πήρα και την φασολιά αλλά......
    Την έβαλα στις ατελείς μιας και για εμένα είναι άχρηστη... Και γιατί το λέω αυτό!!!!
    Ενεργοποιείται κάθε 2 βδομάδες δίνοντας πολύ λίγα σε σχέση με τον χρόνο, οπότε προτιμώ να παίρνω τους πόντους καθημερινά που είναι πολλοί, παρά συν 1 ζώο για 10 ώρες (που σημαίνει ότι είναι 1 μάζεμα για τα περισσότερα ζώα) κάθε 2 εβδομάδες.
    Αυτό μπορώ να το κάνω και με άλλους τρόπους και για περισσότερο χρόνο με πιο πολλά μαζέματα.....
    [​IMG]
    Καλή συνέχεια σε όλους!!!!
     
    Αρέσει σε GEPPO1, soyla74, jimthrilosgate7 και 10 σε άλλους.
  12. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει λήξει.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.

    Η συζήτηση κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.